Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte lis 16, 2021 18:35

Počasí dnes večer a v noci (18-07):
Oblačno až polojasno, místy přechodně zataženo. Během noci ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 3 až 0 °C, v údolích ojediněle kolem -1 °C.
Počasí přes den (07-24):
Většinou zataženo, ráno a dopoledne místy oblačno až polojasno, ojediněle mlhy. Během odpoledne místy mrholení nebo slabý déšť. Nejvyšší odpolední teploty 5 až 8 °C.


Tosem zvjedaff, jak ráno bude. V hlavě mám plány jak pro případ, že to pude točit nohama (bohužel vyhřívané vložky do SPD sou někde v GLS, takže to dyžtak zítra ještě bude se studenýma nohama) tak pro případ, že bude škaredě (vycházka v gorateksu). Chtěl bych ale točit nohama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 17, 2021 12:44

Bylo. Bajkovatelno.
Točil sem nohama, ale..... dyž sem večer šel spát, tak to ukazovalo +1, bylo skoro jasno a vypadalo to na jinovatku ráno, dyž sem ráno stal, tak bylo šedivo jaxfiň a +6. Nicméně i tak byla na bajku protivná zima = jak dyby bylo kolem nuly. Dvouhodinový výlet po kotárech za humny, líbilo se. A....

pavproch píše:Otázka na kyklisty v zimě (ne roční období, ale těplota): Já sám za sebe mám pocit (opakovaně = vždy dyž se ochladí), že v zimních hadrech a nízkých těplotách nevyjedu proti kopci tolik co v létě, musím řadit o jeden převod lehčí a dřív/níž než v létě mi "dojde". Máte to taky tak?

.... po nešku to musím poopravit, to že při bajkování v chladnu dřív šaltruju lehčí převody platí (neska sem taky šaltroval) ale.... neska sem se kousnul a vyšlapal (26/50) kopec (lesní asfaltka, odhadem 20+% stoupání), který sem ešče nigdá nevyjel, dycky (i v létě, uprostředka sezony) to fpůlce vzdám a rači dotlačím bajk pěši. Neska sem ho dal. \:D/ Ale byla to fuška.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 17, 2021 13:00

Už sem tu chtěl naspat, že to na sobotu vypadá nadějně (ešče fčera totiž slibovali relativně dost těplo a sucho), fčíl sem si přečet že spíš možná neděle:
Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku ojediněle slabý déšť, k večeru místy i polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, nejvyšší denní 7 až 11 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, ojediněle mlhy. Místy přechodně polojasno, spíše Valašsku. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 °C, nejvyšší denní 5 až 9 °C.

Po nešku (jaxem vyjel dosud nevyjetelné) sem nadržen na další bajkování, pesimista ve mně ale říká: seš nadšen = očekávej megaprůser.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř lis 17, 2021 20:24

u mě to s tím řazením tak je, ve spojení s tmou a tunelovým viděním ze světla mám asi na 2 místech problém vyjet technicky to, co za světla většinou dávám
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 18, 2021 15:37

Já sem na bajku v noci nikdy nejezdil, před pár lety sem ale udělal vyjímku - noční výjezd z RpR na Velký Javorník (hromadná akce s nočním pivkem nahoře na chatě) a potvrzuju, noční (ne)vidění + cesta v temném lese + tunelový efekt (toho mála, co je vidět v mdlém světle bludičky/čelofky) = strašně adrenalinový zážitek, už bych to nechtěl opakovat. Ale žebych přitom musel řadit o jeden lehčí převody si nepamatuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát lis 19, 2021 18:31

Počasí v sobotu (07-24):
Oblačno až zataženo, na Valašsku ojediněle mrholení.


Tak tosem teda zvjedaff, jak moc šedivo a nevlídno ráno bude a esli pude točit nohama + esli pude, jaké budou pocity z vyhřívaných vložek v SPD.

Uvidíme ráno, po obědě dyžtak bude report nebo brečení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 20, 2021 12:37

Počasí v sobotu (07-24):
Oblačno až zataženo, na Valašsku ojediněle mrholení.

A bylo.... od rána tam je šedivo, mlžno a mrzgolí, ne moc, ale na bajku by to byla otrava, čili byla vycházka v gorateksu. Škoda, no páč neska tam je relativně těplo +8, to by se fajně bajkovalo, dyby bylo sucho. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned lis 21, 2021 12:30

Dnes jsem krásně točil a po dlouhý době zavítal na jihozápad Plzeňska, kam moc nejezdím, ale bylo fajn. Teplota v průměru 3C a po návratu jsem ani na pivo nešel a šel rovnou rozmrzat do sprchy.

Jinak to vypadá, že koncem příštího týdne tady snad napadne už nějákej bílej bordel, tak se uvidí kolik a zda bude pro nás jezdce s hladšími plášti ještě jezditelno.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 21, 2021 12:58

pavproch píše:Už sem tu chtěl naspat, že to na sobotu vypadá nadějně (ešče fčera totiž slibovali relativně dost těplo a sucho), fčíl sem si přečet že spíš možná neděle:
Po nešku (jaxem vyjel dosud nevyjetelné) sem nadržen na další bajkování, pesimista ve mně ale říká: seš nadšen = očekávej megaprůser.


Sobota neklapla, neska to ale klaplo - točil sem nohama, oach. A megaprůser se nekonal.... :prayer:

Ráno bylo sice šedivo a na vrškách seděla mha, ale vyrazil sem proti kopci (masiv Radhoště), než sem vystoupal nahoru (neska byl plán jen asi do 800 mnm, ne až na vršek) taxa to zvedlo a dokonce poškubalo, že i slunko sa chvíli zubilo. Fajný výlet nahoru/dolů Radhoštěm, opět byl před výjezdem plán "kousek a uvidím" a viděl sem - nakonec z toho byly skoro tři hodiny na bajku, fajne. Už třeba jen proto, že jedno protivně strmé/dlouhé stoupání sem vyjel jen s jedním odfukem (= stejně jako v plné letní sezoně), ale 26/50 sem na začátku toho kopce zase šaltroval dříff než v létě.

Po pátečním dešti bylo fšude vody a i dost rozježděného baga, po výletě byla hadica s třískou.

Jo, příští víkend slibujou (je to daleko, takže předpopičasí je ešče nejistá) kosu ale (snad) beze srážek, uvidíme esli v týdnu něco nasype, esli jo, taxe na bajk (ve sněhu/sračkách) asi vyséřu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon lis 22, 2021 18:48

To sem zvjedaff esli sem (ne)vyhodil 80 tojro z wokna.

pavproch píše:Tak update po tydlifonátu s bankou - já ten epin nastavoval (s potvrzením, že OK) hned první den, co to udělali povinným a podle báby na telefonu se to prý neuložilo správně (epin = blank), musel sem ten epin fčíl zadat/vytvořit ke kartě znova a fčíl (snad) už by to mělo být OK. Du si něco objednat (a zaplatit)
EDIT: Tak jo, asi to už funguje, platba proběhla vč. epinu. Uffff.


Objednal sem v jednom sexhopu (schálně inde než ověřený bikeinn, kde mají ceny v CZK, já hledal ceny v EUR) jeden převodník SRAM X-Sync Direct Mount 6mm Offset 26t = spotřebák na bajka do zásoby.

A až fčíl sem si fšim, že oni ale mají v označení o tři písmenka víc.... SRAM X-Sync Direct Mount 6mm Offset 11S 26t.... kurafiks, to sem zvjedaff, esli to bude ten samý co mám/potřebuju (mám 12s) nebo sem ty tojra vyhodil z wokna.....

Grrrrr, moje zbrklost, no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte lis 23, 2021 22:49

Jeden z mých klientů mi poslal jako poděkování za letošní spolupráci nějáký eura na Amazon a nevěda co koupit, no koupil jsem si Garmin Edge 830 cyklonavigaci.

A zavedl jsem nový systém ježdění do míst kam moc nejezdím, protože tam moc často nevím kudy kam. Kolem Plzně je miliarda cyklostezek, který na sebe něják navazují/nenavazvují a když to tam člověk moc nezná je to vcelku bolest vědět kam dál, občas musí přejet nějákou polňačkou aby zas navázal. A já hlavně chci jezdit a né čumět do mapy, což je poprvé po dané cestě vždy a to mě otravuje. Tak si to doma naklikám do mapy a pak kde už nevím jedu podle navigace po polňačkách, štěrku, lesem a tak různě.

No a už se to daří. V neděli i dnes jsem naklikal nějáký trasy a projel je, funguje to suprově. Objevil jsem hromadu nových míst.

Fičura co se mi hodně líbí je ClimbPro - navigace ukáže profil kopce a ukazuje pozici v kopci a člověk ví, kolik bolesti ještě zbývá. Hodně příjemný. :D

EDIT:
A jinak ještě koukám, navigačka šla taky z toho Tradeinn/Bikeinn (je to to dle všeho to samý). Čiže Španělsko a bylo to tu za sedm dní, z toho dva víkend a jeden den státní svátek. Slušný.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 2:27

Bacha na to. Navigace jsou navykove. Za chvili uz bez ni nebudes moct jezdit a kdyz ti chcipne baterka, budes muset volat zachranare. Jestli teda budes mit cim ;-)

Co mam navigaci v mobilu, ktera vydrzi cely den, tak jsem se pristihnul, ze pri obcasnem mirne zbloudeni, ktere jsem driv nejak musel vyresit sam a tim trenoval orientacni smysl, ted proste vytahnul mobil, kouknu a je to jasne. Protoze je to jednodussi a rychlejsi, obvykle se mi to stane, kdyz specham na posledni vlak. Jenze tim byly ty starsi trasy zajimave ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř lis 24, 2021 9:27

Já takhle používám navigaci Garmin s mapama v hodinkách. Buď když jedem s partou na místo, kde jsme ještě nebyli nebo se popovezu autem někam dál, kde jsem ještě nejezdil, a tam udělám okruh.

Na Mapy.cz si najdu trasu, překlopím do hodinek a jedu. Na křižovatkách (přesněji řečeno před křižovatkou a pak v ní) mi pípnou a zavibrujou hodinky, po odbočení ukážou kolik je do další odbočky. Mám nahrané Topo CZ, takže jsou tam vidět i cyklo a turistické cesty, když někde uhnu pozdě (třeba sjezd lesem, neslyšim pípnutí), tak na hodinkách kouknu kudy je směr k trase a jedu tak. Když to moc nejde, třeba neprostupným terénem, tak se vrátím na místo, kde jsem opustil trasu - Garmin ukazuje i vzdálenost od místa, kde jsem opustil nastavenou trasu.

Hlavně díky mapy.cz se dá naklikat i trasa přes neznačené polňačky/lesňačky.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 18:27

Zítra mi má DPD doručit tu placku 26z 11s, taxem zvjedaff, co to bude.

Jinak neska sem se zamýšlel nad nadcházejícícm víkendem a pokud to rosničkám (co fčera ukazovali v předpopičasí vyjde, tak tady u nás na dálném východě f pátek nenasype), takže teoreticicky by to v sobotu ráno na chvíli fkose (s vyhřívanýma vložkama) mohlo vyjít. Uvidíme, buď bude bajk (a bude po výletě jako prasca) nebo vycházka zasněženou krajinou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 18:29

ref mapy: Já teda jezdím v 95% případů tam, kde to znám, čili mapu/gps nepotřebuju/nemám/nikdy bych nepořídil, v těch 5% si ale předem naštuduju trasu na mapy.cz a pak při výletě.... občas zabloudím.... :mrgreen:

Aspoň je při výletě nějaké vzrůšo.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 18:34

pavproch píše:Aspoň je při výletě nějaké vzrůšo.... :twisted:

Presne tak :smt023

GPS je dobry sluha, ale spatny pan a ta hranice se da prekrocit velice snadno. Driv jsem jezdil do severnich Cech uplne bez mapy, prece to tam znam, a pak vznikaly zajimave situace, zvlast za tmy :D Ten mam diky mobilu a Locusu mapu furt, vim presne, kde jsem a trochu mi ty zajimave situace chybi. Jasne, nemusel bych se divat, ale ono je to tak jednoduche a kdyz clovek specha na vlak, tak si to lehko zracionalizuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř lis 24, 2021 19:22

Tak já jsem zastánce papírovejch map, při pěších akcích. To mobil nevyndavám abych koukal do map a orientační smysl pracuje na 100%.

Na kole je to ale otrava, hlavně na akcích kde jede člověk X dní někam do pryč kde to nezná. Pak mine někde odbočku a objeví se 5km od místa kde měl odbočit a most třeba nikde, tak se vrací.

To se člověku při chůzi v životě nestane, ale na kole jsem to zažil dostkrát.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 21:51

Orientacni smysl pracuje nejlip, kdyz nemas zadnou mapu ;-) Jinak jo, taky mam mnohem radej papirove a do hor je to samozrejmost. To akorat u nas jsem liny je snanet nebo hledat a byl jsem i predtim, nez jsem mel mobil s Locusem. No a ted uz je neresim vubec ;-)

Pri chuzi se to stane taky, akorat to nebyva 5 km, ale treba kilometr, casove ovsem nastejno ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv lis 25, 2021 9:12

Asi na mě leze nějaká lemra. Ještě večer jsem zvažoval, že bych to dneska vzaldo práce kolmo.
Ráno jsem snad poprvý za 15 let zamáčkl budíka, aniž bych si to pamatoval a spal další 1/2h. A pak jsem vylezl na chvíli na balkon a kolomyšlenky mě nějak opustily a šel jsem na krtka :(
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv lis 25, 2021 10:37

Na mě též, ale kolem oběda jsem si naplánoval 2h vyjížďku, ale moc se mi teda nechce když vidím tu šeď a teploměr. Sezóna ale stále trvá a nebudu propadat chmurám :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 25, 2021 12:57

pavproch píše:Zítra mi má DPD doručit tu placku 26z 11s, taxem zvjedaff, co to bude.


Mám fprackách, na první pohled to balení vypadá 100% stejně jako ty 26z, co už mám doma, až přijdu domů, porovnám to (jak fyzicky šuplerou, tak nálepky na obalech).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv lis 25, 2021 18:25

Tak jo, je to stejná placka 26z, hurá, mám doma zásobu placek asi až do roku 2024 - pokud budu teda yezdit stejně in(g)tenzivně jako letos (už sem letos na 60+ dnů/výletů a jak naspal Tomáš - sezona NIKDY nekončí... ale...

Během dne se místy může vyskytnout i vydatnější sněžení, při kterém může lokálně napadnout až kolem 10 cm mokrého sněhu, zejména v polohách nad cca 400-500 m.


... to nevyzerá úplně bike-optimistisch.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv lis 25, 2021 18:39

Tady v Plzni to vypadá že má něco padat s přestávkama asi tak týden v kuse, i když ty teploty nevypadají zase nijak zle. Minimálně pár dní se tu bude něco po silnicích válet.

Zítra a v sobotu jsem pěší, ale v neděli to vypadá že by to přes den šlo, dnes jsem byl kolem poledne a bylo celou dobu kolem nuly i s větrem, žádnej zázrak, ale dalo se.

Sezóna samozřejmě stále pokračuje.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát lis 26, 2021 14:24

Během dne se místy může vyskytnout i vydatnější sněžení, při kterém může lokálně napadnout až kolem 10 cm mokrého sněhu, zejména v polohách nad cca 400-500 m.

Podle předpopičasí mělo už několik hodin tady u nás sypat a prozatím venku furt "jenom" chčije. Kéžby se s tím sněhem tady u nás netrefili, kéžbych ráno stal a bylo (má být už po srážkách) hnědo a zeleno, ne bílo, abych mohl :bike:

Uvidíme ráno, naděje umírá jak známo až jako poslední.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 27, 2021 12:57

Tak nasypalo (pravda ne moc), čili s bajkingem je utrum než to zase roztaje. Škoda no, ale jezdit na sněhu/ledu nebudu, to byl bylo o rozbití si huby resp. bajku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob lis 27, 2021 17:40

My dneska pěšili s grupou, v lese jen pocukrováno zmrzlou mlhou, a na tom stopy biku ... Klouzalo to i v botách
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned lis 28, 2021 10:41

Tomas píše:ale v neděli to vypadá že by to přes den šlo

Taky že šlo, ráno jsem vstal, kouknul ven - pěkně sucho a -1C, posnídal jsem a dal ranních 30km. Jelo se kupodivu dobře i když tělo je nějáký utahaný, nohy moc netáhly. Prsty na nohou rozmrzaly dost dlouho.

Za celou cestu dva bajkeři - starý dědci kupodivu na normálních hardtailech, jednoho z nich ve velice nepříjemným stopáku a přesto poctivě zamával. 8)

Jinak to vypadá, že v úterý už ten bílej bordel opravdu udeří i tady a bude asi dočasné utrum s bajkem.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 28, 2021 13:02

pavproch píše:jezdit na sněhu/ledu nebudu, to byl bylo o rozbití si huby resp. bajku.


Asi nejsem sám s tímhle názorem - za včerejšek i nešek (část vycházky shodná s poměrně - v létě - frekventovanou trasou pro mtb) sem neviděl ani jednu stopu po bajku. Ale točil bych nohama - už jen proto, že po bajku sice taky bývám unavený, ale nebolí mě klouby (kolena+kotníky), což po vycházce dycky bolí (stařecky, artroticky).

Snad tenhle "nápor" paní Zimy nebude mít dlouhého trvání, snad (aspoň v nižších polohách) to roztaje a zas to pude točit nohama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv pro 2, 2021 10:03

Kéžby to co je fčíl venku (plus 6 a až někam do 700mnm to úplně roztálo) vydrželo až do soboty, abych zase mohl točit nohama.... ale asi ne...

Předpověď na sobotu (00-24):
Zpočátku místy i polojasno, jinak oblačno až zataženo, od západu během dne na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, pod 300 m později i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, nejvyšší denní -1 až +3 °C.


:bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř pro 8, 2021 11:13

Dnes jsem po víc jak týdnu konečně byl! Konečně se to sešlo, že není mokro a je sucho/vymrznuto.

Sice to po včerejším (respektive dnešním) posezení v hospodě nebyl žádnej extra výkon, ale i tak super. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika