Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 22, 2023 9:40

Etheric píše:Takový těžítka..... Co v tom chceš vozit, focení?

Tak co jsem se díval, tak brašnu o takovým objemu jsem lehčí neviděl. Ta moje má 1050g plus teda nosič 800g. Já tu brašnu mám jako univerzální, abych v tom mohl vozit věci třeba na čundr, ale i třeba brambory, zavařeniny, atd, když jedu od rodičů. Věci na focení také, ale to jsou drobnosti, to neřeším, protože jsem dal na radu zdejších z dřívějších diskuzí a foťák budu dál vozit na zádech v batohu. Ten drahý Sony. Kvůli otřesům a bezpečnosti. Na těch zádech bude asi nejvíc v bezpečí a chráněn před otřesy. Kdybych ho měl na řidítkách, když do něčeho narazím, foťák rozflákám jako první, to samé, když do mě někdo flákne ze zadu. Na záda z kola člověk moc často nepadá i při pádu.

Nevím, mám z toho smíšené pocity, z toho co mám a nevím, jestli si ho nechat. Z těch co jsem postoval mi připadá nejuniverzálnější, nejlehčí, ale myslel jsem, že ten objem bude větší. Ty kapsy jsou takové užší. Ale na drtivou většinu věcí mi to bude stačit. Taky mi vadí, že to není nepromokavé. Alespoň ta vrchní část. Ty boční kapsy vypadají, že by mohly být nepromokavé.

Ještě jsem přemýšlel o něčem takovém Brašna na kolo Rhinowalk - RK19660 na nosič , co jsem se teď díval. Sice to má menší objem, ale myslím, že bych do toho dal možná více věcí, než co mám teď a s menší váhou. Plus je to systém, kdy se k tomu dají dokoupit i boční brašny taky nepromokavé.

Tu brašničku na řidítka ještě máš za pětikilo? Já sundal tu podsedlovou brašničku na nářadí a chci pořídit na rám, ale na ty řidítka by to možná taky šlo. Na tom podsedle mi ta brašna už začala překážet, když tam dám na sedlovku blikačku, blatník a nosič. Vše už tam nedám a taky mi vadím, že to rachotí na nerovném terénu. Stejně chci nějakou brašnu k řídítkům, do které bych mohl dát powerbanku a nabíjet telefon nebo svítilnu za jízdy.. Na něco takového jsem se díval: Apidura

EDIT: Jak můžeš vědět, že měly poloviční váhu při stejném objemu? Jsi to vážil a měřil? :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned říj 22, 2023 10:47

Dromedaro píše:když do mě někdo flákne ze zadu. Na záda z kola člověk moc často nepadá i při pádu.

Zrovna v týhle situaci letíš rovnou na záda.
Dromedaro píše:Tu brašničku na řidítka ještě máš za pětikilo?

Jo, SZ.
Dromedaro píše:Jak můžeš vědět, že měly poloviční váhu při stejném objemu? Jsi to vážil a měřil? :)

Stačilo se zeptat ne? Něco málo přes 600g prej. Na cenu jsem se teda neptal, ale určitě to bylo hodně mastný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 22, 2023 11:51

Etheric píše:Jo, SZ.

Ok, četl jsem, ozvu se. Přemýšlím totiž ještě, že bych koupil toto na stativ Apidura Racing, ten bych tam dal a bylo by to asi nejlepší vozit to takhle na rámu. Pak bych nemohl ale použít tu malou brašničku na nářadí, mobil a tak by se mi hodila ta tvoje. Jde ta brašna na řidítka použít a pak mít na řídítkách ještě nějakou z těch bikepacking brašen třeba na spacák a oblečení?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned říj 22, 2023 13:21

Dromedaro píše:Jde ta brašna na řidítka použít a pak mít na řídítkách ještě nějakou z těch bikepacking brašen třeba na spacák a oblečení?

Neměl by to být problém. Záleží na konkrétní brašně
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 22, 2023 13:31

Dromedaro píše:Ještě jsem přemýšlel o něčem takovém Brašna na kolo Rhinowalk - RK19660 na nosič , co jsem se teď díval.


A co si myslíš o této?

Jinak by mě zajímalo, co to bylo za brašny, jak píšeš. Hledám a hledám a nic takového jsem nenašel.
Na foťák jsem zatím našel akorát TOPEAK brašna na řidítka a nebo tuto TOPEAK TOURGUIDE HANDLEBAR BAG
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » ned říj 22, 2023 19:54

@Dromedaro

Přemýšlím totiž ještě, že bych koupil toto na stativ Apidura Racing,


U téhle brašny dost záleží na tom kolik máš místa mezi rámem a rozkrokem. Abys vůbec na tom kole mohl fungovat… Proto vozím https://www.acepac.bike/ramove-brasny/fuel-bag-l-nylon/ Ta nechává dost místa na sesednutí z kola a vejde se do ní docela dost. Vozím v ní mobila, klíče, svačinku apod. A vedle ní mám na řidítkách https://www.acepac.bike/riditkove-brasn ... bag-mkiii/ ve které vozím bundu/plášťěnku a další případné drobnosti (vejde se mi tam třeba i nářadí).

Pokud se ti vejde stativ na délku do rámu, tak bych ho chytil vázacími pásky zespodu horní rámové trubky. Nemá kam spadnout a nebude překážet.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » ned říj 22, 2023 19:57

Jo a jestli chceš vozit věci jako pytel brambor apod. tak pořiď vozík za kolo :-)

Jinak hledat super univerzální brašny na všechno je dost těžké - je to vždy o kompromisu nějakým směrem. Raději bych si koupil víc druhů a používal ty co zrovna potřebuji než hledal jednorožce.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned říj 22, 2023 20:09

Dromedaro píše:A co si myslíš o této?

Jinak by mě zajímalo, co to bylo za brašny, jak píšeš. Hledám a hledám a nic takového jsem nenašel.

Těžko říct, jak stabilní je. To záleží i na tom, co tam chceš vozit.

Bylo to z Xpacku, takže hádám zakázková výroba, že si to borec vymyslel a, nechal ušít
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 22, 2023 22:40

Tsunami: Ano, taky už jsem k tomu dnes dospěl, že super univerzální brašnu na vše asi nenajdu a dopadne to asi jak píšeš. Postupně nakoupím různé brašny a měnit podle situací. Jen bych si měl ujasnit koncept.

Ten stativ už teď vozím na horním rámu, ale ze spodu v rámové brašně Topeak MidLoader. Kdybych ho dával na tu horní stranu, tak se mi ta spodní uvolní pro další náklad. Spíš jsem si říkal, že u té brasny na horní stranu uvádí šířku 5cm, tak aby to šlo roztáhnout tak, aby se ten stativ dovnitř na šířku vešel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » pon říj 23, 2023 6:03

Bacha na to, že nahoře se to může kácet/otáčet do stran. Je to pak nepříjemné.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 23, 2023 7:01

To mě taky napadlo a bylo by to blbý. Ale říkal jsem si, že ty úchyty vepředu k sedlové tyči a k představci, by tomu kácení mohli bránit. Chce to vyzkoušet.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 23, 2023 12:27

@Dromedaro: Tu brašnu co jsi fotil chceš používat na nosiči na sedlovku bez bočnic nosiče? Podle fotky to vypadá, že při rozbalení budou boční kapsy zasahovat do kola. Leda že bys posunul nosič nahoru co to půjde. Ale na tom bych nic těžšího vozit nechtěla. Na kole gramy zdaleka tak neřeším jako u batohu, ale to těžiště hodně vysoko by mi asi dost vadilo :-k

Pokud to přímo neuvádějí, nepromokavé to nebude. To by sis musel připlatit ;-)

U trojbrašen se asi nepočítá, že bys vozil horní brašnu a postranní ne, to jsem asi nikdy neviděla. Když se ti všechno nevejde do bočních brašen, přidáš horní, ne naopak.

Nevím, kolik hodláš vozit těch brambor nebo zavařenin, ale nosič na sedlovku na velké náklady vhodný nebude. A na ten čundr... vážně by ses vešel do 32 litrů? My máme na cykloturistiku brašny kolem 60 l. A vždy na klasickém nosiči. Nosič na sedlovku na cyklodovolené měla jenom dcera, protože na dětské kolo by klasický nosič nešel. Měla brašnu podobnou té tvojí, ale místo integrovaných bočních kapes samostatné původně určené na přední nosič. Objem odhadem tak 30 - 35 l. Vezla nějaké jídlo a svoje věci, ale bez spacáku. A bez společného stanu a vaření. A pěnovou karimatku měla přidělanou navrch. Tohle by mi velikostně přišlo vhodné tak na "čundr" po penzionech.

My máme na cykloturistiku doma šité trojbrašny, typově něco jako ten SportArsenal, co jsi postoval, ale větší (nepromokavé samozřejmě nejsou, dovnitř dávám nepromokavý obal (dříve velkou igelitku)), na jednodenní výlety SportArsenal 450. A na nákupy jsem v roce 2015 koupila takové levné brašny v Lidlu (asi předchůdkyně těchto), s tím, že se je nebudu bát nechávat na kole, ale jinak jsem si od nich moc neslibovala, a ony pořád slouží. A mají nejrychlejší přidělávání :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon říj 23, 2023 13:20

Právě sem dostal nápad - pokud zítra ráno nevstanu "hore dupou" a pičasí dovolí, tak i dyž na 10-tou musím být u Strnadla přezout Pindicu, po snídani vyrazím na bajka na ca 2 hoďky. Hezky! kam už mám taky vymyšleno.
Počasí přes den (07-24):
Zpočátku místy oblačno a lokální mlhy, jinak většinou zataženo.Nejvyšší odpolední teploty 14 až 17 °C.

:bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » pon říj 23, 2023 15:12

@GreyMouse

Zabalit se do cca 35l není zas takový problém, v létě to zvládám i já, který mám většinu věcí nadrozměrných (3xl a víc).
V zimě potřebuji o pár litrů víc, tak to pomáhá batoh kam většinou přidávám mikinu.

https://www.zdenda.com/2021/10/jak-se-b ... bpage=1719

Takhle zabalený mohu v pohodě jezdit i poměrně slušným terénem, kolo je rozumně ovladatelné a nikde nic netrčí.

Tady mám zabaleno na komplet spaní venku v létě v horách SK/ČR na 2 týdny.
Snapseed-1536x1152.jpg


Zase zabaleno na spaní venku v létě v horách SK/ČR na 2 týdny. Na spaní místo nafukovačky plato na vajíčka. Nafukovačka je pořád děravá a nebaví mě ji foukat…
212356893_4040785492695620_2077470576676208020_n-1025x1536.jpg


Dovolená na kolobrndách po Třeboňsku.
img_7742-scaled.jpg
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pon říj 23, 2023 20:09

Taky jezdím podobně jako tsunami - jen s bikepackingovými brašnami. Má to dohromady nějakých 40l a většinou se do toho vejdu v pohodě. U tohoto řešní je hezky rozprostřená váha mezi předek a zadek, zároveň je kolo dost úzké, takže je dobrá manipulace ve vlaku a v terénu.

Clipboard01.jpg


Kdybych chtěl nosič a brašny na něj, asi vemu něco ze serie od Ortlieb. Samostatné boční brašny, nosič.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte říj 24, 2023 0:06

9.července 2023 je tu fotka mého bývalého kola.

Rámová brašna vyplňuje celý prostor, vejdou se dovnitř až tři bidony a spousta jiných věcí.
Takže využiji prostor rámu lépe, než s malou brašnou a bidony v košíkách.
Plus další dva bidony na řídítka.
I na novém trekovém to mám podobně, ale bez zadních minibrašen na DIY mininosiči.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 24, 2023 10:06

pavproch píše:Právě sem dostal nápad - pokud zítra ráno nevstanu "hore dupou" a pičasí dovolí, tak i dyž na 10-tou musím být u Strnadla přezout Pindicu, po snídani vyrazím na bajka na ca 2 hoďky. :bike:

Splněno á) i bé) - byl bajk na dvě hoďky tady okolo komína (zafuněl a zabahnil sem si fest, i okolo komína bylo často potřeba 26/52) + Pindica má nové zimní vepředu. Hurá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 24, 2023 14:06

Díky všem za tipy a inspiraci.

GreyMouse píše:@Dromedaro: Tu brašnu co jsi fotil chceš používat na nosiči na sedlovku bez bočnic nosiče

Ne, o kolo to nedrhne, ona má takové menší bočnice, které nejsou vidět přes ty boční kapsy a pak k tomu jdou přidělat ještě další bočnice pro těžší náklad. Bez nich to má nosnost 9kg a s těmi přídavnými bočnicemi prý až 27kg. Je to tento nosič MAX1 Rock 20-29"

Ale já vzadu stejně moc nechci vozit těžké věci. Spíše to chci rozložit po celém kole, protože já sám už mám cca 95kg a tak nechci na zadní kolo zbytečně přidávat další kila. Mám v plánu něco, jak lojzmen. Do rámu koupit brašnu, která jej celý vyplní a do něj na delší cesty skládat těžší věci. Na zadek a předek pak dávat věci jako oblečení, spacák, stan, dehydro jídlo, atd. Z toho vyplývá, že jsem se nakonec rozhodnul pro řešení, že nakoupím postupně brašny na několikadenní výlety, jako máte vy na fotkách (ty fotky jsou super, díky, takto nějak se mi to líbí a chtěl bych to tak. Jen mi není jasné, jestli to, co máte na tom kole a píšete, že to máte na 14dní, jestli to máte i s jídlem nebo bez a nakupujete průběžně po cestě? Ty brašny na fotkách vypadají i hodně dobře na tom kole.

Na jednodenní výlety nebo nějaké přesuny nákladu z bodu A do bodu B to vyřeším nákupem něčeho takového:

RHINOWALK trojbrašna na kolo

Než pořídím všechny bickepacking brašny, tak toto taky můžu zatím použít na ty vícedenní cesty.
Líbí se mi, že ty brašny jdou použít jednotlivě, že vezmu třeba jen jednu, když bude stačit a nebudu muset tahat celou váhu tašky a jdou nosit třeba přes rameno a ta horní je normální batoh (záleží, jak to bude použitelné jako batoh, ale měl bych to jen na krátké vzdálenosti atd).Na různorodé věci mi to přijde asi nejlepší.

Takže tu brašnu, co jsem koupil, jsem dnes poslal zpět. To je zase prostě o tom, že jsem koupil něco, aniž bych měl přesně jasno v tom, co chci. Ještěže je ta možnost to zboží vracet...

GreyMouse píše:Nevím, kolik hodláš vozit těch brambor nebo zavařenin, ale nosič na sedlovku na velké náklady vhodný nebude. A na ten čundr... vážně by ses vešel do 32 litrů? My máme na cykloturistiku brašny kolem 60 l.

To bylo myšleno tak, že k této brašně na nosiči na vícedenní cesty bych pak měl ještě další na rámu.
Ty brambory a zavařeniny jsem nemyslel pytel :D , ale třeba jen nějaký větší sáček brambor, rajčat, okurky, ty platíčka vajec po 10ks, pár (cca 4ks) sklenek zavařenin. Ne vše zaráz, ale tak vždy něco z toho.

Ještě jsem přemýšlel o tom vožení toho foťáku a možná nakonec koupím brašnu na řídítka určenou na fotoaparát. Pojedu opatrněji, když budu mít ten foťák ( v lese z kopce nepojedu pade) a říkal jsem si, že ta vidlice má odpružení, budu na ten foťák vidět (vzadu by mě to znervózňovalo, že třeba tu brašnu ztratím a nevšimnu si toho, na zádech to není moc pohodlné) a navíc já mám na řídítkách delší rohy, které to budou taky svým způsobem trochu chránit, když to někde třeba při nehodě položím na bok nebo i při čelním nárazu (vzadu by to hned třísklo o zem ta brašna) a navíc je tam ještě to přední kolo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4388
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte říj 24, 2023 21:31

Dromedaro - když už používáš ten superuniverzální MAX1 (já ho po prvním použití odložil a koupil něco pevného od SportArsenal), doporučuji jednou vše nastavit a zafixovat závity lepidlem a použít samojistné matice, nebo tak nějak, protože se to vše otřesy povoluje.
A místa na sedlovce, kde objímkuješ, jsem si omotal lepící páskou s textilní výztuhou, ale nevím, zda jsem si pomohl.
Nějak se mi to vlnilo do stran.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř říj 25, 2023 17:39

Neska byl restday (za volantem), zítra ráno, pokud nevstanu hore dupou a pokiud nebude to místy, tak bych chtěl zase točit nohama.... :bike:
Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku místy slabý déšť. Během dne přechodně i polojasno, k večeru lokální přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty 13 až 16 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv říj 26, 2023 8:51

Bylo "místy". V pět ráno začlo scát a trošku dochcávalo ešče dyž sem pochodoval polemlesemloukou4 - třikrát sem se užuž rozmýšlel, že obleču membránu a třikrát to zase přestalo, nakonec sem to obešel celé bez membrány. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv říj 26, 2023 11:53

Už sem to tu spal, že letos budu (až bude hnusně/sních/led) indoorovat na juniorově bajku (budu tam ale muset dát SPD pedály, naštěstí jedny mám) a Scalpela nechávám ready pro případné výlety "real thing" venku, když nebude tak hnusně/sních/led.

Na bajkování v zimě (kolem nuly) už mám asi dost oblečení (jen uvidím, esli rukavice Rab Cresta, ve kterých v zimě bajkuju budou stačit) a fčíl sem snad pořešil i SPD botky - doposud mám "zimní" tretry Shimano H-MW701ML a už po hodině bajku při +4 mi je v nich zima na prsty u nohou - objednal sem (prý extra těplé) SPD NorthWave Himalaya. Takže tímpádem už mám dvě věci na otestování až začne být opravdu kosa - ty převlíkací elasťáky Craft a fčíl ty Himalaye. Kéžby ale to testování nastalo letos co nejpozději. :bike:

O víkendu by snad nemuselo scát, plány v hlavě na oba dny už mám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 26, 2023 23:58

@tsunami, Zdéňa, lojzmen: Nádhera, máte to krásně kompaktní :smt023 (a tsunami taky krásně zasviněný :lol:). Do terénu je o určitě výhoda. Ale já se držím radši na cestách a už mám taky ráda nějaký pohodlí. A do velkých brašen nemám problém nacpat dvoje hadry na kolo, civilní oblečení pro cestu vlakem, pončo pro jízdu na kole i nepromokavou bundu (dokonce i "pláštěnku" na kolo), sandály, solární panel a další věci nad kterými byste určitě obraceli oči v sloup :D. Taky vozíme dost jídla. Snídaně a obědy průběžně dokupujeme, ale večeře bereme z domu; vaření doma mě moc nebaví, ale na cestách jo.

Ten velký náklad na řidítkách vám nevadí? Když jsem někdy měla větší řidítkovou brašnu se zrcadlovkou nebo kamerou, tak mě docela štvalo jak se mi při manipulaci s kolem občas stočily řidítka, člověk si na tu zátěž vepředu asi musí zvyknout. Teď už mám vepředu jen takovou menší zacvakávací "kabelku", která jde snadno oddělat. Ta už mi kolo neotáčí a mě nevytáčí :)


@Dromedaro: Tak pokud má ten tvůj nosič i vzpěry, tak to už je jiná, já myslela, že je jen na sedlovku, tam bych se většího nákladu bála. Jinak my už přes 25 let taky používáme nosiče SportArsenal, jako lojzmen, a jsme s nimi spokojení.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 27, 2023 15:21

Za woknem panuje čirá beznaděj - od rána nonstop sčíje a to tak, že dost, předpopičasí ale nevypadá úplně beznadějně:
Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, přechodně místy i polojasno, ráno a dopoledne lokálně přeháňky, zejména na severu kraje. Odpoledne beze srážek. Nejvyšší odpolední teploty 13 až 16 °C.

... notosem teda zvjedaff, jak ráno bude ... chtěl bych... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Morty » pát říj 27, 2023 15:47

Takhle jezdíme s kámošem na víkendové etapy po hranicích Moravy, už nám zbývá poslední etapa ze Slavonic na okraj Bílých Karpat. Takhle minimalisticky bez batohu se dá sbalit na dvě až tři noci v létě (tarp, spacák, karimatka) - vaření na ohni nebo hospody. Ovladatelnost kola zůstává v pohodě i v těžším terénu. Skákat se s tím moc nedá. Vepředu mám spaní komplet včetně převlečení na noc, vzadu náhradní oblečení, lékárničku a jídlo. Uprostřed nářadí, tyčinky, čelovku a drobnosti. Jediná ta středová brašna mi nevyhovuje, má tendenci bobtnat, protože nemá přepážku.

IMG_20231027_163228.jpg
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » pát říj 27, 2023 17:53

GreyMouse - to je vybavení na víkend s hezkým počasím. Většinou mám malý stan, nikoli tarp.
Když jedu na déle, týden po hranících ČR, taky našroubuji dozadu nosič. A na to klasické obyčejné brašny v jednom kuse s horní brašnou.
Ten vak na řídítkách někdy opravdu vadí, kolo je těžké na předek při překonávání překážek. Nejezdím jenom po silnici.
Vyzkoušel jsem i brašny dole po stranách přední vidle. Jenom jednou a naposled.
Přílišnému stáčení řídítek do stran právě ta má brašna nějak zabraňuje, opře se o brašnu na štangli.

Morty & spol. mají většinu objemné bagáže (spaní) vepředu, já preferuji vzadu, mám tam vak plus minus 10L.
Košík na sedlovku z Decathlonu je masivní a vak nelítá do stran.
Vím že existuje i 17L, (Jack Pack Tobol) ale ten není odnímatelný od koše.
Vyzkoušel jsem narvat do košíku na sedlovku nějaký vak tvaru válce, jako že se tvar přizpůsobí, ale to prostě nejde.
V diskuzích na bikeforum (varuji, plno pitomců) se jeden holedbal, že bude mít na řídítkách vak 30L.
Tak to už nevím, zda to myslel vážně.

Brašna do rámu vždy svádí k přeplnění :-)

Ještě doplním, vyzkoušel jsem a i viděl nosič na sedlovku bez vzpěr. Musí se to utáhnout opravdu na kruto a stejně, opřeš kolo a můžeš znova.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 28, 2023 15:26

pavproch 20. říjence píše:Přenádherný výlet v masivu Radhoště, vyjížděl sem s tím, že cikcak spodní patra, ale hned v prvním protikopci mě napadlo (bo těplo) to dát až nahoru k soše

Přenádherný výlet v masivu Radhoště, vyjížděl sem s tím, že cikcak spodní patra, ale hned v prvním protikopci mě napadlo (bo zima) to dát až nahoru k soše.
Najdi rozdíl.... :twisted:
Ne, vážně, neska ráno kosa fest ale slunečno, zdraví dovolilo, byl výlet i s (původně neplánovaným) výjezdem k soše (nahoře v mlze a kose) a zase dolů.

Bohužel ale.... kdo nic nedělá, nic nezkazí, já dělám (bajkuju) a (občas) kazím = při posledním řazení pod sochou sem řadící páčku XX1 ("nahoru" z 44 na 52z) promáčnul dokola a ftu chvíli sem měl z 1x12 systém řazení 1x1. Ta řadící páčka je tam na tisícihranu a ten se protočil = neopravitelné, to se mi za 30+ let bajkování ešče nestalo. Du objednat nové řazení (žeby rovnou dvě? :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 28, 2023 15:59

3x afterthought:

a) Neska ráno byla fuckt kosa (+5,5) = už sem vytáhnul skoro kompletní zimní outfit ale i tak mi moc těplo ve sjezdu od sochy nebylo. Nojono, podzim/zima, co se dá dělat. Ale nežebych se netěšil až zase (v létě 2024) bude bajkování jen v kraťasech a třiku.

b) "winter" SPD botky Shimano = už sem tu spal, že při výletu nejpozději po 2 hodinách v +5 (dnes splněny obě podmínky) mi začne být kosa na prsta, byla. Už se těšímna ty Himalaye . v pondělí si je pudu vyzvednout.

c) Pesimista ve mně očekává nějakou další "ránu" - neska se rozpadlo řazení (a to asi po 40-ti výletech od novoty), předtím se rozpadla (skoro nová) patka pro přehazovačku = dyž sem nakupoval komponenty pro Scalpela, neměl sem šťastnou ruku, asi nebo kýho šlaka = co se rozpadne příště? :twisted: A to nepočítám návrat pěšky z výletu dom se Scalpelem v náručí, dyž sem proříznul zadní gumu ..... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon říj 30, 2023 12:58

pavproch píše:při posledním řazení pod sochou sem řadící páčku XX1 ("nahoru" z 44 na 52z) promáčnul dokola

Ha! Nejsem první, komu se to stalo.
Bohužel ale ten threa zamkli dřív, než se v něm objevilo vysvětlení/řešení (pokud nějaké existuje). No nic no, zítra bych měl mít nové řazení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 31, 2023 14:17

Nové řazení mám, Himalaye mám taky.
Esli neska dám Scalpela zase dohromady (fto doufám = Ted the mechanic), zdraví dovolí a zítra nebude to "lokálně", tak vím co budu dělat ... :bike:
Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, zpočátku při zvětšené oblačnosti lokálně slabý déšť a ojediněle mlhy. Večer od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 4 °C. Nejvyšší odpolední teploty 12 až 15 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika