Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 8, 2023 8:21

@Quido: vzhledem k tomu, jak se postavili k tý nebrzdící brzdě, by toto byla velmi složitá a náročná reklamace. Kdybych ju vyhrál, co bych získal? Nový, stejně shitový kolo WTB, nebo by mi do toho shitu nalepili novou pásku, správně a dokonale? Ani o jedno řešení nestojím. Ale můžu jim zkusit napsat a chtít slevu z ceny, to zkusit můžu.... Akorát jsem to měl udělat už než jsem sundal tu pásku z toho zadního, takto můžu řešit jen přední.. Jinak tohle fakt nemá vzhledem k výše uvedenému cenu reklamovat.

Třeba Dromedaro má stejně hnusnou a úzkou pásku. Holt nejlevnější komponenty..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 8, 2023 8:41

Ref šířka pásky - na stávajícím bajku mám kola Mavic, která sem koupil už s (pořádně a dobře) nalepenou páskou a ta teda ani zdaleka nepokrývá celou (vnitřní) šířku ráfku. Ale ta kola tlak drží, neutíkají. Ty kola co s nima fčíl zápasím mají vnitřní šířku ráfku 30 mm, koupil sem pásku Mavic 28 nebo 29 mm (už se nepamatuju) a nedržela (protože blbě /málo lepila a baly moc tuhá - nevyplnila tu středovou zahloubeninu v fáfku i dyž sem ji při nalepování šponoval fest). Fčíl to budu zkoušet s páskou NoTubes 25mm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv čer 8, 2023 8:48

Tubeless ready ráfky ještě automaticky neznamená, že tam bude i Tubeless readypáska. Stejně tak tam nejsou ventilky, takže myslím, že by s reklamací neuspěl.

Etheric píše:Jinak můžeš vyplácat pásky za tisíce, a toho času a nervů....

Jo, pokud bys kupoval opravdu bezdušovou pásku někde v cykloshopu, tak by tě to fakt mohlo stát hodně. Zvlášť kdybys to přelepil nadvakrát.
Ale lidi používaj tuhle Tesa pásku a ta je o dost levnější a funguje.
Teď koukám, že na to prodejci zareagovali, že jim to kupovali hlavně cyklisti a naskladnili nějakou vylepšenou speciálně do ráfku. Ta tam dřív k prodeji nebyla.

Každopádně to rozhodně nebude stát tisíce ta páska...
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 8, 2023 8:57

S tou co odkazuješ by to fakt tisíce nestálo. Ale třeba s takovou Muc-Off bez problému... Přičemž kvalitou ty pásky můžou být podobný, nebo stejný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv čer 8, 2023 10:05

Etheric píše:@Quido: vzhledem k tomu, jak se postavili k tý nebrzdící brzdě, by toto byla velmi složitá a náročná reklamace. Kdybych ju vyhrál, co bych získal? Nový, stejně shitový kolo WTB, nebo by mi do toho shitu nalepili novou pásku, správně a dokonale? Ani o jedno řešení nestojím. Ale můžu jim zkusit napsat a chtít slevu z ceny, to zkusit můžu.... Akorát jsem to měl udělat už než jsem sundal tu pásku z toho zadního, takto můžu řešit jen přední.. Jinak tohle fakt nemá vzhledem k výše uvedenému cenu reklamovat.

Třeba Dromedaro má stejně hnusnou a úzkou pásku. Holt nejlevnější komponenty..

Tak, tak - bohužel... teď je to strašná hrůza!
Nové kolo jsem poprvé a naposledy koupil někdy koncem devadesátek, a to od kámoše závodníka, co má obchod pro fajnový šmekry, a to tehdy ještě i sériovky byly docela poctivě stavěné... dnes si kolo buď stavím (koupím z druhé ruky levně a překopu, co se dá), anebo nechám postavit, taktéž manželce... vyjde to cenově zhruba nastejno, ale vím, co tam mám...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 8, 2023 10:17

V obchodě to nejvíc zabili - prý mi to nebylo prodáno jako tubeless ready :D .... Tak si ze mě dělaj prdel, nebo co?

Stavět kolo jsem si taky chtěl nechat, ale když už jsem sehnal člověka, zas nebylo možný sehnat rám co mi vyhovuje a stejně, dokud to nestojí a nejedeš na tom, nevíš, jestli ti to kolo sedne. Tak jsem koupil, vzhledem k aktuálním možnostem, hotovku která mi seděla, což je malej zázrak na svou postavu najít padnoucí MTB 29"... Holt jsem pak musel vyměnit komplet kola, ale co už.. Všechno ostatní na tom kole je OK
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 8, 2023 11:22

Hurá, kopec dílů mám na poště a zítra by měla být další várka = budu moct pokračovat ve stavbě (i o víkendu). Neska hlavně ty kola, pokus č. 2.

EDIT: ale hlavně mám na poště tu náhradní sedlovku pro stávající bajk = budu moct o víkendu bajkovat, předpopiča není (na obě dopoledne) úplně marná, původně ale slibovali celodenní scanec, tak uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 8, 2023 15:09

Když to tady tak čtu, ještěže jsem se do těch bezduší zatím nepustil. Vaše obtíže vynásobené mou špatnou nakupovací karmou = finanční i emoční katastrofa.

Jinak ty nové pláště to je super. Samozřejmě dělá své i odlehčení, ale jezdí se mi o mnoho lépe a rychleji. Nemá to takový valivý odpor. Včera jsem v pohodě na jeden zátah vyjel několika kilometrový prudký kopec, do kterého jsem prozatím vždy musel na chvíli sesednout a vydechnout. Tak jsem měl radost.

Už o ty UL duše a pláště nemám ani takové obavy. Včera jsem chytl venku liják jak prase a jak lilo a blbě jsem viděl, nestihnul jsem zareagovat včas na hluboký výmol v asfaltu a najel přímo do něj. Už jsem čekal, že to mám proražený, ale bez následků.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv čer 8, 2023 15:40

Já s bezdušema problém neměl. Měl jsem problém s vadným, lépe řečeno hrubě nekvalitním komponentem, nikoliv s bezduší.
Teď, co už nemám kola pochybné kvality, je vše dokonalé.

Fajn, že ti změna pomohla. Pláště dělají fakt hodně. Ty, co jsem měl na kole původně, do terénu by byly jistě super, ale než bych tam po asfaltu dojel, tělo by hlásilo "low battery"... Změnil jsem pláště, vyhodil duše, dal nový kola a nějakých 1,3kg na rotujících částech je pryč. A je to sakra znát.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 8, 2023 15:51

Jo, to jsi měl pravdu s těmi dražšími plášti.Je to nemalý rozdíl.
Naposledy upravil Dromedaro dne čtv čer 8, 2023 15:52, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 8, 2023 15:52

ref pláště: Já se taky během té (neúspěšné) sborky/rozborky č.1 (a za chvíli bude sborka č. 2) kol pro nový bajk rozmyslel a udělám to krapet jinak, než to mám na aktuálním bajku - na obě kola dám plášť Ritchey Z-max Shield (tj. i dopředu, doposud vepředu yezdím Schwalbe Thunder Burt).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 8, 2023 17:30

Tak. Kutění kolem bajků neska proběhlo, úspěchem bylo a je že kámen z nové sedlovky je 100% shodný s tím ztraceným = nemusel sem přendávat celou sedlovku. Ufff = o víkendu, dyž pičasí a zdraví dovolí) můžu bajkovat.

Druhý pokus s kolama pro nový bajk taky proběhl, ale očekávám, že ráno k těm kolům přijdu a budou (zase) prázdné - i ta páska NoTubes nijak zvlášť nelepí a je taky tuhá (jak drát). Ešče že sem dokoupil ešče jednu pixlu NoTubes, to bude spotřeba, než NATO přijdu jak to udělat, aby to neutíkalo. Cifiks.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 8, 2023 18:01

Taxem byl v garáži už fčíl, ať NATO nemusím v noci myslet ... a budu: zadní (zdá se) tlak drží, přední trochu uchází = ráno bude prázdné. Což je vlastně dobře, protože sem přitom zistil, že sem (IDIOT) přední plášť nasadil naopak (směr otáčení). Takže zítra bude pokus č. 3. Mně to baví. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » čtv čer 8, 2023 18:08

Etheric píše:…aspoň teď všichni vidí, jakej hnus jsou "tubeless ready" ráfky od WTB…

Etheric píše:V obchodě to nejvíc zabili - prý mi to nebylo prodáno jako tubeless ready :D .... Tak si ze mě dělaj prdel, nebo co?



Ten ráfek klidně může být TLR, ale to neznamená, že po nákupu hned nahodíš plášť a frčíš ;-) Ta páska co tam je spíš vypadá jak připravená na duši, pokud si neřekneš jinak, tak ti snad každý krám prodá kola připravená pro duše.

pavproch: pokud jsi dal širokou pásku jako ráfek, před nalepením ráfek očistil a odmastil, dal dostatečný překryv pásky a pořádně utáhl při nalepování, tak by to mělo držet :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv čer 8, 2023 19:41

Mně v krámu, když jsem kupoval matroš na TL, kluci říkali ať tam natočím 2 vrstvy, kdyby to utíkalo s jednou.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát čer 9, 2023 8:38

Mně to utíkalo i s dvěmi vrstvami. Druhá vrstva měla taky nedokonalosti, ale jinde, než ta první, takže se to vzájemně krylo. Tudíž dávám za pravdu, že dvě vrstvy budou lepší, ono je to logický. Holt jsem měl zřejmě vadnej ráfek. Utvrzuje mě v tom už fakt, že má navrtaný 3 díry navíc někde úplně kde nemají bejt a to ještě ne uprostřed, ale víc k boku.

Dostal jsem tip, jak nalepit pásku čistě a tak, aby to dokonale přilnulo úplně všude. Podělím se.

Vše dokonale umýt a odmastit, to je jasný. Vem si chirurgický rukavice, neumastíš místy pásku potem. Pak potřebuješ pásku, která není jakoby tvrdá papírová, ale spíš jako izolační elektrikářská páska (samozřejmě není tak pružná, jako ta elektrikářská). Je lepší to lepit v poloze řidítky a sedlem dolů než ve stojanu, je to stabilnější. A teď hlavní věc - toho, že se páska dokonale natvaruje podle ráfku dosáhneš horkovzdušnou pistolí. Nemusíš foukat moc horkej vzduch, opatrně.. Nepřepálit a netahat za to až moc. Ideální je, když ti tu pistolu někdo drží a ty máš obě ruce k lepení. Vzduch z pistole ti nachvilku zvýší flexibilitu pásky, takže padne jak má. Můžeš tu pistolu i nějak ukotvit, když nemáš druhou osobu k dispozici. Pak vzít filc a s přiměřeným tlakem na pásku několikrát přejet obvod kola.
Říkal mi to člověk, který polepoval mrazáky celoplošnou reklamou jednoho výrobce zmrzlin. Na těch mrazácích byly právě i takový žlaby a různý záhyby, přičemž vše muselo být nalepeno tak, aby nikde nebyl sebemenší ohyb ani bublina. Snad jsem pomohl. Příště, až bude nutno, to zkusím právě takhle.

A ještě jeden tip od toho borce, pro lepení bez pistole - existuje roztok, kterej se stříká na polepovanou plochu. Efekt je, že pásku nalepíš, ale ona se nepřilepí napevno, nýbrž po ráfku klouže, takže si ju dáš jak potřebuješ. Poté přimáčknutím odprostřed do krajů se ta tekutina vytlačí, čímž se aktivuje lepidlo a páska přilne. Pak opět filc, zezačátku jemně, pak tvrdě. Nechává se to následně schnout, krátce i déle, záleží, jakou tekutinu použiješ.
Tohle řešení se mi líbí, dobrej "hack" :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » pát čer 9, 2023 9:30

"Pak potřebuješ pásku, která není jakoby tvrdá papírová, ale spíš jako izolační elektrikářská páska (samozřejmě není tak pružná, jako ta elektrikářská). "

Potřebuješ pásku určenou ideálně na to konkrétní použití - tj. docela "tvrdou". Protože tam nafoukneš třeba i 4 atm a rozhodne něchceš aby se ti páska protlačila skrz díry pro niple. Klidně použít pásku od Effeto Maripose, DT Swiss o rozměru ideálně 2-3 mm větším než je vnitřní šířka ráfku, ale mám vyzkoušené i lepení páskou o přibližně stejné šířce (tj. 29mm pásku jsem lepil do 30mm ráfku), ale je tam větší riziko že to nevyjde. Dvakrát obtočit kolem dokola může asi pomoc, ale nemá to moc smysl - pokud nalepíš první vrstvu blbě, druhá to moc nezachrání.

Lepiči reklam lepí reklamy, polepují auta apod. Nelepí pásky do ráfku. Tj. nějaká jarová voda nebo co používají je mimo hru. Stejně tak nevím proč rukavice - držíš pásku namotanou do role a na lepící povrch ani dovnitř ráfku vůbec nesaháš.

Kolo sedlem dolů je také zbytečnost, v podstatě to je potřeba při minimu servisních zásahů někde v terénu (tam buď narvu knotna stojicím kole nebo sundávám kolo a jdu lepit a pak nechvám rám na boku - nechci si odírat ani řidítka ani sedlo a často jsem naložený zavazadly).

Na lepení pásky si sundej kolo, ať se do něj můžeš pořádně opřít proti zemi a neujíždí ti. Většinou si sednu na stoličku, položím si ráfek mezi chodidla napříč, levou rukou držím ráfek nahoře a palcem přilepuji pásku do středu ráfku. Pravou rukou šponuji pásku a odmotávám z role. Začínám od strany kde je ventilek - tak 15-20cm přes ventilek a končím zas 15-20cm za ventilkem. Snažím se to lepit tak, aby páska byla po směru otáčení (tj. nenabírala případným uvolněným koncem).
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 9, 2023 9:44

Tak zklámaní a hned 2x - obě kola ráno úplně prázdná. Takže bude pokus č.3 - tentokráte koupím pásku širší (35 mm). Mně to baví.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát čer 9, 2023 10:02

35mm je do ráfku 30mm moc. Bude přesah a při nasazování pláště to odchlípneš. 32, max 33mm. V mých nových kolech 30mm vnitřní šířky je DT Swiss páska 32mm a je to akorát.
V recenzích a zahraničních fórech se dá dočíst, která páska je poddajná a která tvrdá ;)
Fungovat by měly i ty poddajnější, když se pro ten účel prodávají.
Sundat kolo jo, tak jsem to lepil, ale pokud bych chtěl pomoct si pistolí a neměl druhou osobu k asistenci, pak bych musel kolo lepit namontovaný. Ale nezkoušel jsem, je to jen tip, nicméně nahřátí pásky (na rozumnou teplotu samozřejmě) mi smysl dává a fungovat to může.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 9, 2023 11:26

Kuju za rady/komentáře. OK, na třetí pokus zkusím pásku 32mm.

Neska sem (oproti mému dotazu mailem) měl tydlifonát od známého servisáka (dělá u mj. autorizovaného prodejce Cannonu) a ten byl v otázce "zapouzdřený střed do karbon rámu lepit/nelepit?" jednoznačný - NElepit, jen namazat. Naopak z koloshopu.cz (kde sem ten rám koupil) odpověděli nejednoznačně - kdyby se potkaly mínusové tolerance (díry a středu), mohly by být vůle - doporučujeme podlepit. Budu se ale (asi) řídit radou toho známého lepit ten střed nebudu..
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 9, 2023 14:48

Hurá, mám další díly na stavbu, budu si moct (pomalu a pořádně) hrát i o víkendu, bohužel ale ty na které nejvíc čekám neska nepřišly ("jsou na cestě"), takže toho nebudu moct udělat moc. Ale to neva, času mám dost. Neska od rána asi čtyři bóřky, další je na cestě k nám - až semi nechce věřit předpopičasí, žeby zítra ráno mělo být bajkovatelno. Uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 9, 2023 17:39

pavproch píše:Ref šířka pásky ... ráfek má vnitřní šířku 30mm - fčíl to budu zkoušet s páskou NoTubes 25mm.

Tak neska sem ty kola po neúspěchu zase rozebral a (narozdíl od pásky Mavic) pod tou páskou NoTubes nikde mlíko nateklé nebylo. No nic no, bude pokus č. 3 (páska Schwalbe 32 mm)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 10, 2023 11:57

Neska sa zadařlo, přenádherný (šlapáním proti kopci - neska se nohy ochotně točily), škaredý pičasím (prakticky celý výlet v šedivu/mlze, nahoře i mrzgolilo) v masivu Radhoště až k soše a dolů. Nezmoknul sem a dalo se jen v letním outfitu (nebyla zima) .... :prayer:
Na zítra (má být líp) plán v hlavě taky mám, uvidíme, esli to zase klapne.
Bajk (stávající) poservisovaný (už zase nový řetěz), odpo si budu chvíli hrát s novým. Mám dilema - jaxem spal, chcu to dělat pořádně a pomalu - čím namazat povrch sedlovky do sedlové trubky (karbon na karbon) a podobně řídítka do představce (taky karbon na karbon) - esli použít pytlík maziva FSA co mi dali k rámu (je na něm ale naspáno "na spoje carbon/Alu") nebo montážní pastu ParkTool.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 10, 2023 16:29

Tak, mám (pro tento víkend) domontováno (Scalpel), musím zase počkat, až mi přijdou další nákupy.

Přitom sem neska zistil, že (zase/opět) inovací ke zmaru - Shimano. Dyž sem na stávajícího bajka koupil brzdy (XTR, model BRM9000), tak mi přišly (obě- přední i zadní) kompletně smontované, napuštěné hydraulickým olejem a odvzdušněné (že sem při montáži musel zadní rozebrat, prostrčit hadičku skrz rám, smontovat a pak zase dolít wolej a odvzdušnit vyplynulo jaxi z postupu montáže). protože ty brzdy jsou fuckt dobré, na nový bajk dávám taky XTR (ale model BRM9100) a ty sem koupil... nesmontované, suché (= to je ta "inovace"). U zadní mi to neva, stejně bych ji zase musel rozebrat, abych prostrčil hadičku skrz rám, ale budu muset naplnit a odvzdušnit i tu přední. NATO už nemám dost hydro-woleje Shimano, du ho objednat (a přitom objednám i speciální montážní pastu na karbon-karbon, čímž si odpovídám na otázku z předchozího postu). Ufff, zase další zdržení - ešče že mám na čom yezdit, že NATO nespěchám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned čer 11, 2023 6:08

Já teď řeším karbonovou sedlovku. Jak dlouhou potřebuju, si nechám poradit na krámě, mám instrukce co změřit. Tak su zvědav, co z toho vyplyne. Pak též budu potřebovat montážní pastu karbon - karbon.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 11, 2023 11:29

Jo, neska se výlet povedl - sic bylo teda krapet chladno jen na triko ale jinak pičasí na jedničku, zdraví též dovolilo (i dyž "to" zápěstí). Od nás do RpR, na druhou stranu, pak nahoru na Kamenárku, ocuto po hřebenu na M.Javorník a přes Kyčeru z5 do RpR a dom. Křasný výlet, nohy mě ale po těch dvou dnech bajku bolí fest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 11, 2023 11:34

Btw, neska sem v kopcích potkal asi 10 bajkerů (mno, spíš důchodců), fšici do jednoho pálili elektróny. Prvního (mladého), co jel za svoje, sem potkal až dole v RpR (= skoro rovina).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 11, 2023 12:36

Spal sem tu asi pět postupných kroků, které vyzkouším s těma "vzpurnýma" kolama na Scalpela, ze kterých se (prozatím marně) pokouším udělat funkční (= tlak držící) tubeless. Právě sem vymyslel ešče jeden mezikrok (= předposlední předtím než sito pudu hodit): Stáhnu wocas mezi nohy a zajedu s těma kolama a pláštěma za jedním známým cykloservisákem, ať se on pokusí z toho udělat (funkční) bezduše. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 11, 2023 14:27

Etheric píše:
pavproch píše:to je sranda, vidle váží zhruba 2x tolik co celý rám

Tohle nechápu. Stavíš super stroj, všechno top, a dáš tam obyčejnou těžkou vidli.

The all-new MY2021 Rockshox SID SL reclaims its title as the lightest modern 29er XC suspension fork on the market.17. 3. 2020

Takže asitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 11, 2023 16:32

Včera jsem jel na výlet a rupl mi plastový pedál z Dekáče (měl jsem plastový kvůli váze), tak jsem to obrátil a jel do Dekáče pro nové. Vzal jsem odolnější, přesto stále s dobrou váhou a levněji, než konkurenční značky Pryskyřicové pedály, u kterých předpokládám delší životnost. Váhu mají taky dobrou, jen jsou o 10g těžší na pár, než uvádí. Navíc tam v Dekáči někdo něco popletl, protože jsem to objednával s vyzvednutím na prodejně do hodiny přes mobil, než tam dojedu a než jsem pak s pedály dojel domů, měl jsem v mailu dobropis za zrušenou objednávku pedálu a informaci o tom, že mi peníze za vrácené pedály poslali zpět na kartu. Takže je mám zadara. :mrgreen:

Akorát mám problém, že nemohu povolit ani za nic ty staré a sundat je. WD-40 taky nepomáhá. Klíčem to nejde a imbusem z druhé strany taky ne...

Taky jsem tam vzal nové Cyklistické brýle ROADR 900 a ty už jsou dobrý a měly by mi vyhovovat, ikdyž lehkou výtku bych měl, že lehce vidím to gumové těsnění na nos. Ale jinak je přes ně hezký obraz a proti oslnění chrání dobře a zatím se nezamlžili. Tyhle Cyklistické brýle ROADR 500 jsem měl do teď a přes ty se nedá dívat... hrozný.Proti světlu je v nich navíc špatně vidět.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika