Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv kvě 25, 2023 15:06

Nebydlim primo pod Lysou - jen na ni krasne vidim...
;-)
...a stejne muj "oblibeny" Repistsky kopec se sklonem vyrazne vetsim, nez 12%, po kterem (netusim, kdo to navrh) vede cyklotrasa, ted po covidu uz neudycham, takze je vlastne jedno, jestli slapu vedle horaka nebo mestaka, mozna vedle toho mestaka to vypada lepe :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 25, 2023 15:16

pavproch píše: vyměnil sem brzdové desky a.... přední už zase píská (bude to trvat 2-3 výlety než se zajede a přestane - doufám - pískat, sfiňa jedna).

Sem po výletě (na kopec) jel do/z prce taky na bajku a to pískání mě silně znervózňovalo až tak, že sem fčíl do bajku hrábnul - jednak sem srazil hranu na brzdových deskách v přední (pískající) brzdě (už se mi to několikrát osvedčilo, že to má vliv NATO, aby to nepískalo) a jednak pošteloval přední třmen. Po projetí okolo chalupy = už to nepíská, sem zvjedaff esli v soboru během výletu bude klid.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv kvě 25, 2023 15:18

@Quido: Aha, tak u Repiste to jeste jo, i kdyz ani tam to nematu tak "hladke" jako my tady na OV-Jih.... Ja vlastne ale taky bydlim s vyhledem na Lysou, akurat musim k oknu k sousedum o par poschodi vys nebo alespon na nadjezd nad tramvaji.

Jo, pri tom slapani bude vypadat to "mestsky" kolo, hlavne starsi opravdu lip nez sportak. Proste se lidem bude zdat, ze to nezvlada kolo - a ne ze Ty :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 25, 2023 15:23

@quido: Já neska jaxem sjel z kopca na dolní Bečvu a křížil tam hlavní cestu (I/35) tak zrovna po ní (rovina) jel vystajlovaný týpek (havajská košule a křatasy, kšiltofka = bez přiblby) na něčem takovémhle:
Obrázek
Mně se to teda (= městské bicykle) nelíbí ani trošku, ale 100 soudruhů, 101 chutí, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » čtv kvě 25, 2023 15:29

Van rysel Neoracer. Tohle se mi dost líbí.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » čtv kvě 25, 2023 15:37

Dromedaro píše:... Budu tedy s sebou vozit kapku tekutého mýdla. ...


Jedna ze složek tekutého mýdla i sprchového gelu je glycerín, abychom měli hebkou pokožku :twisted:

No, a kdo zná, už ví.
Glycerin se běžně používá na ošetření pryžových částí na autě (pozor, neplést se silikonem!).
Glycerin je něco jako alkohol, je hydroskopický a ředí se vzdušnou vlhkostí, takže jeho kluzkost brzo zmizí.
Což je bezva, na tubeless pneu ideální vlastnost.

Nouzově to můžeš poplivat, nebo po..... .

Z mé zkušenosti. Pryžové díly, když se zaprasí, zapráší nebo zůstanou na odiv kolemjdoucích, ztratí povrchovou adhezi. Jakoby trochu zkorodoval povrch.
Takže? Po nějaké době ta guma ztratí na patkách "adhezi" a půjde nahodit lépe. Ale jestli bude těsnit, je otázkou.

Můj dojem, asi není dobré nasyslit si pneu, co vy na to?

V nejstarších dobách cyklistiky se používal na duše mastek, takový bílý poprašek, znáte.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » čtv kvě 25, 2023 20:43

pavproch píše:Mně se to teda (= městské bicykle) nelíbí ani trošku, ale 100 soudruhů, 101 chutí, no.

Zrovna tohle si mi taky moc nelibi, ale co ja vim, treba jede samo... :mrgreen:
...mne spise bere neco takoveho v retro vzhledu

retro bike.JPG
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 26, 2023 7:02

pavproch píše:já sem zvyklý to tam lít skrz galuskový ventilek. budu muset vyzkoušet (tekuté) mlíko jiné značky.

Mám poněkud jiný pohled. U tmelu mě v první řadě zajímá jeho funkčnost. Tj když zacpe větší sekanec než předchozí Stans, je to jasná volba. Oprava knotem někde v terénu, nebo nalejt tmel jiným způsobem doma? Já mám jasno. Akorát vzhledem k tomu, jak ty pláště s kevlar patkou šly v posledních 25cm extrémně těžko nahodit, bych to mlíko z toho vylil, než bych montpákama nahodil ten jeden zbývající kousek jedný strany pláště... Tak jsem to vymyslel jak jsem posílal foto. Nahodit plášť, nafouknout, vyfouknout, odchlípnout kousíček pláště, nechat podepřené, do vzniklé mezery z panáku nalejt tmel, pak na páky lehce zatlačit a plášť ochotně zapadne zpět. Oproti vymontování ventilku, nandání stříkačky, odendání stříkačky a namontování ventilku to není o nic horší ani námahou ani časově, co jsem tak zjistil..

Kola odvčera nezměkly ani trochu. Najel jsem tak 3km okolo baráku mezi rodinnými domy kde nikdo moc nejezdí, jsou tam kopce i roviny a ladil přehazku, aby to na některých převodech neštrachalo. Zatim tlak drží jak jsem to napumpoval.
Ovšem po krásným novým asfaltu mezi baráky poznám na jízdních vlastnostech terénních kol prd, že... V neděli má být extra krásně, tak ho vemu na šutry, kořeny, písek,... Pak budu moct hodnotit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 26, 2023 8:09

K těm městským kolám bych dodal jen toto.
Je to úplně něco jiného, vůbec to s klasickým kolem nejde srovnávat. Tam nejde o sportovní jízdu, tam jde o to někam dojet extra nespocený a v pohodlným posedu. Na západě i klidně běžně v obleku.

Neodkážu si představit, že někdo vymění jedno za druhé. Jsou to kategorie, které se vůbec neprolínají.

Dojíždět do práce nějakých 5-15 km tak si klidně takové kolo pořídím. Ale určitě bych ho nevyměnil za stávající gravel/HT.

Nejblíž těm městským kolům jsou treková kola, kde má člověk taky trochu vzpřímenější posed. Proto je spousta lidí, co na treková kola nedají dopustit, nemají ambice zdolávání km, spíš klasickou cykloturistiku.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 26, 2023 10:30

@eth: já mám dobré zkušenosti (3 roky sem nemusel na výletě lepit/dofukovat) i s tím "řídkým" mlíkem, a připadá mi jednodušší to tam velkou strříkačkou s kouskem hadičky natlačit skrz (vymontovaný) galuskový ventilek. Zůstanu u toho. Kuju ale za nápad.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 26, 2023 11:16

Přidám můj pohled na bezduše. Za posledních 5 let a cca 5000 km jsem duši nepíchnul, na gravelu poslední dva roky (skoro 3000km) jezdím nízké tlaky (2,5 vzadu a tak 2,2 vepředu) s dušemi. Bezduše by tedy pro mě byly větší starost než užitek. Ušetřená váha? Skoro sotva. Ale té práce kolem..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 26, 2023 11:22

Zdéňa píše:Ale té práce kolem..

Nasadit ventilek, nahodit plášť a nalejt mlíko? To je hrozný práce :rolleyes:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 26, 2023 11:43

Pravidelně dofukovat, dolévat mlíko. Nemluvě o tom, že dost lidí s tim nahazováním má více či méně problémů.
Sebou pak stejně člověk veze duši nebo bombičku CO2 aby to nahodil při větším defektu.
Jo bezduše mají smysl, neříkám že ne. Ale když někdo potřebuje jezdit fakt nízké tlaky. Na gravelu mi prostě vychází více nevýhod než výhod.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 26, 2023 12:20

Hm. Dofukování nemusí být častější než s duší a co jsem kontroloval mlíko po 1 sezóně, tak ok, nebylo třeba dolejvat, tudíž ty dvě sezóny tam vydrží, životnost pláště nebude ani 2 sezóny, takže žádný dolejvání, jen nalejt při výměně pláště a je hotovo. Jo, pokud ty tisíce km co vydrží plášť ujedeš za 4 roky, pak dolejvat budeš muset. Ale kdo jezdí takto málo, pro něj bezduše nejsou.
Nahodit jsem neměl problém ani jednou z šesti pokusů, na těch nových kolech to zapadlo samo už při 1,5 bar.
Bombičku na co? Plášť mi při defektu nespadne, nemám hookless. Ani na opravu defektu ho sundavat nemusím. Navíc defekty velikosti 4mm a méně se spolehlivě opraví samy, že o nich ani nevim, takže asi tak... Defekt do 3cm opravím bez nutnosti sundat plášť a větší defekt bych měl smůlu i s náhradní duší, páč by lezla tou dírou ven.
Ale není bezduše jako bezduše, těch možností máš hodně, ostatně taky není duše jako duše. Něco funguje, něco méně, něco vůbec.. Že si někdo blbě nakombinuje bezdušovou soustavu, není chyba bezduše, nýbrž chyba volby cyklisty..
Gravel neznám, nemám, jen MTB
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 26, 2023 13:09

Já jezdím víc až letos, vlastně jen poslední dva roky. Spíš jsem jen chtěl říct, že bezduše nejsou pro každého. Na silničku nedávají skoro vůbec smysl a na gravel je to takové rozpoluplné. Záleží kdo kde a jak jezdí :wink: Dnešní moderní kvalitní pláště toho poberou sami o sobě strašně moc. Vlastně jsem naposledy píchnul na trekovém kole fakt léta zpět.
Co mi zase smysl dává jsou nášlapy, kterým se zatím vyhýbám a vím, že by mi pomohly. Snad kromě bikepackingu, tam mi asi smysl nedávají. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 26, 2023 13:49

Já to teda (na základě svým mnohaletých zkušeností s SPD a tří let s bezdušema) vidím, že nášlapy i bezduše jsou pro mě "must have" (mtb 29").

Předpopičasí na víkend je excelentní (snad jen že ráno asi bude chladno) = těším se, doufám, že mi to (ne)zdraví nezkazí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 26, 2023 14:39

Nášlapy ani za milion. Nespočtu situace, kde bych se kvůli nim ošklivě vysekal, už jsme to tu řešili. Nášlapy taky nejsou pro každého, jako bezduše :)

Počasí má být luxusní, tady teda spíš neděle než sobota, tak projedu nový kola. Su zvědav na ten rozdíl, jízdní vlastnosti budou trochu jiný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 26, 2023 15:55

Fčíl sem jel m4Zlikem (už jen pro benzín, neska stačilo = 320 km) a .... objížděl / předjížděl sem bajka (29") s přívesným vozíkem (croozer) s děckem. Ten bajk byl ale elektrobajk = otázka: Může elektrobajk tahat přívěs? (Myslím jako technicky, jestli je stavěný na to větší zatížení/odpor toho vozíku?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 26, 2023 17:31

Taxi i odpovím - (aspoň některé) může.

Určeno pro tažení přívěsu s příčnou nápravou.
Celé tu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 26, 2023 17:52

Tak jsem to projel a je to znát to odlehčení na kolech plus lepší pláště. Na těch kolech jsem na obou dohromady odlehčil 740g. Na pláštích jsem snížil o 400g, na duších 340g.

Zdéňa: Mně to taky jako nějaká výhra nepřipadá ty bezduše. Pro mě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob kvě 27, 2023 5:26

Hezký odlehčení. Tak snad to nebudeš mít tak, že přejedeš jeden šlahoun ostružin a začne ti duše "záhadně" měknout. Pak dáš novou a bude to stejný, páč dva minitrny v plášti zůstaly... Uvidíš sám.
Ještě víc bys ušetřil, kdybys pořídil dušový kola, když už jezdíš duši. Mít UL duši a UL pláště na těžkých základních bezdušových kolech je takový divný..
Btw, vydrží to přejezd posekanou loukou / polem??

Moje bezduše od prvního nafouknutí ještě nezměkla ani trochu. Víc budu vědět zítra, ale to si upustim, páč 2,3 bar co tam je teď je do terénu napikaču, nicméně nechám si ho na začátek, než dojedu do terénu, je 8km asfaltu, to pojede líp takhle tvrdý, ale u sjezdu z cesty ufouknu.
Nějak se mi zdá, že bezduše je bez problémů, respektive ta vzniklá správnou kombinací kvalitních komponentů. Na bezduši narozdíl od duše je dost co posrat a stačí malej detail, netěsnost, viz moje předchozí problémy... Tyhle popisovaný problémy bych nenazval problémy s bezduší, nýbrž problémy se špatnými komponenty. Na tý bezduši se totiž projeví každá vada zpracování, která by pro použití s duší vůbec neměla vliv. A ty základní kola co jsou z výroby jsou zpracováním opravdu shit, to je ten problém, bezduše je v tom nevinně. Na netu různě je hodně lidí, co si koupí nejlevnější bezdušový řešení a pak nadávaj, že "bezduše jsou na hovno" :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » sob kvě 27, 2023 6:16

Etheric píše: a pak nadávaj, že "bezduše jsou na hovno" :roll:

Jo to souhlasím. To si já rozhodně nemyslím. Bezduše jsou skvělý a čím těžšší terén tím více se vyplatí. Ale prostě na gravel mi v tuhle chvíli smysl nedávají.
Jezdím tlaky 2 až 2,5 na 45mm pláštích. Přes pole, louky, lesy a sem tam kameny. A za poslední 2 roky (vlastně rok a něco) co mám gravel tak pořád v pohodě bez defektu. Vlastně co mám tohle kolo jsem ještě pláště nesundaval a budu to doufám dělat až je budu měnit, což vzhledem ke vzorku bude asi po létě. Pak tam dám nějaké Tufo (Thundero? asi).

BTW jak často sundaváte kliky a čistíte nějak střed? Zatím jediná výměna co dělám je řetěz, zvládnu i zadní kazetu a brzdy. Je něco dalšího co děláte pravidelně?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob kvě 27, 2023 7:35

Zdéňa píše:jak často sundaváte kliky a čistíte nějak střed?

To by mě taky zajímalo. A náboje, jak často, jestli vůbec čistit a rozebírat..
Střed je zapouzdřenej, tohle rozebrat nepůjde, jen vytlačit a vyměnit. Předtím jsem měl ten rozebírací střed, ale tohle se obávám nijak rozebrat nejde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 27, 2023 12:22

mtb 29", jezdím hlavně mimo asflat = terénem (bago, písek, hlína, prach)

Řetěz měním po každých 15-ti výletech (á ca 3 hod = 45km = ca 700 km).
Kliky sundavám (= vidím do středového složení) každých 30 výletů = výměna 26z převodníku (musí se sundat kliky).
Brzdové desky vydrží ca 60 výletů, brzdové kotouče dvojnásobek.
Na náboje (ložiska) nešahám, hlavové složení dotahuju, když to začne ve sjezdech "tlouct".
Jo, ešče sedlo mažu (tekutým) voskem co každých ca 30 výletů.
Jinak jen mytí a mazání.

Neska ráno sem stal, bylo (a stále je) křasně, ale vůbec ale opravdu vůbec semi nechtělo, musel sem se přinutit, první ca hodina mě to vyloženě nebavilo a nechtělo semi, paxem sebou yebnůl do baga a ... začalo mě to bavit = od nás na hřeben, Tanečnica, po hřebenu až na Ptáčnici, sjezd dolů a po asfaltu návrat dom (to už mě to zase přestalo bavit). Ale i přes to "nebavení" přenádherný, delší výlet.

Du vymýšlet, kam zítra (po té držce zadkem a rukama do baga musely jít cyklohadry do předmyčky a fčíl sou v prčce, doufám, že to do zítřka uschne, abych si měl co oblíct).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » sob kvě 27, 2023 13:02

Zdéňa píše:Je to úplně něco jiného, vůbec to s klasickým kolem nejde srovnávat. ....Ale určitě bych ho nevyměnil za stávající gravel/HT.
...nemají ambice zdolávání km, spíš klasickou cykloturistiku.

Přesně - já gravel nikdy neměl a asi ani mít nechci... tady to to je kapitola cykloturistika, proto naprosto sedí ta poslední věta
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 27, 2023 14:10

Ty jo, první "reklamace" kvality cyklo-hadrů od silvini.cz = cyklokřatasy yezdím (teprve) třetím rokem a už se párají - švy v rozkroku povolily asi na dvou msítech (fčíl sem NATO přišel, dyž sem je věšel na sušák po vyprání). Bude DIY sewing machine.
EDIT: Done, už se nepářou. Tři místa, dohromady asi 6cm švu, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob kvě 27, 2023 17:00

Na kliky ani střed nešaham, funguje to, ditto náboje a zapouzdřené čepy pružení. Tam jen na třecí plochy občas silikon.
Jednou až dvakrát za sezónu povolím pedály a namažu závity bílou vazelínou.
Silikon na kluzáky a tlumič a otřít jednou za dva až tři výlety.
Sem tam silikon na přehazovačku, do osiček, a otřít.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 27, 2023 17:03

pavproch píše: tentokráte semi "syslení" komponent "až budou potřeba ať je mám doma" nevyplatilo, no...

Dialektika.
God bless syslení komponent "až bude potřeba".
pavproch píše:hlavové složení dotahuju, když to začne ve sjezdech "tlouct"

Neska při výletě semi zdálo, že už to zas trochu tluče, taxem to před chvílí dotáhnul a.... katastrofa, začalo to drhnout, ale tak, že skoro nešlo točit řídítkama a šíleně to při tom skřípalo/praskalo. Naštěstí mám doma nasyslené (dokonce dvě) náhradní nová hlavová složení, taxem tu hlavu rozebral (byl tam teda strašný bordel - bahýnko) a jo, spodní hlavové ložisko kaput - taxem teda vyměnil obě i horní svěrný kroužek (původní sem tam nechal pouze spodní kroužek, který je nalisovaný na vidli a nevypadal načatý), smontoval vše zpět a šel to projet = jako nové. Uffff. (Opravdu sem ráth zato, že sem to měl doma nasyslené, jinak bych byl býval fpytli.)

Jinak teda ale životnost toho spodního ložiska asi 4 roky/sezony = nic moc, to by IMHO mělo vydržet dýl.

Sem zvjedaff zítra na výletě, esli bude vše ok, snad jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » sob kvě 27, 2023 19:00

pavproch píše: ...Naštěstí mám doma nasyslené (dokonce dvě) náhradní nová hlavová složení, taxem tu hlavu rozebral (byl tam teda strašný bordel - bahýnko) a jo, spodní hlavové ložisko kaput - taxem teda vyměnil obě i horní svěrný kroužek (původní sem tam nechal pouze spodní kroužek, který je nalisovaný na vidli a nevypadal načatý), smontoval vše zpět a šel to projet = jako nové. Uffff. (Opravdu sem ráth zato, že sem to měl doma nasyslené, jinak bych byl býval fpytli.)

Jinak teda ale životnost toho spodního ložiska asi 4 roky/sezony = nic moc, to by IMHO mělo vydržet dýl. ...

Tohle jsem řešil už několikrát u dřívějších kol... dost záleží jak je to dobře vysoustružené a jak to těsní, resp. zda to někdy nějakou dobu nebylo malinko povolené - ono se to nezdá, ale na hlavu jdou dost velké tlaky, torze a rázy z několika stran ...

já taky jsem syslil, akurát, že už jsem se z většiny dílů vydal, zbyly nějaký díly na brzdy, drobnůstky a tak...
Naposledy upravil Quido dne pon kvě 29, 2023 7:08, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 28, 2023 7:31

Etheric píše:Hezký odlehčení. Tak snad to nebudeš mít tak, že přejedeš jeden šlahoun ostružin a začne ti duše "záhadně" měknout. Pak dáš novou a bude to stejný, páč dva minitrny v plášti zůstaly... Uvidíš sám.
Ještě víc bys ušetřil, kdybys pořídil dušový kola, když už jezdíš duši. Mít UL duši a UL pláště na těžkých základních bezdušových kolech je takový divný..
Btw, vydrží to přejezd posekanou loukou / polem??

Uvidím no. Záleží, jestli a jak často budu muset lepit. Kdyžtak budu muset přejít na bezduše. Zatím jsem s tím jezdil jen po normálních cestách s šutrama. Po posekané louce nevím. Já přes posekané louky nejezdím. Ten plášt mi ale pocitově přijde odolnější než ten levný za tři stovky a s tím jsem zatím pích jen jednou, když jsem najel na střepy. Ta duše mi taky přijde odolnější než klasická. Je to na omak něco jak tenký plast. Už jen, že to přežilo to nasazování v mém podání. Oproti té 45g, kterou vozím jako náhradní je to něco jiného. Té 45g, to už je moc, té už od pohledu moc nevěřím a už ji nekoupím.

Teď mám teda tento plášt:
29" Schwalbe Thunder Burt, Super Ground Tl easy, Snake skin ADDIX Speed

A tuto duši:
Duše Pirelli Scorpion SmarTUBE 29x1.8/2.2 Presta 42mm

Tu nahradní mám tuto:
Duše 29" REVOLOOP MTB Ultra 29x1,6-2,4 gal. v. FV40
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika

cron