Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 30, 2023 18:25

Na opravu defektu jen Dart tool a pumpu. Ten plášť v ráfku drží jak zakouslej pitbull, ikdyž je úplně prázdnej. Nemůže mi spadnout, vzhledem k tomu, kolik práce stojí dát to dolu i za pomoci montpák
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8070
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 31, 2023 13:56

No to sem zvjedaff, jak bude zítra - minulý víkend to vyšlo, oba dva dna dopoledne se dalo bajkovat, třeba bude ten nahoře zítra i v neděli zase ke mně shovívavý. Ale pozitivně to moc nevypadá:
Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 4 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, odpoledne ojediněle možnost bouřky. Nejvyšší odpolední teploty 11 až 14 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, postupně od severu v polohách nad cca 400 m srážky smíšené nebo sněhové. Později ubývání srážek a částečné i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní 5 až 9 °C, během dne ochlazování.

Esli ráno stanu abude mokro/scát, tak uvažuju zase bajka předělat na indoor (nebo jít na vycházku v membráně).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát bře 31, 2023 22:29

včera a dneska fajn bajking,
aladin dobře přeleštil lampu - přes den se to vypršelo, přestalo pršet podle hodinové předpovědi a kvečeru už se dalo jet domů, mokro teda dneska bylo slušně, to zas jo
a byla odpo větší kosa, než ráno, větrem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 1, 2023 11:52

Já neska (už zase) indoooroval - dyž sem ráno stal, tak bylo extra šedivo a začínalo poprchávat, takže sem předělal bajka a točil nohama v suchu. A chčije tam furt = byla to správná volba.
A zítra bude na 50+ % indoor zas:
Počasí přes den (07-24):
Zpočátku převážně zataženo a na většině území občasný déšť nebo přeháňky.

METEOROLOGICKÁ TERMINOLOGIE
Na většině území - jev se očekává na více než 50% plochy území (tj. na více než polovině území).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 1, 2023 14:45

Jaxe tady probíraly ty pláště a bezduše, taxem přitom semtam něco hledal na kupkolo resp. koloshopu a fčíl semi furt vnucuje ta neblokovatelná reklama na auto.cz - koloshop. Fčíl tam na mě jukla nabídka na komplet sadu Sram XX, ale s elektronickým (ne lankovým) řazením. Brrr, to bych si na bajka nikdy nedal - další bebech, který dyž si během výletu postaví hlavu = nepojízdný bajk + starat se o to, aby byly vždy na výlet nabitá baterka. Ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 1, 2023 16:48

Etheric píše:Chtěl bych k tomu mtb ještě gravel, fatbike a užil bych si i obratný celopéro 26"...


No já bych bral gravel a celopéro. Ale taky na to nemám.
Prozatím uvažuji do budoucna, že bych si sestavil své MTB kolo. Nějaký lehký žihadlo, jak má PP, ale zase s dvoupřevodníkem. Jízda na kole mě hodně baví a jak se znám, tak už uplynula doba, kdy by to byl jen chvilkový záchvat a pak mě to přešlo. Takže má pro mě smysl do toho sypat peníze. Jiný sport, kromě chození do přírody a čundry stejně nedělám, tak aspoň to kolo.
Koupil bych vhodný rám a vše ostatní a normálně si to seskládal doma. To nemůže být zase nic složitého. Nevím jak to vychází finančně teda, jestli je tam nějaká úspora oproti tomu, když si koupí člověk nové kolo s přirážkou obchodníka nebo když si to nechá postavit u někoho, kde mu zase platí za práci. Nevím totiž, jak oni počítají ty díly, co na to dávají. Jestli si účtují cenu, za kterou se to prodává v obchodě. Každopádně by to vyjít levněji mělo, což je asi hlavní důvod, proč to takto chci dělat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 1, 2023 17:22

Když koupíš holý rám a budeš si to skládat (k obrazu svému), tak než to 100% dokončíš, yezdit nebudeš. Za zvážení stojí jiná cesta, kterou jsem zvolil já - koupil sem celý funkční bajk (s rámem podle mých představ, osazený komponenty, které mi úplně nevyhovovaly) a postupně sem si ho předělal k obrazu svému (= vyměnil na něm všechno krom toho rámu). Ale celou dobu (předělávky) sem na něm mohl zároveň i yezdit.
Já taky mám mtb jako hlavní sportík ale o jiném druhu bajku (silnice, gravel atd) neuvažuju, mně ten můj bajk fčíl 100% vyhohuje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » sob dub 1, 2023 17:47

Neví někdo tady, zda mi půjdou gravelový (třeba tyto (700x44C)) na klasický MTB 29"? Jediný o co se bojím, zda nemá 29% MTB moc široký ráfek. A případně jakou duši do toho?
Děkuju.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 2, 2023 12:09

pavproch píše:A zítra bude na 50+ % indoor zas:
Počasí přes den (07-24):
Zpočátku převážně zataženo a na většině území občasný déšť nebo přeháňky.


Jo, teda ne, nebylo to 50+, bylo to 100% (od rána tady chčije resp. chvílema mrzgolí) = bal zase indoor. A neska je nějaký blbý den (škvrny na slunku?) - bolí mě celý člověk a zaboha sem nebyl schopen točit nohama - řadil sem o jeden převod lehčí než normálně a i tak se nohy nechtěly točit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned dub 2, 2023 12:30

Zdéňa píše:Neví někdo tady, zda mi půjdou gravelový (třeba tyto (700x44C)) na klasický MTB 29"? Jediný o co se bojím, zda nemá 29% MTB moc široký ráfek. A případně jakou duši do toho?
Děkuju.

Jit by to melo, ale spis muze byt nízko stred a muze se stát, ze o něco zachytnes, taky bys mohl mit moc lehké převody. Lepsi tam dat nejake hladké mtb plaste
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 2, 2023 13:07

Zajímavá myšlenka (ale nic pro mě, jak píšu výše, se svým bajkem, tak jak ho fčíl mám, sem 100% spokojen) - zadal sem to do guglu a tady na mě vypadla menší diskuse k tomu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 4, 2023 14:05

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte dub 4, 2023 15:06

Sem se při cestě z prce polemlesemloukou4 (v hustém sněžení, vichr, zima jak na sibiři) zasnil - kéžby to už šlo šlapat si na bajku jen v kraťasoch a třičku.... :bike:
A fčíl zpět do reality:
Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, místy sněžení nebo déšť se sněhem, během dne postupně na většině území déšť, nad 700 m déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, nejvyšší denní 3 až 7 °C.

... takže (zřejmě i) v sobotu bude zase indoor, no. Škoda, no. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv dub 6, 2023 8:59

dám kompresoru o víkendu druhou šanci :-)
vezmu ráfky na chalupu, dneska někde koupim ventilky, mlíko je doma, tak to zkusim nahodit

poslední pokus s kompresorem před asi 8 lety byl na jiných ráfkách a s jinýma pláštěma

btw. vysychá mlíko ve flašce, resp. jak dlouho vám vydrží použitelný?
má to něco jako "trvanlivost"
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv dub 6, 2023 11:22

Já to kdysik v popisu na dóze tak hledal, nenašel. Domnívám se, že originál uzavřené (= folie pod víčkem, plná doza, tj. není v ní vzduch) to má "neomezenou" tvanlivost, po otevření mi ta doza vydrží ca rok než ji spotřebuju a během toho roku nepozoruju nějakou změnu vlastností.¨
Používám tohle mlíko:
Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv dub 6, 2023 12:08

ventilky přítomny (vzal jsem Lezyne), mlíko mam myslím tak od Stana, pásku jsem pro jistotu taky vzal, i když DT Swiss píšou, že v ráfku už těsnící páska je
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv dub 6, 2023 12:42

Tak ať se dílo daří :)
Já se furt nemůžu dokopat k předělání zadního kola, ač věci na to už mám. Páska zbyde určitě, když ju budu skladovat doma a ne v dílně /v zimě se tam netopí/ tak by měla taky vydržet. Úbytek obsahu v načlý lahvi tmelu nepozoruju, narozdíl od whisky :D
Kolo se už vyfouklo úplně, vytéká naspod trochu tmelu, ale plášť drží jak pitbull. Ono to bude zachvíli hotový, zas tolik práce s tím není, ale musím nejprve uvolnit pracovní prostor, všude po bytě jsou květináče, kýble s hlínou a další a další zahradnický věci. Nechce se mi to teď poklízet, když za cca týden budu přesazovat rajčata.... A v místnosti s kobercem se mi nechce přezouvat bezduši...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8070
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv dub 6, 2023 17:40

Čtyři dny doma. Zítra restuju (a dělám domácí práce, které sem přes zimu neudělal) ale to sem teda zvjedaff, esli budu některé ráno vyndavat bajka z trenažeru a dávat mu plnohodnotnou zadní osu, protože to pude "the real thing" - neděle by možná mohla a pondělí vypadá nadějně. Kéžby. :prayer:
Předpověď na sobotu (00-24):
Převážně zataženo, na většině území občasný déšť, zpočátku nad 400 m, během dne nad 700 m déšť se sněhem nebo sněžení. Později od východu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, nejvyšší denní 3 až 7 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Během dne místy slabý občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, nejvyšší denní 7 až 11 °C.
Předpověď na pondělí (00-24):
Polojasno až oblačno, během dne ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, nejvyšší denní 10 až 14 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 7, 2023 14:16

Kura.... Neska mám restday, ale myšlenky na bajka mám pořád. Ráno bylo bílo a posněhoválo, pak to ale přestalo, roztálo a dokonce i oschlo a vypadalo to, že užuž i slunko vyleze - sem začal mít naději na zítra. Už ji ale nemám - venku už zase ščije/sněží a neslibujou za zítra ráno líp. Chjo,no. Bude indoor.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 7, 2023 17:09

Wtf?
I dyž sem už dlouho nic nehledal / nekupoval na bajka, neblokovatelná reklama na auto.cz mi začala vnucovat koloshop.cz - mezi nabízenými se objevil tahle hezká a zřejmě i (hmotnostně) lehká 12-ti kazeta Garbaruk - pro mě ale nezajímavá protože "jen" 48z. Nicméně zaujalo mě tohle:
Plně kompatibilní s jednopřevodníkovými systémy SRAM nebo Shimano.

Cože? To je to s kompatidebilitou Shimano vs. SRAM tak jednoduché? Já sem si dodnes myslel, že ty 12x1 systémy nejsou kompatidebilní ani trochu. Fíha, pro mě novinka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát dub 7, 2023 18:05

Takže už su taky tubeless positive :-)
Furt jsem čekal, kde bude zakopanej pes, kdy už se objeví ten zádrhel, a ono to všechno proběhlo jak po drátkách. Plášť skočil na ráfek hned, nic že bych musel hejbat pláštěm, aby si sedl.
Jak jsem přidal tlak, tak to luplo, jak doskočila patka na místo.
Ventilkem jsem nalil mlíko, nafoukl, zaklepal a ani po 5 min. nikde žádný únik.
Uvidíme ráno, jak to bude držet tlak a jestli někde něco uniklo.
Nejvíc času zabralo umytí nalívací sady na mlíko.

Ventilky jsem dával Lezyne, v čepičce to taky má klíč na vnitřek ventilku a na špičce čepičky je imbus, kterým se ventilek dá povolit z ráfku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 8, 2023 11:36

Mlíko tlačím skrz ventilek (vyndané jádro ventilku) velkou injekční stříkačkou s kouskem hadičky a ještě nikdy sem to po použití nemyl. Zbytky mlíka f tom uschnou, ale to IMHO ničemu nevadí.

Neska byl indoor, ráno bylo venku fest mokro ale ne bílo, šedivo a vypadalo na scanec, nakonec ale nezascalo = bylo byto bývalo šlo, ale co už. Zítra?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob dub 8, 2023 11:45

Tady v lesích ještě místy leží sníh, zatím bohužel moc zima na kolo.
Loni jsem už touhle dobou jezdil na medvědí česnek..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8070
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 8, 2023 14:21

Sem fčíl čuměl z wokna, nad ca 700mnm je to bílé, ale níž byto mělo/mohlo jít. Šance na zítra je 50% - na ráno hlásí "místy" (=50% území) scanec. Já sito ale rači už fčíl v hlavě srovnávám, že bude (úmorný) indoor, třeba ale budu ráno pozitivně překvapen. :bike:

EDIT po zhlédnutí předpopičasí na čt24: Podle modelu bude scát. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 9, 2023 8:09

Otřesné vrzání přední brzdy, které trhalo uši, poté, co jsem ji odvzdušnil, vyřeseno. Jak jsem se dočetl na bajk foru, některým diskutujícím to taky začalo dělat poté, co se v té brzdě hrabali a některým pak pomohlo, co popisuji dále, tak mi to naštěstí zafungovalo také. Brzdu jsem znovu rozdělal, destičky trochu zbrousil jemným smirkem, vše ostatní otřel lihem, včetně kotouče, nechal proschnout a smontoval dohromady. Brzda už je tichá. Uff :prayer:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 9, 2023 11:36

Otírat (hadrem) brzové kotouče není dobrý nápad - mastnota se může rozmatlat + ze špinavého hadru se tam může dostat jiný bordel. Mnohem lepší je Brake Cleaner sprej - stačí mohutně postříkat a nechat stéct/okapat (velmi rychle to následně uschne) = úplně čistý brdový kotouč.
Už sem jich vystřídal víc a fungovaly tak všechny, aktuálně mám tenhle:
kojot.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 9, 2023 11:49

Jo, jo, jo!
Podle fčerejší předpopičasí fpět na čt24 mělo u nás dopo scát, podle předpopičasí fsedum na čt1 svitla malá naděje a ta byl ráno naplněna = dyž sem stával, sfítilo to (na V od nás jasno, na Z zataženo) = sem urychleně předělal bajka a vyrazil. Křasný výlet, pár stupňů nad nulou, bezvětřo, chvílem slunko, chvílema mrk. Jaxem stoupal proti kopci, tak se začal objevovat sních a ca půlka výletu byla po bílém, kupodivu neklouzavém (jak to kluzké nemám ráth, taxem byl mile - neska už podruhé - překvapen, že to neklouže). Parádní výlet až někam do 850 mnm, potom sem se pod hřebenem chvíli motal tam a tam a pak sešup dolů/domů, bo mi opět (klasicky) ztuhly /zbělaly prsty na nohách (jinak ale mi zima nebylo). Po výletě bylo třeba uhned umýt tuny baga z bajka, byly teda neskutečné sračky všude.
Zaplať panbu za Zmax (s dostatečným vzorkem) vzadu a jaxe tu kdosik ptal, co dělá Thunder Burt vepředu v mokrých sračkách (= prý je to guma do sucha), tak dobrý.
Zítra (jako vždycky) prdím na šmigrust a vyrazím zas - předpopičají hezky. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 9, 2023 13:21

pavproch píše: To je to s kompatidebilitou Shimano vs. SRAM tak jednoduché? Já sem si dodnes myslel, že ty 12x1 systémy nejsou kompatidebilní ani trochu. Fíha, pro mě novinka.

Neska při výletě sem si znova potvrdil, že sem (s tím, jak to řadí a celé funguje) spokojen (mám komplet SRAM 1x12 - kliky s 26z, 12-ti kolo 10-50 a šaltr XX1, řazení NX Eagle) a nehodlám NATOm nic měnit či "vylepšovat". Nicméně mi ta kompatidebilita - čistě ze zájmu / teoreticky - furt vrtá fpalici - tady bajkeři (převážně) píšou, že to spolu (Shimano+SRAM) opravdu funguje. Takže asi to opravdu de to mixovat. Jak píšu, já ale nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 9, 2023 14:46

pavproch píše:mám komplet SRAM 1x12 - kliky s 26z, 12-ti kolo 10-50 a šaltr XX1, řazení NX Eagle

Že já sem to vůbec spal (a následně o tom přemýšlel) = zase "panika" v hlavě.... 26z je spotřebák (mám zásobu asi 5 nebo 6 ks), kliky se nekazí, šaltr mám doma jeden nový/náhradní, 12-ti kolo taky. Ale to řazení ne. Žebych si ho (radši - pro strýčka náhodu) taky pořídil do zásoby?????
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned dub 9, 2023 19:09

@pp: Jestli jsem spravne hledal, tak stoji cca 800, což není tak hrozne. Ale jezdíš uz nejaky patek, tak vis, kolikrát se ti za tu dobu zničilo řazení.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika