Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 18:45

Dromedaro píše: jezdím tak 70% silnice/cyklostezky a zbytek polní, lesní cesty.

Proč sis tedy kupoval mtb? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 19:26

Protože jsem chtěl univerzální kolo do všech terénu. V Brně toho po lese moc nenajezdím, to ale neznamená, že si nezajedu do horšího terénu. Já to kolo nevyužívám jen na ježdění pro ježdění, ale i jako dopravní prostředek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 19:30

Univerzální kolo neexistuje. Jeep na silnici prostě nebude tak komfortní, jako vozidlo pro silnici určený, ať už ho obuješ do čeho chceš. Já bych v tvým případě koupil spíše gravel. Ale každýho věc..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 20:31

Až budu mít na gravel, pořídím gravel. Mám peníze jen na jedno kolo a chci jezdit i do přírody. Často jedu ani nevím kam a nemusím řešit, co tam bude za cesty. Ty polňačky a lesní cesty jsou někdy v takovým stavu, že by to gravel nedal. Navíc mám v plánu jezdit na kole i na čundry do hor. S jeepem se po silnici bez problému dostanu kam chci. S Fábií se v přírodě daleko nedostanu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 20:37

Nj, univerzál neexistuje. Já bych taky chtěl gravel, ale na druhý kolo nemám a nebudu mít peníze /pokud nějakou haluzí na něčem nějak nezbohatnu/..
Ale jezdit 70% svých cest na mtb po asfaltu bysem fakt nechtěl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 28, 2023 20:40

Já s tím nějaký problém nemám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 20:48

Nic jiného ti nezbyde ;)

Chtěl bych k tomu mtb ještě gravel, fatbike a užil bych si i obratný celopéro 26"....ale není na to a nejspíš ani nebude, bohužel. Jako postiženej člověk pracující na částečnej úvazek neúvazek můžu být vůbec rád, že jsem dal dokupy 90k na slušnější mtb + doplňky.... A ani to bych si nemohl dovolit, kdybych nebyl z velký části potravinově soběstačnej..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » úte bře 28, 2023 20:49

Myslel jsem si jak po koupi gravelu svý XC (HT od Cube) prodám, ale nakonec jsem si řekl, že než abych za něj dostal pár korun tak si ho nechám jako druhý kolo.
Na zimu to bylo ideální do Brd (na příští koupím asi pláště s hroty) a pak přes léto ho budu mít na chatu nebo vyjímečně na nějaký těžší terén. Ale obecně mě terén nebaví, takže pro mě je gravel úplně ideální kolo. Letos se těším na nějaký bikepacking :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 9:27

Etheric: Ty sice doporučuješ MC-off jako nejlepší, ale na kupkolo je nemají vůbec a na koloshopu zase nemají ten tvar jak doporučuje PP. Nemluvě o té ceně, která je výrazněji nad tebou uvedenou.

Ventilky a příslušenství Muc-Off

Na kupkolo i koloshopu je nejvíce a nejlépe hodnocená tato značka, která i odpovídá tvaru co doporučuje PP
Effetto-Mariposa-Caffe

A tu délku ventilku doporučujete jakou? Má to různé rozměry.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 30, 2023 9:57

Já si myslím, že mnohem víc než na značce záleží na tvaru (těsnící plochy) ventilku. Já používám UST ventilky Mavic z kupkolo. Kupoval sem délku 35mm.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 10:05

PP, dík za tip. Jo, tak předpokládal jsem, že když doporučuje Muc-off, že to znamená, že i dobře těsní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 30, 2023 11:12

Dromedaro píše:Etheric: Ty sice doporučuješ MC-off jako nejlepší, ale na kupkolo je nemají vůbec a na koloshopu zase nemají ten tvar jak doporučuje PP.

Psal jsem, že v balení jsou všechny druhy těsnění, tj včetně toho, co doporučuje pp. Stejně se to liší ráfek od ráfku, proto jich tam je tolik. Cena... Kvalita něco stojí a tady se šetření může vymstít.
Ty Mavic nemaj závit až dolů a ten 35mm byl pro můj ráfek moc velkej, respektive měl krátkej závit, nemohl jsem ho tedy dotáhnout..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 11:21

Promiň, jsem to teď zpětně přehlédl, jen jsem mrknul co jsi psal za značku. Souhlasím, že na tomhle by se šetření mohlo vymstít, já jen, že jsi psal, že jsi to měl za 400kč a je to skoro za 700kč nejlevnější. To už mi zase přijde moc, když se ty dobře hodnocené pohybují okolo 500kč. Stejně ale... dva blbý ventilky za 500kč..
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 30, 2023 11:32

Zas ta technologie na přeměnu kousku kovu v takovej perfektně fungující ventilek je taky náročná, plus k tomu jsou ty všechny těsnění, náhradní čapka, to taky něco stojí.. Hlavně je to fakt dokonale opracovaný, za ty peníze dostaneš dokonalej výrobek.
Řešit, jestli dám za 2 ventilky 500 nebo 700... To už nehraje roli ty 2 stovky.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 30, 2023 13:27

Etheric píše: náhradní čapka.

Používám galuskový ventilek(už mnoho let). Do loňska sem používal obyčejné plastové "čapky". Loni sem ale při surfení po kupkolo (náhodou) našel tyhle duralové s oválným vybráním pro utažení/povolení jádra galuskového ventilku - nemusím už myslet NATO, mít s sebou příslušný "bazmekt".
Obyčejná plastová čapka:
plast capka.jpg
plast capka.jpg (8.33 KiB) Zobrazeno 831 krát

Alu čapka s klíčem:
alu capka.jpg
alu capka.jpg (10.63 KiB) Zobrazeno 831 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv bře 30, 2023 13:43

Tady musím souhlasit s Ethericem, že ty mucoff ventilky jsou fakt dobrý. Má je přítelkyně a když je srovnám se svýma myslím Hutchinson z dekáče, tak ty mucoff jsou bytelnější a hlavně se jí nestalo to co mně. Ráno jsem chtěl na kolo, tak si říkám ještě to přifouknu je to nějaký měkký. Jenže měl jsem tenkrát doma jenom malou ruční pumpičku bez hadičky no a po nafouknutí jak jsem ji z ventilku páčil tak se odšroubovala pumpička i s vnitřkem ventilku. Tím pádem se to všecko samozřejmě vyfouklo, plášť spadl z ráfku a nebylo jak ho dostat zpátky. Takže z vyjížďky nic nebylo a já zbytek dne páčil ten vnitřek ventilku z pumpičky, abych nemusel kupovat novou. #-o

Jinak ty mucoff ventilky maj právě čepičku i s tím klíčem už v základním balení.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 14:26

Ok, vezmu je. Akorát jsem se teda přepočítal, protože tím pádem musím objednat z koloshopu a ne kupkola, kde je nemají a tím pádem mi to do zítřka na víkend nepřijde.

PP: Ty už jsi ten Dart tool použil? Ty s ním máš dobré zkušenosti?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 30, 2023 15:11

Dart Tool je šídlo na protahování knotů? To mám, vozím s sebou vč, těch knotů a nafukovacího spreje s mlíkem a .... klepklep klep na dřwo za dva roky sem nemusel použít ani raz (a doufám že nebudu muset ani v budoucnu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 30, 2023 17:17

Dart tool je věc přímo na opravu defektu, knot i šídlo v jednom, připadá mi to jako velice dobře vymyšlená věc. Prý to funguje, ale najdou se i špatný recenze, jenže - měl dotyčný vůbec tmel Stans, se kterým to reaguje? Nebude ta "nefunkčnost" třeba rukama? Já spoléhám na to, že to funguje. A doufám, že to v praxi nebudu muset ověřovat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 30, 2023 17:29

Už sem si to našel na kupkolo. Je to (trochu) něco jiného než to co vozím já, ale princip je podobný. Taky doufám, že to nikdy nebudu potřebovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 17:33

Tak etheric psal, že jsi mu dart tool doporučil ty.

Zajímavý, jak si dokáže etheric vždycky omluvit, když koupí nebo má něco se špatnými recenzemi, zatímco jindy tak tolerantní k výrobkům nebývá a vyžaduje 100% dokonalost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 30, 2023 17:42

Dart tool sem poprvé četl tady (a až do neška si myslel, že to to moje šídlo na knoty).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 30, 2023 17:46

Psal jsem, že na doporučení pp mám mlíko. A k tomu mlíku jde do páru Dart tool.
Když koupím něco se špatnými recenzemi, tak v drtivý většině případů proto, že vím, co kupuju a k čemu to kupuju, takže hodnotím věc ze svého pohledu pro své použití, tudíž mě nezajímají recenze lidí, kteří to používají jinak nebo to používat neumí... Většinou nezažiju to, co psali recenzenti.
Na ten Dart tool jsou dobrý i špatný recenze, vyber si. Já věřím těm dobrým viz výše, třeba je někdo jen jelito s olšovejma prackama a neúspěch svádí na Dart tool. Jinej zas chválí, jak s tím opravil defekt a jak to, drží.... Zhodnotil jsem dobrý i špatný recenze a rozhodl se to koupit...
Naposledy upravil Etheric dne čtv bře 30, 2023 17:53, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 17:51

PP: Co tedy prosím vozíš ty kvůli případnému defektu? Já už v tom mám bordel. Šidlo, sprej na nafouknutí, mlíko? A to je alternativa k vození duše nebo je ještě lepší vozit tu duši? Toho mlíka vozíš kolik? Díval jsem se na ty bombičky a kolik zvládne jedna bombička nafouknout? Díval jsem se, že se dělají 16g, 20g.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv bře 30, 2023 17:56

V tool-cage v košíku vozím: šídlo+knoty+malý sprej (obsahující mlíko). A vycpané to mám - aby to neštěrkalo - pláštěnkou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 30, 2023 17:59

Kdybych měl vozit ještě bombičky, mlíko, knoty,..... Nedejbože ještě tu duši, pak bych v bezduši neviděl až takovou výhodu... Já to kupoval mj proto, že se zbavím spousty kravin, který jsem s duší vozit musel.
Kdybych plánoval třeba bikepacking nebo vícedenní akce někde, pak bych si tu opravnou sadu poskládal trochu jinak.. Přidal bych mlíko, montpáky a tu bombičku, případně redukci, abych mohl foukat na benzince. Ale to je na jednodenní akce zbytečný. Defekt opravím tak, abych dojel, s tím co mám. Mlíko pak doleju doma..
Naposledy upravil Etheric dne čtv bře 30, 2023 18:05, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 18:03

No právě. Ale třeba oodoow nebo Lipon to tu myslím doporučoval raději vozit bombičky nebo duši. K těm bombičkám je samozřejmě potřeba ještě pumpa.

Promiň ethericu, ale ty teda vozíš jen ten dart tool?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv bře 30, 2023 18:10

Už jsem tu psal, fotil a vážil, co všechno vozím...
Nýtovačka na řetěz, imbusy /jen ty, který potřebuju na opravy v terénu/, Dart tool, pumpička a redukce abych mohl kdyžtak foukat na benzínce, náhradní spona na řetěz. Toť vše, na jednodenní akce víc netřeba. Když píchnu, zalepim tím co mám a mlíko doleju pak doma..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » čtv bře 30, 2023 18:14

@dromedaro: Já mám bombičky proto, že v případě vyfouknutí už to v terénu prostě nenafouknu. Třeba časem koupím jiná kola a pak už bombičky nebudu muset vozit. To si prostě budeš muset vyzkoušet sám, ale to už je fakt furt dokola...
Jinak pumpu bys teoreticky ani nemusel mít, bombička to nafoukne na max. Mám ty 16g z dekáče.

V podstatě pokud to máš jak Etheric, že mu tam ten plášť drží za všech okolností, tak ti teoreticky stačí knoty (dartool ) a k tomu pumpa.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 18:23

Etheric: Já měl na mysli, co vozíš na případnou opravu těch bezduší, ne celkově.

Oodoow: Ano, uvědomuji si, že už to může být otravné a ptám se opakovaně. Díky za trpělivost a vysvětlení. Už je mi to jasnější kdo co a proč vozí na ty bezduše. Už s tím nebudu otravovat.

Tou pumpou jsem měl na mysli "pumpu" na kterou se dá bombička.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika