Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 8:11

To nechápu.... Nebyla spíš příčina někde jinde? Nebo jestli to byl takovej ten pidi kompresůrek k dofouknutí pneu aut, pak chápu. Jinak nepochopim...

Ano, velikost, ale na ráfku to je napsáno, teď už to vím :D
Ono stejně, když má závit až dolů, tak větší nevadí, jen to trčí výše.
Jinak je tam zaludnost v tom, že každý ráfek je jiný a nemusí to těsnit - proto píšu, kup si ty Muc-Off kde je v balení těsnění pro úplně všechny typy ráfků.
Třeba pp používá ventilky Mavic, jenže tam není závit až dolů, zkoušel jsem je a i ta nejmenší velikost mi byla moc velká, nedotáhl jsem to, tak jsem je vrátil.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 24, 2023 9:55

Ventilky doporučuju tohodle tvaru těsnění pod hlavou (líp těsní v ráfku):
Obrázek
Tenhle tvar nebrat - blbě těsní v díře:
Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 24, 2023 13:22

Jde sehnat nějaký rozumný kompresor za cca tisíc korun?
Ten bych případně pořídil raději než ten booster, protože ten by se dal využít i na jiné věci.

PP: Díky za fotku ventilků.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 14:05

Já zkusím ten "netěsnící" tvar jak budu přezouvat. Myslím, že v mém ráfku těsnit bude. Kdyžtak vyměním za jiný těsnění z balení..

Použitelný kompresor za tisíc korun tak leda z bazaru
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 24, 2023 14:18

Jsem si uvědomil, že když koupím kompresor, tak nebudu potřebovat ani tu pumpu. Takže bych mohl koupit něco za 1700Kč. Jestli teda do té bezduše půjdu.

Pochopil jsem to správně, že pro to nasazení je potřeba tlak tak 11barů?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 24, 2023 14:31

Mně ty patky (keflar) zapadnou do zahloubení v ráfku když (kompresorem) nafučím kolo tak na 4 atm (bar).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 24, 2023 14:35

Díky, já se na to ptám, že těch 11Barů jsem pochytil v komentářích u videí atd. Tam to někdo zmínil.

Tak možná by na to kolo stačilo něco takového, hodnocení to má dobré na Alze i Heurece.
Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pát bře 24, 2023 14:41

Tohle záleží na kombinaci ráfek vs plášť. Myslím trialhunter má na youtube video o bezduších, kde to nedokázal nahodit ani boosterem. Asi bych začal tím, že to zkusím normálně velkou pumpou a teprve když to nepůjde, tak začnu kupovat boostry nebo kompresory.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 24, 2023 14:46

Sem to fčíl musel (dlůho, v záloze mailu) hledat, bo ta skleněná nemoc , nakonec sem to ale našel co to je za značku/typ - mám tenhle kompresor.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 14:53

@Dromedaro: to ti vystřelí z ráfku snad...... Já tam měl 4 a kousek a luplo to dovnitř.

Jo, ten pp kompresor to nahodí určitě. A pistole na vyfoukávání bordelu se taky hodí, nejen na kolo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 24, 2023 14:58

IMHO 11 bar by nevydržel žádný plášť, já už u těch 4atm trnu, kdy mi "střelí" do xichtu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 24, 2023 15:00

Jo, díky. Otec má doma nějaký takový kompresor, tak bych to zkusil tím kompresorem u něj. Ale je problém, že kdybych pak potřeboval do toho hrabat, tak u sebe doma nic nemám. Ale tak kdyby se mi to podařilo nahodit, tak už pak asi nějaký důvod to sundávat a znovu nasazovat nebude v brzké době. A mezitím bych našetřil na pořádný kompresor.

oodoow: On tam právě mluvil o tom boosteru, že to jde s ním. Myslím, že mluvil o té pumpě, že se to ne vždy zadaří. Já právě nemám moc peněz teď, tak nechci kupovat pumpu a pak booster a případně kompresor. Ten kompresor by nahradil tu pumpu i booster. A ten kompresor je takový užitečnější.

EDIT: Etheric. No právě, proto bych raději ten kompresor, že bych s ním mohl dělat i to čištění a pak ofukovat řetěz od vody po čištění.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 15:02

V Brně nemáte cykloservisní kiosky? Tam si i kolo můžeš upnout. Cajzli to maj..
Jen nechápu, co chceš na kole čistit tlakem vzduchu, tedy krom toho umytýho řetězu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát bře 24, 2023 15:11

Naděje umírá poslední, mám ale obavy, že umře = ráno stanu a bude mokro/scát (už zase to na zítra předpopičají). Bolí mě kulena, tak esli bude scát, tak asi znova vložím do bajku zadní trenažerovou osu a bajka do trenažeru = budu zase točit nohama na místě (ale v suchu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 24, 2023 15:14

Jaké kiosky? Jsou tady občas k vidění jakési červené plechové stojany (cyklopointy) a na tom nářadí (když není ukradený) a pumpa. Já už ani nevím jestli tam je klasická nebo kompresor, ale každopádně ten stojan jsem použil poprvé a naposledy někdy v létě, kdy mě pěkně vypekl. Jsem jel kolem něj a dostal jsem nápad, že by bylo možná lepší, kdybych ty kola měl trochu tvrdší, tak jsem zastavil, že si je dopumpuju. Nasadil jsem hadici na ventilek, duše se tím kompletně vypustila a pumpa nefungovala... :lol: Vlastní jsem s sebou tehdy ještě nevozil, tak jsem se obrátil a šel pěšky na nejbližší tramvaj a pak i s kolem jel domů.

A jako, že bych tam u toho stojanu někde na ulici dělal výměnu duší za bezduše? :)

Ta pistole na čištění se hodí na jiné věci než na kolo. Na kole s tím půjde třeba vyfouknout prach z přehazek atd. Já to tam mívám různě zaprášené.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát bře 24, 2023 15:32

Pistole má použití i mnohde v domácnosti i dílně :)
Maj takový kiosky, kde je kompresor, nářadí a můžeš tam to kolo dát jak do stojanu, takže když je hezky, proč to neudělat venku. Ale když to tam nemáte..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 24, 2023 15:37

Vlastně jsem cosi zaznamenal, že jsou nějaké takové boudy asi. Když jsem vybíral kolo, tak u některých byla možnost to tam vyzvednout, že ti to tam pošlou. Myslím, že to bylo ono, o čem mluvíš. Ale tam asi budou lidi, ne? :D Nějaká obsluha nebo tak. Mě by to znervózňovalo, kdyby tam na mě někdo čuměl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 25, 2023 12:52

Jo! Večer naděje umřela (= venku scalo), ale ráno zase obživla (venku polojasno) = byl bajk. Křasný výlet, zase aji sních ešče byl, zase aji (neplánované) zastávky v protikopci, zase bajk od baga. Aji 2x lehce zascalo + jednou malá krupková smršť. Líbilo se. A furt je ešče těplo (+12) = vynechal sem spodní triko, čuli na sobě jen dvě vrstvy a bylo to tak akurváth. Akurváth na nohy ne = +12, tři hodiny, zimní GTX SPD, dvoje fusekle a stejně sem doma z bot vytáhnul bílé tuhé pahýly. Chjo no.
A fčíl po výletě sem gabal do věcí keré fungujou, sem zvjedaff, co a jak se ešče popsuje (viz diskuze tady = je to půlroku, co sem naposled dolíval NoTubes, taxem do obou kol dostříknul 50 ml). A fčíl mám pocit, že (minimálně) přední ventilek začal po té operaci ucházet. Mně drbne.

... a na zítra ráno je předpopičasí mnohem optimističtější, než bylo na nešek, snad to zítra ráno zase pude (a tělo bude moct).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob bře 25, 2023 13:51

Ufff, tak esli ten přední ventilek uchází, tak jen trochu, fčíl sem byl v garáži u bajka a nafučenost obou kol je po hodině a půl od nafouknutí stejná, ešče to teda zkontroluju večer, abych zítra ráno nebyl nemile překvapen.
EDIT po pěti hodinách: Uff, tak snad drží, nevypadá to, že by to ucházelo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob bře 25, 2023 21:29

Díval jsem se na video od TH o pláštích. Zaujalo mě tam, když mluvil o plášti, který teď používá. Je to značka Vittora Barzo, která prý není moc rozšířená mezi bikery. Jsou to lehké pneumatiky TPI 120, ale tahle značka má nějakou svoji technologii, že i když jsou ty pláště lehké, tak mají ochranu proti protržení, protože jsou na bocích opatřené graphenem. Třeba ten plášť v následujícím odkazu má při velikost 29x2,5 hmotnost 660g a nosnost 130kg. Ve velikosti 29x2.1 má jen 610g. Těch hodnocení moc není, ale těch málo, co jsem našel, tak jsou dobrá.

Tady je odkaz, kde je v popisku uvedené o co jde: Vittora Barzo 29x2,25"
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 26, 2023 12:44

Tak jo, ráno obě kola mírně ufouklé, taxem je dotlačil na 3atm a šel bajkovat.... křasný výlet, sic bylo o ca 2 st chladněji něž fčera, zase bez spodního trika a jen pws rukavice a dalo se, zima nebyla. Na hřebenu nad Martiňákem ešče dost sněhu/ledu ale nějak sem to přejel bez držkopádu. Bajk umytý, už se těším na příští víkend (ale zase předpopičají deštivo).

Jo, a poděkování temu nahoře - celý výlet polooblačno, dyž sem se vracel dom, tak šedivo a... 50 metrů od chalupy začalo scát. Kuju, fčera krupky, neska scanec a přesto sem nezmok. :prayer:

EDIT: A tím, jaxe kola s novým/čerstvým NoTubes neska točily = nové mlíko se rozlilo po celém obvodu, tak to (zdá se) už neutíká
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 26, 2023 13:09

Ref pláště - dyž rozkliknu ten odkaz a podívám se pořádně na obrázek toho pláště, tak:

a) Na něm vidím nápis Vittoria, což je pro mě poměrně známá značka plášťů, duší a vůbec "gumového zboží" na cyklistiku (podle mě je to jen překlep - chybějící písmenko v nadpisu, no).

b) Ten vzorek vypadá (nemám praktickou zkušenost) že bude míst dost záběrových vlastností v bagu, ale je uprostředka běhounu poměrně "řídký" = bude se rychle sjíždět na asfaltu (obdobně jako moje stávající Ritchey Zmax Evo)

c) Můj názor je že 2,25" je na běžné bajkování (cross country) už moc, IMHO stačí 2,1"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned bře 26, 2023 17:16

Dromedaro píše:Díval jsem se na video od TH o pláštích

Tohoto člověka beru již nějaký čas poněkud s rezervou.
Videí je všude kopa, nejen o pláštích, některá si i protiřečí stejně jako názory a zkušenosti tady... Pak si vybrat, komu věřit, když pravdu maj svým způsobem všichni :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 27, 2023 9:31

PP: Ten nápis jsem špatně opsal. TH o tom mluvil způsobem, že mají celkem kvalitní věci, ale že mez bikery nejsou moc známé a rozšířené jako Schwalbe atd.

Etheric: No, po tom rozporu, který jsem zaznamenal mezi TH videem o bezduších a vašimi zkušenostmi, tak nevím, co si o jeho videích mám myslet.


Jinak jsem se teda rozhodnul, že vyzkouším ty bezduše. Tak tento týden zrealizuji nákup a pustím se do toho. Jsem zvědavý, jaký bič jsem si na sebe zase ušil a doufám, že zase měsíc nebudu lítat kolem plášťů a řešit, co s tím, protože se pokazí, co může.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pon bře 27, 2023 9:33

@dromedaro: Jaký rozpor?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon bře 27, 2023 15:35

pavproch píše:A tím, jaxe kola s novým/čerstvým NoTubes neska točily = nové mlíko se rozlilo po celém obvodu, tak to (zdá se) už neutíká

Update o 24 hod později: Fčíl sem byl v garáži a obě kola na bajku sou jak beton = už to opravdu neutíká. Hurá! (... a na chvíli sem zase vyléčen z toho gabat do věcí, které fungujou.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon bře 27, 2023 18:56

K tomu rozporu - po shlédnutí videí TH, jsem byl přesvědčen, že bezduši ne.
Ale po tom, co tu psali místní, jsem se rozhodl, že bezduši ano.
Pravdu měli místní
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 27, 2023 20:21

Etheric píše:
Dromedaro píše:Mluví tam o tom, že je potřeba mít knoty, trochu mléka, bombičky, montpáky, raději i tu duši.

:finga: pobavilo....
Plášť se nedává dolů - netřeba bomby. S dart tool opravím defekt 3cm. Pokud udělám větší, su v řiti. Ale to bych byl i s náhradní duší - lezla by z pláště s takovým defektem...
Dromedaro píše:Ta samotná instalace je prý dost opruz a hlavně napoprvé je to prý o nervy to nahodit. Pak je třeba to udržovat a starat se o to, na rozdíl od duší.

Fakt? Nebyl to větší vopruz, než měnit duši, přísahám.
Udržovat co? Starat se o co? Jakože občas dofouknout?
Ježiši.....
Povedený video (ironicky myšleno)


Oodoow: Třeba toto z citace. Ten rozpor vidím z toho jak o tom mluví on a jaké jsou reálné zkušenosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pon bře 27, 2023 21:12

@Dromedaro: Jenže Etheric nemá žádný reálný zkušenosti s knotama, nikdy žádnej defekt neopravoval nebo jo?

Pavproch naopak přiznává, že pokud by se mu v terénu vyfoukl plášť a spadl z ráfku, tak je nahranej a volá si pro odvoz.

Takže prostě pokud si chceš být jistej, že dojedeš, je vozit náhradní duši nejlepší řešení. Případně třeba tu bombičku ať ten plášť nahodíš zpátky. Pokud jezdíš jenom někde okolo baráku a když tak domů dojdeš, tak to tuto velmi nepravděpodobnou událost nemusíš řešit. Prostě nejlepší je si to doma vyzkoušet, jestli ti ten plášť při úniku tlaku spadne anebo ne. Je to o kombinaci plášť x ráfek a jednoduchost nahození taky, ale to už bych se opakoval.
Tak tímhle jsem chtěl jenom říci, že s tím může být dost problémů jak na to asi upozorňuje TH.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 4:39

Ne, knoty (pravěk) jsem nepoužil, jelikož mám Dart tool. Ani to jsem nepoužil, ale ten plášť se při opravě defektu tímhle nesundavá. A že by spadl? Vzhledem k tomu, kolik dá práce ho sundat, velmi, velmi, nepravděpodobné...
Tak jako TH vytáhl z paty všechny možný problémy bezduše, stejně tak ti kdokoliv tady napíše ještě víc možných problémů, co můžeš mít s duší ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika