Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 11:58

Ano, i to je dost možné. Křížení a řetěz už si teď budu hlídat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 19, 2023 13:01

oodoow píše:u jednopřevodníku dochází k většímu křížení než u dvoupřevodníku.

To platí pouze za předpokladu, že uživatel je "uvědomělý" a nejezdí malá placka-nejmenší pastorky resp. velká placka-největší pastorky. Pokud tak činí (a přehazovačka - její rozsah - mu to umožní) , tak naopak křížení (řetězu) u 2x11 je větší než u 1x12 (protože offset mezi malou a velkou plackou).

Zajímavá myšlenka je ta šířka řetězu - z logiky věci by řetěz pro 1x12 měl být užší než než řetěz pro 2x11, ale je to skutečně tak? Du to zkusit najít na fernetu (k bajkům se šuplerou semi nechce).

Neska přenádherný výlet cik-cak v masivu Radhoště, opět všehochuť, opět slunko, tentokráte nefoukalo, opět první protikopec potrat na druhou, pak lepší, v závěru mi ale tuhly stehna (fčíl chodím jak kačena jak bolí), nahoře zbytky sněholedu, neska bylo o trochu těpleji než fčera = přimrzlo jen v jednom místě, jinak mokro = bajk po výletě absolvoval první jarní mytí. Líbilo se, vemi. Už se těším na příští víkend (prozatím - je to daleko - předpopičají ale deštivo).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 19, 2023 13:17

Vysvětleno tu. Takže 11s a 12s řetězy se neliší vnitřní šířkou, ale vnější jo (podle toho odkazu 12s by měl být užší). Budu tomu věřit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 13:25

@pp: ten řetěz 1x12 je prostě celkově tenčí = subtilnější. Tohle bylo to první, čeho jsem si při změně z 3x8 všiml. Tam byl řetěz "jak na motorku" a ten takyže vydržel 2-3x tolik. Taky, ačkoliv byl kratší, než můj současný, byl prostě těžší a robustnější. Ten na 1x12 je tenkej, tudíž je jasný, že půjde rychleji do kopru
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 19, 2023 15:05

pavproch píše:A i bajk (celou zimu v trenažeru dal pokoj) začal vydávat vrzavé zvuky, to zas bude duchařina NATO přijít, co vrže.

Fčera sem po výletě bajka nemyl, jen sem všemožně skuliny a mezery vytříkal WD40 a.... bajk neska už nevrzal, hurá. Zato začal (uz zase) vydávat v (těžkém) záběru louskavé zvuky - to mi dělá odjakživa, ešče sem NATO nepřišel proč (= odkud ty zvuky dou). Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 15:41

PP, Etheric: Vy máte jakou značku a tip těch bezdušových plášťů?

U etherica tipuju, že to bude asi to nejlehčí a nejdaržší, co je u nás k dostání :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 19, 2023 15:44

Vepředu Schwalbe Racing Ralph 2,1", vzadu Ritchey Z max Evo 2,1" (obojí keflar patka).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 15:53

@Dromedaro: špatný tip. Jezdím Pirelli Scorpion, verzi pro tvrdý povrchy. Dražší, to jo, ale není to nejlehčí, zas je to odolnější a trvanlivější. Já su hovado, tohle odlehčovat nebudu.. Navíc tyhle gumy skvěle drží i za mokra
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 16:19

Na zadním kole už mám sjetý vzorek. Přední je v pohodě, ale říkal jsem si, že už bych teda přešel na ten bezdušový systém. Dneska jsem se díval na video od TH:
Jak zprovoznit bezdušové pláště

Nějak složitý mi to nepřijde. Pásku už mám na ráfku od zakoupení kola. "Problém" pro mě je ta potřeba rychlého nafouknutí, aby to zapadlo do ráfku. Mám jen malou ruční pumpu. Kompresor ani "bůstr" nemám. Leda u někoho známého nebo koupit. Ten tmel tam doporučujete jaký?

PP: Já se taky díval na ty pláště Schwalbe. Nějaké levnější. Ty drahý, které stojí nad tisíc, jsou často o půl kila těžší, než ty levnější. To si zase nechci úplně zvětšovat hmotnost. Teď mám plášť nějakých 720g, tak bych se chtěl s novým pláštěm pohybovat váhově cca stejně. Tenhle patří k těm levnějším, má cca stejnou hmotnost jak ty moje současné a má dobré recenze. Schwalbe Racing ... Pak je ještě jeho verze na přední kolo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 19, 2023 16:24

Já žiju v přesvědčení, že Racing Ralph je spešl plášť pro přední kolo (prosím nekazit mi ten dojem :twisted: ).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 16:29

Podle odpovědi v dotazech k produktu u pláště, který jsem postoval, je na přední kolo toto:
Schwalbe Racing Ray

Koukám, že zrovna Schwalbe u dražších verzí těchto plášťů (cca 1300Kč) má hmotnost lehčí. Na dvou pláštích bych ještě snížil hmotnost cca 150g, ale vyšlo by mě to o cca 1300Kč dráž.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 16:37

Etheric píše:Ještě by to chtělo gravel

Štěrba před pár dny vydal video o rozdílech v gravelech: Rozdíly v gravelech
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 19, 2023 17:23

pavproch píše:Já žiju v přesvědčení, že Racing Ralph je spešl plášť pro přední kolo (prosím nekazit mi ten dojem :twisted: ).

Sem udiot/sklerotik/stařec s vetchou pamjetí. Samozřejmě to není Racing Ralph ale Thunder Burt. (To je tak, dyž stařec něco píše z paměti, aniž by se zašel podívat.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 18:03

Ty vypadají dobře a váha je lákavá. Ale v recenzích od lidí jsem se dočetl, že to je do suchého terénu, že stačí lehce mokrá půda a pak dost kloužou. Ty s nimi jezdíš jen za sucha nebo to s nimi jde i za mokra?

Samozřejmě, jak jsem hrabal do té přední brzdy, i když to ještě nepotřebovala, tak teď hrozně vrže při brždění.
Myslel jsem, že jsem ji třeba špatně odvzdušnil, ale co jsem teď koukal do google, tak nejčastěji zmiňují, že to dělá bordel na destičkách nebo disku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned bře 19, 2023 18:10

Já jezdím když je pičasí bajko-přívětivé (= nechčije), ale to neznanená že na zemi není mokrý bovdel. Klouzavost nepozoruju. Teda neska na sněholedu mi přední klouzlo fest, ale to by udělala jakákoli neohřebovaná guma.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 19, 2023 18:25

Ok, díky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 19:34

@Dromedaro: pláště dělají hrozně moc co do jízdních vlastností, tady tedy nešetřit a vzít to nejlepší. Vzorek si vyber podle toho, co jezdíš.
Schwalbe, tuplem ty levný, bych z výběru vynechal. Třeba ty moje váží cca stejně jako ty tvé aktuální, možná o 100g těžší, ale maj i ochranu proti průrazu. A mám na obou kolech stejnej plášť, vpředu i vzadu a pohoda..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 20, 2023 9:16

A nějaký konkrétní důvod, proč ne Schwalbe? Já tam mám teď tyto za 350Kč :-)
Schwalbe Rapid Rob 29x2,25

Zase PP jezdí dost a amatér to není a je se Schwalbe asi spokojený, když je používá.
Já ještě přemýšlím, že kdybych vzal ty Schwalbe co postoval PP a dal si tam UL duše místo těch současných, tak ušetřím skoro půl kila váhy. To je dost. Toho tmelu podle videa tam padne asi 125ml. Platí u toho tmelu 125ml=125g? Asi je to ještě o něco těžší, že?

Jinak já to asi vyzkouším, koupit plášť určený speciálně na zadní a přední kolo. Četl jsem recenze a prý dobrý. Konkrétně u toho Schwalbe píší, že to hodně zlepšilo záběr a u předního vedení kola.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon bře 20, 2023 9:33

Jo, nemám výhrad k přednímu plášti Schwalbe.

NoTubes liju do 29*2,1" asi 80 ml, hustotu odhaduju max na 1,05 až 1,1 čili 80ml = max 90 grms.

Zadní mám fčíl (podzim, jaro = bago) Ritchey Zmax Evo WCS 2,1" (excelentní záběr díky velkým řídkým blokům s ostrou hranou = rychle se ale sjíždí), na léto (sucho bez baga) dávám Ritchey Zmax WCS Shield 2,1"(jemnější hustší vzorek = dýl vydrží)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 20, 2023 9:36

Aha, já to popletl, že vzadu vlastně Schwalbe nemáš.
A kolik km vám ty pláště vydrží? Já už je měl na tom kole použité, tak nevím kolik se s nimi jezdilo přede mnou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon bře 20, 2023 9:41

Přední mám za čtyři sezony druhý. Zadní Zmax vydrží max 1000km, Zmax Shield o něco dýl. Asfalt je u mě ale "sprosté slovo", snažím se mu vyhýbat (odhadem max 15% ujeté vzdálenosti).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 21, 2023 14:28

Dromedaro píše:A nějaký konkrétní důvod, proč ne Schwalbe?

China-like zpracování. Měl jsem v ruce a srovnání s těmi Pirelli, to je o několik tříd jinde.... Navíc prostě lepší směs, lepší všechno, váha ne UL, ne ultra heavy, prostě tak akorát... UL pláště nechcu, su hovado a jezdím všude možně..
Levný pláště už bysem nikdy víc nechtěl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte bře 21, 2023 15:15

Schwalbe jsou jedny z těch plášťů, co jsou na špici. S Maxxis nebo třeba Hutchinson.
Jezdil jsem je několik sezón a neměl jsem co vytknout. Měl jsem tuším Smart Sam vzadu, vepředu teď už hned nevím, možná Noby Nic.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte bře 21, 2023 15:35

Též mám Schwalbe a nemůžu si stěžovat. Jen to teda nejsou Schwalbe 350,- za kus, tam bych věřil, že to třeba nebude úplně ono.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte bře 21, 2023 16:28

Ta moje přední Schwalbe Thunder Burt keflar taky nebyla z nejlevnějších (11set).
Není to ani výtka (k životnosti), jen konstantování - kupodivu se nesjíždí vzorek uprostředka, ale brždění v terénu (kamení, štěrk a tak) = vyžírá to (zboku) tyhlety výstupky:
schwalbe.jpg

Proto sem ji po 2 sezónách měnil za novou, tu samou = ty výstupky už tam skoro nebyly (50%).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 21, 2023 19:46

Já se teď spíše nemůžu rozhodnout, jestli vzít ty pláště Schwalbe co postoval PP a k tomu UL duše, protože bych šel váhou tak 400g dolů nebo do té bezduše. Já jsem teda za ten rok píchnul jednou a to proto, že někdo vysypal díry na polňačce střepama a já nestihl zareagovat a vjel jsem do toho. Zase u těch bezduší mě to láká, že tam ty problémy s tímhle odpadají. Tyhle moje současné pláště mi šly tak blbě nandat, že to byl porod to dostat zpět, protože ony jsou na okrajích nějak vyztužené. To jsem si říkal, že tohle opravovat v terénu, to bych snad musel být někde v divočině, aby se mi do toho chtělo místo toho, abych s tím došel/ dojel vlakem domů. Zase ale nevím jak ta UL duše plus lehký plášť bude náchylný na propíchnutí. Ale zase já nějak těžky terény nejezdím. Jezdím hodně po asfaltu, lesní cesty, polňačky. Včera jsem jel 50km a z toho bylo 40km po silnici. Tomu bych měl asi přizpůsobit výběr pláště, že úplně nepotřebuju něco do těžkého terénu s velkýma špalkama. Tím bych si taky mohl pomoci ve vylepšení jízdy.

Další věc je, že jestli zadní plášt vydrží tisíc kilometrů, tak to při ceně cca 1500Kč za plášť dáte za rok třeba jen za pláště 5tisíc a více, když jste tu psali, že jezdíte tři, pět a více tisíc km ročně? To je dost...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte bře 21, 2023 20:08

Dromedaro píše:pláště Schwalbe co postoval PP a k tomu UL duše.

Budeš každou chvíli lepit, měnit duši...
Ve městě atd píchneš dřív, jak v těžkým terénu. Na sundavání pláště jsou montpáky, další věc, co už s sebou nemusím vozit, když mám bezduši.
Podle toho co píšeš jak jezdíš by ti mohl vyhovovat vzorek, co mám já na tom Pirelli Scorpion.
2 tisíce kilometrů a pláště sjetý nejsou. Zadní trochu, ale jen trochu.... Na krámě nekecal, když říkal, že vydrží hafo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 21, 2023 20:16

Na ty pláště samozřejmě montpáky mám a dělal jsem to s jejich pomocí, ale nešlo mi to s nimi. Jsou teda z Decathlonu. Tam v tom okraji je jakási výztuž a v momentě, kdy už ti tam zbývá narvat jen kousek, tak je to tak napnutý, že to tam nejde za ten ráfek ani za boha nandat. Ani už nevím, jak se mi to tam podařilo nakonec dostat. Sundat to šlo dobře.

EDIT: Já se zatím díval na něco takového Schwalbe

Ty Pirelly máš jaké přesně? S tím názvem co jsi uvedl je plno plášťů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » stř bře 22, 2023 7:33

Dromedaro píše:Já se zatím díval na něco takového Schwalbe

Ty Pirelly máš jaké přesně? S tím názvem co jsi uvedl je plno plášťů.

Ježiši ](*,) Takovej shit

Jestli se jich dělá více, pak sorry za nepřesnost. Vim jen, a psal jsem, že mám verzi pro tvrdý povrchy. Mám tyhle https://www.finebike.cz/plast-pirelli-s ... 0QQAvD_BwE
A ještě tyhle https://www.eshop-sport.cz/vyrobek/1217 ... -h-29-x-22
Odkazy od boku, první, co vyskočilo se správným obrázkem X názvem. Ty dva páry se liší jen tím, že jeden má ProWall a druhý ne. Mám obuto ty bez ProWall a ještě jsem to neprorazil ani nepropích, neproříz,.. A že lítám všude možně. A asi vždycky přejedu střep "šťastně", a že už jsem jich přejel..
Naposledy upravil Etheric dne stř bře 22, 2023 7:39, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 22, 2023 7:38

Tak dal jsem to jen na ukázku toho vzorku, že něco takového. Stejně je mít nemůžu, protože mají hrozně malou nosnost, jak jsem si až později všiml. Jen asi105kg.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika