Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 13, 2022 11:07

Olchor píše:Byl dost nakrklej, že mu to poradili a ptal se, jak cesta vypadá dál. Nepotěšili jsme ho.

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 13, 2022 11:58

Neska zase byl výlet, ale od prvního šlápnutí sem cítil, že se neska nohy točit nebudou, tak to byl výlet bez (pozitivních) zážitků... :twisted: Takovýhle potrat/nemohoucnost sem už dlouho nezažil... chjo no. Snad bude zítra líp. Pozitivum aspon bylo, že mě neposcalo (ke konci výletu to ale zešedlo fest).

Na hřebenu sem potkal čriedu snad 15-ti bajkerů, fšici do jednoho pálili elektróny, až potom sem potkal dva, co jeli za svoje (mno, zrovna tlačili bajka proti kopci, já v tom místě ale tlačím tež). Jo, a i přes potrat a nemohoucnost sem měl jednu lepší chvilku, vyjel sem celé (poprvé) jedno strmé kratší stoupání na hřebenu, což semi doposud nikdy nepodařilo. Takže vlastně zážitek byl.

@bordel na řetězu: Je sucho = byly to už tři výlety za sebou bez mytí bajka, před každým výletem ale namazaný řetěz + prach z výletů = řetez neska po výletě už byl lehce černý (bajk ale bez baga), vzal sem to hadicou (tryska, studená voda) a řetěz, přehazovačka i převody jsou doslova čisté jako nové.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob srp 13, 2022 11:58

Tak třeba v Livignu se dá dojet až nahoru na Carosello po své ose, to je nějakých 2800
trvá to a je to dost šichta, pěknej program na dopoledne :)
když jsme tam byli ve 2007 poprvý, tak lanovky koncem června nejezdily kvůli revizím po zimě; tenkrát kola snad ještě ani lanovkou nevozili, žádné MTB traily tam ještě nebyly
z Carosella se to švihalo na druhou stranu po sjezdovkách a pak po pěšinách a polňačkách

jsou i tací, co to klidně na zádech vytáhnou i po skalkách, ale ví přesně co pojedou a kudy a záměrně se tam škrábou
ono, když se dobře usadí kolo za pedál na batoh, tak se s tím jde docela obstojně stoupat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 13, 2022 16:21

Lipon píše:když se dobře usadí kolo za pedál na batoh, tak se s tím jde docela obstojně stoupat

To si moc nedovedu technicky představit, že bych to své kolo připnul na batoh a lezl s ním někde po skalách. Hlavně ty řidítka, jak by mě furt bouchala do hlavy a zadní kolo se mi odíralo o nohy, to musí být super. To bych to i s tím batohem shodil ze skály a šel domů. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob srp 13, 2022 18:45

Jako když si ho hodíš rámovkou na rameno a jednou rukou držíš řídítka. Pedál opřeš o kapsu na Camelbaku.
Tím ti váha nejde na rameno ale na popruhy batohu. Samo že rukou pořád musíš držet řídítka.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » ned srp 14, 2022 11:14

Olchor píše:No to já potkávám cyklisty ( nebo aspoň stopy po nich) na různých neuvěřitelných místech.
Asi tak, ja mam obcasne zkusenosti stejne. Dokonce i na zapezpecenych stezkach, kde se drape nahoru (nebo dolu) po uzke (do 30 cm) vysekane ceste ve skale pridrzujic se retezi nebo lana a to napr. i 100 vyskovych metru. I neco typu Priecne sedlo nebo Ostry Rohac (mimochodem, na Placlivem jsem se setkal se dvema S kolem, rikali, ze presli S nim Ostry Rohac ](*,)).
Dromedaro píše:To si moc nedovedu technicky představit, že bych to své kolo připnul na batoh a lezl s ním někde po skalách.
Existuji specialni "nosice kol", neco jako "krosna upravena na zaveseni horskeho kola". Proste poradny zadovy system, jen misto normalni vybavy se na to specifickym zpusobem upevnuje kolo. Potom muzes slapat i ty mirne (no, nekteri slapou i "mene mirne") horolezecke cesty - kolo je upevnene pevne, jeho vaha rozlozena dobre a hlavne nijak nezavazi.
Parkrat jsem nejakeho cyklistu s kolem na tomto "nosici" setkal. Taky to bylo nekolik hodin od civilizace a ne zrovna "lanovkova oblast". Jen oni mohli cast docela v pohode vyjet na kole, ja jsem to musel slapat vyrazne delsi dobu. Potom uz to nahoru na kole po tech sutrech moc nejde - ale z vrcholu se spusti. Ale to uz jsou trochu magori - pokud ale umi a vedi, do ceho jdou a jeste berou ohled i na obcasne pesaky, tak je to dobre. Pokud ale alespon jedna z techto charakteristik jim chybi, tak je to casto pro nekoho (at uz pro ne nebo pro pesaky) vice nez nebezpecne.
mike píše:to jsou lanovkove trasy a oficialni sjezdy. Na normalnich horskych stezkach daleko od lanovek a civilizace je nastaesti nepotkas. ... Prece nedava smysl nest kolo vetsinu cesty na rameni.
Viz vyse.
Ani mnou uvedena stezka neni zrovna oboustranne "lanovkova ani oficialni sjezd". To jen z jedne strany, ale cykliste to slapou v obou smerech (pravda, od lanovky je jich vyrazne vic). No a ti, co se vystrechaji NA kole az na vrchol, tak tam neni zadny "oficialni sjezd". Tim smerem je to na sedlo cca 4 hod cesty od parkoviste.
Navic mne jako turistu absolutne nezajima, ze si nekdo udelal "oficialni sjezd" (resp., ze to tak je, trochu pochybuji) pres normalni, hodne pouzivanou turistickou stezku. Napr. na miste, co jsem dal fotku je obtizne se vubec vyhnout chodec s chodcem, ale kdyz se Ti riti dolu "sjezdar", ktery jede na cas, tj. "nema cas" se divat po nejakych pesacich, tak je to teda opravdu o hubu. A ze takovych ("sjezdaru") neni zrovna malo :twisted:
Naposledy upravil apuka dne ned srp 14, 2022 15:01, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned srp 14, 2022 11:31

Neska sem to.... prokaučoval.... ráno sem stal a bylo extra šedivo ale sucho, já v hlavě měnil plán (= že pojedu tam, kde je míň šedivo) a... než sem se nasnídal, tak už venku bylo mokro (ale taky míň šedivo) = šel sem na vycházku = celé tři hodiny, co sem byl venku, ani kapka. Chjo no. Ale co už, vycházka byla taky pěkná.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon srp 15, 2022 9:55

Zas /spíš víceméně ještě pořád/ mi málo brzdí přední brzda. Mám tam metalický destičky a je to celý nějaký prapodivný, mám pocit, že ty desky i trochu blbě dolejhaj ke kotouči. Co s tím? Komplet rozmontovat a zkusit dát jiný destičky? Jaký?
Pokud to nepomůže, jinou brzdu? I moje starý kolo, krám s nejzákladnějšími brzdami, brzdí líp. Mělo by to ksakru být naopak :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon srp 15, 2022 11:15

Nemám patent na rozum, pokusama sem se ale dopracoval k tomu, že (z mých hledisek) nejlepší "Value for money" mi přinášejí OEM SRAM desky "polymer = resin". Poměrně rychle mizí, ale dobře brzdí, dělají nějaký (ne moc) sfinčík, moc nepískají (jen úplně mokré = rosa/déšť).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon srp 15, 2022 11:46

Jaxem neska na 1/2klinice v RpR seděl v hekárně u pana dochtora, taxem to domyslél - buď zítra nebo ve středu ráno to (prci) zase píchnu a budu ... co? No přece točit nohama.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon srp 15, 2022 15:05

Prý ty metalický maj bejt lepší, ale asi ne pro můj styl jízdy. Nebo jsem s tím nějak hnul např v prudký zatáčce a bude to stačit trochu zbrousit a seštelovat, nevím.. Zatím jsem měl jen ty obyč polymer a s tím problémy nebyly. Prý existují i porcelánový destičky, kevlarový,...
Každopádně nebudu do toho hrabat, dokud nebudu mít koupený vše. Vyměním destičky, odvzduším to, seřídím a když to nepomůže, holt koupím novou brzdu.
Borec v krámu mi říkal, že ty metalický trpí na "zaleštění", záleží prý na stylu jízdy. Nevim no, mně přijde, že ty moje svírají kotouč trochu křivě. Takže koupím na to věci a budu si s tím hrát.. Po úpravě v servise je to zas jak předtím. Destičky prý byly zaleštěný, tak je borec zbrousil i s kotoučem, seřídil a je to lepší. Nicméně furt to brzdí málo a ikdybych jel fakt rychle a vzal naplno za brzdu, nepřeletím přes řidítka, pojedu ještě dlouhý metry. Nikdy jsem takovej problém neměl, ale nikdy jsem neměl metalický destičky. Zajímavý je, že to dělá jen přední brzda. Zadní jde dotvrda hned.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon srp 15, 2022 15:12

Odvzdušnit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon srp 15, 2022 15:36

To jsem ještě nedělal a dle slov borce z krámu to zavzdušněný neni. Ale víš jak to je s těmi servisy... Radši koupim věci na odvzdušnění a udělám si sám. Nebo to můžu řešit v rámci záruky, pokud se to na to vztahuje... Každopádně, vzhledem k času, vítězí možnost objednat pochyst a udělat doma... A rovnou tam dám jinej typ destiček. Jinak fakt už nevim, co s tim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon srp 15, 2022 15:43

Mám originál polymery a typově to měnit nebudu.
Metaliky jsem měl na starém kole jednou na vyzkoušení a ani jsem je nedojezdil, dělaly větší kravál a nepřišlo mi, že by líp brzdily.

Na odvzdušnění najdeš na YouTube videí dost. Taky jsem to dělal podle nich, na poprvý tam ještě něco zůstalo, podruhý podle detailnějšího videa už to klaplo.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon srp 15, 2022 15:46

Jo, taky tak, koupil sem XTR brzdy a s nima bleeding kit + hydraulický olej, namontoval brzdy, ustřihnul hadice na míru a pak podle návodu na TyTrubce odvzdušnil - mně se to povedlo hned napoprvé. Od té doby sem na to šahat nemusel (2 roky). Klep, klep, klep na dřwo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon srp 15, 2022 17:23

Dá se doufám koupit jen přední brzda?
Nejdřív tomu dám šanci, zkusím nový destičky, pak zkusím psí kusy a když nic, teprv pak výměna. Třeba na destičky se záruka nevztahuje, ale na brzdy jo. Jenže to by bylo řešení... Navíc nevím, jak je to nastavený, jestli "neodborná" výměna destiček neznamená ztráta záruky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon srp 15, 2022 17:37

Zajímavá otázka (já prozatím vždy kupoval pár = př.+z.), sem jen tak rychle kuknul na kupkolo.cz a nabídlo mi to 31 předních kotoučových brzd, takže asi jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon srp 15, 2022 18:35

Jeden borec od nás řešil něco podobného charakteru v obchodě, kde koupil nový kolo. Dopadlo to tak, že utratil za servis /záruka se na to nevztahovala/, ztratil hromadu nervů a času, a nakonec si stejně objednal vše potřebné, pustil youtube, otevřel pivo a udělal si sám, aby vše fungovalo spolehlivě tak, jak má .... Bohužel takových případů je zdá se mi až moc...
Ale je to jen blbá přední brzda, to raději udělám na koleni.
Nicméně můžu předtím napsat do obchodu jakej na to maj názor. Pokud by to bylo mimo záruku, na 100% si to udělám sám. Tak to nechám na dobu po sezoně, času bude dost, za zábavu budu vděčný a aspoň se naučím něco novýho. Navíc nářadí zůstane doma, takže kdyby cokoliv, třeba na druhým kole, není problém opravit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod WDSNV » pon srp 15, 2022 19:44

Zdravím, poraďte mi někdo nějakou červenou zadní blikačku na denní svícení?? Koukám že toho moc není? Našel jsem jen mega svítivou: Moon Nebula a pak Force Deux USB, 5x led
Zajímavé že Force svítí o půlku míň jak Moon. Ale Moon se mi líbí víc.. :D
A existuje ještě něco dál? :-k děkuji za vaše tipy.
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 15, 2022 20:57

Já teď řeším, že při jízdě je občas slyšet takový přerušovaný zvuk, jako když o sebe šrtnou dva hrubé plechy. Mně to připadá, jako kdyby škrtal kotouč o brzdu. Může to být tím? Že by se to tam takhle vlivem jízdy nějak hnulo? Dělá to i když nešlapu. Ale zase je divný, že to nedělá pořád. Já do toho teď raději nechci moc hrabat, protože to jezdí a brzdí a jak tu správně píše pavproch - nehrabat do něčeho, co funguje.

Jak tu píše Etheric, tak já bych se raději také naučil to kolo servisovat sám. Tak nějak z principu, že místo ceny za servis, které nejsou nejlevnější, si nakoupit nářadí, které mi zůstane a které pak můžu dál používat na kolo a také proto, že se to chci naučit servisovat sám. A souhlasím s Ethericovými pochybnostmi ohledně servisů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon srp 15, 2022 22:13

dromedaro: může škrtat kotouč, klidně třeba po nějakém prudším brždění, pak to po nějaké době zase přestane, teda Shimano Deore a výš, AVID škrtal furt :axe: , proto šel do světa

WDSNV: mrkni třeba na KNOG Plus
nebo esli si z Prahy, jedu zejtra snad na kole, jestli zas nebude nějaký akutní conf call jako dneska, tak ti jí ukážu
prťavá, lehká, dobře viditelná, nevypálí sítnici, jde snadno píchnout přímo do USB a nabíjet

mám i přední jako poziční blikačku do města
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 15, 2022 22:22

Aha, tak to by vysvětlovalo. Díky moc za info. Takže to je vlastnost a ne vada?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 16, 2022 11:30

Jo, některé kotouče jsou na škrtání náchylné - stačí trochu brzdit = zahřát kotouč (ten má v v sobě zřejmě nějaké pnutí a tím teplem se zřejmě lehce zkroutí/zvlní) a dokud nevychladne, škrtá. Já to vždycky řešil výměnou kotouče za nový/jiný..

Neska zase pěkný výlet, od nás na Hňupisko, odtama prudkou stojkou (tlačení) na hřeben, po hřebenu až na Třeštík, pod hřebenem zpět směr HBečva a pak po kyklostezce dom. Lííbilo se, i dyž se nohám moc nechtělo.

A mám (nečekanou) havárii, teda vlastně dvě najednou - jednak sem na Třeštíku (skoro) lehnul (v prachu mi ustřelilo přední kolo a bylo to, naštěstí sem jel pomalu, takže sem to odpružil jednou nohou, no.) A prdla mi přitem tkanička na SPD tretře, ešče že mám doma náhradní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte srp 16, 2022 13:24

WDSNV píše:Zdravím, poraďte mi někdo nějakou červenou zadní blikačku na denní svícení?? Koukám že toho moc není? Našel jsem jen mega svítivou: Moon Nebula a pak Force Deux USB, 5x led
Zajímavé že Force svítí o půlku míň jak Moon. Ale Moon se mi líbí víc.. :D
A existuje ještě něco dál? :-k děkuji za vaše tipy.


Tady je taky něco blikajícího.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » úte srp 16, 2022 13:36

Já si koupil nakonec Fenixe i jako zadní blikačku. Vozí to i kámoš, co jezdí i skrz celou noc a pořád je naživu, takže to asi funguje jak má. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte srp 16, 2022 13:48

Dromedaro píše:Já teď řeším, že při jízdě je občas slyšet takový přerušovaný zvuk, jako když o sebe šrtnou dva hrubé plechy. Mně to připadá, jako kdyby škrtal kotouč o brzdu. Může to být tím? Že by se to tam takhle vlivem jízdy nějak hnulo? Dělá to i když nešlapu. Ale zase je divný, že to nedělá pořád. Já do toho teď raději nechci moc hrabat, protože to jezdí a brzdí a jak tu správně píše pavproch - nehrabat do něčeho, co funguje.



A ano, stane se, že někdy to škrká a zdánlivě bez příčiny.
Pokud je velmi malá vůle mezi destičkou a kotoučem, tak vlivem otřesů se destička dotýká. Odstraníš krátkým přibrždením a naštvaně čekáš, kdy se to zopákne.
Zvlněný kotouč. Existují dokonce nástroje na rovnání kotoučů. Roztoč kolo, opři pevně zápěstí o vidli, přilož prst/šroubovák/cokoli velmi těsně ke kotouči, až na dotyk. Uvidíš změny vzdálenosti.
Budeš-li mít jistotu, vezmi místo prstu popisovač/fix a označ si při otáčení, kde se mezera zmenší, dotkne. Já rovnal v prstech a +- to jde.
PP může mít pravdu se zavzdušněním, je-li malá vůle mezi destičkou a kotoučem, změna/zvýšení teploty rozepne vzduch a vysune pístek s destičkou.
Poslední možnost - máš fejkové díly ve vedení hydrauliky, které změnou teploty mění objem, ale to není moc pravděpodobné.
A nejposlednější - destička se vrtí a občas dotkne. Možná je pod ní nečistota.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte srp 16, 2022 15:01

A čím může být, že destičky nejdou přesně proti sobě? Rozdělaný jsem tohle nikdy neměl, takže vím jen, jak to vypadá z venku..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 16, 2022 15:20

Stačí aby pístek (který tlačí na desky) chodil trochu šejdrem (= ne přísně kolmo ke kotouči) a desky se sjedou nerovnoměrně.

Ještě k té "měkké" přední brzdě - neska při bajkování mě to napadlo - může to být "vrozená" vada/vlastnost té brzdy - svého bajka sem koupil s brzdama Shimano MT500 (myslím, že = Deore LX) a ty se chovaly úplně jinak než aktuální XTR (BRM900) - při sebemenším pohybu (malém stisknutí) brzdové páky měly velice "otrý" nástup brzdného účinku, ale čím víc sem mačkal, tím "míň" brzdily. XTR naopak ze začátku (pohybu brzdové páky) nijak moc nebrzdí (= jsou měkké), ale čím víc mačkám, tím víc brzdí (zrovna neska sem to potřeboval - nečekaný "problém" na kyklostezece = šel sem fest na brzdy = obě kola !na asfaltu! šly do smyku).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte srp 16, 2022 16:25

Jestli jdou písty blbě poznám jak?
Vlastnost brzdy to asi nebude, zmáčknu a nic, zmáčknu hodně a trochu to brzdí. Dělá to jen přední
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 16, 2022 19:51

Díky za to info o těch destičkách. To by mohlo být ono, jak popisujete. Jsem nad tím přemýšlel a asi to dělá to, když víc brzdím. Třeba dnes to nedělalo vůbec. Jindy mi to třeba dělá jen chvíli a pak to zase samo přestane. Já tam mám brzdy Shimano Disc BR-MT400.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika