Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 26, 2022 11:10

Jo vidíš, na to sem si nevzpoměl - mám kabroňová řídítka Ritchey WCS a taky (myslím) u nich psali, že nelze použít rohy s rozpěrou dovnitř (klín) řídítek (asi byse mohly rozthnout). Takže další výhoda těch mých rohů integrovaných do gripů - je to na řídítkách zajištěno dvěma imbusy (svěrný spoj) zvnějšku řídítek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » čtv kvě 26, 2022 11:12

Tomas píše:
Je zbytečný to řešit. Stačí jezdit a neřešit tady gramy.

Ano.
Jediná věc, za kterou na kole priplacim, jsou lepsi a lehčí pláště a duše- latex.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 11:20

Já nakonec asi vezmu tyto. Stojí 849Kč a váha 295g. Tu váhu jsem našel i na ostatních stránkách, tak by to překlep být neměl. Uvidím, co to bude zač, za tu cenu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 26, 2022 11:31

ZbynekN píše:Ano.
Jediná věc, za kterou na kole priplacim, jsou lepsi a lehčí pláště a duše- latex.

Každej to má něják, já platim jen za řetězy, kazety a duše/pláště ve finále. Rozdíl pár set gramů který bych získal za nehoráznou investici
mi za to nestojí a nikdy nebude stát. To je finačně fajn trek s děckem někde na dva týdny se vším všudy. Koneckonců gravel váží 13kg, silnice kolem
9ti a je mi to jedno. Představa že investuju 30k abych ubral 500 gramů mě nijak neláká a nebere. Ale tam kde je to snadné, proč ne.

Jezdím na kole rád. Lze se do kola (jako i do outdooru) nesmyslně vysypat, ale já mám rád obojí. Stačí mi lepší průměr, který funguje a
dělá to co od toho čekám.

Poměr cena/výkon je u toho co se zde v současnosti řeší je velice mizerný. Vidina toho že 1kg na kole něco výrazně udělá je dost iluzorní. Odmakat se
to v kopcích musí úplně stejně.

Navíc se tady tak něják prosazuje absurdní myšlenka toho, že když něco váží míň je to automaticky komfortnější, což je zcela absurdní a neplatná představa.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 26, 2022 11:43

Já naopak už kupoval bajka s tím, že do něj nasypu nemálo.... ale fčíl, dyž už ho mám podle svých představ, tak už mu dávám jen spotřebák a to co se poséře, vylepšování už mě taky nebere.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 14:23

Tak já snad budu muset k těm novým řídítkům koupit i nové gripy a tyhle nějak rozříznout. Já je nemůžu sundat ani pomocí té okeny nebo jaru, i když to pod ty gripy stříknu stříkačkou. Zůstane to stejně jen na okrajích a gripy dál drží fest. Oni to nejsou klasické gumové, ale ze silikonové pěny Kross silky. Je to na tom pořádně přicucnuté. Jak jsem s tím kroutil a snažil se to z toho sundat, tak už mi jeden grip začíná lehce praskat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 17:04

Na ten mobil jsem našel tento držák. Váha 60g. Umístit lze na představec nebo řidítka. Dle několika málo recenzí na zboží.cz je to v pohodě. Ale nevím, jestli nemám vzít raději něco takového. Přijde mi to bezpečnější, že mi ten mobil neodletí, nebude tolik vystaven otřesům a je to voděodolné.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 26, 2022 18:07

Vpodstatě kopie Decathlonu, vzali si v tom inspiraci. Tomu nevěřím, jen kleště z boků..
Já bych to na představec nedal, mám takovej úplně mini.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 26, 2022 20:59

Nakonec vezmu ten druhý. Akorát budu muset sundávat ochranný kryt z mobilu, jinak se mi to tam asi nevejde. Ten první se mi nakonec taky moc nezdá. Úplně vidím, jak se to trochu povolí a mobil ztratím nebo spadne na asfalt. Nebo to dotáhnu tak, že mi mobil rupne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 27, 2022 4:03

Vážil jsem i starý kolo. Když připočtu batoh a ostatní věci, ušetřil jsem 4kg. Taky mám teď lepší komponenty a pro mě lepší geometrii rámu. Je to hodně znát. Ale jak tak nad tím přemýšlím, co vše vyplynulo z diskuze, bude další kilo dolů znát tak citelně, aby to za ty prachy stálo? Byl bych nasranej, kdybych do toho nalil 30k+ a na jízdních vlastnostech to nebylo téměř znát..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 27, 2022 5:27

Chci se zeptat na jednu věc ohledně vidlice. Jezdíte se zamčenou nebo odemčenou vidlicí? Mám na mysli mimo terén. Ono prý, když člověk jede po silnici, tak je lepší ji mít zamknutou kvůli ztrátě rychlosti. Já se ale bojím, že na to zapomenu a pak ji někde prorazím, tak ji mám pořád odemčenou. Ale prý, že oni na to mají nějakou bezpečnostní vůli při zamčení, proti proražení. Tak teď nevím, jak to je. Jestli, když pojedu se zamčenou vidlicí třeba přes patník, jestli hrozí, že se prorazí nebo ne. Protože to by se mi nechtělo na to furt myslet a odemykat a zamykat a stejně bych na to zapomněl, tak to mám raději furt odemčené.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 27, 2022 5:55

Dromedaro píše:když pojedu se zamčenou vidlicí třeba přes patník, jestli hrozí, že se prorazí nebo ne.

Vidlice má pojistku, ale nejspíš cvakneš duši.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 27, 2022 7:54

Mám RX Sid s lockem a.... objednával jsem typ s lockem na korunce, poslali mi (omylem?) typ s lockem na řídítka - já si ji přesto nechal a namontoval BEZ ovladače locku na řídítka (ten nesnáším) a už třetím rokem jezdím bez locku = pořád demčeno a vůbec mi ten lock nechybí, nepotřebuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 27, 2022 8:29

Včíl jsem přijel, návleky a hodně pomalé tempo. Včera jsem "koukal" na hokej a dnes to teda nejelo vůbec :D

Obrázek
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 27, 2022 8:46

Taky jsem před chvílí akorát dorazil. Ranní přesun Příbram - Blatensko byl skvělý. Dost foukalo ale i tak krátký rukáv.
Teď již za kompem a homeofficuju, zbytek rodiny přijede na chatu později autem.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 27, 2022 8:58

Tohle "podbrdsko" mám rád, ale už jsem tam dlouho nezavítal. Na grilu v Míšově jsem byl naposled někdy na podzim.

Z Plzně na Padrtě a na gril je to rovných 80 tam a zpět.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 27, 2022 9:05

pavproch píše:pořád demčeno a vůbec mi ten lock nechybí, nepotřebuju.

No já nejdříve chtěl zamykání na řídítkách, že to bude jednodušší a pohodlnější a nakonec to zamykání také vůbec nevyužívám. Akorát to zbytečně zabírá místo na řídítkách plus další kabel navíc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 27, 2022 9:17

Když jsem ještě jezdil HT (do letošního jara), tak jsem to zamykýná na řídítkách využíval pořád. Asfalt zamknout (speciálně když jsem jel ve stojce do kopce), pak zase odemknout. A pořád dolola. Skoro tak často jak použití přesmykače.

Tomas píše:Tohle "podbrdsko" mám rád, ale už jsem tam dlouho nezavítal. Na grilu v Míšově jsem byl naposled někdy na podzim.

Z Plzně na Padrtě a na gril je to rovných 80 tam a zpět.

Já 20 na Padrtě a dalších nějakých 6 do Míšov. A celkem dobrýma cestama bez aut. Naposledy jsem tam byl loni někdy z jara. Já ty Brdy projel nejvíc v době, kdy se tam ještě nesmělo. Teď (a speciálně o víkendu) dávám přednost třeba Třemšínskua pod.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 27, 2022 14:25

Zdéňa píše:Já 20 na Padrtě a dalších nějakých 6 do Míšov. A celkem dobrýma cestama bez aut. Naposledy jsem tam byl loni někdy z jara. Já ty Brdy projel nejvíc v době, kdy se tam ještě nesmělo. Teď (a speciálně o víkendu) dávám přednost třeba Třemšínskua pod.

Celkově Brdy jsou na gravel ideál (jestli si dobře pamatuju že graveluješ). Mam to tam rád. Bydlet kousek od toho je prostě paráda.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 27, 2022 15:20

Venku právě začalo scát, ale zítra ráno má být křasně sic (relativně) chladno, to sem teda zvjedaff, plán (trasy) v hlavě je, ešče teda to pičasí a taky kuleno (zas bolí jak čert) aby to vyšlo.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 27, 2022 19:00

Tak já už konečně objednal všechny cyklodoplňky a teď už jen čekat, až mi to začne chodit. Se těším. Mi to fakt trvalo týden to objednávání. Už zbývá objednat jen brašny na bikepacking a helmu. Ale to později.

Ale už začínám vymýšlet takový věci, jako je barevný šroubky a podložky pod představce pro parádu :((

Zdéňa píše:Když jsem ještě jezdil HT (do letošního jara), tak jsem to zamykýná na řídítkách využíval pořád. Asfalt zamknout (speciálně když jsem jel ve stojce do kopce), pak zase odemknout

Já se bojím, že na to zapomenu, tak to raději nechávám furt odemčené.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4338
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát kvě 27, 2022 19:17

Já zamykám jen na hladké cestě, jinak mám odemčeno na polovinu a naplno otvírám jen při hodně skákavých sjezdech nebo i hodně kostrbatých stezkách po vrstevnicích.
Fox dělá sdružené zamykání vidlice i tlumiče najednou, se třemi polohami (zavřeno, napůl otevřeno, otevřeno). I se zamčeným pružením to není tvrdé jak pevňák.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 28, 2022 12:00

Jo, neska to vyšlo, opravdu ráno jasno a relativně chladno + kuleno ok = byl bajk. Polozimní oblečení + zimní boty + tenké rukavice = zima po těle nebylo, na ruce jo, na hřebenech fučel nepříjemně ledový Z vítr.
Křasny výlet (kolečko dokola) od nás na hřeben, po něm směr Cáb pak kus dlů a pod hřebenem vrstevnicovou cestou zpět, na závěr zase na hřeben a dom.

Zítra ráno má být zase křasně sic kosa = zřejmě bude full winter gear na sobě. Musím vymyslet trasu. Du na to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 28, 2022 12:09

Jo a vrzání (někde něco v bajku) - je to zvláštní, sem vyjel a ticho, po pár minutách začal vrzat (vždy jen když levá noha dělá pohyb nahoru) a to tak že fest, po ca půlhodinovém konzértu sám od sebe přestal a do konce výletu byl klid... grrr, co to xakru může být - chvílema se zdá, že to de zezadu (12-kolo?), pak zase zepředu (řídítka/představec?), pak zase zpod mojí prtele (sedlo, sedlovka, zámek sedlovky?), pak zase ze středu (ložiska?) a tak furt se to stěhuje.... je teda ale pravda to, co tu spal Eth: kabroňový rám funguje jako (téměř dokonalá) ozvučnice... :rock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob kvě 28, 2022 15:14

Já dnes odpočívám, ale už pokukuju po předpovědi na zítra. Včíl tam koukal ještě nějáký déšť, ale postupně se to zlepšuje. Vypadá to, že to půjde.

Chtěl bych zítra na silnici, ale když bude mokro vezmu gravel. Bude to ale asi s nějákým přídavným navlečením, byl jsem teď v krámu pro pivo a na kraťasy a tričko to tam teda není ani na těch pár metrů od baráku (a to je odpoledne a svítí). Ochladilo se teda znatelně. Ráno jsem i zavíral ventilačku v bytě, což už jsem dlouho neudělal.

@PP: Ono to není o moc jiný ani na jinejch rámech. Jak někde začně něco "cvakat" je to vždycky peklo to najít. Loni jsem to řešil na Roninovi což je ocel a za boha to nemohl najít, přísahal bych, že to byly SPD. Byla to nakonec povolená miska středovýho složení.

Jestli to dělá při šlapání, zkus šlapat chvíli jen jednou nohou, druhou vycvakni, pak zkus šlapat s nezacvaklým SPD (patou). Střed to klidně může být, ten takovouhle paseku dělá rád. Může být i vychozený kufr (to teď dělá mě a cvaká levá noha v tahu). Mám doma i nové kufry, ale jsem líný. :lol: Tohle vím s jistotou, protože to dělá na obou kolech úplně to samý a začlo to když jsem vytáhl letní tretry.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 28, 2022 16:49

V pedálech ani v klikách to na 100% není = jsou tam nové/jiné a praskání/vrzání bylo/je se starýma i novýma stejné. Podezřívám misky/ložiska - bohužel je to lisovaný střed BB30 a nemám (prozatím) nástroje na vylisování/nalisování - ale možná i na to dojde.

Jo, už/jen třetí sezona (=150 výletů) a došlo na prdnutí jednoho drátu na zadním kole (Crossmax, 24 drátů) - neska při výletě se ozvala rána, já na to ale hned zapoměl, až fčíl při servisu bajka sem na to přišel, že v zadním kole chybí jeden dráth. Ty crossmaxy ale mají óbr výhodu - niple se šroubují = nemusí se sundavat plášť při výměně dráthu - páč mám nahradní, bylo to klik klik hotovo.

.... a plán na zítra sem už taky vymyslel - sem před chvílí dotraktoroval (trowa roste jak zběsilá) a přitem sem to vy/domyslel (i s ohledem nato, že se tam už fčíl dělá kosa, ráno to na 100% bude full winter gear).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28267
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » sob kvě 28, 2022 19:48

pavproch píše:kabroňový rám funguje jako (téměř dokonalá) ozvučnice...
Si mi propomenul klasicke domaci "hadani se", kdyz jedeme v aute vsichni tri a neco zacne pohrkavat/piskat/vydavat divne zvuky. Jeden to slysi vpredu zleva, druhy vzadu z prava a treti nekde uprostred. A je to fakt podle toho, kam si clovek v aute sedne. Nakonec je to nekde uplne jinde, odkud to nikdo neslysel. Auto je taky pekna "ozvucnice" - ale na kole je to jeste horsi, protoze tam mas s tim ramem spojene vsechno o ozvat se to muze najednou odkudkoliv. Hlavne kdyz na nem sedis.

Nejlepsi by bylo, kdyby s Tebou nekdo jel, vedle Tebe stejnou rychlosti s zkusil, jak to slysi on, "nezucastneny". Vetsinou toto byva nejblize.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned kvě 29, 2022 0:37

Jízda na kole ve městě je za trest. Kde je hospoda, tam jsou střepy.
Používám duše.
Co používáte za prevenci proti defektu? Poměr cena výkon. I nalévací, jsem schopen si to do duše stříknout stříkačkou.
Dík.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 29, 2022 6:39

Asi používám svou hmotnost, tolik střepů a hromad střepů jsem přejel, zatím bez defektu. Nejen u hospod, u nás každej park /přes ně vede cyklostezka/...
Tohle nemůže být jen tím, že bych byl lucker, musí v tom být něco víc. Vidím to na hmotnost jezdce 60kg včetně nákladu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8073
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned kvě 29, 2022 7:31

Já mám taky tak nějak, 63kg. Plus kolo se vším asi 15kg.

Ze zkušenosti vím, že defekt snadněji dostanu na ojetější pneumatice.
Jde mi o prevenci, poslední případ, kdy jsem defekt nenašel, mne obral o dvě hodiny v nevhodnou dobu.
Co tak čtu, dávka pro MTB je asi 100 až 150ml.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1096
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika