Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 19, 2022 14:15

Dromedaro píše:Aha, tak to jo,na ten klasický blatník,který se chytne k sedlové tyči, mi tam místo zbude.

Tohle dozadu a tohle dopředu.

Mam ozkoušené víc jak 10 let a jsou to v podstatě jedny z nejlepších blatníků co se dají koupit. Nic moc lepšího nenajdeš, jediný co je lepší jsou klasické blatníky, ale ty dáš leda tak na silniční kolo. Dělají se tedy i nějáké MTB varianty jako tohle, ale montáž může být problematická.

Všechno ostatní jsou věci které víceméně nefungují. Tyhle miniblatníčky co jsi tu postoval to je tak aby ti to nestříkalo přímo do zadku a do obličeje, ale to je tak vše, stejně to bude lítat všude.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 14:31

Jo, ty jsou docela dobre, i manzelce to dali na kolo. Jen predni blatnik ji nejak moc "hrka" na vetsich nerovnostech. Mozna ma trochu mene kompatibilni vidlice nebo nevim... Videl jsem to u jinych a jim to nedelalo. Uchycene je to spravne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 15:47

Tak to sem zvjedaff, jak to tenhle víkend (zítra bohužel nemůžu, navíc tělo potřebuje aspoň někdy restday) bude vypadat s kyklistikou - sobota je asi passé, v neděli by to mohlo jít - pokud teda kuleno dovolí, zase bolí jak čert a fčera kvečeru, dyž sem projížděl okolo chalupy bajka, tak bolelo i při šlapání....
Předpověď na sobotu (00-24):
Zpočátku oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, v noci i bouřky. Během dne ustávání srážek a postupně většinou polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, nejvyšší denní 21 až 25 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Polojasno až oblačno, na Vsetínsku během dne ojediněle slabé přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, nejvyšší denní 19 až 23 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 15:50

pavproch píše:Náhradní osu do klik XX1 mám fprackách, odpoledne to s těma starýma klikama vyzkouším, že to pasuje a pak ty staré kliky posílám do světa (s tou poškozenou osou, tuhle novou si nechám jako náhradní pro strýčka Příhodu).


Pasuje, funguje = mám ND (a staré kliky zítra posílám dopryč).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 19, 2022 16:29

Tomas píše:Tohle dozadu a tohle dopředu.

Na nějaké takové jsem se taky díval. Já tedy vezmu ty, které postuješ.
Ty další, ty už se mi moc na MTB nelíbí, to je spíše tak na městská kola.

Do té brašničky jsem si objednal extra lehkou duši, kvůli váze, když se bude hlavně jen vozit jako náhrada pro strýčka příhodu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 19, 2022 18:09

Když extra lehkou duši, tak např Revoloop nebo to od Pirelli, TPU. Váží polovinu té "UL"
Nebo vozit jen lepení na duši. Tak to nejspíš budu dělat já, že povezu jen lepení..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 19, 2022 19:04

Ty mi vždycky do všeho hodíš vidle :)
Ale taky je teda 5krát dražší, ale váha jen 40g :shock: To musí být dost náchylný na rupnutí ne? Ale já ji asi vezmu...
To budu objednávat týden...
Když se tak vyznáš, je nějaký zásadní váhový rozdíl v kleštích na rychlospojky? Mám v košíku Super B TB-3323.
Nejsou u nich uvedené váhy a rozměry, tak jsem vzal podle ceny a recenzí.
Taky jsem dal do košíku tuto brašnu do rámu a doufám, že to nějak narvu do rámu a vymyslím co s flaškama. Kdyžtak to vrátím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 19, 2022 20:03

Je to TPU, prý vydrží víc, než klasická duše, ale v případě, že ju chcu jako rezervní, jsem dostal doporučeno ju nejdřív vyzkoušet, jestli neuchází, může být vadný kus třeba u ventilu.. Každopádně to bych vyzkoušel i novou obyč, abych nevědomky nevozil vadnej kus. Tak jako donedávna jsem vozil náhradní duši s autoventilkem, kterej do svýho ráfku nenacpu :D

UL kleště na rozpojení rychlospojky = kus provazu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 19, 2022 20:18

Etheric píše: ju nejdřív vyzkoušet, jestli neuchází, může být vadný kus třeba u ventilu

Tak to stačí jen nafouknout, to nemusím nasazovat na kolo. I když oni tam píší, že by se neměla nafukovat mimo plášť na víc jak 0,5 baru
Jsem slyšel, že to jde provázkem/drátkem rozdělat ta rychlospojka. Já to doma dělal kombinačkama a šlo mi to blbě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát kvě 20, 2022 4:23

Nestačí. Musíš nafouknout, trochu projet pod svou vahou, nechat stát přes noc a ráno víš, na čem jsi. Rozhodně menší voser 2x sundat kolo a vyměnit v duši, než v terénu zjistit, že ta náhradní uchází. Může bejt vadnej jeden kus z tisíce a vo co, že to bude zrovna ten, kterej vozíš jako záložní :D
Jsem s koupil kleště https://www.kolokram.cz/kleste-na-spojk ... i-p215215/ a jde to s nima krásně. Ale provázkem to jde taky, takže kleště zůstanou pro domácí použití.

100km od čištění řetězu a už abych zase pral :roll: Aspoň to bude na garančku čistý, ačkoliv tento obchod narozdíl od mnoha jiných nevyžaduje, abych kolo přivedl v rukavičkách, zbavený posledního mikrokousku špíny. Samozřejmě, že kolo nepřivezu jak vix, ale když běžné lehké ušpinění z provozu nevadí, využiju toho. Můžu tam na kole přijet, nemusím vlakem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 20, 2022 6:21

Já teda moc nechápu proč vůbec řešit v terénu kleště na rychlospojky. Ale jako pokud potřebuješ někde v lese sundavat z neznámého důvodu řetěž, proč ne :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát kvě 20, 2022 7:57

mimo domov potřebuješ primárně nýtovačku - když z jakéhokoliv důvodu drbneš řetěz, potřebuješ ho spravit v místě roznýtování, rychlospojku neřešíš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 20, 2022 9:20

Máte pravdu, to byl ode mě zase kix, že budu potřebovat kleště na rychlospojku mimo domov na prasklý řetěz... :oops:
Tu nýtovačku už mám vybranou Topeak Super Chain Tool. Padlo zde dříve v diskuzu, že ty UL stojí za prd, že se blbě používají a rychle odchází, ale četl jsem na tuto dobré recenze, že je v pohodě.

Zámek na kolo, když budu potřebovat na chvíli někde odskočit do obchodu pro vodu nebo se budu koupat někde u řeky, aby na to někdo nenaskočil a neujel a taky to nešlo nějak rychle přeštípnout kleštěma, jsem vybral tento bez zámku, ale na kod, což je prý lepší kvůli bezpečnosti ABUS Bordo Combo Lite 6150

Pak se ještě dívám po beranech, že přihodím do košíku. Díval jsem se, že se dělají lehké berany jako tyto Sting ST-403, ale přijdou mi malé a také se asi nebudou úplně dobře a pevně držet, když nemají nějak pogumovaný povrch. To, že jsou malé, někteří zmiňují i v recenzích na jiných stránkách. Mně by se líbily tyto Force Alu rohy zahlé Podobné byly na kole, které jsem měl půjčené a držely se mi dobře. Váží tedy 189g. Pořád nevím, kdy brát v potaz váhu a kdy hledět spíše na funkčnost, než na váhu. Zase sice bude hezké, že ušetřím váhu, ale když se mi budou blbě používat, bude to k ničemu. Asi jako s těmi blatníky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 20, 2022 12:18

Já vozím nýtovačku v multiklíči a rychlospojku. Použil jsem to jednou, když jsem tak 15let zpátky špatně snýtoval řetěz. S příchodem rychlospojek tohle ale odpadá. Nýtování před přichodem rychlospojek byla a je trochu věda, udělat to správně a dobře není jen tak.

Tož vozit nýtovačku (aby jsi v případě rozpojení řetězu z nějákýho silně nepravděpodobnýho důvodu byl schopen vylisovat zbytek nýtu) a náhradní rychlospojku kterou nandáš rukama, aby jsi řetěz zas spojil. Tím máš pokryto 100% možných defektů.

Ale tento stav jak říkám jsem za poslední dekádu (pár desítek tisíc km) nikdy nezažil.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát kvě 20, 2022 12:34

Já na výlety (nejen tady po Beskydech) nevozím ani nýtovačku ani spojku - dyby se náhodou stalo, že řetěz KO, tak holt domů koloběžím rsp. nesu bajka v náručí. Na bajku jezdím už od sametu a nepamatuju se, že bych za ty roky někdy potřeboval v terénu nýtovat / něco dělat s řetězem - všechno se ale může stát jednou poprvé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 20, 2022 13:05

Asi tak, kromě jednoho mýho a mnou blbě snýtovanýho řetězu nikdy nic. Ale nýtovačku mám na multiklíči a rychlospojka je tak 5 gramů, tak to mám v brašne.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 20, 2022 13:07

Jinak dnes i včera krásné vyjížďky na silnici, v kopcích a dnes i spíš rovinka, kilometry naskakují a baví mě to teda fest. Asi na gravel na nějáký čas zanevřu :D
Přílohy
3.jpg
1.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát kvě 20, 2022 13:25

Ono nevím, jak u vás v Plzni, ale tady na pomezí jížních, středních a západních Čech je plno úplně nových vedlejších asfaltek, které spojují 2 vesnice na konci světa, jsou hezky nové a není na nich provoz. Tam by mě cesťák asi taky bavil.
Jinak kolo vypadá parádně =D>
Já si pořídil gravel, protože jsem na HT jezdil cca 70% asfalt. Teď se snažím i plánovat více lesních cest, štěrku, ale stejně myslím, že kolem 60-70% je asfalt.

Jinak aktuálně plánuji na : bikerouter.de, komoot a mapy.cz, Ten bikerouter je skvělý, protože má spousty variant, podle čeho vybírat trať. Případně si to člověk může upravit k obrazu svému.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 20, 2022 13:35

Největší problém v Plzni je se z ní dostat (na silnici) a neposrat se z toho, pak už to jde (a to bydlím relativně na okraji).

Jak z ní člověk vyjede je vcelku klidno, dá se na Letkov, Plzenec, Mokrouše (JV směr), Dobřany (JZ směr), pak Chrást (SV), Třemošná a spol (S) a pak Touškov a dál (SZ). Ale všechny severní směry jsou u mě prostě přes město, což me vcelku sejří.

Bohužel se to město musí vždy něják projet ale tak do 20ti min je člověk na klidných okreskách. Já se právě těším teď na ten Touškov, o víkendu (asi v neděli to prubnu), minulý týden jsem jel právě do Konstantinových Lázní touhle cestou na gravelu a byla to paráda. Samo, že jsem na gravelu jel ze začátku jinudy a až pak najel na asfalt, tak to teď po dlouhé době zkusím jen a pouze po silnici.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát kvě 20, 2022 13:38

Jinak, kdyby někoho zajímal rozdíl mezi gravelem (Roninem), který má vcelku "ostřejší" geometrii a endurance silnicí, vypadá to zhruba takto (těžko se to fotí, ale rozdíl je zřejmý).
Přílohy
1.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát kvě 20, 2022 14:37

Tak mně se za posledních asi 10 let dařilo cca. 1x ročně ten řetěz škubnout, pro mě je nýtování už celkem rutina :-)
Překvapivě loni, poprvé s 12 kvaltem, ani jednou ( ťuk ťuk ťuk)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 21, 2022 11:47

Tak nakonec tu předpopiča vylepšili, fronta a bouřky měla přejít už v noci (a přešla = okolo druhé ráno dvě menší bouřky + scanec bez vichru a to by bylo fše) a ráno už bylo v souladu s předpopiča polojasno/oblačno = bajk neska byl.
Přes kopec na kyklostezku, po ní na HBečvu a proti proudu potoka křasným jménem Sergač až na hřeben, po něm kus a bočním hřebenem zase dolů do doliny. Křasný výlet, kuleno celkem dalo pokoj, tělo fungovalo, pičasí tak akoráth - ani zima ani hic. Zítra má být zase ráno bajkovatelno, tak to snad taky klapne - plán v hlavě kam je, bajk je už očištěný/namazaný, těším se.

Ale jeden zážitek mi první půlku výletu kazil náladu: Sem při posledním výletu zistil, že brzdové desky už mají odslouženo (obložení sjeté tak, že rozpěrné pružinky už škrtaly o kotouč = nepříjemné zvuky při brždění), taxem je vyměnil (XTR = klik, klik hotovo) a.... celou první půlku výletu (hlavně přední) pískala fest, až tak, že to strašilo lidi okolo mě. A mě to srálo fest. Ve druhé půlce výletu (= sjezd) si to ale bržděním z kopca (starší pán už jezdí zkopca pomalu = dost brzdí) sedlo a snad už bude klid (do další výměny desek). Btw, příští výměna desek bude už (zase) asi i s kotoučema.

Jo, a v bajku opravdu už nic nevrže, ten WD40 do toho "vrzajícího něčeho" (nevím co kde) navzlínal a je klid. Sem zvjedaff, jak dlouho bude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob kvě 21, 2022 13:27

Dneska jsem viděl úplně stejný kolo jako mám já, respektive stejnej rám a též Deore 1x12, jen na něm byl nápis Trek. Evidentně ten rám z jedný fabriky bere více výrobců. By mě zajímalo, kdo ještě, jestli někdo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 21, 2022 14:31

Jsem o tom četl v diskuzích na bajk fórech, že se často ty rámy vyrábí ve stejné fabrice, jen se tam stříkají jiné nápisy. A tak jestli tam měl šplichlou značku Trek, tak to asi bere značka Trek,ne?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob kvě 21, 2022 14:44

Dyž už sme u těch rámů, mám k plné spokojenosti kabroňový Fsi od kanondejla,neska při bajkování sem si ale zpoměl, že před nějakýma 20-tima rokama byl pro mě (finančně) nedosažitelným top rámem Klein Attitude, taxem se chtěl kuknout co neska Klein dělá.... nedělá nic, skončil (2008 nebo kdy). Jojo, svět se mění....

Obrázekpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned kvě 22, 2022 0:18

Etheric píše:... že povezu jen lepení..


Nebo mlíko.

Předevčerem prázdné přední. V pneumatice střep. Dírka v duši nenalezena, přesto uchází. Montáž zpět, opět uchází. Výměna duše.
Doma žádné syčení, žádný řetízek bublinek, žádná pomalá bublinka. Duší jsem nafoukl k prasknutí. Mám poznačené místo, kde byl střep, nic tam není. Duši vyhodím.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned kvě 22, 2022 0:33

Nýtovačku jsem použil v Portugalsku, byl jsem rád, že ji mám.

Dromedaro, vyzkoušej si to na starém řetězu, nýtovat se musí umět.
Podstatné je: nezničit si nýtovačku řetězem vloženým nakřivo,
nýtovat čep, aby dostatečně prošel i druhou/zadní destičkou článku,
pokud ztuhne článek, naučit se ho uvolnit.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 8:56

Slyšel jsem, že je mlíko do duší.. Budu muset ještě vymyslet, co vozit, třeba půjdu do TPU duše. Nebo časem do bezduše, nevím..

Ad rozhýbání článku po nýtování - jak se to dělá správně? Já na to vyždímal kousek salámu a hejbal s tim tak dlouho, než to šlo hladce. Což naštěstí dlouho netrvalo. Hodilo by se vědět, jak správně postupovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned kvě 22, 2022 10:13

Rozhýbat článek - tak, jak popisuješ, nebo nýtovačem pohnout čep o setinku zpět, chce to vyzkoušet.

Používám hustilku z Lídlu, přesněji podobnou, mám ji už déle, 90g, délka asi 190mm, průměr v nejširším místě 25mm, nemá indikátor tlaku.
Jednočinná, hadička je zasunuta do dutého pístu, tlak 3 bary v pohodě, 4 musím zatlačit.
Teď na to koukám, ta husilka je jen podobná mé staré.

Obecně, pokud najdete v nějakém cykloshopu nějakou bezva věc, hledejte levnější alternativy, třeba cyklodiskont, decathlon.
Zrovna v dekáči byly na chlup stejné blatníky o fous levnější. Ale zase, gramhoniči musí zvážit i to svoje hledisko, nejlépe osobně, Lídl bývá většinou těžký obyč.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 10:53

A co kdybych u sebe neměl nic mastnýho na ten článek? Ten salám tomu hodně pomohl.

Lidl je pro mě synonymem nespolehlivosti, zejména s jejich nářadím mám nehezké zkušenosti, takže za mě ne, radši si koupím tu předraženou karbonovou pumpu za 1600, která nemá 16 funkcí a umí jen pumpovat..
Hledat levnější alternativy zas nesmí být na úkor kvality. Něco jinýho je nářadí na doma, tam se šetřit může, ale na to, co mám s sebou, se potřebuju na 100% spolehnout.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika