Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 14:23

Hledal bych tady, přímo na tvůj model kol. Ale jsou to celý sady, třeba tě to ale navede na to co tam má být.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 14:33

Kuju, to je teda ale výběr, právě du čistit/mazat bajka, tak si ty dráthy přitem změřím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 17:03

Taxem (měřením) moc nepochodil, nevím, jak moc je dlouhý konec v niplu. Čili poznatek: niple tam sou - ale jinéhotvaru (hvězdička) než sem byl zvyklý (čtyřhran). Takže první - du shánět klíč na tyhle niple. Naměřil sem (zřejmě) něco kolem 285-290 mm ale jak píšu, no... v tom odkazu na koloshop sem 29" Crossmax Pro 2019 (tyhle mám) nenašel, takže asi jim napíšu dotaz "které".

Ono totiž ani přímo na stránkách Mavicu toho o těch drátech vlastně víc není:

Spokes
Shape: straight pull, bladed, double butted front and rear non drive side
Lacing: front crossed 2, rear Isopulse
Nipples: Fore integrated aluminum
Count: 24 front and rear
Material: Zicral
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 17:09

Asi tohle. Máš tam dvě velikosti podle umístění (předek + zadní u disku a zadní u kazety) a part number, to by asi mělo stačit.

EDIT:

Tipl bych to na tohle a tohle. Ale zeptej se. Navíc to mají jen v sadách po 12ti.
Naposledy upravil Tomas dne ned dub 11, 2021 17:15, celkově upraveno 1
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned dub 11, 2021 17:11

Dnešní tour de okres fertig. Už vím, proč jsou tak prázdný krámy s kolama.
Nikdá sem neviděl tulik lidí kolmo, koloběžkmo a pěšmo. A to jsem jel východním okrajem Prahy z Hájů na Uhříněves, Kbely, Vinoř, Jenštejn, pokud možno aspoň polňačky neboť vedlejší cesty. I bahýnko v lese bylo.
Až na sedlo s novým bajkem spokojenost,.proti 26 " jedou 29" o poznání svižněji.
Sedlo má asi kvůli gramům velkou díru uprostřed, kromě Fiziku jsem to jinde neviděl.

Edit: tuto

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 17:19

Díru u prostřed dělá dnes už kdekdo. I touringový kožený Brooksy už ho mají. A to je to nejtradičnější a nejstarší výrobce bajkovejch sedel.

29" jedou už spoustu let. Proto už se 26" v podstatě nedělají.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » ned dub 11, 2021 17:20

Sedla s dirou jsou casto kupovany kvuli prostate a tlaku na hraz. Treba Selle SMP.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned dub 11, 2021 17:26

Ad ebiky - beru to u tchána a tchyně, který se bez elektriky už nikam moc nedostanou, ale je jim taky už přes 70.
Ve větších horách na tom lidi dojedou do míst, odkud to díky váze už ani nesnesou a dolekopcom nemají odvahu nebo to prostě jet nejde. Tím myslím místa "nahoru tlačíš dolů neseš".
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned dub 11, 2021 17:30

Jojo, 26 jsou dneska de facto už jen junior kola.
Na 10 let starýho bajka už začal být omezený i výběr plášťů, duší.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned dub 11, 2021 17:30

@Tomáš: kuju za odkazy, sem rovnou 2+2 ks těch dráthů objednal u těch frantíků.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 18:06

Lipon píše:Ad ebiky - beru to u tchána a tchyně, který se bez elektriky už nikam moc nedostanou, ale je jim taky už přes 70.

U starých lidí je to bez debat. Něják to ale nechápu u mladých lidí který jsou očividně zdravý (a těch potkávam většinu).

Pak tady vidíš takovýhle poctivý holky, který si prostě jedou svojí věc a nebojí se toho. Všichni občas tlačíme nebo toho máme dost, to k tomu prostě patří. Spousta lidí dnes ani nezkusí co vlastně dokážou a hned to odepíšou a chtěj e-bike. Štíhlý, "fit" ženský kolem třicítky, e-bike, nechápu. Nevím jak bych se měl cítit když vyšlápnu nějákej kopec/horu s motorem.

"Bábo, dnes jsem vyjel na kopec na babetě." Akorát je to babeta s baterkou.

pavproch píše:@Tomáš: kuju za odkazy, sem rovnou 2+2 ks těch dráthů objednal u těch frantíků.

No jo no, některý věcí jsou v tý naší republice prostě problem. :|
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod scinkk » pon dub 12, 2021 13:01

Musite k tomu proste pristoupit s nadhledem, ne kazdeho bavi rvát se do prudkeho kopce s uspokojenim ze to dal. Ale neznamna to, ze dotycneho nebavi jezdit na kole, byt venku, dat do toho aspon cast vlastnich sil a podivat se na mista svym zpusobem bez omezeni at fyzicke dispizice a nebo prave za cenu, ze budu nahore uplne vyflusany. A kdyz budu jezdit ve zvlnene krajine, tak to nemusi byt o tom, ze jsem dobrej a dal 100 km, plno lidi da 50 km ale spokojeny, ze diky tomuhle daji 100 km, o to dele si uziji jizdu na kole a podivaji sa na mnohem vice mist.
A i mladi lide, ocovidne v kondici, muzou mit preblemy s koleny, zady a nevim cim, co je proste omezuje.
A pro mnohe co ebike nepotrebuji a nechteji to muze byt porad prinos, pokud jejich partneri a partnerky diky ebike maji k dispozici vyrovnany vykon :)

Jezdim na normalnim kole, ale rvat se do prudkych kopcu me proste nebavi (o to radeji si je vyslapnu pesky), ostane ani silene sjizdeni kopcu po uzke pesince apod. Proste kazdeho bavi neco jineho, tak si dle toho zvoli.

Nerikam, ze me ten nastup ebike trochu nestve, uz tak mraky cyklistu ej diky tomu an mistech, kde se drive objevilo par jedincu nebo vubec, no ale co nadelas. Az budu starsi budu za ebike rad.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » pon dub 12, 2021 13:28

Tomas píše:Díru u prostřed dělá dnes už kdekdo. I touringový kožený Brooksy už ho mají. A to je to nejtradičnější a nejstarší výrobce bajkovejch sedel.

Brooks B17 Carved - 100 km bez cyklovložky není problém. Ne že bych ji nepoužíval, ale to sedlo je fakt skvělé. Ta díra má opodstatnění.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 12, 2021 13:32

Přidám jiný úhel pohledu: Moje prtel nesnese jiný než hladký nepřerušený tvar sedla, proto mám Flite (bez "vlnek" resp. děr pod prtelí). Samozřejmě s kyklo-vložkou v kalhotech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ratel » pon dub 12, 2021 13:50

scinkk píše:Nerikam, ze me ten nastup ebike trochu nestve, uz tak mraky cyklistu ej diky tomu an mistech, kde se drive objevilo par jedincu nebo vubec, no ale co nadelas. Az budu starsi budu za ebike rad.

emoped jako dopravní prostředek je ok. Co není ok jsou "sportovci" s váhou nad 100kg, vybaveni jako pred startem TdF a radostně bzucici tam, kdy byl dosud klid. Dtto blondyny s modrymi nehty ktere se nechteji na kole zapotit.
Az budu starsi, tak povesim kolo na hak a nebudu delat ze na to mam a budu pestovat okurky :lol:
A co je uplne na bednu jsou elektrosilnicky https://www.mojekolo.cz/lapierre-e-sensium-5-2/.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř dub 14, 2021 11:43

Tak dnes jsem se dokopal udělat něco ve věci prasklej drát, ono to totiž vůbec není sranda změřit, co tam má být za dýlku a výrobce mlčí.

Starej mám na 2 kusy a neznámá délka toho drátu ještě zůstala v nipli, protože praskl přímo u ní a prodávaj se ve velikostech který se liší vždy o dva mm.

Tož jsem kolo rozebral a odnesl přes ulici do cykloshopu, tam mi bylo prodavačem řečeno, že se mám objednat, neb toho mají hodně, ale zašel se zeptat mechanika, jestli by to něják nedal, nedal. Tak jsem ho poprosil, jestli by to nezměřil a neprodal samotnej drát + nipl což ochotně udělal (maj na to spešl pravítka). Tak jsem koupil dva dráty a dva niple za krásných osmnáct korun a doma nasadil. Ale musel dolu kotouč i kazeta, abych to tam dostal a tak jsem to zároveň vyčistil, když už jsem to měl dole.

Takže bike opět ready a za hubičku :prayer:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř dub 14, 2021 12:31

centrování kola je pro mě noční můra
párkrát jsem to zkoušel, ale nikdá jsem nedošel k výsledku, který bych chtěl
s nábojema, vidlicí a středem jedna z věcí, do kterých se doma nepouštím, panč to neumim
ve Velu jsem kdysi v nějakém servis koutku četl, jak se to teoreticky má dělat, ale v reálu se výsledek nedostavil
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř dub 14, 2021 12:33

Protože mám ráth jistotu/být připraven až to přijde (prdne dráth): podle mailu už mám ty dráthy (2 kratší a 2 delší, vč. spešl niplů Mavic) na cestě ke mně domů (ze žabožroutova). Což mi připomělo, že si ještě musím sehnat nástroj na ty spešl niple Mavic. Kuju za připomenutí.

EDIT: Centrování ráfků mě dycky bavilo/dělal sem ho ráth a se zaujetím, občas ale je to ke zbláznění, když je ten ráfek kopnutý moc, to jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř dub 14, 2021 13:35

Tak já necentroval, jen jsem ho dotáhl aby při drnknutí zněl podobně jako ostatní kolem. Tzn., vytvářel přiblizně stejný tah. Centrování mě taky nebaví (a pořádně to neumím), ale naštěstí ty dnešní ráfky už toho dost vydržej a tisíce kilometrů se na to nemusí šáhnout.

Už jsem to tu někde psal, zaplejtání kol, potažmo náboje a vidlice - nerad s tím něco dělám a výsledky taky nejsou vždy jaký bych si přál. Středy (dnešní) jsou jen zapouzdený ložiska utažený v rámu, tam není moc co řešit a málokdy s tím jsou problémy.

Kdysi jsem si takhle znehodnotil docela drahou olejo-vzduchovou vidlici, začla chodit hůř a tak jsem jí rozebral a nikdy jsem už jí nedokázal dát do původního stavu. Což se mi stává málokdy, ale tehdy to takhle dopadlo. On hlavně tehdy pořádně nebyl pořádně návod co s tím, vyměnil jsem ojel, vyčistil, namazal, seskládal a už prostě nikdy nechodila tak dobře jak z výroby.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř dub 14, 2021 17:44

Kruciš, neska při cestě hlubokým sněhem polemlesemloukou3 dom zpráce (20cm mokrého sněhu) a po shlédnutí přepopičasí mito došlo - tendle víkend bude BEZbajkový, škoda no. I dyby to slezlo (jakože si myslím, že ne), tak bude tak příšerně mokro/čvachtavo (navíc má sněžení přejít v déšť) že to prostě nepude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř dub 14, 2021 18:08

Já (i přes již opravený defekt drátu) asi celej tenhle týden odpískám. Počasí je velmi nestálé, ale příští týden začíná vypadat uchopitelně. Možná neděle půjde.

Zítra asi výlet s malou někam, neb online výuka je zítra krátka. A o víkendu taky nějáký pěšo či stan.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 17, 2021 12:27

Neska sem zistil, že moje zarputilost a vzpurnost už jsou (daleko) za zenitem.... dyž sem při dnešní zdrproproch razil stopu neprošlapanýma 30-40cm sněhu (750mnm, poměrně daleko od civilizace), taxem fprotisměru potkal dva bajkery jak po kolena ve sněhu sněhem smýkali bajky hore kopcom, oba téměř mého věku, žádní mladíci. Nato být takle vzpurný už bych teda v sobě sílu nenašel. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon dub 19, 2021 9:39

Tomas píše:Asi tohle. Máš tam dvě velikosti podle umístění (předek + zadní u disku a zadní u kazety) a part number, to by asi mělo stačit.

pavproch píše:@Tomáš: kuju za odkaz, sem rovnou 2+2 ks těch dráthů objednal u těch frantíků.


Dráthy mám fprackách (pochvala pro pure-bike.fr), supr :supz: Ešče raz kuju!

Ešče ten motýlek a sem připraven až nějaký dráth prdne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte dub 20, 2021 11:23

pavproch píše:Dráthy mám fprackách (pochvala pro pure-bike.fr), supr :supz: Ešče raz kuju!
Super, to bylo nakonec i vcelku rychlý doručení.

Dnes jsem jinak vytáhl bajk na poledních 30km kolem Plzně, teplo 13-16C, v lese téměř sucho, bahno žádný. Super vyjíždka.

Jinak jsem dnes koukal na tacho, ač počasí zas tak příznivé dosud nebylo a byly to kratší vyjížďky, už je letos najeto 700km a je to znát. Jede se parádně. :supz:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv dub 22, 2021 9:35

pavproch píše: Což mi připomělo, že si ještě musím sehnat nástroj na ty spešl niple Mavic.


Napoprvé to klíčem zn. SuperB nevyšlo (nepasoval, i když deklarovaný rozměr 7mm), neska mám fprackách pokus č 2 - OEM klíč/motýlek Mavic, deklarovaný jako 7 mm a i ta díra v něm vypadá jako opravdových 7 mm. Odpoledne to prubnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv dub 22, 2021 18:33

No dnes jsem vyrazil na větší vyjížďku. Ráno tady chcalo, teploty nejisté. Nakonec asi 73km, 4 hodiny, 800m nastoupáno nahoru, ale něják mě to nebavilo.

Mix asfalt/štěrk/bahno, prostě gravel jízda. Bylo studeno (hlavně dlouhý sjezdy) a dorazil jsem poměrně rozbitý. Vyrážel jsem asi v 10, a to je ta chyba. Odpoledne už bylo podstatně líp.

Na druhou stranu bylo dojezdové pivo ve sklenici z výčepu u baráku na stojáka. :lol: A tělesnou schránku taky chválím, neslejzal jsem nikde, dech stačí, nohy taky.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát dub 23, 2021 13:28

Zítra ráno má být hezky ale kosa/mráz, to sem zvjedaff, esli se přesvědčím na :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob dub 24, 2021 11:26

Tak jo, přesvědčil sem se. Ne, ráno bylo moc křasně, slunko těple sfítilo , +4, bezvětřo, tak to přesvědčování ani nebylo moc třeba.

Fajny výlet, akurváth ten poslední sních přinesl spoustu vody všude + těžba kůroffce = bago místama až po náby. Takže byla hned po příjezdu hadica s třískou a já se musel vysvílkat (skoro dohola) v kose na terase... :mrgreen: A jaxi převody pěkně zpívaly, dyž řetěz a zuby na pastorkách i převodníku "drtily" bago a písek, taxem se rozhodl, že .... letos nastane čas na .... mám tam čerstvý řetěz, až ho ojedu (500km) , tak tam pude další (mám v zásobě) a až i ten ojedu, pudou na bajka s dalším novým řetezem i nový převodník dopředu a nové 12-ti kolo dozadu.

V jednom úseku, kdy se to položilo (= sem měl tolik kyslíku v hlavě, že sem moh i uvažovat) sem se zamyslél a .... po circa roce ježdění bezdušově už bych z5 na duše neměnil, má to jen samá pozitiva (= škarohlíd vemně: dyž si to tak pochvaluješ, tak to brzo pudeš odněkad pěšky s bajkem v prackách). :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28268
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob dub 24, 2021 19:32

Já dnes vyrazil až tak kolem poledne a to jen tak aby se neřeklo, hoďka a půl. Trochu les, cyklostezky, v poledne už teplo bylo. Jsem po tom týdnu i ježdění celkově opotřebovanej, tak dnes jen tak lehce, ale radost mi to udělalo tak jako tak. *

pavproch píše:A jaxi převody pěkně zpívaly, dyž řetěz a zuby na pastorkách i převodníku "drtily" bago a písek, taxem se rozhodl, že .... letos nastane čas na .... mám tam čerstvý řetěz, až ho ojedu (500km) , tak tam pude další (mám v zásobě) a až i ten ojedu, pudou na bajka s dalším novým řetezem i nový převodník dopředu a nové 12-ti kolo dozadu.

To ho za 500km fakt ojedeš, že je vytahanej ? Neříkám, že bych jezdil čistej sajrajt nebo jen asfalt, ale tohle se mi zdá dost málo. I v bordelu mi teda vydrží podstastně víc (kolem 1500km).

Obyč převodník vydrží tak 10-25 tis. bez ohledu na cokoliv. Kazeta tak minimálně 3 řetězy u mě (3x1500km) taky vydrží, když se mění řetězy včas. Ale chystám se dávát 11-36 místo 11-34, tak to možná teď vyměním vše, což bude tak za měsíc.

Jinak jsem dnes cítil "loupání" v klikách v určitých polohách, doma jsem na to koukal, ve klikách vůči sobě je nějáká vůle (původně jsem myslel, že jsou to SPD), tak na to zítra kouknu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned dub 25, 2021 8:48

Mně vydrží řetěz tak 800-900 km (10 speed), 12s mám první s cca 400 km od března a ten je zatím ok.
Jinak docela mě včera překvapilo, že nebylo na stezkách až tak plno. Kolem poledne od útulku pod Bohnicema ke Klecanům ještě sem tam někdo, od Klecan do Úholiček už jen pár lidí. Přitom bylo docela hezky, až do Úholiček teda proti studenému větru.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika

cron