Ukradená kola

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 1, 2008 14:32

Dnes v noci nám z dílny u baráku ukradli kola za cca 80 000,-. Sepsali jsme protokol na policii atd..
Stalo se to na vesnici, kde nám právě dělali v okolí kanalizaci (cikánský dělníci, ...). Práci akorát tento pátek dokončili a odjeli - je vysoce pravděpodobné kdo to udělal, ale už je asi nikdy neuvidíme. Samozřejmě se budeme snažit od stavbyvedoucích zjistit jména, ... .

Výrobní čísla nemáme, ale na jednom kole je možná čip proti odcizení.
Všechny kola jsou od Galaxy. Zkusíme to nějak řešit přes pojištovnu, ale to není jisté jak dopadne.

Máte někdo nápad, jak po nich pátrat a má-li to vůbec cenu?
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod jedik » sob lis 1, 2008 15:16

To záleží na zlodějových schopnostech.

Pokud byl chytrý, ví, co ukradl a má možnost, tak ho odvezl na druhý konec republiky. Takhle se to prý běžně dělá.

Pokud to byl lup z příležitosti, zkusil bych obcházet bazary a zastavárny v okolí. Popř. koukat do místních inzertních novin.

Jinak samozřejmě, upřímnou soustrast :(
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Ukradená kola

Příspěvekod Umiaki » sob lis 1, 2008 15:22

Drahá kola se někdy najdou docela snadno... Pokud je někdo koupí a zajde s ním do dobrého servisu, tak to třeba zkontroluje a vrátí se ti. Takhle dostal jeden kamarád zpět svého Authora Egoist (tehdy stal okolo 100 tisíc včetně těch komponentů, co přidal). Ale šance je asi bohužel dost malá.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Ukradená kola

Příspěvekod djx1 » sob lis 1, 2008 15:39

To je nadeleni:-(
Objet zastavarny a bazary v okoli. Ale to je asi na prd, kdyz to pravdepodobne ukradli delnici a odjeli.
Pak bych teda navstivil fora, ktera se zabyvaji cyklistikou...BF, nakole, ... Obcas se stane, ze se nejake kradene kolo najde prave timhle zpusobem na druhe strane CR. Zvlaste kdyz jde o drazsi kola. Zkusil bych si dat i inzerat, ze koupim kolo, podobne to tvemu...to je sice zoufalstvi, ale ja to tak udelal, kdyz mi ukradli druhe kolo...bylo to na nic. Zkusit zadat kolo sem.

Blby je, ze ikdyz budes vedet, kdo to je, tak mu to nedokazes. Kamaradovi cikani (delnici) slohli boiler na rozestavenem baraku a ikdyz vedel, kdo to presne byl, tak mu to nemohl dokazat. A to se s tim clovekem videl pokazde, kdyz sel do mistni hospody na pivko:-(

Drzim palce!!!
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 1, 2008 16:09

ironií bylo, že jsem si ten večer dal na kolo novou, dlouho očekávanou vidlici. Možná jsem je naladil, jelikož oni makali hned u nás vedle za plotem, když jsem jí měnil.

Nejednalo se o žádný top modely, ale o pět průměrných kol (všechny od Galaxy).

konkrétně o 3x Meteor , 1x Venus, 1x Saturn (s vidlicí Marzocchi Grand Fondo 3 - od té mám výrobní číslo), 1x Venus


Kdybych věděl přesně kdo to je, a kde bydlí tak by jsme mu aspon mohli rozbít hubu a dostat z něj co s nima udělal.
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod djx1 » sob lis 1, 2008 16:26

Jo...to muzes...a nakonec z toho budes mit pruser ty:-( Tihle lide jsou zli a hajzli:-(
Jo, je to jak na potvoru. Ja mel kolo kazdy den doma. Skoro jsem s nim spal. Ale jednou jsme se s kamosem chystali brzo rano vyrazit, tak abych v byte nedelal binec, kolo jsem si den pred tim pripravil a vecer POPRVE dal do zamceneho sklepa (tri zamky). Rano bylo fuc:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ukradená kola

Příspěvekod Cvrk » sob lis 1, 2008 19:17

No, já bych udělal asi tohle:
Zjistil bych si jména dělníků a jejich trvalé (což může být klidně i na slovensku) ale hlavně přechodné bydliště. Třeba to bude nějaká ubytovna poblíž ve městě.
Pak bych si hned objel zastavárny a bazary v okolí toho místa a když nic, tak bych to několikrát zopakoval co týden. Dost velkou šanci bych dal té vidli. Pokud to nejsou nějací fajnšmekři přes kola, tak ji zřejmě nechají na kole, což by bylasice mizerná, ale šance.
Hlavně, pokud na kola narazíš, nic neřeš sám a volej švestky, protože by se mohlo stát, že je buď vyplašíš a nebo jinak zkomplikuješ zabavení a vydání kol. Ono by se nikomu nechtělo vydávat věc, kterou sis koupil a nemáš šanci na vrácení peněz.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Ukradená kola

Příspěvekod pavproch » sob lis 1, 2008 19:21

IMHO je mi silně podezřelé, že máš doma 5 bajků za 80kCZK a ani od jednoho papíry. Srry, ale já tě nepolituju. Buď seš bordelář (pokud jsi ztratils papíry od svých legálně nabytých kol, čemuž silně nevěřím...) anebo ta kola nebyla Tvoje/legální a tím pádem dobře Ti tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 1, 2008 19:37

Kola jsou legálně koupená nová na fakturu přímo od Cyklošvece, ale prostě na faktuře nejsou výrobní čísla. (!!!!!!!!!!!!!!) [-X Nebyla to žádná kola na kšeft, ale pro rodinu.

Mám strach, že i když kola najdu, jak prokážu, že jsou moje?


Dělníci jsou údajně někde od Vsetína, ale zítra snad seženeme čísla na nějakýho jejich šéfa.
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod pavproch » sob lis 1, 2008 19:45

Výrobní čísla se zřídka objevují na faktuře, ale na 100% v záručáku.

Pokud nemáš záručáky, tak jsi je u cyklošvec neměl kupovat, protože ten krám je a) podvodník nebo b) bordelář. V obojím případě máš smůlu a kola (i kdybys je našel) už nebudou Tvoje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ukradená kola

Příspěvekod ij1 » sob lis 1, 2008 19:49

jo, jo. Je to smutné, ale pavproch má naprostou pravdu.
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Ukradená kola

Příspěvekod Hafi » sob lis 1, 2008 19:52

ij1 píše:jo, jo. Je to smutné, ale pavproch má naprostou pravdu.

ja teda nevim, ale nechapu pavprochuv pristup. zarucaky skladuju po dobu zaruky, pak jdou do kose. tedy pokud by byla kola starsi nez dva roky, tak by me nenapadlo to archivovat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ukradená kola

Příspěvekod pavproch » sob lis 1, 2008 20:12

Bicykle ztrácejí hodnotu rychleji než auta....

Aby kola starší 2 let měla hodnotu 80kCZK, tak to by nová musela stát mega... a taková se neskladují v dílně, s těmadlese spí ve společné ložnici...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ukradená kola

Příspěvekod Umiaki » sob lis 1, 2008 20:15

AdamB píše:Kola jsou legálně koupená nová na fakturu přímo od Cyklošvece, ale prostě na faktuře nejsou výrobní čísla. (!!!!!!!!!!!!!!) [-X Nebyla to žádná kola na kšeft, ale pro rodinu.

Mám strach, že i když kola najdu, jak prokážu, že jsou moje?

Bohužel nijak :( Pokud se ti nepodaří někde najít ta čísla. Možná by se podle faktury (resp. data prodeje) dala ta seriová čísla najít u prodejce?
A to fakt nemáš záruční listy?

Edit: hádám, že myslel _nákupní_ cenu 80 tisíc...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 1, 2008 20:41

samozřejmě se bavíme o pořizovací ceně
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod pavproch » sob lis 1, 2008 20:43

Jo, ešče mě napadlo - solidní pojiščovna je při správné pojistce povinna vyplatit pořizovací cenu (tj. novou, nikoli časovou cenu) u věcí až 5 let starých....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 1, 2008 20:58

S pojištovnou, pokud to uhrajeme, že to bylo součást pojištění vybavení domu, tak bysme mohli něco dostat, ale je to ve hvězdách. Když to výjde, tak kdoví kdy a do té doby bez kola. Mají tam taky limit pojistného plnění na vybavení myslím do 50000 - nicméně kdyby nám dali tuto částku, bylo by to dobrý.


tady to stáří bylo v rozmezí 2.5 roku do 0.5 roku
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod pavproch » sob lis 1, 2008 21:02

Když mi kdysi ukradli kolo ze sklepa paneláku, tak mi moje (solidní) pojiščovna vyplatila, plnění (cenu novýho favorita) třetí den potom, co cajti uzavřeli spis (trvalo jim to myslím měsíc).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 1, 2008 21:08

to je právě ten problém, že musíme čekat aspon dokud neuzavřou spis.
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod RUMcajs » sob lis 1, 2008 21:18

AdamB píše:Kola jsou legálně koupená nová na fakturu přímo od Cyklošvece, ale prostě na faktuře nejsou výrobní čísla. (!!!!!!!!!!!!!!) [-X Nebyla to žádná kola na kšeft, ale pro rodinu.

Mám strach, že i když kola najdu, jak prokážu, že jsou moje?


Dělníci jsou údajně někde od Vsetína, ale zítra snad seženeme čísla na nějakýho jejich šéfa.


V pripade ze ta kola skutecne uvidis a budes mit fotky tech kol, tak by to mohlo pomoci.
Policie na ne muze narazit ale bez vyrobnich cisel kontrolovat nebude.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Ukradená kola

Příspěvekod Cvrk » ned lis 2, 2008 1:02

AdamB píše:to je právě ten problém, že musíme čekat aspon dokud neuzavřou spis.

V tom případě si můžeš vyžádat číslo spisu a postup sledovat. Ale docela by mě zajímalo, jestli jste švestkám uváděli i to podezření na ty hnědočechy...v tom případě by si je měli zjistit oni, což může zas nějaký ten pátek trvat...
Ale stejně se připojuju ke klukům, že nemít zjištěna výr. čísla je pěkně velká chyba!
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » ned lis 2, 2008 9:49

Podezření jsme uváděli a je to i zapsané v protokolu. Řikali, že se na ně podívaj, ale tomu se nedá asi zas tak věřit.
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod djx1 » ned lis 2, 2008 11:00

No kdyz to tak ctu. Opravdu, jestli nemas v.c. tak to ani nema cenu ty kola hledat. To se ti na tom kole muzou projizdet po dvorku, ale kdo jim dokaze, ze jsou tve? A kdo jim dokaze, ze jsou jejich:-) Klasicke tvrzeni proti tvrzeni. To bych se vubec nedivil, kdyby se na to strakati vykaslali...
Taky je mi divne, ze nemas zarucaky. Zvlaste u kol. Tam byva nekdy na ram delsi zaruka, nez dva roky. A navic....ta cisla.... Mozna bych se zeptal u obchodnika, zda by nebylo mozne zpetne nejak zjistit, co ti tenkrat prodali....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » ned lis 2, 2008 11:46

určitě se u obchodníka zeptáme, nedají-li se ty čísla zjistit, třeba díky PC, kde by to mohlo být uložený.
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod poldík » pon lis 3, 2008 9:32

AdamB píše:S pojištovnou, pokud to uhrajeme, že to bylo součást pojištění vybavení domu, tak bysme mohli něco dostat, ale je to ve hvězdách. Když to výjde, tak kdoví kdy a do té doby bez kola. Mají tam taky limit pojistného plnění na vybavení myslím do 50000 - nicméně kdyby nám dali tuto částku, bylo by to dobrý.


tady to stáří bylo v rozmezí 2.5 roku do 0.5 roku
s pojišťovnou záleží na tom jak je to uvedený ve smlouvě, kola bývají uvedena samostatně a připojišťují se stejně jako to když je máš, umístněny, v dílně, sklepě tak tam je taky limit a připojišťení, prostuduj si pojistnou smlouvu a tam to máš podle toho to pojiťovna bude likvidovat. u vybavení domácnostu jako jsou třeba ty kola se většinou pojišťovalo na novou cenu.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Ukradená kola

Příspěvekod Cvrk » pon lis 3, 2008 18:14

kurňa, teď mi došlo, že jsem se ještě nemrknul, jestli mám v záručáku výrobní číslo.... :mrgreen: ](*,)
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Ukradená kola

Příspěvekod conny » čtv lis 6, 2008 10:31

no asi ta nepotesim, ale najhorsie je, ked policia chyti podozriveho a ukradnuta vec sa uz posunula dalej a neda sa zistit kam.
mala som poistene bycikle v garazi, vsetko by slo cez poistovnu. lenze policajti particku chytili (co je z globalneho pohladu dobre, predtym bola v baraku ob tyzden kradez), je proti nim vedene trestne stihanie, este aj spojili viac veci dokopy. rok a pol to nebolo stale uzavrete (potom som sa odstahovala a vykaslala sa na to). poistovna nezaplatila nic a ani nic nezaplati, pretoze, ked ich odsudia, tak si to musi poskodeny vymahat od pachatela v obciansko pravnom konani - to ti poviem, na to sa radsej vykaslem (zasa to nebol ziaden majetok) ako v lepsom pripade dostavat po 300skk/mesacne, v horsom niekde v podchode dostat po drzke od nesediaceho clena bandy.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 15, 2008 22:31

Tři kola se pár dní po krádeži našla zahrabaný v lese v listí nedaleko od nás.
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Re: Ukradená kola

Příspěvekod djx1 » sob lis 15, 2008 22:41

@AdamB...profici:-) Tak jeste jukni na nadrazi, zda tam neni to posledni. U nas se to obcas stavalo...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ukradená kola

Příspěvekod AdamB » sob lis 15, 2008 22:47

poslední dvě
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Další

Zpět na Cykloturistika