Brašny na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » pát srp 20, 2010 16:12

Ono to bude v poho i bez gumicuků jen s těmi páskámi, které tam už sou :wink: . Jak jsem koukal na stránky SA, tak se dělá i v menší variantě. To by ti třeba mohlo stačit, ne?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod pripluv » sob srp 21, 2010 13:26

Kurnik, ještě by to chtělo variantu stejnědlouháaleužší :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 1, 2010 13:16

Takto to letos řešila moje kamarádka se svým mužem při cyklo výletu ze Slovácka na Šumavu... :prayer: Tedy spíše bych to viděl na jeho nápad. Podobně jako katamarn ze dvou windsurfových prken a obeplouvání Chorvatského pobřeží :mrgreen:
Obrázek
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jedik » stř zář 1, 2010 13:49

To už jsou asi praktičtější ty pytle od psích granulí jako vozí Honza Vlasák :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod pripluv » stř zář 1, 2010 16:35

tyjo :shock: to uz je jak kufry na masinu. dobry!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Hans3 » pon pro 6, 2010 17:48

Opravdu univerzální brašny od sériového výrobce neexistují. Všechny mají svoje mouchy a to spíše větší než menší bohužel. Navíc má každý cykloturista jiné požadavky na funkčnost. Nejlepší je vyrobit si je sám.
Přílohy
Sicilie.jpg
Sicílie 2008. Váha plně naloženého pánského kola 52 kg.
Sicilie.jpg (146.57 KiB) Zobrazeno 28651 krát
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Skorpion » úte pro 7, 2010 7:50

Ja mam toto:
Obrázek

Mam s nimi najazdene malo (s hornou 600km, s bocnymi 150km), ale skusim nejak zhrnut aspon to zakladne. S priestorom som maximalne spokojny. Vojde sa tam viac, ako som myslel (stan Ferrino MTB, spacak Husky Mikro, karimatka Husky Fuzzy, zrkadlovka, oblecenie, zakladne naradie a dlasie prkotiny). Ocenil som mnozstvo kapies, takze som nemusel mat nahadzane vsetko dokopy. S kvalitou je to vsak presne naopak. Velmi ma to sklamalo. Na to, ze je to do SA ta stredna kategoria, pre narocnejsiu cykloturistiku, tak sa svy trhaju prilis lahko. Na bocnej som hned pri prvom baleni urval polovicu z hornych svov okolo stahovania a sietka na hornej, spacakovej brasne, vydrzala len o nieco dlhsie (nijak som to nesetril, cakal som, ze to nieco znesie, odvtedy uz opatrne). Co sa tyke nepremokavosti, tak som absolvoval jeden 4-hodinovy lejak s tou hornou a dopadla asi tak, ako som cakal - premokla. Nemal som v nej sice bazen, ale papierove mapy zvhli.

Takze zhrniem:
- priestor: :)
- kvalita spracovania: :(
- nepremokavost: :|
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Hans3 » stř pro 8, 2010 0:16

Procestoval jsem na kole na těžko prakticky celou Evropu, Peru, Bolivii, Thajsko, Kambodžu, Indonesii a tak shrnu mé požadavky na brašny.

1. vše těžké (nářadí, nůž, příbory..) umístěno v rámových brašničkách v centrálním těžišti kola.
2. vše cenné (foťák, kamera, peníze, doklady) umístěno v brašně na řidítkách - odnimatelné s popruhem na rameno. Při každém opuštění bicyklu beru s sebou!
3. voda ve dvou bidonech v rámu, další voda v kapsách pro 1,5 litrové lahve na velkých brašnách na zadním nosiči.
4. zadní brašny samostatné velkoobjemové s množstvím kapes pro snadný přístup. (umístění vařiče, ešusů, cukru, kávy, čaje atd...)
5. materiál brašen částečně prodyšný (z důvodu větrání) v případě deště pláštěnky integrované v horní klopě každé z brašen.
6. v brašně na řidítkách nahoře fólie pro zastrčení mapy. Taktéž možnost zakrýt pláštěnkou.

Při dnešních vymoženostech jako jsou výborně sbalitelné samonafukovací karimatky,letní spacáky o váze 600 gramů, rychleschnoucí ručníky už vůbec nepotřebuju brašny na přední vidlici.
Přílohy
Sicilie2.jpg
Sicilie2.jpg (223.48 KiB) Zobrazeno 28579 krát
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod saiya-jin » pát úno 24, 2012 11:02

Ahojte,
vsetci tu riesite velke "heavy" brasny co sa davaju na konstrukciu.
Ja by som mal zaujem o brasnu ktora sa da zacvaknut na sedlovu trubku, nieco ako
VAUDE OFF ROAD BAG M. Potrebujem to iba na 1-dnove vylety, cielom je aby som nemal ziadny batoh na chrbte - je mi to kus neprijemne a straca sa tam radost z biku. Mate skusenosti s podobnymi rieseniami (napr. click-fix) ci uz sa zacvakavaju pod sedlo alebo drzia iba na sedlovej trubke?
Neplanujem ziadne drsne zjazdy, takze tie 4 kg co je oficialna nosnost toho Vaudu by som neprekrocil.Vodu mam v drziakoch (sice iba 1.7l, ale tak nejak zatial stacilo).
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod šíp » pát úno 24, 2012 11:42

Hans3 píše:Při dnešních vymoženostech jako jsou výborně sbalitelné samonafukovací karimatky,letní spacáky o váze 600 gramů, rychleschnoucí ručníky už vůbec nepotřebuju brašny na přední vidlici.

Naopak, přední brašny jsou nutné, alespoň pro nás fotografy. Narvu tam totiž zrcadlovku, která je díky polstrování a nepromokavosti brašny chráněna jak při dešti, tak při pádu kola.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: VAUDE OFF ROAD BAG

Příspěvekod defenger » pát úno 24, 2012 15:32

VAUDE OFF ROAD BAG: To mi pripomíná jak jsem to řešil na fullu: První jsem tam dal nosič na rychloupínák (pro velký průmer podsedlové trubky nešlo použít nosič na pevno) a na něj pripevnil brašnu, napevno (obojí od SportArsenalu). Lze to sundat součaně a taky to plní funkci blatníku (jemná sitovina v bočnicích nosiče). Leč se objevují i mouchy tohoto řešení (moc těžké, časově naročné sundávání ), tak nejspiš zase bude brašna sundavací samostatně. Konkurenční kousek je TOPEAK DynaPack DX.
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Skorpion » sob bře 3, 2012 13:54

šíp píše:
Hans3 píše:Při dnešních vymoženostech jako jsou výborně sbalitelné samonafukovací karimatky,letní spacáky o váze 600 gramů, rychleschnoucí ručníky už vůbec nepotřebuju brašny na přední vidlici.

Naopak, přední brašny jsou nutné, alespoň pro nás fotografy. Narvu tam totiž zrcadlovku, která je díky polstrování a nepromokavosti brašny chráněna jak při dešti, tak při pádu kola.

zrkadlovku jedine do batohu na chrbte. V brasnach trpi a raz sa mi rozsypal objektiv. Odvtedy tam uz nikdy nesla.
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod šíp » ned bře 4, 2012 18:48

Skorpion píše:zrkadlovku jedine do batohu na chrbte. V brasnach trpi a raz sa mi rozsypal objektiv. Odvtedy tam uz nikdy nesla.

To mi přijde poněkud nepohodlné a hlavně, když chceš něco vyfotit, je to podle mého opruz sundávat si batoh ze zad.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Skorpion » stř bře 7, 2012 17:19

opruz to je, ale radsej to, ako mat hrkajuci objektiv, ktory ostry len v polovicnom rozsahu ohniskovych vzdialenosti
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod šíp » stř bře 7, 2012 20:35

Asi je to brašna od brašny, ta moje je hodně zpevněná, skoro bych řekla, že může přežít i přejetí autem :-k Navíc je z vnitřní části hodně polstrovaná, plus zrcadlovku samotnou mám vevnitř ještě v separátní brašně, ve které ji běžně nosívám do hor, a mezeru mezi touto brašnou a brašnou, která je na řídítkách, mám vycpanou molitanem. Tam by se foťáku nestalo nic, ani kdyby se celé kolo zřítilo ze srázu. Alespoň tedy doufám.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Skorpion » stř bře 7, 2012 21:43

ok, tak ked to mas odskusane a funguje to... Ja po mojich skusenostiach zasa len na chrbat
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jiri69 » čtv bře 8, 2012 9:53

Krátce naše zkušenosti s brašnami.
Zpravidla jezdíme tři + Klárka v Croozeru.

Já mám velkoobjemové arzenaly s horní spacákovou brašnou. Ta má ale zcela nesmyslný způsob uchycení suchými zipy, přidělává se to špatně. Tak z originálního uchycení používám jen uchycení za sedlovku, vzadu mam gumicuk, kterým chytnu za nosič. V zadních kapsičkách horní spacákové brašny mám kameru v polstrovaném pouzdře a v druhé lahev s vodou. Foťák vozím malý digitál v kapse dresu. Mám i dokoupenou pláštěnku, ale není to žádný zázrak. Až tyto brašny zlikviduji, už do nich nepůjdu. Koupím Ortlieby či Vaude.
Syn má vodotěsné rolovací Ortlieby, chválí si je. Nahoře vozí dva stany, příp. ještě nafukovací karimatku. Stany přidělává popruhem a gumicukem.
Drahá polovička má Vaude Aqua Pro Back, dohromady 50 l + horní vodotěsnou spacákovou brašnu Ortlieb 24 l.
Bohatě nám to stačí, vlastně v těchto třech kompletech vozíme věci pro 4 a dostatek jídla. Zpravidla jezdíme na 14 dní.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod šíp » čtv bře 8, 2012 10:00

jiri69 píše:arzenaly s horní spacákovou brašnou. Ta má ale zcela nesmyslný způsob uchycení suchými zipy, přidělává se to špatně. ... není to žádný zázrak. Až tyto brašny zlikviduji, už do nich nepůjdu.

Plný souhlas s výše napsaným. Brašny nakonec šly z domu /věnováno dětem spolupracovníků/ a pořídili jsme si nějaké od Authora.
Když jezdíme natěžko, používáme na to vozíky za kolo. Proti naložení bagáže dozadu za kolo je zde velká výhoda, co se týká těžiště. Náklad ve vozíku totiž těžiště nezmění.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod OndrejPSK » úte dub 29, 2014 8:14

Sport Arsenal 508: mizerne spracovanie, paraju sa na viacerych miestach, pri minimalnom dazdi sa premocia, kompresne popruhy su neprakticke, vlozky na priemer nosica do hlinikovych hakov nedrzia a stracaju sa, gumicka na prichytenie zospodu je na smiech.

Sport Arsenal 312 (vodotesne): brasna konstrukcne super, dobre kompresy, ale upinaci system na nosic zase ](*,) vlozky na priemer nosica do hlinikovych hakov nedrzia a stracaju sa, gumicka na prichytenie zospodu je :vom:

Sport Arsenal 310 (vodotesna riditkova): klik system v pohode, vodotesnost lepsia nez Ortlieb lebo to ma este rolovaci uzaver pod vrchnakom, ale kvoli tomu zly pristup (ten rolovaci top som odstrihol - neplanujem brodit rieku). Najhorsie na nej je ze odvisne dopredu ak ju zatazite. Tymto sposobom som predral prednu hranu o koleso.

Ortlieb nosicove: dobre haky s vlozkami ktore drzia na mieste a nestratis ich pri prvej demontazi, dole system proti odklonu brasne ktory na rozdiel od gumicky SA aj funguje, vodotesne rovnako ako SA 312.

Ortlieb riditkova: neskutocne dobre drzi, lebo ma ram ako basketbalovy kos, neodvisne, vrchnak dobre drzi.

Ortlieby nie su zase az o tolko drahsie od SA (okrem riditkovej, ta Ortlieb je neskutocne draha). Daju sa kupit tie lacnejsie City. Kto to mysli vazne tej ajtak casom doiteruje k Ortliebom, takze je lacnejsie si ich kupit hned a usetrit sklamanie z SA.

PS: odporucam pouzivat predne + zadne bocne brasne a na vrch zadneho nosica uz len spacos , stan a karimatku. Vaha je lepsie rozlozena, tazisko nizko a kolo sa lepsie ovlada. Nechapem ludi co si stavaju na zadnom nosici mrakodrap. Trpi zadne koleso (praskaju spice) a kolo sa neda ovladat.
OndrejPSK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 17, 2014 12:59

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod šíp » úte dub 29, 2014 9:30

Se Sport Arsenal 310 řídítkovou brašnou jsem spokojená, užívám ji pouze na zrcadlovku, takže ji nepřetěžuji. Právě kvůli zrcadlovce oceňuji nepromokavost. Krátká recenze zde.
Na rozložení váhy a zlepšení ovladatelnosti kola doporučuji nákladní cyklovozík :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod defenger » pon dub 20, 2015 18:19

Sport Arsenal typ 312, model 2015: Tak jsem ke staršímu páru těchto brašen přikoupil i pár nový, letošní (Jinak, škoda, že už nemají tu boční síťovinu). A zaujal mne ten prostřední háček, kam s ním? A musí tam vůbec být?
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod malejjarda » pon dub 20, 2015 19:05

Aby jsi nebyl zklamaný.
Od té doby co SA šije brašny v Číně, tak šla kvalita dost dolů. Hodně lidí na ně nadává.
Když se vezmeš, že za dvě SA 312 dáš nejmiň 1700,-, tak to už raději vezmu za 2000,- Ortlieb City. Tam je kvalita trošku jinde.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod booze » sob kvě 16, 2015 22:57

Muzete mi prosim poradit nejake brasny, ktere budou kompatibilni s detskou sedackou POLISPORT KOOLAH FRAME MOUNTING SYSTEM staci objem 10l. Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod malejjarda » ned kvě 17, 2015 8:23

Nejjednoduší varianta - brašna na řídítka, větší mají zhruba 7 - 8 l + trojuhelník do rámu.
Možná by šel dát pod sedačku ještě klasický zadní nosič, záleží na velikosti rámu, ale musíš počítat s tím, že sedačka v úchytu pruží nahoru/dolů, tak ať do něj nemlátí. (Jeden kamarád tohle řešil silným molitanem nahoru na nosič :D ) A na nosič jakékoliv brašny - dvojbrašnu vcelku nebo boční závěsné.
Pokud potřebuješ víc prostoru, tak přední nosič a brašny na něj. Pak máš +/- 30litrů.
Používal jsem všechny 3 varianty.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod booze » ned kvě 17, 2015 11:57

Na ty riditka nechci, budou v nich dva spacaky, jidlo, voda, vareni, hadry na decko. Takze 2x10l by to vyresilo. Ram je 17" a zadni nosic je namontovany, tak na nej hodit normalni brasny. Myslis, ze to bude OK? Nechce se mi to montovat na moje kolo a testovat, jsem liny. :-#
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod malejjarda » ned kvě 17, 2015 17:57

Když máš nosič, tak dej brašny na nosič. Jediný problém může být, že se kolo bude trošku "stavět na zadní", když pojedeš do hodně prudkého kopce. Taky v terénu by zadní kolo mohlo dostat víc zabrat. Ale nepředpokládám, že by jsi se zadní sedačkou někde skákal přes kořeny. :D
Nebo si můžeš půjčit vozík. :D
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Cyklokolo » ned kvě 31, 2015 10:33

Ahoj, ať je to neuvěřitelné, tak na kralovstvi žen mi kdysi nějaká slečna poradila brašnu SPORT ARSENAL na nosič 465, je to sice trošku větší brašna, ale jsem s ní spokojen. :)
Cyklokolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 30, 2015 15:44

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Cipollini » sob říj 22, 2016 21:15

Mal som 15l Sportarsenaly, aj čiernu aj tú šedú (novšia ale menej kvalitná) Stále som to opravoval a zašíval. Naviac, tie šedé majú blbý upínací mechanizmus, keď sú poloprázdne, padajú za jazdy, dokonca aj na asfalte.

Toto leto som kúpil 20 litrové Ortlieby a je vymaľované. Sú parádne!
Akurát, že som s nimi široký ako Honda Goldwing :D
Cipollini
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 22, 2016 21:07

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Skorpion » pon říj 31, 2016 8:22

Sport Arsenaly som roztrhal uz pri prvom baleni (tu strednu kategoriu, co maju). Nikdy viac.
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Quido » čtv dub 27, 2017 8:58

trochu to ozivim...
:bike:
za chvili budu jezdit bez voziku, kterym aktualne resim i vozeni nakladu, a protoze nemam rad nosice, zacinam se zajimat o jina reseni - a toto je pro mne dost vymakana zalezitost, respektive i tady
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika