Brašny na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Borek Tomis » stř led 24, 2007 7:59

Tak ako aj ty,aj ja som práve riešil tento problém,pretože sa chcem do leta vybaviť brašnami a pod. A tak som si objednal brašny od Arsenalu a to typ č.465 a nosič č.205. Súčasťou trojbrašny je aj pláštenka na brašny.Ale poviem ti rovno,že nemám s tým žiadne skúsenosti,lebo som ich len vo štvrtok dostal a tak ich ešte ani nemám namontované a ako to tak vyzerá zo snežením,tak asi ani skoro nenamontujem.
Borek Tomis
 

Příspěvekod Mařena » stř led 24, 2007 10:43

Tak já mám toto a musím říct, že ten horní batůžek jsem ještě nepoužil, vždycky se zvládnu sbalit do těch dvou bočních brašen. Byl to dárek a darovanému koni...,že. Nevýhody : okolo zipů lezou cancoury a při šlapání do těch brašen kopu, ale to je, myslím, problém většiny brašen, zvlášť s klipsnama. Nepromokavost neřeším, od toho mám všechno v igelitkách, ale nějaký deštík to snese.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » stř led 24, 2007 11:41

loni v NOrsku cyklisté jezdící natěžko místo brašen používali spíš tohle -vozíky za kolo. na skupinu několika lidí jeden vozík, v tom měli jídlo,spacáky, stany,naskládané až po vrch.
http://www.dveplusdve.cz/index-po.htm
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod kubo » stř led 24, 2007 16:35

Ta neviem no ale mne sa tiez vidia tie 465 ok tak potom napís ze jake su ked oskusas.
kubo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 20, 2006 16:10

Příspěvekod djx1 » stř led 24, 2007 17:12

šíp píše:loni v NOrsku cyklisté jezdící natěžko místo brašen používali spíš tohle -vozíky za kolo. na skupinu několika lidí jeden vozík, v tom měli jídlo,spacáky, stany,naskládané až po vrch.
http://www.dveplusdve.cz/index-po.htm

Taky jsem o tom premyslel....Rikal jsem si, ze odlehcim kolu. Ale nakolaci mi to nejak rozmluvili. Je fakt, ze to ma spoustu nevyhod. Ale existuje takove pidi vozitko a to je docela fajne...Bob Yak/Ibex. Ale zase...kam s tim, kdyz budes treba vecer prohledavat houstiny a hledat spani:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Misazap » pát dub 6, 2007 12:52

djx1 píše:
šíp píše:loni v NOrsku cyklisté jezdící natěžko místo brašen používali spíš tohle -vozíky za kolo. na skupinu několika lidí jeden vozík, v tom měli jídlo,spacáky, stany,naskládané až po vrch.
http://www.dveplusdve.cz/index-po.htm

Taky jsem o tom premyslel....Rikal jsem si, ze odlehcim kolu. Ale nakolaci mi to nejak rozmluvili. Je fakt, ze to ma spoustu nevyhod. Ale existuje takove pidi vozitko a to je docela fajne...Bob Yak/Ibex. Ale zase...kam s tim, kdyz budes treba vecer prohledavat houstiny a hledat spani:-)


Nějak vám ty odkazy nefungují .. :-( ale asi tuším co to je, takový vozejky, dá se do toho narvat dítě 8). Jako hlavní jejich nevýhodu bych viděla že do kopce musí dost táhnout zpátky. Celkově mít kolo "v jednom kuse" je lepší. My jsme vozili takový hodně starý brašny, vevnitř jsme měli velkej igelitovej pytel a vždycky jsme byli v suchu. Teď už asi budeme pořizovat nový, tak mě taky zajímá co je na trhu.

Máte někdo zkušenosti se psem a kolama? Až toho našeho cvoka naučíme že se neskáče před kolem a na kolo, tak ho budeme učit aby šel .. a teď kde vlevo, vpravo, obojí (na povel), vzadu, vpředu?
Ze zákona se uvazovat nesmí, ale budeme jezdit spíš po cestách a při případném přejezdu kus po silnici to budeme řešit dle výcviku psa, ze začátku holt povedeme kola a pes bude na vodítku.
Misazap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 13, 2007 12:49

Příspěvekod zbuddy » pát dub 6, 2007 13:00

Misazap píše:Nějak vám ty odkazy nefungují .. :-( .

vozíkyKoukni sem a vůbec na celé tyto stránky :D Azub
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » pát dub 6, 2007 14:19

Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod KUKI » sob čer 2, 2007 19:03

Velmi dobré kvalitní prověřené české brašny jsou od Testuda
http://www.testudo-sport.cz/czech/karta.aspx?id=10124c

třeba tyhle (asi 1500,-), nebo klidně tyhle (1300.-)

http://www.testudo-sport.cz/czech/karta.aspx?id=10123c


jsou vážně velké a bohatě stačí na jakkoliv dlouhý výlet. Oproti Sport Arsenalu jsou o něco levnější a pokud se s kolem cestuje vlakem nebo je třeba brašny občas sundat z nosiče, můžou mít SA nevýhodu .. jak nejsou kampaktní, blbě se přenáší.

Další vychytávka - zacvakávací přezky přes zipy - váha je na popruhu a ne na zipu, kdyby se zip rozbil, nic se neděje.

Z levnějších brašen se vyvarujte těch od Authoru, všem co je měli se za chvíli rozjel zip a konec ... :-)
Zážitek nemusí být příjemný, ale silný.
Uživatelský avatar
KUKI
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 2, 2007 17:52

Příspěvekod Ado » sob čer 2, 2007 21:11

Sport arsenal jsou (ačkoliv nemůžu moc srovnávat) skvělý brašny - už kvůli tomu že se vyrábí v ČR. Spokojenost 8)
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jitka » sob čer 2, 2007 21:31

Mám brašny od arsenalu (typ už nevím, ale taková ten 3 kusový komplet) už asi 8 let a spokojenost. Nejsou uplně nepromokavé ale dají se na ně dát pláštěnky. Je dobré mít taky nosič od sportarsenalu pak ty brašny pěkně drží(i v terénu) :P
Jitka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 9, 2007 17:46
Bydliště: Povltavská placka

Příspěvekod patentik » ned čer 3, 2007 8:01

Na sport arsenal jsem take slysel pouze chvalu. K jejich nosici se da dokoupit i ten klapak na pruzince - v pripade ze nevezeme na kole brasnu.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod KUKI » sob led 5, 2008 11:51

šíp píše:měli jsme asi půl roku brašny od Ferrina- bohužel nám nesedly, problém ale nebyl v brašnách, ale rpostě v tom že náš nosič měl asi trošku jiné rozměry- takže jsme to nakonec vyřešili tak, že jsme kola zavezli do servisu kde nám namontovali brašny kompatibilní s našimi nosiči. zatím je máme krátce, poprvé jsem na kole s novými brašnami jela včera, nemůžu posoudit,každopádně nám nelezou vzadu do vidlic, což byl problém těch předchozích


a máš nějakej názor co se týče brašen od Ferrina alespoň ohledně kvality, zpracování, vychytávek atd.

Teď o nich přemejšlím, Testudo začalo šít ze shitózního materiálu, ze kterýho se trhá zátěr a Sport Arsenal se mi nelíbí, že nejsou v jednom kuse - vcelku pruda, když s brašnama musíš do letadla nebo do vlaku a máš pět zavazadel :-(.
Zážitek nemusí být příjemný, ale silný.
Uživatelský avatar
KUKI
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 2, 2007 17:52

Příspěvekod Frodo » úte črc 8, 2008 11:58

Zdravím... právě jsem si na kolo namontoval tyto brašny od Arsenalu. Ještě jsem s nima nejel ale vypadá to že prostorné jsou až až.. :o) doufám že do toho narvu věci na pět dnů. + malinko jídla na den až dva.. :o) počítám že stan a karimatku připevním úplně navrch. Koupil jsem si nosič s nosností 25kg tak doufám že mi to někde cestou neřachne.. :oD
Naposledy upravil Frodo dne úte črc 8, 2008 14:17, celkově upraveno 2
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Příspěvekod djx1 » úte črc 8, 2008 12:39

Frodo...s tema baglama jde objet i svet, takze se neboj, ze se na 5 dni nevejdes. Na pet dni bys ani nepotreboval bocni brasny:-)

Jinak Arsenal...jak kdy. Od te doby, co nesijou v Lyse nad Labem, ale v Cine, tak to jde s nima z kopce. Mam od nich jedny stare brasny (stolete) a ty drzi jak pytel na brambory. A pak mam cca 3 roky stare. Jedna bocni se mi roztrhala pri baleni uz doma a ta druha po tydnu na ceste. A obe uz se trhaji i na boku (pouzival jsem je cca mesic).

Ale asi zas pujdu do nich:-) Ty nepromokave jsou pry celkem OK.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod jedik » úte črc 8, 2008 13:03

djx1: nestras, zrovna jsem si poridil ty nepromokavky na delsi cestu, musi vydrzet :bike:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod djx1 » úte črc 8, 2008 13:13

jedik píše:djx1: nestras, zrovna jsem si poridil ty nepromokavky na delsi cestu, musi vydrzet :bike:


Znam par lidi, co je pouziva a spokojenost. Proto jsem se taky rozhodl, ze je zkusim, ikdyz mam spatne zkusenosti.
Ono to parani u tech brasen....asi to byl krok vedle. Spouste lidem se to paralo na stejnem miste. Bylo to tam, co je ten sustak (zatahuje se tkanickou), ktery byl snad jen jednim stehem prisitej k te pevne latce. Kazdej, kdo je mel na to nadaval. Kdyz jsem byl v CR, mel jsem chut tam zajit (mam to pres kopec) a zeptat se jich na to, zda to budou resit. Bohuzel uz jsem to nestihl.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod agentw4c » úte črc 8, 2008 13:46

Ahoj,
tak ja si koupil tyto od Vaude a za tu cenu nemaji myslim konkurenci, kamarad je ma uz 2 roky a nikdy si nestezoval oproti Arsenalum.
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod Skimpy » úte črc 8, 2008 16:11

Koupil sem si nosič od Arsenalu a byl jsem ujištěn že vydrží hodně, byl pry testován Víťou Dostálem na jeho cestě kolem světa :-) brašny mám Vape a i na kratší vzdálenosti je to super, když nemusím tahat na zádech baťoh.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod djx1 » úte črc 8, 2008 16:19

Me by spis zajimalo, jak se jezdi s tim Bobikem:-)

Jinak, takhle se jezdi po svete:-) Takovy cyklisticky kamion...proste nadhera.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod simp » úte črc 8, 2008 19:28

ahoj,

mě docela zaujaly ty Merida brašny oboje za stejnou cenu.

Merida dvojbrasna 269 nebo rozmerama mensi Merida 2xbrasna 270

První dvojbrašna je dokonce větší než Arzenal Sport vodotěsný. Merida má teda :(( integrovanou pláštěnku... Zase za skoro stejnou cenu jedné brašny od Arzenalu máš komplet od Meridy. Navíc dvojbrašna je dokonce větší než zde chválený (jistě záslouženě uživatelsky) AS.

Consider this....
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jan » úte črc 8, 2008 19:39

djx1 píše:Jinak, takhle se jezdi po svete:-) Takovy cyklisticky kamion...proste nadhera.


No, len mi pri kliknuti na tu fotku antivirus zahlasil trojskeho kona ... :-(
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod šíp » úte črc 8, 2008 19:52

Jan píše:
djx1 píše:Jinak, takhle se jezdi po svete:-) Takovy cyklisticky kamion...proste nadhera.


No, len mi pri kliknuti na tu fotku antivirus zahlasil trojskeho kona ... :-(


mě ne. je to dobře nebo špatně?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » úte črc 8, 2008 20:02

u mě dtto, stejně jako Jan .. :|
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod simp » úte črc 8, 2008 20:10

U mě pohoda, žádná hláška ani o závadnosti stránky... OT jako kráva
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » úte črc 8, 2008 20:14

Jejda...to se omlouvam!!! Me to nic nezahlasilo:-) Jen se to seklo...:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Frodo » čtv črc 10, 2008 17:52

Nemáte někdo nějaké fotky kolik jste toho narvali na nosič? Brašny jsou samozřejmost... ale to co tam dáte navíc navrch.. Právě jsem naložil před tripem a výbava mi sahá dvacet čísel i nad sedlo.. :o)
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Příspěvekod Petras » čtv črc 10, 2008 17:55

Frodo píše:Nemáte někdo nějaké fotky kolik jste toho narvali na nosič? Brašny jsou samozřejmost... ale to co tam dáte navíc navrch.. Právě jsem naložil před tripem a výbava mi sahá dvacet čísel i nad sedlo.. :o)

A máš i přední brašny ? :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod šíp » čtv črc 10, 2008 18:41

taky tak
ono to jinak s třísezonákem a karimatkou ani nejde.
jinak přední brašny jdou jen k neodpruženým vidlicím. a my máme odpružené
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » čtv črc 10, 2008 18:51

šíp píše:... přední brašny jdou jen k neodpruženým vidlicím...

To už dávno neplatí,teda pokud nemáš zdvih 200 a více, ale na takové kolo dávat brašny :roll: to asi ne.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika