Brašny na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Brašny na kolo

Příspěvekod Honza-vychod » ned kvě 22, 2005 9:13

Chtěl bych si koupit brašny na kolo na zadní nosič, nemáte nějaké zkušenosti nebo tipy na značku. Slyšel jsem, že jsou dobré sport arsenal..
Honza-vychod
 

Příspěvekod djx1 » ned kvě 22, 2005 20:21

Ahoj.
Ja s nima zkusenosti nemam, ale par mych pratel s snima jezdi a nikdy si nestezovala. Pritelkyne je ma asi mesic a zatim pohoda. Ja do nich asi taky pujdu. Uz jen pro to, ze je sijou u nas:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Medved » pon kvě 23, 2005 5:32

Používám brašny od Sport arsenalu jejich označení Art. 508. Absolutní vodotěsnosti však nedosahuji vložením jejich vodotěsného vaku, ale pytle na odpadky. Používány sice jen jeden rok, ale spokojenost maximální.
Medved
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 23, 2005 5:24

Příspěvekod Pavko » pon úno 20, 2006 21:06

Bez závady používám už 13 roků vynikající brašny fy. Schneewais z Moravské Třebové, která už neexistuje. Je to zapálený amatér a takoví umí odvést daleko lepší práci, než mnozí profesionálové, trpící představou zisku. Skončil tím, že tehdy nikdo nechtěl jezdit na kole natěžko a spousta dalších velkých firem začala chrlit výrobky pochybné kvality na trh. Taky jsem si koupil přední brašničku na řídítka od Junka, a hned odešel zip. To se Šnévaizovi nikdy nestalo, protože uměl vybrat dobré komponenty. A ceny jsou zas odvozeny od velikosti firmy. Jedná-li se o velkou, musí platit DPH a tak je cena hned vyšší o 14 %, a kvalita klesá, protože se musí udržet na trhu velkým objemem výroby. Šnévais měl ceny nejnižší v ČR. Tak bacha na profesionální výrobky !
Pavko
 

Příspěvekod Cvrk » pon úno 20, 2006 22:08

Já mám taky sport arsenal už dva roky a nevím nevím. Jsem dost rozpačitý z toho jak povolují švy a jak lehce promokne. Snad jsem narazil na výjimku, zkusím ještě impregnovat, ale moc toho nečekám. Fakt ale je, že se šijou u nás a troufám si odhadnout, že je to jedna z nejlepších značek v takové té lidové ceně.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod defenger » pon úno 20, 2006 23:15

Já i kamarád máme Sportarsenály a spokojenost. Nejsou ideální, mají mouchy, ale jsou dobrý... On má typ508 a já ty vodotěsný...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod djx1 » úte úno 21, 2006 12:17

Honza-vychod píše:Chtěl bych si koupit brašny na kolo na zadní nosič, nemáte nějaké zkušenosti nebo tipy na značku. Slyšel jsem, že jsou dobré sport arsenal..


Ahoj.
Mam Sportarsenalkya (dve vpredu, dve vzadu, spacakovku a vselijake ramovky a podsedlovky...skoda, ze nezasponzorovaly... ). A maximalni spokojenost. Maj nejake mouchy, ale neni to nic zavazneho. Veci jsou v nich prehledne, je na nich hodne kapes. Casem navlhnou (nepromoknou), ale to urcite vyresi nepromokavej vak, ktery se vklada do kazde brasny...pak bude vse v suchu. Hlavne si nemysli, ze rozbalis brasnu a mas v ni rybnik...to ne. Ja to zatim schovaval pod plastenku a nic se nestalo.
Jinak...Lucka a Michal (objeli svet na kole) je meli taky...takze asi spatny nejsou:-)
GL
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod djx1 » úte úno 21, 2006 12:25

Honza-vychod píše:Chtěl bych si koupit brašny na kolo na zadní nosič, nemáte nějaké zkušenosti nebo tipy na značku. Slyšel jsem, že jsou dobré sport arsenal..


Ahoj.
Mam Sportarsenalkya (dve vpredu, dve vzadu, spacakovku a vselijake ramovky a podsedlovky...skoda, ze nezasponzorovaly... ). A maximalni spokojenost. Maj nejake mouchy, ale neni to nic zavazneho. Veci jsou v nich prehledne, je na nich hodne kapes. Casem navlhnou (nepromoknou), ale to urcite vyresi nepromokavej vak, ktery se vklada do kazde brasny...pak bude vse v suchu. Hlavne si nemysli, ze rozbalis brasnu a mas v ni rybnik...to ne. Ja to zatim schovaval pod plastenku a nic se nestalo.
Jinak...Lucka a Michal (objeli svet na kole) je meli taky...takze asi spatny nejsou:-)
GL
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » úte úno 21, 2006 16:24

na předchozích kolech jsme měli tašky taky- pak nám kola ukradli a my si pořizovali nové a na těch máme vzadu jen nosič a na něm takový malý futrál tak akorát na petku 1,5l nebo bundu, ev.nářadí. tedy shrnu své zkušenosti: ty brašny na těch prvních kolech byly nepromokavé, ale nechtějte po mně bližší specifikace-pořizovali jsme si to neěkdy 1992/1993. manželovi pocity nevím, ale mě osobně dost překážely. neustále jsem patama narážela do předního dílu , nepomohlo nic,žádné jiné umístění, ani v cykloservisu mě moc nepomohli. dále jízda po těším terénu-občas jsem těma brašnama zavadila o kořen,kámen a jiné nerovnosti. na asfaltu to nevadilo, ale kdo by jezdil furt po asfaltu? dále jsem díky brašnám byla široká a párkát jsem brašnou vzala nějakou překážku, hl. strom a tak. proto jse na nových kolech brašny nechtěla ani omylem. pořídili jsme si cykloba´tohy a je to v pohodě. těžké věci jako voda a tak máme na kolech-proto jsme si pořídili vepředu cyklo.flašku na 1 l, dalšího 1.5 l máme ve futrálu na kolech, tedy 2,5 l na osobu. není to sice hlavně v hicu nic moc, ale stačí to na dojetí k nebližšímu zdroji vody. zbytek jako oblečení a pod. máme v cyklobaťohu. toť můj názor. uff,to jsem se rozepsala :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » stř úno 22, 2006 0:08

taky používám pár věcí od S.Arsenalu a příjdou mi dost dobrý. podotýkám, že nemám velký brašny, jen kapsu do rámu, na samo-nosič a takovou kabelu na nosič i na rameno.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod djx1 » stř úno 22, 2006 7:51

šíp píše:na předchozích kolech jsme měli tašky taky- pak nám kola ukradli a my si pořizovali nové a na těch máme vzadu jen nosič a na něm takový malý futrál tak akorát na petku 1,5l nebo bundu, ev.nářadí. tedy shrnu své zkušenosti: ty brašny na těch prvních kolech byly nepromokavé, ale nechtějte po mně bližší specifikace-pořizovali jsme si to neěkdy 1992/1993. manželovi pocity nevím, ale mě osobně dost překážely. neustále jsem patama narážela do předního dílu , nepomohlo nic,žádné jiné umístění, ani v cykloservisu mě moc nepomohli. dále jízda po těším terénu-občas jsem těma brašnama zavadila o kořen,kámen a jiné nerovnosti. na asfaltu to nevadilo, ale kdo by jezdil furt po asfaltu? dále jsem díky brašnám byla široká a párkát jsem brašnou vzala nějakou překážku, hl. strom a tak. proto jse na nových kolech brašny nechtěla ani omylem. pořídili jsme si cykloba´tohy a je to v pohodě. těžké věci jako voda a tak máme na kolech-proto jsme si pořídili vepředu cyklo.flašku na 1 l, dalšího 1.5 l máme ve futrálu na kolech, tedy 2,5 l na osobu. není to sice hlavně v hicu nic moc, ale stačí to na dojetí k nebližšímu zdroji vody. zbytek jako oblečení a pod. máme v cyklobaťohu. toť můj názor. uff,to jsem se rozepsala :((


Zadni brasny urcite nejsou na vyjizdky...je to, jako by sis vzala na odpoledni turu 80ti litrovej batoh. Je to opravdu delane na delsi akce. Jinak treba sportarsenal dela pekej batuzek na zadni nosic...da se menit objem od 0-ted nevim:-) Jinak na celodenni vyjizdky je opravdu nejlepsi batuzek na zada...

Jeste k tem brasnam na nosic....urcite bych nedoporucoval takove ty celistve....mam s tim zkusenosti a uz bych to nekoupil. Spatne se to nandava na nosic (je to tezke), spatne se s tim manipuluje. Kdyz mas dve bocni a spacakovku, tak je to mnohem pohodlnejsi...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » stř úno 22, 2006 8:07

ty cyklobaťůžky se nám osvědčily maximálně-já mám 18 l, manžílek 25 a narveme do toho všechno co potřebujeme :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » stř úno 22, 2006 8:30

šíp píše:ty cyklobaťůžky se nám osvědčily maximálně-já mám 18 l, manžílek 25 a narveme do toho všechno co potřebujeme :lol:



I deti :shock: :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » ned kvě 28, 2006 19:44

tak jsme si po dlouhém dumání brašny nakonec pořídili taky. no a řešíme problém - vzadu se neustále roh brašny na jedné i druhé straně dostává do kontaktu s vidlicemi kola. nepomáhá ani změnit upevnění. poradí mi někdo?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » ned kvě 28, 2006 20:15

šíp píše:tak jsme si po dlouhém dumání brašny nakonec pořídili taky. no a řešíme problém - vzadu se neustále roh brašny na jedné i druhé straně dostává do kontaktu s vidlicemi kola. nepomáhá ani změnit upevnění. poradí mi někdo?



Myslíš špice, nebo vidlici? Když špice, tak to ti pomůže namontovat na nosič výstuž v oblasti rohu brašny- buď kus silnějšího drátu nebo tenký kus plechu. Chtělo by to vidět.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonga » ned kvě 28, 2006 20:47

šíp píše:tak jsme si po dlouhém dumání brašny nakonec pořídili taky. no a řešíme problém - vzadu se neustále roh brašny na jedné i druhé straně dostává do kontaktu s vidlicemi kola. nepomáhá ani změnit upevnění. poradí mi někdo?

to je divný nosiče mají rám a ten by měl zabraňovat výše popsanému
http://www.sportarsenal.cz/zaloha/pages/nosice.html#x
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod norman_64 » ned kvě 28, 2006 21:24

mě když brašny létali do spic,tak jsem to vyřešil svářečkou a navařil tam z kazde strany kulatinu (nosic -noname a brasny author)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod tuso » ned kvě 28, 2006 21:26

norman_64 píše:mě když brašny létali do spic,tak jsem to vyřešil svářečkou a navařil tam z kazde strany kulatinu (nosic -noname a brasny author)


Přesně něco podobného jsem měl na mysli.Chce to ale vidět, kde je problém.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » pon kvě 29, 2006 7:36

tuso píše:
šíp píše:tak jsme si po dlouhém dumání brašny nakonec pořídili taky. no a řešíme problém - vzadu se neustále roh brašny na jedné i druhé straně dostává do kontaktu s vidlicemi kola. nepomáhá ani změnit upevnění. poradí mi někdo?



Myslíš špice, nebo vidlici? Když špice, tak to ti pomůže namontovat na nosič výstuž v oblasti rohu brašny- buď kus silnějšího drátu nebo tenký kus plechu. Chtělo by to vidět.


já nevím zda špice nebo vidlice, takové technické pojmy neznám :(( prostě se mi brašna dostává do kola :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon kvě 29, 2006 7:38

Tak to vyfoť, popiš a dej sem...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » pon kvě 29, 2006 7:41

jo foto *
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon kvě 29, 2006 7:42

večer jsem si pohrála s jehlou a nití - zítra vyfotím a hodím sem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon kvě 29, 2006 7:44

hlavně aby to nebyl ten zašitej pacoš
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon kvě 29, 2006 8:03

chonga píše:hlavně aby to nebyl ten zašitej pacoš


:ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod kubo » úte led 23, 2007 19:06

ked hovorite o celistvosti tak ta Art. 465 Trojbrašna na nosič od sportarsenal-u sa da rozobrat na jednotlive cati takze je v pohode nie?
a co sa týka nosicou do tažsieho terenu odporucate ktorý.
v akom terene sa stým da jazdiť?
kubo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 20, 2006 16:10

Příspěvekod šíp » úte led 23, 2007 21:21

měli jsme asi půl roku brašny od Ferrina- bohužel nám nesedly, problém ale nebyl v brašnách, ale rpostě v tom že náš nosič měl asi trošku jiné rozměry- takže jsme to nakonec vyřešili tak, že jsme kola zavezli do servisu kde nám namontovali brašny kompatibilní s našimi nosiči. zatím je máme krátce, poprvé jsem na kole s novými brašnami jela včera, nemůžu posoudit,každopádně nám nelezou vzadu do vidlic, což byl problém těch předchozích
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » úte led 23, 2007 21:34

No asi nejlepsi co muze byt je Ortlieb. Sice trosku drahe, ale jsou na celej zivot. Neco podobneho dela i VauDe. No a posledni model Arsenalu jsou nepromokave brasny, podobne Ortliebu...ale asi nebudou na celej zivot:-) Znam par lidi, jenz je maji a jsou spokojeni...ja do nich taky pujdu.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod šíp » úte led 23, 2007 21:38

zítra kouknu a napíšu co máme za značku brašen. zpaměti nevím,navíc jsou nové. ale bylo to myslím něco od Authora
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » úte led 23, 2007 22:49

šíp píše: na asfaltu to nevadilo, ale kdo by jezdil furt po asfaltu?

kdo? - třeba já.. teda určitě.. :mnam: hlavně když to sviští.. :bike: \:D/ :-$
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod djx1 » úte led 23, 2007 23:00

Dena píše:
šíp píše: na asfaltu to nevadilo, ale kdo by jezdil furt po asfaltu?

kdo? - třeba já.. teda určitě.. :mnam: hlavně když to sviští.. :bike: \:D/ :-$


No kdyz mam v tech bakluzkach nalozeno 40kg, tak radeji jen ten asfalt, nebo nejake podobne cesty...downhill bych moc nezkousel
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Další

Zpět na Cykloturistika