Brašny na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Cody » pát črc 11, 2008 21:14

Taky jsem už několikaletý uživatel brašen od SA a mám na ně jen slova chvály, v současné době používám expediční vodotěsné, dříve jsem měl ty s pláštěnkou a nebylo to úplně to pravé. Holt není nad svařované švy. co se týče odpružené vidlice tak tam není žádný problém. Sám je několik let používám. Konkrétně řadu SNC s vnitřním vodotěsným vakem. Zatím mi to vždy objemově stačilo, ale možná někdy časem přesedlám na přední expediční :)
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Příspěvekod Cody » pát črc 11, 2008 21:22

Frodo píše:Nemáte někdo nějaké fotky kolik jste toho narvali na nosič? Brašny jsou samozřejmost... ale to co tam dáte navíc navrch.. Právě jsem naložil před tripem a výbava mi sahá dvacet čísel i nad sedlo.. :o)


Nějaké fotky mám třeba ZDE
Cody
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 9, 2006 19:57

Chci se zeptat na SA brašny 465 a nosič 206

Příspěvekod smawe » pon srp 4, 2008 21:56

Zdravím,
chci se zeptat na brašny od SA.

Mám v plánu si koupit trojbrašnu 465.
a nosič 206.

Jaké máte s nimi zkušenosti? Jak drží na nosiči? Nepárají se?
Uvažoval jsem o koupi těch nepromokavých z řad SNC, ale zdají se mi zbytečně drahý. Mám s nimi v plánu jezdit delší cyklotůry s možností dokoupení zásob.
Uživatelský avatar
smawe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 2, 2007 18:17

Re: Chci se zeptat na SA brašny 465 a nosič 206

Příspěvekod jedik » pon srp 4, 2008 22:09

smawe píše:Zdravím,
chci se zeptat na brašny od SA.

Mám v plánu si koupit trojbrašnu 465.
a nosič 206.

Jaké máte s nimi zkušenosti? Jak drží na nosiči? Nepárají se?
Uvažoval jsem o koupi těch nepromokavých z řad SNC, ale zdají se mi zbytečně drahý. Mám s nimi v plánu jezdit delší cyklotůry s možností dokoupení zásob.

Na delsi cesty jedine nepromokave! :mentor: Prset muze uplne vsude.

Ty nepromokave mam a byl jsem s nema ted 16 dni pryc a byl jsem setsakra rad, ze jsou nepromokave. Do nepromokavych bych urcite nesel.

Resenim je samo koupit promokave a narvat dovnitr igelitak nebo plasteknu na ne, ale to uz si radsi priplat, zas o tolik vic myslim ty EXP nestaly.

Jinak zkusenosti vytecne (mam 001 + 2x 312 + 313), parat se mi zatim neparaji, jen z toho trosku lezou ty bile chlupy, ale to funkcnosti nijak nevadi. Jen je treba nesmis sundavat z nosice za to ucho, za ktere se to ma jen nosit. Do spic nelezou a na nosici drzi jak pribite.

Navic u nas v BagBiku je maji i levnejsi nez kde jinde, tak to vyslo docela solidne penezne.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jirik_1 » stř bře 4, 2009 22:26

Mám Sport Arsenal 550, boční kapsy a horní.Tady to mám osazené na svém kole.

Promokavost - nepromokavost, věci jsem nikdy mokré neměl, docela to z tohohle pohledu vydrží.

Na nosiči to drží, ale co mne tak trochu štve, že asi po 500 km (pravda, občas hopsavým terénem) se trochu trhá v místech, kde je to namáhané (u suchých zipů, které brašnu drží na nosiči). Ne nějak zásadně, ale před dalším výletem začátkem dubna s tím musím něco udělat, aby se to nezhoršovalo.

Kapacita je fakt velká, vejde se tam cokoliv. Pravda, nějaké dítě jsem tam dát nezkoušel :)
Naposledy upravil jirik_1 dne čtv bře 5, 2009 10:43, celkově upraveno 2
Zapomeňte na pumpičku a rozhodčí, hrajte Ultimate Frisbee.
Uživatelský avatar
jirik_1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 4, 2009 16:11
Bydliště: Hradec Králové

Re: Chci se zeptat na SA brašny 465 a nosič 206

Příspěvekod Cvrk » čtv bře 5, 2009 0:40

jedik píše:Ty nepromokave mam a byl jsem s nema ted 16 dni pryc a byl jsem setsakra rad, ze jsou nepromokave. Do nepromokavych bych urcite nesel.

Navic u nas v BagBiku je maji i levnejsi nez kde jinde, tak to vyslo docela solidne penezne.


Chichi :twisted:
Ale v tom obchůdku ty věci mají opravdu hodně levné....asi si tam zajdu koupit pláštěnku na tři brašny. Přímo v arsenálu stojí cca 600, tady 260,- to je hodně dobrá cena!
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod šíp » čtv bře 5, 2009 18:19

nepromokavé brašny bych též nechtěla. vždycky totiž o něco brašny zrasuju a je tam pak díra, to by byl s nepromokavostí ámen.
věci dávám do loďáků, ale klasických, ne odlehčených jako do hor. zatím se nic nepřihodilo
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » pát bře 6, 2009 10:07

Já mám teď čerstvě ty nepromokavé od SA a jsem na ně zvědav, co všechno vydrží
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod lensy » sob bře 7, 2009 9:45

Já mam také brašny od Sport Arsenal. Také se mi dostává zadní dolní roh brašny mezi pletení kola a pak to hrká. Zjistila jsem, že to dělá, jen když je velká brašna moc prázdná. Takže buď ji vyplním, nebo pokud nevezu skoro nic, tak si upevním na nosič jen malý batůžek. Na zádech nerada něco vozím. Brašny jsou super, jen nejsou nepromokavé, ani jejich pláštěnka.
Nejlepší rozptýlení? Práce.

Největší neúspěch? Ztráta odvahy.

Nejzákladnější potřeba? Komunikace.
Uživatelský avatar
lensy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte led 20, 2009 20:23
Bydliště: Uherské Hradiště, Brno, Velké Meziříčí

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ij1 » úte kvě 19, 2009 10:37

Po dlouhodobém studiu všech možných značek, jsem se rozhodl zakoupit tyto cyklobrašny: http://www.deuter.com/products/32468_Ra ... 08_DEU.php Výrobce uvádí jako dovozce f. Hudy, ale f.Hudy při telefonickém hovoru sdělila že tyto brašny do ČR nedováží. Napadá Vás kde by se dali sehnat ? :(( . Vím že to lze z Reichu poslat nebo si zajet do Drážďan kde by je v Globetrotteru měli mít, ale já bych raději utratil korunky doma.
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 19, 2009 10:40

Deuter má v nabídce i bartsport, ale jestli je berou od hudáče to nevím.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 19, 2009 10:53

ZbynekN píše:Deuter má v nabídce i bartsport, ale jestli je berou od hudáče to nevím.

Berou.
ij1 píše:Po dlouhodobém studiu všech možných značek, jsem se rozhodl zakoupit tyto cyklobrašny: http://www.deuter.com/products/32468_Ra ... 08_DEU.php Výrobce uvádí jako dovozce f. Hudy, ale f.Hudy při telefonickém hovoru sdělila že tyto brašny do ČR nedováží. Napadá Vás kde by se dali sehnat ? :(( . Vím že to lze z Reichu poslat nebo si zajet do Drážďan kde by je v Globetrotteru měli mít, ale já bych raději utratil korunky doma.

Napiš/zavolej na centrálu, ať Ti to individuálně dovezou. Nebo jiná varianta: Hudy Lidická (někdo to tu kdysi uváděl) např. přijala individuální objednávku na dovoz Hanwag Yukon (tj. Alaska bez membrány). Zkus tam třeba zajít, jsou tam dost ochotní.
Nebo nákup přes cizí e-shop, ale v tom nevidím žádný technický ani vlastenecký problém.

A Ortlieb nebo Vaude (upevnění QMR =Quick Mount and Release)se Ti nepozdávají? Zeptám se jako laik, záleží to na tomto? "Quick-Lock-1 System"?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte kvě 19, 2009 11:31

Taky mi zajímá proč zrovna Deuterovské brašny?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 19, 2009 12:04

Kvůli tomu, jaké mají provedení, dvě spony na bocích, žádné zipy. Tak nějak mi to před chvílí vysvětloval v telefonátu.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 24, 2009 9:07

Tak jen musím říct, že expediční nepromokavé brašny od sport arsenal mi vážně udělali radost a v pátek přežily přívalový déšť, slejvák a kroupy. Ani kapka vlhkosti uvnitř *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod cgrim » pon čer 1, 2009 11:34

ZbynekN píše:Tak jen musím říct, že expediční nepromokavé brašny od sport arsenal mi vážně udělali radost a v pátek přežily přívalový déšť, slejvák a kroupy. Ani kapka vlhkosti uvnitř *


To rád slyším, taky sem si je nedávno pořídil =D>
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » pon čer 1, 2009 17:44

Jsem s nima spokojen, už se těším, až zas vyrazím na nějakou delší cestu. Jen horní spacáková brašna je docela velká a zabere dost místa
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod cgrim » pon čer 1, 2009 21:41

Já si koupil jen ty boční a nahoru dávám buď karimatku nebo spacák do igelitu. Vejde se ti do té horní (spacákové) i něco navíc vedle spacáku?

Máš brašny i ve předu? Zatím jsem jel nejdýl na 3dny a v pohodě jsem se vešel. Plánuju ale vyrazit v létě na 7-9dní, tak musím někdy vyzkoušet, zda se mi vejde všechno, jen do těch zadních. Ale snad jo - ono toho o moc víc snad nebude :)
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jedik » pon čer 1, 2009 22:41

cgrim píše:Já si koupil jen ty boční a nahoru dávám buď karimatku nebo spacák do igelitu. Vejde se ti do té horní (spacákové) i něco navíc vedle spacáku?

Máš brašny i ve předu? Zatím jsem jel nejdýl na 3dny a v pohodě jsem se vešel. Plánuju ale vyrazit v létě na 7-9dní, tak musím někdy vyzkoušet, zda se mi vejde všechno, jen do těch zadních. Ale snad jo - ono toho o moc víc snad nebude :)

Do dvoubočních zadních a horní se sbalíš na libovolně dlouhou cestu :) Přední netřeba.

A do té horní se toho krom spacáku vleze ještě docela dost. Záleží samozřejmě na tom, jaký máš spacák rozměrově a jak jsi náročný. Mi se tam mimo Primy Tuláka vleze, co si vzpomínám, ještě velká lékárnička, mikina, jednomužný stan, sandále, alumatka, nějaké ty duše, nářadí a nějaké další drbky.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod rezna » pon čer 1, 2009 23:21

expedicni arsenaly jsem mel ted pujceny a spokojenost - na 5 dni jsem vezl pouze horni (nebral jsem spacak ani karimatku -> ubytovani v kempu) - sbalil jsem vse a jeste byla rezerva
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod zbuddy » úte čer 2, 2009 6:11

jedik píše:
cgrim píše:Máš brašny i ve předu? Zatím jsem jel nejdýl na 3dny a v pohodě jsem se vešel. Přední netřeba.

A do té horní se toho krom spacáku vleze ještě docela dost. Záleží samozřejmě na tom, jaký máš spacák rozměrově a jak jsi náročný. Mi se tam mimo Primy Tuláka vleze, co si vzpomínám, ještě velká lékárnička, mikina, jednomužný stan, sandále, alumatka, nějaké ty duše, nářadí a nějaké další drbky.

@cgrim: Zbyněk je nemá
@ JEDIK: tak to je brašna jako kráva :lol:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte čer 2, 2009 7:08

Je to brašna jako kráva, když jsem se naposledy balil na kolo, tak se vše vešlo do spacákovky, ale byla na nosiči taková rozpláclá. Ale když na nosičí budou normální brašny, tak se na ně rozloží lépe
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod cgrim » úte čer 2, 2009 8:13

Dík za info. Tyjo tak to je vážně brutální kufr ta spacáková brašna :shock: Minule jsem vezl spacák v jedné z těch bočních a ještě se k němu taky hodně vešlo, takže to bude asi podobný ...
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte čer 2, 2009 11:45

Jedna postraní brašna má 20 litrů, ta spacáková má 22, takže jsou si hodně podobné. Když si tohle naházíš na nosič, tak myslím, že těch 62 litrů stačí na dlouho
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod cgrim » úte čer 2, 2009 12:09

No nebudu to přehánět a zatím zůstanu jen u těch bočních - akorát bych si pak sbalil navíc i ne tak důležitý věci :wink:

Ještě se ale přecejen optám, ta vrchní se přidělává k nosiči jen těma popruhama nebo je na ní ještě nějaká další vychytávka jako ty háčky u bočních brašen?
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jedik » úte čer 2, 2009 12:22

cgrim píše:Ještě se ale přecejen optám, ta vrchní se přidělává k nosiči jen těma popruhama nebo je na ní ještě nějaká další vychytávka jako ty háčky u bočních brašen?

Jenom popruhama a ještě ji chytneš tou přezkou kolem sedlovky.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte čer 2, 2009 13:34

Ano, zespodu jsou popruhy k uchycení na nosič a tím zapínáním to připneš k sedlovce. Navíc má na sobě popruhy na nošení jako u batohu
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod zbuddy » úte čer 2, 2009 20:57

Takže ty brašny Sport Arsenal nyní sleva 20%
zbuddy píše:Sleva až 20% na cyklobrašny Sport Arsenal na http://www.bike-eshop.cz/
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod cgrim » úte čer 2, 2009 22:12

zbuddy píše:Takže ty brašny Sport Arsenal nyní sleva 20%
zbuddy píše:Sleva až 20% na cyklobrašny Sport Arsenal na http://www.bike-eshop.cz/

Ale některý se dají jinde sehnat ještě levněji viz příklad http://www.bagbike.cz/?cmd=625 :)
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jedik » stř čer 3, 2009 11:10

cgrim píše:Ale některý se dají jinde sehnat ještě levněji viz příklad http://www.bagbike.cz/?cmd=625 :)

Taky jsem se díval, že zrovna tahle je v BB levnější, ale ty zbylé jsou levnější snad všechny, je to super nabídka.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika