Brašny na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod djx1 » stř čer 3, 2009 11:37

Bohuzel SA uz neni, to co bejvavalo. Ja s nima mam v posledni dobe (od te doby, co nesiji v CR ale kdesi na dalnem vychode) spatne zkusenosti. Pred ctyrma rokama (posledni nakup u nich) jsem kupoval celou sadu na jedno kolo (spacakovka, dve bocni, ramova, riditkova - vse expedicni ) a pritelkyni na nosic a vak na spacak. Me dve bocni jsem pri prvnim putovani kazdy druhy den zasival. Ruply uz pri baleni doma, ale uz nebyl cas reklamovat. Behem cesty praskla i prezka. Brasne v ramu nefungoval zip. Bohuzel jsem objednaval pres net, tak jsem nemohl zkontrolovat. Nakonec zustala doma. U spacakove se urvala poutka, kterejma se pridelavala k nosici. Riditkova naopak v pohode. S tou jsem spokojen. Pritelkyni nepromokavy vak na spacak byl promokavy. Navic se svy zacaly tak nejak....teklo do nich. Navlhly spacak vybaleny z nepromokave brasny...to nastve.

Bohuzel tyhle spatne zkusenosti nemam jen ja. Na jednom cyklistickem foru (tady) je o tom zajimave vlakno. Bohuzel mezi cyklisty uz je znamo, ze kvalita SA klesa dolu:-( Nekomu se zadari koupit dobry kus, nekomu ne. Vypada to na nejakou nevyrovnanou vyrobu:-(

Ale je pravda, ze ty nove nepromokave zatim lide prevazne chvali.

Osobne budu ted kupovat Ortliebky. Sice trosku drahe, ale je to legenda a clovek za ty penize dostane opravdu precizni kvalitu.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jedik » stř čer 3, 2009 12:01

djx1: a nebylo to právě před 4 lety, co přesouvali výrobu pryč? To bych docela chápal, že chvíli trvá než si pohlídají kvalitu výstupu někde v Číně nebo kam to přesunuli a holt kup v takové době je hodně rizikový. Ostatně takových případů tady na OF zaznamenávám víc i u renomovanějších firem (namátkou Tilak a párající se Cyborgy).
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Umiaki » stř čer 3, 2009 12:46

Kdo všechno vyrábí brašny na nosiče?
Vape, Author a Sport Arsenal působí podobně.
Vaude a Ortlieb vypadají parádně, ale jsou dost drahé.
A Deuter dvoubrašny (jak jsem teď koukal) vyjdou v 38l cenově asi 1600 (přepočet z AUD).
Olpran a podobné radši ne.

Zajímají mě především ty, co vypadají batohovitě (jako Deuter a Vaude), protože nechci hranaté krabice na zadku kola. Jo, jde i design, takže bych nechtěl ani ty expediční Sport Arsenaly....
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jedik » stř čer 3, 2009 12:51

Pak ještě, co mě napadá, tak Ferrino, ale jsou drahé, nic o nich nevím a vzhledově dle tvých měřítek asi nedostačující, protože vypadají jako školní aktovky :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » stř čer 3, 2009 14:12

@umiaki: Co se ti nelibi na sportarsenalech? Je to proste pytel. Zjistil jsem, ze mam doma stare brasny od authora. Na bocni kapsicce maji diru, ale jinak je to v pohode. Kdyby nekdo mel zajem, tak je prenecham za symbolickou cenu ( nejspis jen postovne nebo tak nejak)
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jedik » stř čer 3, 2009 14:40

ZbynekN píše:@umiaki: Co se ti nelibi na sportarsenalech? Je to proste pytel. Zjistil jsem, ze mam doma stare brasny od authora. Na bocni kapsicce maji diru, ale jinak je to v pohode. Kdyby nekdo mel zajem, tak je prenecham za symbolickou cenu ( nejspis jen postovne nebo tak nejak)

Zájem by byl, zamluvil bych si je, jestli můžu. Tedy ne pro mě, ale kamaráda, zeptám se ho a dám vědět. Jak, prosím tě, vypadají?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod djx1 » stř čer 3, 2009 16:28

@Jedik.
No vzhledem k tomu, ze ta diskuze na kterou odkazuji je stara cca mesic, tak se toho asi moc nezlepsilo. Bohuzel se zavadama, se kteryma jsem se setkal ja, se uz nekolik let setkavaji i ostatni cykliste. Nekdo ma to stesti ze ma dobry kus a drzi to.
Jinak treba u tech brasen ani tak neslo o kontrolu vyroby. Tam se proste setrilo. Limec, kterym se uzavirala brasna, byl ze sustaku a k telu brasny prisita jednoduchym stehem. A nebyla to jedina chujovina na tehle brasnach. Osobne zrovna bocni me rozesmutnily uplne nejvic. Tenkrat po prijezdu jsem na to nadaval a dost lidi se stejnou zkusenosti se ozvalo.
Staci se podivat tazatele v te diskuzi. Ten byl nakupovat a jen se divil nad kvalitou v kamennem obchode. A vyzkousel toho celkem dost.

Jinak mam doma od SA brasnu starou nekolik let. Jedna z tech prvnich. Sita v CR. Opravdu drzi do dnesnich dnu. Bohuzel jsem si tenkrat chtel koupit nove, protoze preci jen uz na ni bylo videt, ze uz chudera poslouzila az az. No bohuzel me nakup zklamal.

Ja jen chtel upozornit, ze SA uz neni to co byvalo. A je to skoda.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Umiaki » stř čer 3, 2009 16:36

ZbynekN píše:@umiaki: Co se ti nelibi na sportarsenalech? Je to proste pytel. Zjistil jsem, ze mam doma stare brasny od authora. Na bocni kapsicce maji diru, ale jinak je to v pohode. Kdyby nekdo mel zajem, tak je prenecham za symbolickou cenu ( nejspis jen postovne nebo tak nejak)

Vzhled je prostě dost subjektivní, že jo ;) Prostě moc lesklé a plastikové... Samozřejmě, že kdybych jel na nějakou expedici, tak si radši vyberu nepromokavost před vzhledem. Ale takhle si říkám, že na takovéto-normální-žvýkání radši třeba následující Deutery s pláštěnkou (btw za 40 liber je 38l) *
Obrázek
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » stř čer 3, 2009 18:25

@jedik: Jsou to zhruba tyhle brašny, jen je to hoooodně starý model. A je na nich znát, že jsou jeté
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod hrasek » čtv čer 4, 2009 2:38

ZbynekN píše:@umiaki: Co se ti nelibi na sportarsenalech? Je to proste pytel. Zjistil jsem, ze mam doma stare brasny od authora. Na bocni kapsicce maji diru, ale jinak je to v pohode. Kdyby nekdo mel zajem, tak je prenecham za symbolickou cenu ( nejspis jen postovne nebo tak nejak)


Pokud by je jedik nevzal tak se hlásím. Měl bych o brašny zájem. Kdyžtak se prosím ozvi pokud budou ještě volné. Děkuji
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ij1 » čtv čer 11, 2009 11:56

Tak mi včera dorazily ty Deuterovské brašny. V jednoduchosti je krása. Je to prostě batoh s plastovými zády. Nejvíc mne uchvátil systém nasazení a sundání. Žádnej sucháč nebo gumicuk s háčkem. =D>
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » čtv čer 11, 2009 12:00

A platí že deuterovský litr je větší než normální?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod kendy » ned črc 12, 2009 16:22

Absolovoval jsem víc než půlroční cestu většinou evropy,ukrajiny. Zničil jsem přitom sportarsenaly (zadní kolo) a trekingfoxy (přední kolo), dojel jsem to potom na pohodu s brašnama co jsem si pak během pár dní ušil na koleně z autoplachty, přesně na míru, jednoduše bez nějakých serepetiček.
Vevnitř jsem měl všechno v jednom velkým pevným pytli, do kterýho se dává stavební odpad (v ČR asi za 20,-, já kupoval ve Slovinsku za 0,10 centů).

Určitě doporučuju se držet český kvality,pokud možno, a na druhou stranu co si člověk udělá sám,nemusí možná vypadat že hogofogo,ale drží kolikrát nejlíp
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod drson » pon črc 20, 2009 23:45

Ahoj.Chci se zeptat jestli někdo máte boční zadní brašny sportarsenal typ 508 a jak vám držej na nosiči při jízdě v terenu . mě na nerovnostech vypadávaj ty vrchní háčky z nosiče. co vám ?. Případně jak to zajištujete aby nevypadávaly . dík
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod defenger » úte črc 21, 2009 5:06

Tak mně nevypadavají :-) Novější modely mají , myslím , pojistku proti vyháknutí...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod pripluv » úte črc 21, 2009 5:38

kdysi kdosi daval odkaz na nepromokavy brasny vaude co se zaviraly jako lodak. dejte to sem zas plis
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ij1 » úte črc 21, 2009 6:28

"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Umiaki » úte črc 21, 2009 7:38

ZbynekN píše:A platí že deuterovský litr je větší než normální?

Tohle bych se zeptal přímo v Deuteru :) Taky už jsem na to myslel. Hádám, že ano... když už mají jednu stupnici, tak určitě na všechno.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod pripluv » úte črc 21, 2009 10:05

ij1 píše:myslel jsi tyto brašny? http://www.vaude.com/epages/Vaude-de.sf ... etailImage

jo, asi jo
dik
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod Ryba » úte črc 21, 2009 11:16

Tyhle loďákový mají u nás v PENNY za 300,- kus. Vypadají bytelně, dokonce jsou taky z toho reflexního 3M matroše. Naštěstí brašny máme, jinak jsem měl cukání je vzít.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod agentw4c » stř črc 22, 2009 18:57

agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod pripluv » stř črc 22, 2009 20:39

no, to je suprovka :D
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod agentw4c » stř črc 22, 2009 22:17

starsi model mam, uspesne rok pouzivam a asi pred 2 lety jsem je kupoval pribuznemu a taky si zatim nestezoval
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod pripluv » čtv črc 23, 2009 5:19

da se to nekde v cr poridit?
ted hledim na to, ze oba dva maji pouze 42l, kolik tak je standard?
a pak, nosic musi mit uchyceni i dolu ke kolu, aby to tam slo nasnerovat?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod agentw4c » čtv črc 23, 2009 15:20

v cr nevim, ale ja bych ti to klidne i poslal, no odhaduju, ze je docela normalnich tech 40 L, jinak nevim o brasnach, ktery by slo pridelat jen na nosic k sedlovce, musis uvazovat ze ty nosice na sedlovku jsou asi max do 12-15 kg, dale muzes k temto brasnam koupit jeste tu vrchni brasnu, kdyby ti to nestacilo
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 23, 2009 15:40

pripluv píše:da se to nekde v cr poridit?
ted hledim na to, ze oba dva maji pouze 42l, kolik tak je standard?
a pak, nosic musi mit uchyceni i dolu ke kolu, aby to tam slo nasnerovat?

Jindra (ij1) má tyto Deuter Rack Pack 48 L, ale levněji než odtud, z Globetrottera.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod pripluv » čtv črc 23, 2009 20:33

ale lodaky to uz nejsou
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod ZbynekN » pát črc 24, 2009 19:25

Loďáky jsou i ty od Sportarsenalu :wink: . Objem ti bude stačit, na nosič pak přiděláš gumicukem stan a máš to vyřešeno :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod jonza » sob črc 25, 2009 12:22

koupil jsem ty z lidlu, vypadaji jeste bytelneji nez SA. Sice nemaji zadnou kapsu ani vychytavku, ale vypadaji ze vydrzi hodne.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Brašny na kolo

Příspěvekod turist » pon led 25, 2010 16:44

Zdravicko,
uvazuji o koupi brasen Testudo. Nema nekdo s nima zkusenosti ? Popr. bych uvital foto primo na kole. Posledni otazka smeruje na cenu - 425 Kc/par ci kus ? Dekuji :)

Obrázek
Uživatelský avatar
turist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned bře 22, 2009 11:21

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika