Přilba na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přivedl mne kolový sport do nemocnice?

ANO
17
28%
NE
27
45%
Skoro (sešití se doma a podobně...)
16
27%
 
Celkem hlasů : 60

Re: Přilba na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte čer 22, 2010 13:40

Co třeba Šírer? Když se podíváš na web dovozce Bell a Gira, tak tam najdeš prodejce
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Přilba na kolo

Příspěvekod Army » úte čer 22, 2010 14:26

Díky moc. Zagůglil jsem a už to mám. Gůglil jsem cyklo sporty a nenapadlo mě hledat na stránkách dovozců. Takže děkuji děkuji :prayer: :mrgreen:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Přilba na kolo

Příspěvekod RUMcajs » ned čer 19, 2011 22:16

Dneska jsem si vzpomnel na teoretickou diskuzi ohledne starnuti materialu prileb kterou jsme tu vedli.
Mel jsem pravdu - prilba funguje jak ma i po 7mi letech:-)

Promacknuta na spanku, vlasova trhlina polystyrenu nad celem.

Inu, cas koupit novou.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Přilba na kolo

Příspěvekod taek » úte čer 21, 2011 18:07

Chtěl jsem si teď v minulém týdnu kupovat nové kolo i helmu. Byl ale pěkný víkend, tak jsem vyrazil sobotu předtím ke kamarádovi na víkend - z jižních do severních čech. Má víc kol, tak jsem si jedno půjčil a vyjel jsem. Jezdím opatrně, po šutrech jsem radši vedl, nic nebezpečného. Pak jsme jeli po rovině v lese, hezká rovná cesta, bez šutrů, uprostřed trošku vymletá, tak jsem jel po kraji, který byl pěkný. Najednou se mi zvrtlo kolo a letěl jsem do jediného stromu, který u té cesty byl. Před hlavou jsem viděl svoje vlasy, všude krev, tak jsem začal volat na kamaráda, který jel asi o 50 m přede mnou. Za chvíli přijel, hned zavolal záchranku, akorát jsme byli v terénu, takže jsme museli pěšky asi 2 km na nejbližší dostupné místo. V záchrance měli stejný názor jako já, že jsem trouba a jel jsem bez helmy. Moc pěkně to nevypadalo, tak radši zavolali vrtulník, ke kterému mě popovezli a letělo se do Liberce. Naštěstí jsem neměl rozlámanou lebku, ani otřes mozku, akorát nějaké šití po obličeji, zlomeninu kosti pod okem a od půlek obočí do třetiny hlavy to bylo skalpované a viselo mi to před očima.
Na jednu stranu jsem měl neskutečnou smůlu, protože na té cestě byl snad jen jeden šutr, který byl navíc částečně v zemi, nebyl vidět a v půlce byl podemletý vodou - po najetí se vyklonil jako kolíbka a změnil trajektorii do jediného stromu při cestě. Na stranu druhou jsem mohl být na místě mrtvý, měl jsem alespoň kšiltovku která zabránila potrhání kůže nebo vniku nečistot. Z brýlí se mi při nárazu vylomil velice ostrý, velký střep, který šel úplně mimo oko i obličej. Mimo jizev jsem bez jakýchkoliv následků, nemusel jsem brát nic na bolest, za celou dobu mě mimo nárazu nejvíc bolelo stržení izolepy i s chlupy z mojí ruky.

To jen pro inspiraci, pokud váháte s koupí helmy nebo si říkáte, že na klidné rovince se nemůže nic stát. :-) Do téhle doby se mi nikdy nic v podstatě nestalo, nic si nezlámal, ani jsem nebyl s ničím v nemocnici.

A ještě musím pochválit práci záchranky a pracovníků nemocnice v Liberci, protože odvedli skvělou práci. Přes rozsah šití je to udělané moc pěkně a při troše péče za pár měsíců to nebude tak patrné. Momentálně ale připomínám bratra Frankensteina. :-D
Naposledy upravil taek dne úte čer 21, 2011 22:50, celkově upraveno 1
Kam se ztratí tma, když se rozsvítí? Tma je tam pořád, jen není vidět. (Horníček)
Uživatelský avatar
taek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř zář 9, 2009 18:09
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa

Re: Přilba na kolo

Příspěvekod Fero » úte čer 21, 2011 18:52

Tak po přečtení tohohle příspěvku si tu helmu vážně co nejdřív koupím.
Fero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon čer 20, 2011 9:29

Předchozí

Zpět na Cykloturistika