Přilba na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přivedl mne kolový sport do nemocnice?

ANO
17
28%
NE
27
45%
Skoro (sešití se doma a podobně...)
16
27%
 
Celkem hlasů : 60

Příspěvekod Ado » čtv kvě 24, 2007 21:27

Já na kebuli nosim již dost starou helmu (výše zmíněný škopek). Na hlavě nedrží,padá do ksichtu. Spousta děr a vzadu slušná prasklina. Je veliká(takovou nikdo nemáte heč * )Větrání :( ehm... Je to fakt dobrá helma a mám ji děsně rád!!! Značka Author. Taky uvažuju o koupi nové helmy - co třeba Uvex...
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv kvě 24, 2007 21:43

k tý anketě, co se týče přilby tak jsem za peclovku byl vděčen na písku při jednom průletu.. ale to je offtopyc.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod poiko » čtv kvě 24, 2007 22:48

Tedko vozim Bell Delirium. Je to moje první lepší helam, předtim něco od olpranu. POkud na koupi nespěcháš, podívej se na cyklobazar.cz, občas se tam objeví zajímavej kousek za dobrou cenu. jinak všeobcně pokud si vybereš něco od větší firmy (bell, giro, selev, catlike, cratoni, met), tak od 1000 kč víš, zřejmě nemůžeš udělat chybu. takže vyzkoušet, zalíbí-li se, koupit.
ps:moje příští přilba bude bud selev matrix, nebo nějaká Catlike
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod becquerel » čtv kvě 24, 2007 23:23

sx02 píše:No mozna budu ukamenovanej ale imo je uplne jedno jakou helmu zvolis - vsechny jsou uz dneska mold-in technologii a fak mezi nimi neni rozdil. Jediny cim se lisi (a na co bys mel dat pozor) je:
1) stitek
2) pocet ventilacnich otvoru (drazsi mivaj vice)
3) postry. -
Opravdu velmi dulezite je aby ti hlava v helme dobre a pohodlne sedela a samozrejme cim vic otvoru tim lip. Znacka je az druhotna.


K tomuhle bych mel komentar:
1) stitek ... nekdy se hodi, jindy neskutecne prekazi (treba pri sjezdech). Podle situace, nejlepsi je oddelavaci.
2) neni pravidlem, ze vic odvetravacich otvori je lepsi. Sam mam na MTB helmu zn. Giro, s cenou 1,5-2k (nevim uz presne). V porovnani s levnejsi helmou co jsem mel predtim, ktera mela VIC OTVORU, a na pohled vetsich, je giro lepsi, potim se v ni mnohem min, vetra proste lip ... takze nejde jen o pocet otvoru, ale i o zpracovani, tvar, atd..... bacha na to .... ale giro muzu jen doporucit ;-)

znacka je druhotna v pripade splnenych zakladnich predpokladu: mold-in technologie!, a aby dobre sedela. Kdyz budes ochotnej dat za helmu kolem 1500, a bude dobre sedet, tak v podstate teoreticky nemuzes moc slapnout vedle .....
Naposledy upravil becquerel dne pát kvě 25, 2007 9:20, celkově upraveno 1
becquerel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon lis 20, 2006 16:07

Příspěvekod pripluv » pát kvě 25, 2007 5:43

Ještě jsem asi nenapsal, že primárně chci helmu na MTB. Jsem totiž až včera zjistil, že se to dělí i takto :oops: .
Stejně se z toho zvencnu :mrgreen: .

Co barva helmy, může tmavá ovlivnit upečení se na slunci, nebo to je fuk?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod wertigo » pát kvě 25, 2007 6:24

Přípluv píše:Co barva helmy, může tmavá ovlivnit upečení se na slunci, nebo to je fuk?


na toto jsem se ptal na bike-foru, a pry ze barva nema vliv na pripekani. jinak doporucuju k dlouhym vecerum cetbu na www.bike-forum.cz, vyhledavani funguje a helmy se tam probiraji furt.

jak uz tady bylo receno, nejdulezitejsi je aby helma sedla, jak nesedne, clovek nebude vozit helmu ani za 3.000 kdyz tlaci a treba z ni boli hlava. ja mam uvex supersonic, sedi skvele(na moji palici), dle nejakeho bike magazinu druha co se tyce odvetrani, lehka, odnimatelny stitek, dobre utahovani.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Přilba na kolo

Příspěvekod zeměhranol » pát kvě 25, 2007 6:34

Pracovní označení pro mojí helmu je "ŠKOPEK" :mrgreen: ,ona tak skutečně vypadá....


Co vím, tak helmě jsem vždycky říkali blembák. Já mám Bell Alcheru, ale nevím, jestli ji ještě dělají (mám ji 3 roky). Ještě bych do preferencí zařadil, zda má výrobce helmy výměnej program - tj. zda ti prodají stejnou přilbu se slevou (40 - 50%), pokud jim původní doneseš použitou - prasklou. Tohle už jsem jednou využil.
zeměhranol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte pro 19, 2006 10:48
Bydliště: Libeň

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 25, 2007 6:48

Přípluv píše:Co barva helmy, může tmavá ovlivnit upečení se na slunci, nebo to je fuk?
Dle mne nemůže, to by se asi nevyráběly...Vem to logicky, mezi venkovní černou vrstvou plastu a Tvojí kebulí je pěna, která není dobrým vodičem tepla...To dřív dostaneš vlka :mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poiko » pát kvě 25, 2007 7:56

Přípluv píše:Co barva helmy, může tmavá ovlivnit upečení se na slunci, nebo to je fuk?


ne, barva nemá na teplotu v přilbě vliv. mám černou přilbu a nezaregistroval sjem jediný problém.

ad silniční vs. MTB přilby: například mnou zmiňovaná přilba Bell Dellitium (MTB, PC 1790 Kč) a Bell Alchera (silniční, PC 1290) se liší opravdu jen tím, že Dellirium má štíek, Alchera ne. Maj stejný design a strukturu.

ad šítek: Já osobně jezdím bez štítku. je to pohodlnější, ve výjezdech mám lepší výhled. teoretická výhoda štítku by měla být. stínění proti slunci, déšť nekape přímo na obličej, ochrana před větvičkami

ad větrání: hodnocení přilby ve smyslu, kolik má větracích otvorů, je imho pouze informační a víceméně na nic. mělo by se udávat třeba procento otevřeného povrchu. Větrání v přilbě je totiž tvořeno jednak ssáním vzduchu zepředu a DRUHAK výstupem vzduchu. ale tohle v obchodě člověk nevyzkouší. proto bych svěřil svou hlavu renomované značce, u které je jakás takás záruka, že bude mít větrací systém kvalitní.

nahoře sjem zapomněl uvést ještě firmy Uvex, Limar a Alpina
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Skimpy » pát kvě 25, 2007 8:14

Jezdím na MTB. Štítek jsem z přilby sundal, vadil mi ve výhledu a zatím mi nechyběl.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 25, 2007 8:59

Skimpy píše:Jezdím na MTB. Štítek jsem z přilby sundal, vadil mi ve výhledu a zatím mi nechyběl.

Jezdím na bruslích. Štítek jsem z přilby sundal, abych nevypadal jako blb. :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » pát kvě 25, 2007 10:10

asi nenosíte brýle-a nejezdíte za každého počasí. jsem obrejlená a jezdím furt. jsem vděčná za štítek
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod wertigo » pát kvě 25, 2007 10:23

šíp píše:jsem vděčná za štítek

asi zalezi na posedu kola, stitek jsem sundal bolelo me z nej za krkem jak jsem se furt natahoval, abych videl aspon par metru pred sebe. kazdy rok ho nasadim a pak zase po dvou vyjizdkach jde do supliku.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod poiko » pát kvě 25, 2007 10:43

nejezdim furt, to je pravda. a na kolo vozim čóčy
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Skimpy » pát kvě 25, 2007 10:51

Jezdím v dioptrických brýlích a se štítkem se mi jezdilo fakt špatně.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Lipon » pát kvě 25, 2007 12:33

já zas štítek z helmy kromě transportu v báglu nesundavam, docela se mi osvědčil, třeba v Po jsem na vyjížďce jel asi 1/2 h západním směrem a navečer jak bylo slunce kousek nad obzorem, tak to protivně píchalo do očí (sl. brejle sem měl) a štítek se hodil, ještě se mi nestalo, že by mi někdy někde překážel ...

edit: jezdim jak v dioptr. brejlich tak i s čočkama ve slunečních, ani v jednom případě mi štítek na METce nijak nevadí, asi je to model od modelu ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod poiko » pát kvě 25, 2007 14:05

tak zrovna přilby Met mají místo štítku spíš takový plastový drátky. takže to neni moc obejktivní:) pokud tu mluvíme o štítku, myslíme plochu z plastu
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod defenger » pát kvě 25, 2007 15:22

já mám štitek na přilbě, místo slunečnch brýlí :-) Protože hodně fotím, jezdím v čirých brýlích. A štítek mi hodně pomáhá proti slunci... I když trošku překáží ve výhledu k výšinám....Mám zn. KED, když praskl štítek, poslal dovozce nový zdarma. Před časem praskl zadní upínací systém a nelze sehnat nový. Dovozce přestal komunikovat. Před zimou jsem koupil Bell Metro i se zimními doplnky: Bohužel potah na přilbu má praskající uchyty. Takže už zůstal na svém místě. Původním záměrem bylo, sundat na jaře zimní přislušenství. Bohužel to již nelze. Tak na jaře koupim další přilbu na léto....Co se mi osvěčilo, je zrcátko na štítku...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod chonga » pát kvě 25, 2007 15:59

defenger píše:Co se mi osvěčilo, je zrcátko na štítku...


??? :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod defenger » pát kvě 25, 2007 16:34

je myšleno zpětné zrcátko, lze jej nastavit i tak, že cyklistky se mohou za jízdy líčit....
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod poiko » pát kvě 25, 2007 17:44

defenger píše:je myšleno zpětné zrcátko, lze jej nastavit i tak, že cyklistky se mohou za jízdy líčit....

tak tohle mi dává smysl jen ve spojitosti s tvým podpisem:
Kód: Vybrat vše
Přeji hezky den a dobrou mysl


ovšem jsem na pochybách. přilba Metro je myšlena jako přilba do města, takže by mě to snad ani nepřekvapilo, kdyby ho měla:)
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Dena » pát kvě 25, 2007 21:23

defenger píše:je myšleno zpětné zrcátko, lze jej nastavit i tak, že cyklistky se mohou za jízdy líčit....

dooobrýýý .. aby se mohly líčit- :mrgreen: :finga: (.. taky o něm již déle uvažuji, bo by mě z těch šílenců, co mě smýkají do kanálů a do škarpy na silnicích už jeblo .. :(( )
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod chonga » sob kvě 26, 2007 7:52

defenger píše:je myšleno zpětné zrcátko, lze jej nastavit i tak, že cyklistky se mohou za jízdy líčit....


aha :(( tak to si musim doplnit vzdělání :wink: :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Borek » sob kvě 26, 2007 8:01

Keď už hovoríme o helmách,neviete,či je v Rakúsku povinná pre dospelákov ???
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod sobb » stř kvě 30, 2007 8:50

S prilbou nejezdim a vubec se v nich nevyznam, takze kvalitu musi posoudit vzdelanejsi :wink: - narazila jsem na zajimavou vyprodej, kdyby to Pripluva nebo nekoho jineho zaujalo .... 8)

to Borek: pokud se neco nezmenilo, tak pro dospele neni prilba v Rakousku povinna (jen doporucena) ... ale lepsi si nekde zjistit aktual info....
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Schnappi » sob čer 2, 2007 17:33

Starší modely Met za velmi slušné ceny. ;)
(Škoda, že nemám kolo - už bych bral jedno Scatto... :|)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

helmet

Příspěvekod KUKI » sob čer 2, 2007 18:07

Možná to už někde výše zaznělo, ale dej si pozor na tohle:

1) In-mold - to znamená, že taková ta plastová skořepina je napevno spojená s polystyrenopvou částí (polystyren vstříknut zahorka do formy se skořepinou. Levnější modely někdy mají skořepinu jen přilepenou lepidlem, to praská a rychle se ničí. In-mold poznáš jednoduše - když jde skořepina odchlípnout (třeba u otvorů), není in-mold

2) ty vycpávky jsou fakt důležitý, mám poměrně dobrý zkušenosti s Coolmaxovajma, daj se na sluničko a za pět minut sou suchy - není nic méně přijemnýho než nasazovat mokrou helmu. Je fajn, když jsou k helmě náhradní, časem se prodřou, poničej.

3) inteligentní systém štelování na temeni hlavy - různý kolečka atd. - mělo by to vypadat spolehlivě

4) co se týče toho drátku okolo hlavy to je jeden ze systémů upevnění, ale nemám s ním nejlepší zkušenosti, tlačil a dřel mě na hlavě, ale to je asi model od modelu.

5) štítek, díry samozřejmě No Comment

Mám Giro a můžu doporučit.
Zážitek nemusí být příjemný, ale silný.
Uživatelský avatar
KUKI
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 2, 2007 17:52

Příspěvekod pripluv » sob čer 2, 2007 18:19

Co si tedy maslíte o Met Matrax?
Já vím, že prvně vyzkoušet a tak (na druhou stranu mi sedí snad všechno, co jsem na tu hlavu dal), ale přijde mi docela v pohodě...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonda » sob čer 2, 2007 18:21

Přípluve, znáš ty vůbec význam slova sedět? :) Já jen že batohy ti sedí všechny, helmy ti sedí všechny...
I když třeba seš ten slavný a dlouho hledaný "standarní muž" :twisted: :twisted: :twisted:
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod pripluv » sob čer 2, 2007 18:24

:mrgreen: Je to divný, ale minimálně výhodný. Třeba mi nesedí nic, ale myslím si, že mi tím pádem sedí všechno. A hned je život jednodušší :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika