Přilba na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přivedl mne kolový sport do nemocnice?

ANO
17
28%
NE
27
45%
Skoro (sešití se doma a podobně...)
16
27%
 
Celkem hlasů : 60

Přilba na kolo

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 24, 2007 11:26

Měl jsem kolo. Jezdil jsem s ním do kopce i z kopce. Do práce i z práce. Ale to bylo tak vše. Pak jsme se rozešli, já jel na exkurzi na ARO, kolo do šrotu.

Mám kolo. trapéz mi srostl a žebra taky. Hlava srůstat nemusela (až na kosmetické vady), ale i tak bych si pořídil helmu, přilbu, blemcák či kastrol. Což jsem nikdy neměl.

Chci se zeptat, jakej??? Co je dobrý, co fakt ochrání, kde nepříjemně neprofukuje kolem uší a kterej má rozumnou cenu? Nechci nic s chráničem zubů a podobně, prostě helmu typu obyč.

Těším se zejména na Šípa a jemu podobné, že mne zahrnou radama.

Jo, vím, že na barvě (a velikosti :mrgreen: ) nezáleží, ale bral bych zelenou nebo černou (není v tom v létě větší hic?). Thx...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 24, 2007 11:35

Já i moje přítelkyně máme přilby značky Giro a jsme spokojeni. Já mám Giro E2 a ona nějaký levnější model. Myslím si, že v ceně okolo 1500 kč se dá pořídit solidní přilba. Hlavně musí dobře sedět na hlavě a dobře větrat.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod vencla » čtv kvě 24, 2007 11:40

tak zalezi co jezdis za trasy na kole, lehce se lisi helmy pro silnicni a mtb cyklistiku, potom take zalezi na skorepine z ktere je helma vyrobena,standartem sou helmy z abs skorepiny- spolehlivě ochrání, a pak jsou helmy jeste vyrobne z inmold skorepiny, která vydrzi i vice krutych narazu do jednoho mista....tzn. kdyby ses kutalel trochu vice a treba po nejakych sutrech.poté každá helma je různě odvětraná a na to by ses taky měl zaměřit zvláště pak do léta které vypada ze bude parné.
Jinak urcite vis jak si vybrat helmu, musi proste "sedet" a certifikaty bezpecnosti ma uz kazda helma,ikdyz toto svedci nekdy take o tom jak nizko maji tyto certifikaty polozene limity pro splnění.Já osobně bych nekupoval tu nejlevnější helmu,určo bych si priplatil, protoze hlavu mame jenom jednu.
Naposledy upravil vencla dne čtv kvě 24, 2007 11:43, celkově upraveno 1
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » čtv kvě 24, 2007 11:40

No mozna budu ukamenovanej ale imo je uplne jedno jakou helmu zvolis - vsechny jsou uz dneska mold-in technologii a fak mezi nimi neni rozdil. Jediny cim se lisi (a na co bys mel dat pozor) je:
1) stitek
2) pocet ventilacnich otvoru (drazsi mivaj vice)
3) postry. -
Opravdu velmi dulezite je aby ti hlava v helme dobre a pohodlne sedela a samozrejme cim vic otvoru tim lip. Znacka je az druhotna.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod vencla » čtv kvě 24, 2007 11:42

Jinak co se týče značek tak bych doporučil GIRO, to je špica v tomhle oboru, s těma helmama jezdí naprostá špička.Možná si tam zase ale platíš i za značku něco. Dále bych doporučil značku UVEX,která se helmama zabyva uz od nepameti a dale značku SELEV, které jsou cenově dostupnější ale ne na ukor kvality
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » čtv kvě 24, 2007 11:46

na značku mé přilby se ti mrknu odpoledne.
každopádně- většinou levné jsou z horšícho plasti /či co to je za hmotu/, tady se nevyplatí šetřit.
pro mě jsou důležité vycpávky vevnitř-čím více tím lépe bo když jedeš nějakýc 16 hodin v kuse třebas několik dnů za sebou tak jsi rád že tě od plastu dělí molitan.
otvory-čím více tím lépe,jinak se uvaříš. samozřejmě o to musí být pak plast pevnější a více tvrzený.
zkontroluj si aby podél obvodu přilby-ovšem UVNITŘ vedl drátek-prostě blbě se mi popisuje co mám na mysli-
štíttek-pokud nosíš brýle tak je to nutnost,v dešti,i kvůli slunci
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Přilba na kolo

Příspěvekod Ado » čtv kvě 24, 2007 11:54

Přípluv píše: ...helmu, přilbu, blemcák či kastrol...





Pracovní označení pro mojí helmu je "ŠKOPEK" :mrgreen: ,ona tak skutečně vypadá....
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Schnappi » čtv kvě 24, 2007 11:56

Praktickou zkušenost nemám, ale líbí se mi MET a Bell, Uvex jsou taky fajn. Vybíral jsem hlavně na Cykloexpertu.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod vorec » čtv kvě 24, 2007 11:58

Tak ja nosim helmu MET. Lahucka, vzdusna, a ked ju mam tak ma nikto nepozna :roll:
Jo, i ked terazky, viac menej helma odpociva doma a na hlave mam satku :oops: :oops: :oops:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Mařena » čtv kvě 24, 2007 12:07

Já teda přilbu nemám a pořídím si jí asi až poté, co dopadnu ( :P doslova) jako ty...
1/2 má Bell, stála skoro litr a když jsme ji vybírali, tak jí ji prodavač zkušeně posadil na hlavu hned jako první a když si pak zkoušela další levnější, tak vyhrála samozřejmě tahle.
Zkrátka tady podle mě platí úplně stejně jako u dalšího vybavení, že za kvalitu a komfort se platí. Ale službu ti udělá i ta nejlevnější (pokud teda má certifikát).
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod patentik » čtv kvě 24, 2007 12:10

Ja to slapu s nejakou helmou od firmy Longus - cca 650 kc, in-mold, dost vetracich otvoru, sedi na kebuli - to je oc tu bezi 8)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod conny » čtv kvě 24, 2007 12:18

no podla tej ankety sa mi zda, ze je to celkom nebezpecna zabava :roll:

jesteze na kole nejezdim. :ú
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 24, 2007 12:41

conny píše:jesteze na kole nejezdim. :ú


Vidim, ze uz sa aklimatizujes. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 24, 2007 12:58

kazdej asi doporuci, s cim ma zkusenost - takze se pridam - MET Anaxagore (reference tady - lehká, má po obvodu nastavitelnou čelenku, výstelky z coolmaxu, díky té čelence se dá v poho pod ní nosit i moirová čepička dyž je kosa; dobře odvětraná; polystyren vstřikovanej do formy (In-mold)

od tý doby, co jsem viděl kolegu v bývalý práci, jak dopadl poté co mu ve sjezdu ustřelil předek a šel hlavou se škopkem proti betonovýmu obrubníku, vozim helmu všude - odnesl si tu helmu v igelitce asi v 15 kouskach a vyvázl akorát s lehkým otřesem a silničními lišeji od zápěstí nad lokty a na obou nohou

a většina solidních výrobců v případě bouchlý helmy dává slevu 40-50% na novou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 24, 2007 13:07

no z dob kdy sem jeste jezdil na kole (než jsem prozřel že bajkovaní je nuda :mrgreen: ) jsem tak jednou jel z kopce někde na šumavě, tak 50. A pak chvíli nevim proč...ale z části jsem se asi zamyslel a nedával jsem uplne bacha,ale hlavne sem mel dost blby brzdy a prisla zatacka doprava, ktera byla lehce klopena, ale tak nejak naopak než by člověk potřeboval...no prostě než sem cokoli stih, byl jsem mezi stromama v lese, pak žuchnul do nějaký ďury, přelít přez řidítka, hlavou na nějaký spadlý kmen...no a vstal jsem a začal děsně poskakovat jak idiot, páč sem nevěřil, že mě nic nebolí.
Následky: kus zad jsem měl trošku popíchanej od ostružin, helma na spoustu malejch kousku (ten nejvetsi, cca 10x10cm mam jeste furt na policce) a na kole ohla predni vidlice (zarazena dozadu) a prohly ram (kazdopadne me prekvapilo, ze byla ohla vidlice a z predniho kole nebyla osmička)
takze bez helmy proste nikdy (a mam nejakou Ket system ebo tak nejak se to jmenuje)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Chasi » čtv kvě 24, 2007 14:04

Já mám Giro už nějaký ten pátek, ale jen 10 děr. Cena cca 1.000,- Kč. Zatím stačí...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod chonga » čtv kvě 24, 2007 14:18

1a - musí sedět, nesmí tlačit ani náznakem, dobré polstrování
1b - dostatek větracích otvorů
1c - je dobré když na předních otvorech je siťka, zamezí průniku hmyzu

2 - cena, barva, značka (míň důležité aspekty)

stejně, pokud ji nepoužiješ :wink: , tak se říká, že by se měla tak po3-4 letech vyměéénit :((

howgh

supermarketový výhodný nákup samozřejmě nebrat :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 24, 2007 14:26

Matete mne dobře :mrgreen: . Zatím na hlavávch vozítě, či se vám líbí:

Giro - II
Selev - I
Met - III
Bell - II
Uvex - I
Longus - I
Ket - I

Jdu to řešit :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » čtv kvě 24, 2007 14:29

ešče jsou dobrý Mango, ale jak říkám jsou důležitější parametry než značka.

:wink: třeba nakonec pudeš do Bauer, CCM nebo Jofa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 24, 2007 14:30

Ale jo, chápu, že mi musí sedět na hlavě, ale jsou věci, který třeba zjistíš až časem. To je ale všude. Proto jsem se ptal i na konkrétní věci...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » čtv kvě 24, 2007 14:33

no, musel jsem si rýpnout, končí mi šichta, tak jsem vesel :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Lenka » čtv kvě 24, 2007 14:55

Odpověď na anketní otázku: Do nemocnice nee...ale jízvy zůstaly...
Já mám bellku (asi za litr) - zatím sem nikdy hlavou do ničeho nevrazila, takže v tomhle ohledu je kvalitu těžký soudit. Jinak je docela v pohodě (co se týče třeba větrání). Vybírala sem podle toho, která mi seděla na hlavě, a která se mi líbila :oops: :P . No a taky sem taky byla omezená cenou.
Teďka si kupuju novou helmu (ale integrálku) a dlouho sem váhala mezi Bell (který by mě vyšla mnohem levněji) a Giro. Nakonec mě kamarád (co tomu rozumí) přemluvil pro Giro. Integrálky dělá prej Giro rozhodně kvalitnější...ale jak je to u těch obyč. helem nevím.
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pavlis » čtv kvě 24, 2007 15:09

taky s pritelkyni jezdime oba s Girem a nemuzem si nijak stezovat, takze klidne doporucime
ale je to hodne o tom co padne na hlavu
Pavlis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 12, 2006 9:25

Příspěvekod Petras » čtv kvě 24, 2007 15:32

Tak jestli chceš ja mám ve sklepě nějakou po dědovi barva sedí,je zelená nevím co je to za značku ale má na boku dva blesky(děda byl asi elektrikář) a pohodlná bude určitě bo ji 5 let skoro nesundal z hlavy.
Bohužel má jen 2 větrací otvory arm3
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 24, 2007 16:16

@ Lenka: co to je integrálka :(( ?

@ Pavlis: naposledy jsem na hlavu padl já :mrgreen: ...

@ Petras: není spíš šedá :wink: ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Petras » čtv kvě 24, 2007 16:25

á dědeček byl taky elektrikář že :D
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Lenka » čtv kvě 24, 2007 16:49

Přípluv píše: Lenka: co to je integrálka :(( ?

integrální helma je taková ta helma, co chrání i zuby, vypadá trochu jako na motorku, hodně vydrží...používá se na freeride, downhill aj.
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 24, 2007 16:55

Taková lahůdka

To Giro E2 co mám stojí běžně v obchodě 3500,- já jsem ho náhodou koupil od nějakého čorkaře(evidentně potřeboval rychlý prachy)v Praze na hlaváku za 800,- a dokonce mi sedla na hlavu akorát barva moc neladí ke kolu, ale to už je detail. ps:byla ještě se štítkama a s cenovkou zjevně horké zboží. :lol:

Už rok slouží bez problémů
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Pavlis » čtv kvě 24, 2007 16:58

Přípluv píše:@ Pavlis: naposledy jsem na hlavu padl já :mrgreen: ...


mno abych se priznal tak jednou jsem jel z hospy a pred tim jsem premejslel jestli si vemu helmu. Nakonec jsem se na ni vyprd na ten kousek. A dopadlo to docela skarede, od te doby bez helmy ani rana.
Pavlis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 12, 2006 9:25

Příspěvekod Dena » čtv kvě 24, 2007 18:41

@Přípluv
ještě trošku motaniko tvé hlavy- což tak třeba Rudy Project?
takovou mám (s přídavným kšiltíkem), nepoužívám ji však :| (na silničce jezdím jen v čepičce .. :oops: )
nějak mi dost vadí to nošení na hlavě v létě a taak (vím, že jde o bezpečnost, aby ten obsah aspoň v tom kakáči zůstal a nevytekl - kdo to pak má uklízet, že jooo ) njn.. :((
[-o<
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Další

Zpět na Cykloturistika