Kolo a alkohol

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kolo a alkohol

Příspěvekod scinkk » úte kvě 31, 2016 18:45

asi se stim da celkem souhlasit, kazdpadne je tu stale to nejjednodussi reseni, a to, nechlastat :) abstinent nejsem, tak to snad napsat muzu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod Kjuba » úte kvě 31, 2016 19:37

Hmm, je to všechno moc pěkný, co jsi napsal. Nebudu si to nikde hledat, jestli to tak opravdu je. Věřím Ti.

Nic to ale nemění na tom, že je to z mého pohledu prostě kravina. Povinné ručení se na škodu způsobenou pod vlivem nevztahuje. Jestli je to takhle napsaný v zákonu nevím, ale myslím si, že záměr zákonodárce je jasnej. Prostě účastník nehody (nejen viník) pod vlivem má smolíka.

Jinak s tím, že takhle se dá zničit člověk souhlasím.

A ten příklad s tím bypassem ten se moc povedl. Celkem se i vsadím, že ještě my oba se přesně tohodle v pohodě dožijeme.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Kolo a alkohol

Příspěvekod Lipon » úte kvě 31, 2016 20:14

a kde je ta protiustavnost?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kolo a alkohol

Příspěvekod dudy » úte kvě 31, 2016 21:59

Ústava České republiky
Listina základních práv a svobod
Hlava první
Obecná ustanovení
Článek 4
(1) Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.

Domnívám se, že takovou výjimku (jako neplnění při chlastu), můžeš mít ve smluvních podmínkách u komerčního pojištění na základě oboustranné dohody. U povinného ručení se však jedná o zákonnou povinnost a smlouva s pojišťovnou, v podstatě, nahrazuje prováděcí vyhlášku, což znamená, že všechny tvé povinnosti z ní plynoucí, včetně sankcí, by měly být na základě zákona a v jeho mezích a zákon o pojištění nic takového neukládá.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kolo a alkohol

Příspěvekod Lipon » stř čer 1, 2016 8:03

dudy píše:... U povinného ručení se však jedná o zákonnou povinnost a smlouva s pojišťovnou, v podstatě, nahrazuje prováděcí vyhlášku ...

řekl bych, že v téhle premise je zakopaný pes - o nahrazení nemůže být řeč, povinnost je zcela jasně uložená zákonem
chceš provozovat vozidlo? pak ti zákon ukládá uzavřít pojištění odpovědnosti provozovatele vozidla; výběr pojišťovny a jejích pojistných podmínek je na tobě - vyber si takovou, která ti vyhovuje; žádná ti nevyhovuje? pak máš smolíka

pokud jde o krácení plnění při spoluzavinění - pročti si třeba tohle, hlavně argumentaci níže
krácení pojišťovnou není tedy její libovůlí, jak naznačuješ, ale má oporu v zákoně o veřejném zdravotním pojištění (a nemůže tak být v rozporu s ústavou)

klidně může být předmětem širší diskuse, jesli jedna desítka k obědu má vliv na sníženou ovládací schopnost nebo ne, ale stávající stav je, že si jí dát u nás nemůžeš, a pokud ano, musíš počítat s následkem - zaviněné protiprávní jednání->možné krácení plnění

tuna na ostrově je docela běžný, že se normálně domů jezdí po jedné či dvou flaškách vína, doprava ale zas neni tak hustá
zákony sice povolujou jenom 0,2 ale v reálu je to jinak - když z policajta v noci nebudeš dělat idiota, žes nepil, tak z hodnoty alkotestu nebude dělat tragedii - za předpokladu, že to nešněruješ a seš schopnej to odřídit; přiznání je doslova polehčující okolnost :-)
na druhou stranu, v Čechách bych si to nelajsnul, ani s pivem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kolo a alkohol

Příspěvekod pepino89 » pát čer 3, 2016 7:03

Tak jsem po výslechu PČR... Byli tam svědci co mi volali záchranku a přiznal jsem úplně vše co si pamatuju, shodovalo se to, což mi dle jejich slov jen pomohlo... Prý nemají rádi arogantní koumáky... Mýtus že se berou řidičáky je hovadina a bylo to první co mi řekli abych se nebál... Nemůžou mi dát ani bod... A pokuta - vzhledem k tomu, že to bylo poprvé tak příslušný odbor ÚMO prý dává 3 - 5 tis. Kč... a pojišťovna hradí vše, na alkohol se nehledí... Toť moje neblahé zkušenosti... ](*,)

Edit: PČR to předala magistrátu ke správnímu řízení. Jelikož to byla dorpavní nehoda, byť jsem spadnul sám, nebyl tam žádný jiný účastník a nevznikla nikomu škoda tak za způsobení dopravní nehody pod vlivem alkoholu na kole jsem dostal 25 000,- Kč plus 1 000 Kč za vedení správního řízení. Takže na kole už jen nealko...
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Cykloturistika