Výběr dámského kola do terénu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod daniela87 » pát lis 27, 2015 20:15

Dobrý den ve spolek,

ráda bych se zeptala zkušenějších, kteří by mi poradili při výběru trekového kola pro ženu. Jsem naprostá začátečnice (když teda nepočítám jízdy na kole z dětství). Kamarádka mi v tomto roce několikrát půjčila kolo a já jsem se pro to zkrátka nadchla a jízda na kole mě hrozně baví a naplňuje. V lese je to fakt super adrenalin.

Plánuji si tedy pořídit nové kolo k ježíškovi a udělat si tak radost. Moje požadavky jsou úplně jednoduché: cena do 15 000 Kč, pohodlné sedlo, kvalitní rám a brzdy, kolo hlavně do terénu, ale i na silnici.

A teď babo raď. Dívala jsem se různě po internetu a zatím se mi nejvíce líbí tyhle kousky:
<nejake_zrejme_spamovaci_linky>

Co byste mi poradili vy? Nebo máte úplně jiný tip?

Moc děkuji za rady.

Daniela
Naposledy upravil mike dne pon pro 7, 2015 16:03, celkově upraveno 1
Důvod: zruseny linky, podezreni na spam
daniela87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 27, 2015 19:54

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod GreyMouse » pát lis 27, 2015 23:43

Chtěla jsem ti napsat, že na adrenalin do lesa bude lepší horské kolo než trekingové, ale v těch odkazech horská kola máš O:)
Ženská kola mívají širší sedla, ale jak se ti bude na kterém sedět ti nikdo neřekne, nejlepší je zkusit se na něm projet (ale po pár desítkách kilometrů to stejně můžeš cítit jinak :wink: ). V téhle cenové kategorii bys měla získat dostatečně kvalitní rám i brzdy, pokud budeš jezdit a ne rovnou někde skákat. Měla bys vědět, jak velký rám potřebuješ, tabulku velikostí rámů najdeš třeba tady. Opravdu je dobré si kolo vyzkoušet. Pokud máš poblíž nějaký obchod, který má i webové stránky, zkus kouknout tam. Začneš výběrem na internetu (hlavně si hlídej tu velikost rámu, ta vhodnou množinu často hodně zúží) a pokud tě něco zaujme, můžeš to jít omrknout "naživo".
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod scinkk » sob lis 28, 2015 9:55

Ono je vyber kola celkem slozita vec a celkem tezko se radi v diskusi.
Doporucuju investovat do toho par hodin casu a par veci si nacist, jinak totiz dost realne hrozi, ze si koupis kolo za 15 000 ktere ma hodnotu deset a mene.

Letos jsme vybiral kolo pro me tak pritelku, nejspis na stejny ucel. Takze par bodu na ktere se zamerit z toho co jsme sam vycet a z ceho jsem vychazel pri vyberu, ale jinak jsem zactecnik, takze brat s rezervou.

1) je dost zasadni se rozhodnout, zda horaka ci krosku (trek). puvodne jsem chtel horaka, nakonec mame krosky a jsme dost spokojeni. Zalezi kde a jakym stylem budes jezdit. Pokud bude minimum jizd rekneme v horach nad 500mnm, pocita se s jizdou po polnich a lesnich cestach a ne volnym terenem a nemas potrebu tim lesem jezdit co nejrychleji to pujde tak by mela kroska vyhovovat.
Jezdime 75 % lesni a polni cesty, silnicicm se max vyhybame, ale u nas se tomu asfaltu clovek nevyhne, kor kdyz EU nam tu kupuje kilometry asflatu i na pole a lesy :)
Velky problem je vybrat dobrou krosku ze seriove vyroby, nasel jsem jen par kousku, vsechny mely nejake ALE, nakonec mame oba smontovane kolo na miru. Vse vybrano, vcetne treba sedla dle nasich pozadavku.

2) jedna z nejdulezitejsich veci na tomhle typu kole je odporuzena vidlice. Je to vec, kterou lidi moc neresi a vyrobci se dle toho chovaji. Zakladni deleni je dle mechanismu na pruzinove a vzduchove. Ale i pruzinove muzes koupit za par stovek a nebo za par tisic a proto se casto stava, ze vyrobce na kolo za 15 000 da vidlici za par stovek. Obecne doporucuji vzduchovou, ale to bude problem se v seriovce vejit do 15 tis. Krom jineho je dulezite, ze si vzduchovou nastavis na svou vahu. Pritelkyne, jelikoz je o dost lehci ji ma mene nafouklou, aby ji chodila stejne dobre jako me.

3) dost dulezita pomucka pri vyberu seriovky. Vetsina vyrobci dava komponenty Shimano, coz aspon trochu ulehcuje vyber a provnani.
Shimano ma tyto rady (snad si to pamatuji)
XTR, XT, LX, deore, alivio, acera, altus

serazeno od nejdrazsich po nejlevnejsi. Takze kdyz mas dve kola, stejna cena, ale jedno je kompletne osazeno deore a druhe acera, tak prvni ma lepsi pomer cena/vykon.
Pro lidi, co to to jezdeni moc nezerou bohote pry staci alivio ci deore.
Kolo za 15 tis. kde je neco z rad altus, acera bych se z principu vyhnul, smrdi to prederazenym vyrobkem.
Viz tvuj vyber.
Naposledy upravil scinkk dne sob lis 28, 2015 20:16, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 28, 2015 20:05

2) tady bych jeste rekla, ze vidlice by mela byt uzamykatelna
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod Happy » ned lis 29, 2015 15:18

Nej sou ty marketingový kecy o nutkání se vymanit blablabla. :mrgreen: viz krab.
Jinak uzamykatelná vidle je super, nejlíp z řídítek. Pár let zpět jsme vybírali taky kola a začínali jsme na 15. Nakonec to byl dlouhý příběh se špatným koncem. Aby kolo trochu vypadalo tak drahá třetina má bike za 25 a já ten stejný model sehnal 19. Tak jestli ti nevadí loňský model, rozuměj 2015, už jsou na krámech nejspíš 2016 (což postuješ), tak se dají kola sehnat levnějš s lepším obložením . Já pro svý jel Z Phy do Poděbrad... Vyplatilo se.
Jinak je jasný že kolo se musí v první řadě líbit. 8)
Pak je dobrý, když si člověk pořídí takový kolo si něco načíst o údržbě, jak správně řadit (nejlíp malej malej, velkej velkej. :mrgreen: ) etc.
Další věc je kolo osobně vyzkoušet, jak sedí rám atd. Většinou se prodavájí holý kliky, tak si vybrat dopředu pedály... nejlíp kombíky....
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod pavproch » ned lis 29, 2015 16:30

Happy píše:Jinak je jasný že kolo se musí v první řadě líbit. 8)


už sem to tu gsysik psal:

pavproch píše: To mi připomíná dávnou scénu v krámě s bicyklama:

prodavač: paní a chtěla byste horký bicykl nebo silničku?
paní: ten filajovy.....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod Happy » ned pro 6, 2015 11:25

Jak dopadl výběr kola se už asi nedovíme. :mrgreen: Vzhledem k jedinému příspěvku authorky.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2015 1:03

Zajimave, asi to bude spam:

Registrován: pátek 27.11.2015, 19:54
Poslední návštěva: pátek 27.11.2015, 20:15

Docela slusne zamaskovany :? Rekl bych, ze jde o ten prvni link.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod apuka » pon pro 7, 2015 7:50

Jen technicka - ne kazdy se prihlasuje automaticky pri kazde navsteve. Prece i bez toho muze cist prispevky.... Takze uvedena statistika vlastne moc nevypovida o nicem. Coz ovsem neznamena, ze by to spam byt nemohl....
Ja taky z ruznych kompu jsem tady ruzne, jednou hned prihlaseny, jednou neprihlaseny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod booze » pon pro 7, 2015 14:23

apuka píše:jsem tady ruzne, jednou hned prihlaseny, jednou neprihlaseny.

a to zustava prazdne, smutne misto v mem srdci :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2015 16:00

@apuka: teoreticky to mozne je, ale prakticky je to jeden z typickych znaku spamu. Tenhle ma i nekolik dalsich, takze asi neni nic proti nicemu, kdyz ty linky zedituju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod daniela87 » úte pro 8, 2015 13:23

Vyber kola jeste neni u konce, jeste stale hledam. Vanoce jsou sice za dvermi, ale nejaky cas jeste mam.

Moc teda nerozumim, proc bych mela odkazovat na nejake spamovaci linky? Odpovedi jsem tady procitala, jen se neprihlasuji.

@GreyMouse To je prave ono, trochu si je pletu. Spis chci kolo do terenu, takze predpokladam, ze bude lepsi horske, alespon teda podle tech gum mi prijde, ze to bude to prave. Diky za link na spravny vyber kola, to se bude hodit.

@scinkk Ty jo, moc dekuji za odborne poradenstvi. Sice jsem z toho teda trosku jelen, ale budu se to snazit sledovat.

@pavproch Jo tohle ke mne naprosto sedi. Chci nejaky vymazleny cool kolo, hlavne se mi musi libit.
daniela87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 27, 2015 19:54

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod Maato » úte pro 8, 2015 15:09

A co zkusit bike-forum.cz?? tam budou jistě znalí experti... :drinkers:
Maato
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 23, 2013 8:43

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2015 17:13

daniela87 píše:Moc teda nerozumim, proc bych mela odkazovat na nejake spamovaci linky? Odpovedi jsem tady procitala, jen se neprihlasuji.

Spameri to takhle zkousi casto, takze uz jsme celkem paranoidni. Jestli je to v tvem pripade jinak, tak se omlouvam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr dámského kola do terénu

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 9, 2015 0:11

@daniela87: Pokud se půjdeš zeptat na bike-forum, jak ti doporučuje Maato, tak zkus svůj dotaz napsat konkrétněji. Třeba lépe specifikovat terén, v jakém chceš jezdit. Když napíšeš, že ho chceš na adrenalin do lesa, ale současně dáš odkaz na kolo, u kterého je napsáno, že je vhodné na pohodové projížďky s přáteli, tak z toho nikdo nic nepozná. Jak se ti bude na kole sedět ti nikdo neřekne, jaké se ti bude líbit také nikdo neví a cenu si přečteš sama. Takže maximálně ti může někdo říct, jestli ti do terénu v jakém chceš jezdit, bude stačit kolo do 15 tisíc nebo by to chtělo něco kvalitnějšího. (Pro mě byl největší adrenalin na kole, když se mě z něj pokoušel sundat vlčák, ale to bylo na asfaltu, takže by se na to hodilo naprosto libovolné kolo :wink: ).

Já bych si z kol, na která jsi dávala odkazy třeba nevybrala, i kdyby se mi líbila barevně. Mám pocit, že jedno vážilo 16 kg, což je moc, ale pokud bys ho nikdy nezvedala na střechu auta ani do vlaku, tak by ti to třeba tolik nevadilo. U dalších dvou se mi nelíbil tvar rámu, asi by byl problém dát dovnitř běžnou podrámovou brašnu a tu já chci, protože nechci jezdit s batohem a nějaké krámy táhnu vždycky (peněženka, mobil, klíče, náhradní duše nebo sprej na opravu duší). Ale to má každý jinak a co bude vyhovovat tobě ti nikdo neřekne.

Můžeš zkusit kouknout i na "nakole.cz", mají tam v diskusi i rubriku "Rada při výběru kola". Třeba najdeš tip na koupi tam nebo alespoň zjistíš podle čeho vybírat, případně jak položit dotaz, abys měla šanci, že ti někdo poradí. Ale připrav se na dlouhé čtení a pak na dlouhé porovnávání nabízených kol, takže ježíška spíš než na vánoce můžeš čekat začátkem jara :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09


Zpět na Cykloturistika