nepremokave gate

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

nepremokave gate

Příspěvekod matobng » stř říj 14, 2015 16:07

Ahojte,

kedze ma dnes zastihlo ukazkove jesenne pocasie na biku, a moje polky si moc rozkosou nespievali, ked boli mokre a studene od dazdu, spytam, ake pouzivate nohavice pri bicyklovani ked prsi?

Uprednostnujem nohavice viac uplnute na telo, kludne aj obtiahnute veci, volne moc vo vetre plandaju.
Pacia sa mi celkom tieto od Craftu

Existuje este nieco od inych vyrobcov?

Rady tipu v dazdi nejazdi, su super :) akurat, ze ja kazdy den idem 10km do a z prace a tomu dazdu sa obcas nevyhnem. (btw. v praci sa prezliekam, samozrejme v tom nebudem behat po kancelarii :) )
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: nepremokave gate

Příspěvekod matobng » čtv říj 15, 2015 10:26

este ma napadlo, ma niekto skusenosti s pouzitim neoprenovych nohavic alebo kratasov?
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: nepremokave gate

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 10:30

V neopréne by si sa uvaril. S obtiahnutými gaťami je problém - strečová nepremokavá látka myslím ani neexistuje. Mal som jedny cyklogate s prednými neoprénovými panelmi, ale potil som sa pod nimi ako kôň (a to sa vo všeobecnosti potím dosť málo). Takže teraz v silnejších dažďoch nosím normálne turistické nohavice z Paclite so zipsami na boku. Keby som ich kupoval teraz, určite by som chcel Active Shell.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: nepremokave gate

Příspěvekod matobng » čtv říj 15, 2015 10:38

wawrik píše:V neopréne by si sa uvaril. S obtiahnutými gaťami je problém - strečová nepremokavá látka myslím ani neexistuje.


hej, potenie si celkom uvedomujem ale na tych 10 km do prace a 10 km z prace mi to az tak nevadi, spotim sa dost aj tak, lebo tom mam po kopcoch. Skor my vadi ten diskomfort mokreho zadku, hore mam membranu, ale na nohy by mi vadili plandave gate, mam 2 turisticke, jedny s PU, druhe Montane s Pertex Shield, v ktorych som sa potil tiez celkom slusne, ked som ich skusal na bike.

Preto skor hladam daco viac na telo, co ma najma ochrani proti vode, dnes ked som tak nad tym uvazoval, tak ten neopren by nemusela byt zla volba, ale nikdy som na sebe neoprenove nic nemal, neviem ci sa lahko navliekaju, nasiel som nieco taketo: http://www.mana-shop.sk/mana-shop/eshop/0/0/5/3195 a na to by som obliekol cyklo elastaky.

Ma tu dakto skusenost s neoprenom?
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: nepremokave gate

Příspěvekod malejjarda » čtv říj 15, 2015 11:24

Proti mokrému zadku je nejlepší zadní blatník. :lol:
Fakt, stačí nacvakávací na sedlovku. V pohodě uchrání zadek a záda v suchu. Doba montáže asi 2 sekundy. Taky ho občas vozím.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: nepremokave gate

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 11:26

Tie moje gate majú neoprén aj na zadku. Po desiatich kilometroch v nich budeš komplet mokrý, neoprén nemá žiadnu priedušnosť.

Mokrú prdel a chrbát od kolesa mi vyriešil blatník.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: nepremokave gate

Příspěvekod matobng » čtv říj 15, 2015 11:35

hmm... to mate pravdu, na frkanie od kolesa by blatnik pomohol velmi... ale na vodu, ktora stecie od bundy uz to stacit nebude
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: nepremokave gate

Příspěvekod wawrik » čtv říj 15, 2015 11:43

Z bundy ti nestečie dokopy nič. Kým je nad nulou a nefúka vietor, tak si nohavice nechám zmoknúť a v robote sa prezliekam (alebo nechám uschnúť na tele) - zozadu sú väčšinou úplne suché, aj v stredne silnom daždi.

Navyše niektoré bundy majú extra špeci vyklápací diel práve na jazdu bez blatníku.
gore.jpg
gore.jpg (42.07 KiB) Zobrazeno 6876 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Zpět na Cykloturistika