Držák mobilu na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Držák mobilu na kolo

Příspěvekod RomanaValova » stř črc 29, 2015 20:47

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu - sháním pro přítele držák mobilu na kolo. Existuje nějaký univerzální nebo se shání přímo podle typu telefonu? A jaké parametry se u toho sledují? A jaký je vůbec na ty držáky spoleh, když prší, nedostane se do nich voda? Má cenu vůbec něco takového pořizovat? Předem děkuji!
RomanaValova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 28, 2015 22:20

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Hafi » stř črc 29, 2015 21:03

jestli se tu objeví příspěvek, žes to našla na jistém konkrétním eshopu, tak bude banán bez váhání.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod mike » stř črc 29, 2015 21:06

:D ja jsem si to jen myslel a cekal, co prijde ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod booze » stř črc 29, 2015 21:07

Nectes Seznam internetových a méně známých obchodů...bez OT nevis.
Romano, hlavne at se stary poradne projede na kole a necumi do mobilu. Nehoda neni nahoda :?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod TomasKos » pát črc 31, 2015 14:49

Romano, jestli chcete drzak pro cyklistu na mobil, tak hlavne, at je stabilni, vodotesny a radeji primo pro typ telefonu co mate, prijde mi to lepsi, nez univerzalni drzaky. Co se tyce moznosti uchyceni, tak bud na riditka nebo na ram. Ja jsem drzak na riditkach taky mel nebo spis mam a uz nepouzivam, mam ho ze sunnysoftu a s tim samotnym drzakem nemam problem, ten jsem vybral dobre, ale jednou jsem se nechal unest, pichl jsem do telefonu i sluchatka a malem me srazilo auto, takze od te doby vozim mobil zase hezky v kapse a soustredim se na cestu, protoze to opravdu nebylo nic prijemneho. Ale jestli to ten vas bude mit jenom jako navigaci nebo aby videl, jestli mu volate, ze uz cekate s veceri, tak dobry, ono zase kdyz se nekde ztratite, tak neni spatne mit pred sebou mapu.
TomasKos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 31, 2015 14:31

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Lipon » pát črc 31, 2015 15:05

jeste se delaji drzaky na predstavec
za sebe-telefon zasadne v kapse nebo camelbaku, mit ho na kole si rika tak akorat o poskozeni, at uz vlastni vinou/chybou ci nahodou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod dudy » pát črc 31, 2015 18:06

TomasKos

To je panečku sofistikovanej způsb spamu.
:D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 18:10

To je jen palebna priprava ;-) Ale maji smulu, jak se tu objevi neco konkretniho, pujde cele vlakno dopryc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod dudy » pát črc 31, 2015 18:12

RomanaValova

Roztomilé.
Dva příspěvky.
První odkaz na konkrétní cyklokrám a o šest minut později dotaz na cyklodoplněk.
Možná jsem jen paranoidní, ale to neznamená, že po mě nejdou...
:D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 18:19

Paranoidni mozna jsi, ale tihle jsou jasni oba :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Quido » úte srp 4, 2015 10:53

Uz to tema tady je, a kdyby nahodou opravdu nekdo chtel v tomto smeru nejaky nazor k veci, tak muj je tento:

Obecne nejsem zastancem drzaku na mobil na kole - jak jiz bylo receno, jednak odvadi pozornost od jizdy a pak je vystaven moznosti poskozeni, ale kdyz uz by nekdo drzak mermomoci chtel, pak je shrnuti asi nasledujici

Pokusim se o porovnani vyhod a nevyhod univerzalniho drzaku proti drzaku primo na dany model (zobecneno)
Vyhoda univerzálního
- pri zmene mobilu vetsiniou neni treba menit drzak (obal)
- mozno zapujcit i rodinnemu prislusnikovi ci kamaradovi
- casto byva spojen i s dalsimi funkcemi ci brasnickou (nemusi byt vzdy vyhoda)
Nevyhoda univerzalniho
- nikdy neni zcela univerzalni (rozmery, upnuti atp)
- mnohdy zcela nesedi ci nedrzi jak ma a je nutne delat dalsi upravy

Vyhoda drzaku na dany typ mobilu
- temer vzdy lepe drzi a lepe se s nim manipuluje
- temer vzdy je lepe zpracovany
Nevyhoda drzaku na dany model
- při zmene typu mobilu je nutno zmenit i drzak

Pochopitelne v obou skupinach jsou velke rozdily v cene, kvalite provedeni a zpusobu uchyceni, cili rozhdnout se nebyva lehke - nejlehci a nejistejsi rozhodnuti je drzak neporizovat... :wink:

nekdy se nestacim divit, co si vsechno si lidi na ta kola nenavesi... :roll:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Quido dne pon dub 4, 2016 19:04, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod mifr » stř srp 5, 2015 12:46

Ač to zakladatelku tématu asi nebude zajímat, tak jeden držák/pouzdro teď mají na slevomatu...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Happy » čtv srp 6, 2015 6:52

To sou syčáci. Na dx.com ho mají za 190 Káče. :lol:
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Lipon » čtv srp 6, 2015 7:56

proč syčáci? co ti brání si to na dx koupit?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Happy » čtv srp 6, 2015 8:39

Nic. Už ho delším dobu mám.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Lipon » čtv srp 6, 2015 11:55

Pak je tva reakce dost mimo misu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Happy » čtv srp 6, 2015 13:41

Ani ne. Spíš je to klasický vydělávají na lidský blbostí. Původní cena 500, sleva 50 procent a pořád to nestojí tolik,kolik je v PRC normální cena.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Hafi » čtv srp 6, 2015 14:54

no, neřekl bych automaticky, že někdo, kdo se živí dovozem nějakých výrobků je syčák.

Předpokládám, že toho koupil velký počet za o trochu lepší cenu než těch 190, pak to proclil, zdanil, zajišťuje zákonnou záruku (bo číňan se na něj vys...) a přirazil si marži...a ať už z důvodu reklamy nebo vyprázdnění skladů to tak za náklady (po odečtení provize slevomatu) prodává.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Lipon » pát srp 7, 2015 8:27

Happy - Na jaky blbosti? Vzdyt je to ouplne normalni obchod, notabene kdyz si kazdej muze vybrat, jestli si to najde a objedna z Ciny/HK na ebay nebo dx.

A kdo z toho bud ma strach, neumi jazyky, neumi/neche nakupovat pres net apod. tak to necha na nekom jinym, kdo to umi. A kterej si to samozrejme necha zaplatit, panc tomu zas venuje nejakej cas, prostredky atd. atd. Ale co je kurna komu do toho? Pokud mam pocit, ze je to drahy, tak si to bud nekoupim, anebo, pokud to potrebuju, tak to zaplatim. Anebo se naucim nakupovat pres net z Ciny, zadna kvantova fyzika to neni.

V dnesni dobe, kdy ma (temer) kazdej pristup k internetu, tak je to otazka par minut si najit cenove srovnani anebo srovnatelnou alternativu. A kdo ani tohoto neni schopen, proste tu vyssi cenu musi akceptovat.

Takze plac nad vysokou cenou v Cechach, protoze ze kopeckama je to levnejsi, je fakt na spatnem hrobe.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod grco » pát srp 7, 2015 9:01

@Lipon: To predavas na tam slevomatu ty? :) Sa ta to nejak dost dotklo... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod booze » pát srp 7, 2015 9:05

na obranu happyho: je hodne lidi, kteri nechapou net a klikaji na vse, protoze reklame veri. Maji konicky a chteji ty veci = jsou odkazani na prekupniky. Radi by to koupili levneji, ale tito prekupnici jsou zamereni zejmena na tuto netnegramotnou skupinu.
Podivej se kolik lidi chodi do "outdoor obchodu", Husky, Envy... ted me nic nenapada a ty nekvalitni veci kupuji. Koupil jsem kamosce bundu OR v USA na lyze. Po dvou mesicich ji vratila, ze ji nechce a chce radeji Husky, protoze to je u nas znama znacka, ted klepe na lanovce kosu ve znackove Husky mrdce.
Kdybych ja rozjel obchod s cistokrevnou cinou, pod nalepkou EU, tak to nepozna nikdo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Happy » pát srp 7, 2015 9:22

Abych uvedl vše na správnou míru,kolem slova sycaci měli být uvozovky. Mě samozřejmě úplně jedno za kolik to prodávající. Jejich klientem nebudu. Každý zboží má svýho tupce, teda kupce. Že to někdo z Vás za ty penize koupil. :twisted:
BOOZE. dík.
Jinak asi nejsou první koho napadlo rozprodávat věcí z Prc.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Lipon » pát srp 7, 2015 11:28

No a co, ze nechapou a klikaji? Sorry, ale takovejhle argument fakt neberu. Dokud maj obcanku, jsou za sve ciny zodpovedni. Mam jim snad nekdo stat za zadkem popr. vodit za rucicku, aby si nahodou neublizili anebo neutratili zbytecne moc za nejakou zbytnost? Proc?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod booze » pát srp 7, 2015 12:07

Me to pripada, jako past na zakaznika (hlavne starsi rocniky). Chteji si neco koupit, ale jsou negramotni v nakupech na netu, tak kliknou na prvni vec, kterou vidi.
Kdyz prisel na sousedku exekutor, tak jsem se nestacil divit, co mela doma za "vyhodne" nakupy a za jake ceny. Nejake prachovky, ktere stoji v obchode 30kc mela na "super splatky" s koncovou cenou 70tis. Je spis otazkou, jak jim za zady stoji deti, ktere jsou naockovane proti nekalostem na netu a jak kontroluji sve rodice, aby nekupovali predrazene, nekvalitni vyrobky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 15:50

Srovnavas nesrovnatelne. Kdyz nekdo nalaka duchodce na zajezd a pak je nekam zavre a nuti podepsat smlouvy na veci za desitky tisic, co maji setinovou hodnotu, tak je to svine a hyena co patri zavrit. Tohle jsou normalni prekupnici, kteri nejakou hodnotu pro zakaznika pridaji. Cesky web, platba v korunach, rychlejsi dodavka a zadny opruz s celnikama. Kdyby neexistovali, tak si to jejich cilova skupina neobjedna vubec. Sleva zrejme chytak je, ale podobne veci delaji bezne i superhyper.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Quido » pon dub 4, 2016 19:01

a neco noveho o drzacich ...?
:twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod daweking » čtv úno 9, 2017 15:41

Mohu doporučit držáky na představec. Já mám třeba IBERA IB-PB16.
https://www.pepebike.cz/cz-detail-15061 ... -pb16.html

Montáž je jednoduchá. Jen odšroubujete tu zaslepku na představci a našroubujete tam zaklad toho držáku.
Ten tam pak můžete nechat, nebo ho můžete oddělávat pokaždé, když držák nebudete používat. Já to tak radši dělám, protože když kolo věším na zeď, tak ho chytám právě za představec a nechtěl bych tu část držáku zlomit.
Pak jen do průhledného obalu nacpete mobil, zacvaknete do namontovaného držáku a hotovo.

Drží to pěkně, nijak se to nepřetáčí, mobil je aspoň trochu chráněnej. Jde pěkně vidět na display a celkem dobře to přes fólii reaguje na dotyk. Můj Samsung S4 mini do toho padne jak ulitej. Další výhoda je, že to nezavazí na řidítkách. Můžu tam mít zároveň na jedné straně cyklocomputer, na druhé světlo a vše je dobře dostupné.
Stálo to sice asi 400-500 Kč, ale nelituju.

Koupil jsem ho poté co jsem měl nějaký levný šunt z Číny. Ty nedoporučuju, závity jsou plastové, takže se to nedá pořádně utáhnout a hned to praskne. Měl jsem to jednou na řidítkách a na každém hrbolu se to pootočilo. Při druhé pokusu o montáž jsem s tím flákl o zem a rozdupal to :D

Dobře vypadá i toto https://www.quadlockcase.com/. Ale nemám iPhone a asi to bude drahý.
Naopak nedoporučuji něco na tento styl: https://www.pepebike.cz/cz-detail-14961 ... a-ram.html
Zkoušel jsem takovou kolegovu brašničkuto jen na chvilku. Nechtělo to pěvně držet (možná nekompatibilní s mým rámem) a pořád jsem do toho kopal kolenama.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod jedik » čtv úno 16, 2017 2:28

Já osobně doporučuju
https://www.aliexpress.com/item/Univers ... 97573.html

Vyzkoušel jsem ho už na několika cestách a vždy naprosto v pohodě. Za tu cenu je to fakt neocenitelné.

Btw. jinak to můžete vidět i v českých obchodech za asi 300,-, kde je to jen přebrandováno a dodáno jakožto Made in Austria :lol:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod dlouhan » úte úno 21, 2017 6:07

jedik píše:Vyzkoušel jsem ho už na několika cestách a vždy naprosto v pohodě. Za tu cenu je to fakt neocenitelné.


Souhlas, používám a je super. Do většího drncání je třeba vypodložit jej (mezi gumu a mobil) klacíkem. Traily bych si s tím asi netroufl, a do deště taky není.
dlouhan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 17, 2017 21:38

Re: Držák mobilu na kolo

Příspěvekod Jimm22 » úte úno 21, 2017 11:27

Mně vydržel na kole asi 5km maximálně, pak se zlomil a byl jsem rád, že mobil zůstal celej. A to jsem jel jen po polňačce, na trail bych to fakt nebral. Mnohem lepší je dát si mobil do kapsy na ramenním popruhu.
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Další

Zpět na Cykloturistika