Off-road cyklotouring/Bikepacking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod apuka » úte čer 7, 2016 12:59

No vsak pockej, az se budes valet po zemi od smicho, jak nekde upadnes tak nestastne, ze Ti kotouce z brz hezky rozrezou pulku nohy :wink: (ne, ze bych Ti to pral). Ony brzdi vetsinou mozna lepe, ale pokud mas stesti a to kolo spadne "spravne" na Tebe, tak je to jako maceta.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod grco » úte čer 7, 2016 13:20

Paneboze, to je zas argument...

Jak "Pasy su nahovno", lebo 1 clovek z miliardy kvoli pasom umrel! Keby nebol priputany, tak zije!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod oodoow » úte čer 7, 2016 13:27

@grco: jo, taky mi to tu někdy připadá jak v mateřské, některé ty argumenty
@apuka: kolik případů je evidováno, že by kotouče z brzd někomu hezky rozřízly půlku nohy?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod apuka » úte čer 7, 2016 16:46

Ja jsem psal nejaky "argument" :shock: . Asi zase vidite neco, co chcete a co neni.... Naucte se uz, kurna normalne cist to, co je napsane, ne to, co chcete cist.
Pokud jste si oba nevsimli, ani slovo jsem nepsal ani o tom, ze nekdo nema pouzivat kotoucove brzdy. ANi to nerikam, ze kdybych kupoval kolo, ze bych nekoupil s kotoucovkama.
Moje reakce byla na reakci grca a jeho "V brzdy fuj!". Kdyz je nekdo tak "zasadovite" zasadeni proti vsemu, co mu prijde mene dobre nez to, co ma nebo by chtel mit, tak se nemuze podobnym reakcim (vcetne reakce GM a mne) divit.

Ale kdyz uz tak moc chce outdoow, tak statistiky nemam, ale mne staci i tento jediny, resp. predtim jeste jeden jiny pripad. Je to silnice, ale stale cyklistika a ukazuje, ze kotoucovky v soucasnem stavu nemaji jenom same vyhody. A v tom off-roade se taky muze stat, co jsem popisoval - ze by clovek nechtic upadla a nestastnou nahodou se mu kotouc zareze do tela nebo se mu vysmykne noha a od kamene nebo korene se odrazi ke kotouci.

Nota bene, grco, rekni mi jak chces cist knihy z Tveho seznamu? Tam kazda druha je napsana tak, ze casto zalezi na precteni kazdeho jednotliveho slova a to presne tak a v tom kontextu, jak je psane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod grco » úte čer 7, 2016 17:24

Hehe, presne som cakal, ze pride s tym tohtorocnym pripadom z Paris-Roubaix :D

Ked to koleso stoji, tak ten kotuc nie je nijak vynimocne nebezpecny. V pelotone je to nebezpecne preto, lebo je tam 200 cyklistov a moze sa stat, ze ked ta jebne, tak takym sposobom, ze narazis do ineho cyklistu, ktory ide 45 km/h a ten kotuc sa TOCI!

Ja ale v pelotone nejazdim, takze mi je to fuk. Je to klasicka otazka "vyhody vs. nevyhody". Nevyhody su pri mojom pouziti marginalne, kdezto vyhody su dost velke.

Za druhe, moje "valanie sa od smiechu" bola reakcia na vase "brzdy nepotrebujes, ked nosis kolo na zadech, novy typ ultralightu, bla bla bla". Vobec nie na V brdy, pretoze ty, ani GreyMouse ste vobec nereagovali na to, ci su "lepsie" V brzdy, alebo kotucove. Reagovali ste na to, ze som niesol kolo na zadech, takze si to chod precitat znova, a potom niekoho napadaj s tym, ze "necita cele tvoje prispevky".

Je zaujimave, ze toto "nepochopenie prispevkov" sa ti stava aj s inymi uzivatelmi v inych diskusiach, ak si dobre pamatam, takze mozno by si mal chybu hladat niekde inde...

A o moje citanie knih sa neboj.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod apuka » úte čer 7, 2016 18:03

Jo, ja hledam, ale v tomto pripade nejak nenachazim. Nebo mi rekni (stejne tak oodoow), jak jste prisli pri mem prispevku na "argumenty". Kde jsi tam videl nejaky (hoc pseudo-) argument nebo ze bych neco chtel argumentovat???
Nevytacej se z toho a rekni kde, jaky argument se Ti zdal hodny na obrat "to je zas argument"?
grco píše:moje "valanie sa od smiechu" bola reakcia na vase "brzdy nepotrebujes, ked nosis kolo na zadech, novy typ ultralightu, bla bla bla". Vobec nie na V brdy

a ja jsem taky psal (zase stacilo by cist pozorne)
apuka píše:Moje reakce byla na reakci grca a jeho "V brzdy fuj!".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod grco » úte čer 7, 2016 18:25

Paneboze, ty do toho pridavas prispevky z buducnosti? Ked som pisal, ze je to blby argument, tak ten tvoj dalsi prispevok (reakce na oodoow, kde spominas V brzy) este NEEXISTOVAL!

A kazdopadne tvoja REAKCE na moj prispevok: "V brzdy fuj" bola, parafrazujem: "Moze sa ti stat, ze ti kotucove brzdy pretnu nohu, lebo su ako maceta". To UPLNE KAZDY, kto ten tvoj prispevok precita pochopi ako ARGUMENT PROTI KOTUCOVYM BRZDAM.

Pochopil som to tak ja, a pochopil to tak aj oodoow. Takze nie som jediny! Zase len ty tvrdis, ze si tym myslel nieco ine...

Ale mne je fakt jedno co si tym myslel, s tebou sa bavit je fakt vycerpavajuce. ](*,)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod grco » úte čer 7, 2016 18:30

Teraz napise, ze som to vytrhol z kontextu, alebo nieco take...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2016 18:32

:roll: co kdybych vam zalozil vlastni vlakno a vsechny vase debaty tohoto typu (co kdo napsal, jak to myslel a kdo co nepochopil) tam presouval? Nebo jeste lip, co kdybyste si to vzdycky vyrikali v SZ? Aspon ostatni usetrite Caplocku, vykricniku a trojitych otazniku. To vsechno je mimochodem znamkou dusevni nestability :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod grco » úte čer 7, 2016 18:34

@mike: ale ked to s nim riesis ty, tak je to v pohode?

mike moze pisat co chce, ale ostatny nech sa bavia v SZ...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2016 18:41

Neni. Vsak uz si taky davam posledni dobou pozor, abych do toho nesklouznul. Sam vidis, ze tenhle druh debaty s apukou nikam nevede a je to naprosta ztrata casu pro vsechny zucastnene (i nezucastnene).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod grco » úte čer 7, 2016 18:43

Jo no, vsak ja uz som napisal, ze na to kaslem, lenze on ma do toho nejak vzdy vtiahne :D

Uz sa nedam...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2016 18:46

Ja vim, je tezke tomu odolat, sam jsem s tim docela bojoval. Nechci po tobe nic jineho, nez aby ses o to taky pokusil. Apuku evidentne nepredelame ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod scinkk » úte čer 7, 2016 18:55

nieco v tomto style, ale strmsie

jo tak to jo, tohle by asi nepotesilo ani nekoho na hardtailu :)

V brzdy fuj!

ja je chtel, pac na typu kola a na terenu ktery jezdim, enmam koutoucovky jak vyuzit. Vecka aspon umim sam nastelovat ci opravit. Sice vetsina lidi nemusi na kotoucovky roky sahnout (pokud enmaji enajky sunt), ale i tak, je net plny dotazu, jak zajistit aby kotoucovky nepiskaly, neco z nich neteklo, aby brzdili, jak je odvzdusnit, seridit atd. Pokud pro me nemaji vyhodu navic, tak proc bych riskoval tyhle starosti. Nj jako je to stylovka no, takze jsou ted snad na vsech kolech, vcetne tech nejlevnejsich :)

@booze: ja vymenil puvodni shimano za tyhle tribarevne BBB. Nepiskaji a o poznani lepe brzdi, nekdy az moc :) V mokru toho moc najezdeno nemam, takze uplne nemuzu rici, jak jsou dobre do mokra, ale nejaky ty kaluze a blato jsem taky projel a dobre :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Off-road cyklotouring/Bikepacking

Příspěvekod grco » úte čer 7, 2016 19:47

@scinkk: to nastavenie a opravenie ako vyhodu chapem, zas mne je to nanic, neviem nastavit ani Vcka, takze je mi to jedno :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Předchozí

Zpět na Cykloturistika