Přeprava kola

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přeprava kola

Příspěvekod Dundee » čtv bře 27, 2014 22:35

Napadla mne jedna otázka. Nevadí kolu s kotoučovými hydraulickými brzdami, že je "horenohama", tj. řidítka a sedlo jsou opřené o zem?

Nemůže někde vytéct brzdová kapalina, nebo se brzdy nějak zavzdušnit?

Zajímá mne to v souvislosti s přepravou kola, tedy kolo dám do auta takto naruby a zůstane tam třeba 24hod....když zůstane v autě na parkovišti, tak se i hodně ohřeje, v autě je běžné mít v létě 50°C i víc.....nemůže se něco pokazit?

Už jsem kolo takto vezl a zatím ty dvě cca 2hodinové jízdy přežilo. Ale zvažuji i nějaké delší cesty.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Přeprava kola

Příspěvekod Chmeld4 » pát bře 28, 2014 7:43

Nevadí mu to. Brzdy se zavzdušní jedině když začne unikat kapalina. Teplota by mohla brzdy ovlivnit, ale ne moc výrazně. Duše (pláště) by neměli být na přímém slunci (ve velkém vedru) přehuštěné.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Přeprava kola

Příspěvekod yenya » pát bře 28, 2014 8:29

Zrovna nedávno jsem čistil své kotoučové brzdy Shimano a nechal jsem kolo "na zádech" přes noc. Ráno jsem ho otočil a brzdy byly nefunkční, jak kdyby byly zavzdušněné. Ale asi za půl hodinky se chytly ... je možné, že u jiných systémů toto mají ošetřené, ale u mých Shimano ne !
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Přeprava kola

Příspěvekod RUMcajs » pát bře 28, 2014 12:24

Pri preprave byciklu se sundanyma kolama je treba vrazit neco mezi desticky.
But originalni plastove rozperky, nebo kus prelozeneho papiru.

Brzdy se mohou zavzdusnit ci kapalina uteci kdyz dojde k zmacknuti packy a vysuniti pistku vic nez bezne dovoli kotouc.
Ve vzacnych pripadech muze vyteci kapalina pres netesnici expanzni nadrzku na pace.

Jesli bylo brzdy potreba po preprave "napumpovat", tak je v systemu vzuchova bublina ktera se pri delsim prsunu dostala z expanzky k trmenum.
Po napumpovani se vrati bublina k pace a brzda funguje jako predtim.

Teploty v aute neni treba se bat.
Na sjezdaku jsem behem jizdy v lete rozpalil brzdy tak ze naslineny prst sycel po prilozeni na trmen.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland


Zpět na Cykloturistika