Súľov - cyklotrasy s vozíkom

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Súľov - cyklotrasy s vozíkom

Příspěvekod wawrik » pát srp 23, 2013 9:14

Dá sa v Súľove urobiť nejaký rozumný cyklookruh s detským vozíkom? Nemalo by to byť priveľmi hrboľaté, nech malého z vozíka nevystrelí, a mala by byť dostatočne široká, žiadny singláč. Väčšie stúpanie nejako nevadí, prudký zjazd áno.

Takto z hlavy mi napadá trasa zo Súľova do Vrchteplej po červenej (je to celé asfalt?), potom sa nejakými poľnými cestami premotať 1-2 km na východ a asfalatom z Hradnej naspäť. Je to reálne?

Ešte sa mi vybavuje, že žltá cez sedlo Patúch do Zbyňova bola občas celkom rovná, ale neviem, v akom stave je teraz.
Naposledy upravil wawrik dne pát srp 23, 2013 11:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Súľov - cyklotrasy s vozíkom

Příspěvekod kaarkull » pát srp 23, 2013 11:01

Cervena zo Sulova (Cierneho potoka) do Vrchteplej nie je asfalt, je to sirsia lesna nespevnena cesta a miestami dost hrbolata, su na nej sutre kludne tak 10cm velkosti, strk + je trochu vymleta od vody, ktora tadial tecie po dazdi. Asfaltovy je iba kusok v doline Cierny potok, ako su chaty.
Viac v pohode bude myslim cesta cez Hradnu.
Takisto by asi sla modra zo Sulova do Podhoria, mozno az na ten 'toboganovy' kusok pred Rohacskym sedlom. Akurat sa na nu pripojte radsej zo Sulova zo stredu dediny - chodte po asfaltke okolo krcmy smerom hore az na luky nad Sulovom.
Ta zlta cez Patuch by mohla byt ok, ale uz som tadial dlhsie nesla, tak to ber radsej s rezervou :)
Vsetko su to nespevnene lesne cesty, miestami vymlete a s nejakym tym sutrom, takze vozik bude zlahka hopsat.
Inak zo severnej strany (od Pastinej Zavady a Pekliny) su pohodovejsie lesne cesty kde by sa to mohlo dat kludne aj vozikom, napr. 'prejazd cez sedlo Rôsoviny' spominany v trasach bikemaratonu nizsie.

Mrkni na trasy sulovskeho bikemaratonu, kde maju dobre popisane povrchy a aj ake prekazky pribl. cakat pre dalsiu inspiraciu.

Daj potom vediet, kam ste sa vybrali a ci to bolo pouzitelne v tejto zostave :)
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Súľov - cyklotrasy s vozíkom

Příspěvekod wawrik » ned srp 25, 2013 18:19

Poklepom na mieste sa zistilo, že Súľov je pre malé decká vysoko použiteľný. Však má na to skvelé predpoklady, všade je blízko. Nie je to úplne pre cyklovozík s tak malým deckom, ale čojaviem pre ročné a viac, čo vydržia aj trochu kodrcania, je to raj.

Väčšinou sme sa iba pešo prechádzali po kotline a na hrad, ale pre malého v kojeneckej vložke sme našli aj jednu-dve cyklotrasy, čo celkom stačilo. Prvá, žltá cyklocesta zo Súľova do Vrchteplej okolo kempu, je bez problémov (úplne fantastická je opačným smerom). Druhá - do sedla Pastúch - tiež, len kvôli sklonu už prešmykovalo zadné koleso... Do Zbyňova sme nešli, vyzeralo to, že sa odtiaľ blíži búrka (nakoniec neprišla), tak sme sa otočili naspäť.

Turistická červená z Čierneho potoka do Vrchteplej sa síce dala tiež, ale vééééľmi pomaly, prvá polovica je dosť kamenitá. Našťastie sme ju išli smerom hore, tak to malý celé prespal. Za odmenu sme po výjazde z lesa nad Vrcheplou mali naozaj krásny výhľad a exkluzívny zjazdík po tráve... A boli sme tam sami, čo v sezóne nie je úplne jednoduché :-)
P1040645 male.JPG

Inak klobúk dole pred človekom, čo sa tak oprel do tých cyklociest. Naposledy som tam bol tak pred desiatimi rokmi, cyklocesta tam nebola ani jediná, a po intermezze s nejakým úchylným urbárnikom zo Zbyňova, čo nás do sedla Pastúch naháňal na Lade Nive, som tam chodiť prestal. Teraz je to cykloraj, všade samá cyklocesta, dobre značené, dá sa ísť naozaj kamkoľvek a s akoukoľvek obtiažnosťou. Kopec inteligentných skratiek a nájazdov, vidno, že pri kreslení trás niekto používal hlavu. Škoda, že som frajerke nejakým omylom zbalil trekingový bajk namiesto horského...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Zpět na Cykloturistika