Zámek na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zámek na kolo

Příspěvekod BMAJTZ » ned srp 4, 2013 15:44

Zdravím, rád bych se vás zeptal jaký používáte zámek na kolo a nebo případně jaký byste doporučili? Osobně sháním něco docela odolného ale za rozumnou cenu. Dost mě zaujal například tento: http://aukro.cz/u-zamek-na-motorku-kolo ... 50274.html otázka je jestli vůbec něco vydrží za tu cenu. Moje kolo je poměrně staršího data přesto bych nerad aby mi ho někdo v městě ukradl.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Zámek na kolo

Příspěvekod jedik » ned srp 4, 2013 17:02

Jestli máš starší kolo (jako já), a jestli ho nenecháváš zamčené na méně veřejných místech více než řekněme tři hodinky anebo dokonce přes noc (jako já), tak si kup co nejlehčí, nejtenčí (8mm) a delší (160cm) lankový zámek a důsledně zapínej přední kolo i rám. Jako já :)

Důsledně praktikuju mnoho let a nikdy mi ho neukradli. Všechno ostatní je zbytečně drahé, těžké a neskladné.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zámek na kolo

Příspěvekod BMAJTZ » ned srp 4, 2013 17:09

Mno důvod proč se ptám je ten, že jsem měl kdysi kolo a k němu 2 lankové zámky (průměr byl okolo těch 8mm), jednoho dne na místo kola ležely na zemi pouze přestříhané zámky. Upřímně řečeno klasickému lankovému zámku nevěřím, jeho přestřihnutí či rozbití je otázka vteřin a spíše než bezpečnostní funkci pouze případné zloděje maximálně odradí. Je fakt, že sháním něco normálního co bude alespoň nedobytně působit a jeho zničení bude trvat alespoň minutu. Jinak klasický lankový teď mám, ale důvěru v něj teda ne.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Zámek na kolo

Příspěvekod Wiking » ned srp 4, 2013 18:37

Tento zamek mam. Mozna ne od stejne firmy, ale stejny typ zamku..
Kola mi zatim neukradli, takze asi je dobry :-)
Nevyhody jsou : 100% VAHA, vazi snad pul kila, nejmene. Ber to tedy jako vyhodu :-)
Potom POZOR: jsou tam 2 klice, ty jsou kulaty, a ja jsem jednou nekde ztratil to zelezny z toho klice, na krouzku na klice me zustalo jen to cerne umelohnotne, a to zelezne zmizelo .. Hmm.. Takze ten druhy jsem vytahl klestema , zdrsnil na brusku a zalepil zpet kvalitnim 2slozkovym lepidlem jako prevenci proti ztrate. Tyhle klice ti nikde neudelaji, co ja vim..
Dale prilozim citat: kdyz chce lump nekde neco ukrast, ukradne to.. nezabranis tomu.
Muzes mu to jen ztizit :axe: .. ale nezabranis tomu.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Zámek na kolo

Příspěvekod defenger » ned srp 4, 2013 19:42

takzvaný U-zámek, jsem mel taky, než jsem si poškodil zámek (ovšem težký a neskladný). Odolně působí, i když skutečná odolnost je dle výrobce. K nejlepším patří např. zn. Abus. Dost dobře působí i zamky na principu skladacího "zednicko / truhlářského" dvoumetru. Má vysokou odolnost proti preštípnutí a je skladnější. Lankové zámky jsou nejskladnější a nejlehčí, ale není dobre se od nich vzdalovat přiliš daleko :-)
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Zámek na kolo

Příspěvekod BMAJTZ » pon srp 5, 2013 8:54

Mno co já vím tak U zámky se v Holandsku kradly jenom tak, že se rozevíraly heverem, je fakt, ze to nemusí platit pro všechny, ale jako psychický efekt to může působit dobře.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Zámek na kolo

Příspěvekod Vachon » pon srp 5, 2013 9:23

V Holandsku je možný přežít jen s naprostým veteránem, jinak si svý kolo (stále stejný) obden kupuješ v bazaru... Co se týče zámků, tak "starter" je zámek na motorky, s kolařskejma jseš za idiota.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst


Zpět na Cykloturistika