Oblečení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Oblečení

Příspěvekod Chmeld4 » stř zář 19, 2012 12:33

Ahoj, jaké oblečení mate na cykloturistiku? Co se vám osvědčilo? Já mam zatim takové obyčejné, ale chce to něco lepšího

Tohle je opravdu ze široka položená otázka takže na ní odpovím taky podobně.
Většinu letního i zimního oblečení na kolo mám od firmy Kalas. Nezdráhám se to prokládat třeba funkčním oblečením značek Jitex, Klimatex, Craft atd...

Takže například včera sem na sobě měl triko Jitex, kraťáky DirectAlpine, ponožky Moira. Po tom co se smráklo tak sem nahodil lehkou mikinu (druhou vrstvu)od NorthFace a návleky na kolena od Kalas.

Prostě kombinovat do spokojenosti. Není třeba se zatěžovat na jednu značku ;]
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Oblečení

Příspěvekod Dundee » ned bře 9, 2014 11:18

Chci si pořídit cyklokraťase s vložkou, pro cykloturisiku na MTB.

U upnutých se mi nelíbí, že když člověk sleze z kola, tak vypadá jak s plínkou. Proto, pokud to bude možné, se chci poohlídnou spíše po volných cyklokraťasích. Vím, že jediná správná možnost je vyzkoušet si je a tak to taky i udělám.

Je však nějaká nevýhoda "volných cyklokraťasů s vložkou" oproti "přiléhavým".
- Napadlo mne, že ve sjezdech se ty volné mohou zaháknout za sedlo, pokud člověk jde za sedlo.
- Pak si nejsem jist jestli se u volných dají použít zateplené návleky na nohy, jestli nebudou sjíždět dolů ze stehen ??
- Napadá vás ještě něco, v neprospěch "volných", popř na co se zaměřit při výběru?
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Oblečení

Příspěvekod Chmeld4 » pon bře 10, 2014 8:46

Prakticky jde většinou o kratší přiléhavé kraťasy s vložkou, na které si navlečeš lehké volné, takže se v tom člověk trochu víc potí. Záleží samozřejmě na modelu a potivosti. Zaháknutí za sedadlo bych se nebál. Ještě sem neslyšel že se to někomu povedlo :D Návleky samozřejmě použít jdou. Mě osobně slejzaj snad všechny co sem vyskoušel a to jak na kraťáky, tak na holou kůži. Asi mám divný nohy :D
Jo a dávej bacha jestli kupuješ z vložkou. Sem na razil taky na případy že vložku si musíš dokoupit zvlášť :wink:


btw: můj tip na kraťáky
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Oblečení

Příspěvekod Macik07 » úte črc 29, 2014 12:11

Také bych potřebovala poradit. Nejsem žádný velký jezdec. Občas sednu na kolo a jedu se projet. Koupila jsem si nějaké základní kraťasy, trika a bundu. Teď vybírám rukavičky. Vybrala jsem tyto: <spam> ale nevím jak jsou dobré. Mají gel, protiskluz. Mají mít i něco jiného?
Macik07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 29, 2014 11:58

Re: Oblečení

Příspěvekod sandy » úte črc 29, 2014 19:14

Ja treba vozím jen upnute ale kluci co se mnou jezdí na cyklovandry si koupili spodky s vložkou a na to si berou volné kratasay. Co vím tak nevýhoda je v tom, že máš dvě vrstvy. I když jsou volné a "větrají" tak jsou to dvě vrstvy.Je pravda že volné vypadají líp někde na veřejnosti, třeba na hradě, nebo tak ale já to neřeším a bez "plíny" už bych na kolo ani nesedl. Máme týmové dresy od GO a zatím spokojenost. Ted přesedlávám na FNX. Není to vyloženě RACE Cyklo ale je to bezva volnočasovka. Návleky používám a je pravda, že mi sedí první asi po šesti pokusech. To je EU tabulkování velikostí. Neberou v potaz vyšku postavy. jen obvody. Na vandry teda vozím ty návleky a termotrika. Mám sensor a zatím spokojenost. Ty vozím dvě jedno na sebe a jedno větší na spaní pokud je potřeba. Ale už se mi taky stalo, že jsem se dva dny třepal zimou at bylo teplo nebo ne. Nakonec jsem převlíkl triko do obyč tílka a zima pryč. Takže vozím i ještě jedno "termo tílko". Dlouhe kalhoty si beru občas taky sebou, samozřejme uplé(zaberou mín místa) a pak vozím tenkou softshellku a ponožky. Ty si beru na víkend klidně patery, že není nic horšího než mokré nohy v tretrách. Ted mě tak nic nenapadá co ještě dál, ale určitě ještě něco je.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Oblečení

Příspěvekod Cyklokolo » ned kvě 31, 2015 11:06

Osobně bych doporučil spíše něco od značky Assos. :)
Cyklokolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 30, 2015 15:44

Re: Oblečení

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 31, 2015 13:07

Assos je docela drahá značka.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Oblečení

Příspěvekod mayya » ned kvě 31, 2015 20:50

Chmeld4 píše:btw: můj tip na kraťáky


Jak je komu libo a příjemno - já teda dávám přednost volným kraťasům (samozřejmě pod to "spodní" přiléhavé cyklo s vložkou) a i ve vedru naprosto OK, nikdy jsem se já ani nikdo koho znám za sedlo nezahákla (ani v divočejším terénu a sjezdech).

Jinak Endura, co doporučuje Chmeld, je fajn..... dřív jsem měla ráda i Fox, ale přijde mi, že kvalita klesla (starší kraťasy vydržely x pádů, novější se rozervaly brzo - materiál úplně jiná úroveň) a už je to teď spíš módní a momentálně oblíbená značka. Jinak v rodině máme vyzkoušené a osvědčené kraťasy Madison, a já mám pár doma i nějakou Maloju - což je ovšem taková libová designovka už 8) :ú
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Oblečení

Příspěvekod javurek » úte lis 7, 2017 20:33

Zdravím pánové :mrgreen: možná to sem nepatří, ale mám dotaz na trička s cyklistickými motivy. Něco jako "cyklista tělem i duší". Však víte co myslím. Máte někdo nějaké takové? Případně odkud? Chci nějaké pořídit příteli k Vánocům, ale mám pocit, že všechno co najdu je takové nemastné, neslané. Jediné zajímavé co jsem našla je <spam_link_smazan>. A i tak mi ten obrázek přijde už hrozně okoukaný. Pak je tam ještě zajímavé tričko s nápisem "bikesexual - opravdu mohu jet na čemkoliv" ale to by se příteli nejspíš nelíbilo. Máte nějaké tipy na ZAJÍMAVÉ cyklistické trička? Předem všem moc děkuji! :prayer:
javurek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 19, 2016 7:27

Re: Oblečení

Příspěvekod mike » úte lis 7, 2017 20:36

Podezreni, ze jde o spam, se zmenilo v jistotu, kdyz jsem se kouknul do historie. Druhy pokus, po tretim bude ban.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Oblečení

Příspěvekod Quido » pát úno 2, 2018 15:27

cyklistika je od turistiky opravdu poněkud odlišná - teď v tom na zimu nechutně teplém počasí jsem trochu pojezdil na kole, a mám na kolo poměrně dobré oblečení, oblíkat se umím, přesto jsem se se nachladil a drží mne už 4. den řádný kašlíček... :|
nuže, na kole je třeba dávat pozor nejen na oblíkání, ale i na dýchání
:roll:
(anebo jsem to chtil od někoho v práci)
:-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Oblečení

Příspěvekod Michal82 » ned úno 28, 2021 8:21

Neví někdo kde sehnat Assos Trail?

Konkrétně pánskou zimní bundu velikosti L a zimní kalhoty velikosti L a dámské kalhoty velikosti S.
Kontaktoval jsem ČR zastoupení měli jen dámskou zimní bundu v S tak ta je už doma, ale zbytek nemají, koukám po různých obchodech ale né a né nic najít skladem.

Kdyby někdo věděl budu rád.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Oblečení

Příspěvekod cestovatel22 » pon bře 22, 2021 21:04

Poradíte nějaký dobrý e-shop s oblečením na kolo? Pořídil jsem si na vánoce nové kolo, tak se potřebuji vybavit!
cestovatel22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2018 12:52

Re: Oblečení

Příspěvekod Tomas » pon bře 22, 2021 21:41

Prostě si vyber v Decathlonu. Jejich věci jsou levný a funkční, včetně spodních triček, spoďárů, dlouhých zimních "čapáků", cyklokraťasů, dresů i rukavic. Mám doma spoustu drahých věcí od Craftu, Shimana a jiných značek, ale rozdíl v tom ve finále není. Decathlon má cyklo věci skvělý a levný. A zároveň dodávám, že spoustu ne-cyklo věcí mají mizerných.

Komplet oblečení do současných teplot tam koupíš tak za 3-4 tis. To má dcera a jezdí se mnou teď i ve třech stupních tak hodinový až dvouhodinový vyjížďky.

Na tohle období teď budeš potřebovat čapáky - zateplený cyklistický kalhoty (vyber si jestli se šlema nebo bez, ale doporučuji se šlema), spodní triko s dlouhým rukávem, dlouhej dres, uzavřený rukavice a lehkou čepici pod přilbu a nákrčník. Obuv je pak otázka, můžeš jezdit klidně v teniskách, ale vem si tlustý ponožky. To ti vše postačí, když nebude pršet a když bude tak stejně dojedeš v klidu.

Brzy ale přijde období, kdy tohle nebude potřeba, přijdou krátký dresy/kalhoty a návleky + větrovka když začne padat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Oblečení

Příspěvekod Lipon » úte bře 23, 2021 9:49

zrovna oblečení na kolo nevyzkoušených výrobců a velikostí se na dálku kupuje blbě, resp. na víckrát
ještě v dobách, kdy byly krámy votevřený, jsem kupoval hadry v krámu, co provozuje [url]bike-shop.cz[/url], hadrů měli vždycky hafo a všechny možný velikosti a cenově od relativně lidovek až po drahý kousky známých výrobců, nesmyslně drahý věci jsem tam neviděl

Do současnýho počasí ani spešl zimní dres nepotřebuješ, stačí funkční triko/-a, jestli už nějaký máš, DTTO ponožky (beru tenký letní a na to silný Lorpeny - mam tretry se síťovinou a ty úplně teplo nedrží).

Ostatní viz Tomas.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Oblečení

Příspěvekod pavproch » úte bře 23, 2021 10:13

silvini.cz - mám od nich skoro vše (na bajkování v chladnějším) + bajk-kraťasy na léto. Zimní softšelovou cyklobundu mám Force, koupeno na kupkolo.cz

Se vším spokojenost, mně se (kupodivu) podařilo při on-line nákupech velikosti trefit, nemusel sem nic vracet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Oblečení

Příspěvekod cestovatel22 » sob bře 27, 2021 14:07

Děkuji za váš odborný výklad, rozhodně tam něco vyberu, koupil jsem si zatím jen kalhoty na cyklomanii, ale ještě spoustu mi toho chybí, musím se vybavit i na léto!
cestovatel22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2018 12:52


Zpět na Cykloturistika