Výběr kola

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr kola

Příspěvekod Nefertum » čtv čer 28, 2012 9:47

Zdravím,
potřeboval bych poradit s výběrem krosového kola, teďkon jsem dostal nabídku na to kolo
Kód: Vybrat vše
http://www.mojekolo.cz/35927-pells-crono-pro-cervena
se zvýhodněnou cenou 12 000kč. Tak bych potřeboval kdyby mi někdo řekl jestli do toho mám jít nebo ne. Jezdim většinou po silnici do terénu skoro vůbec maximalne zpevněné cesty.

Díky za jakoukoliv odpověď.
Nefertum
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:39

Re: Výběr kola

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 28, 2012 9:57

já ti úplně neodpovím na to co se ptáš, ale nechceš zvážit spíš trekingový/crosovy kolo? horský maj průměr cca 26" a trekingový 28" navíc do lehkýho terénu pořizovat horáka...

jinak samozřejmě vymlouvat ti to nehodlám, já mám obojí (a na silnici preferuju treka), ale nakonec mi geometrií kola o něco líp sedne horák...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr kola

Příspěvekod Nefertum » čtv čer 28, 2012 10:16

hele pokud se nepletu tak by to kolo nemělo bejt Horský v tom odkazu....
Nefertum
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:39

Re: Výběr kola

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 28, 2012 10:25

pardon :oops: neumím číst a na ráfky sem už nekoukla, nevím, jak sem na to přišla :oops:

jinak to kolo vypadá dle mě normálně, ale to by měl posoudit nějaký odborník, co se dobře vyzná ve všech komponentách...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr kola

Příspěvekod Chmeld4 » čtv čer 28, 2012 12:27

Komponenty má na slušné úrovni. Popravdě v téhle cenové relaci se myslím v podstatě nedá šáhnout "špatně".
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kola

Příspěvekod estetik » pon črc 9, 2012 8:44

daj si postaviť na mieru ...kukni http://www.bike-forum.cz tam su na to fachmani :t:t
estetik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 27, 2012 8:57

Re: Výběr kola

Příspěvekod Lipon » pon črc 9, 2012 12:17

postavení na míru = nikoliv nevýznamné zvýšení ceny
a pokud mawenzi neví, jaké konkrétní komponenty osadit, je to rada tak trochu pro kočku ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr kola

Příspěvekod Volovec » úte črc 10, 2012 6:55

Lipon píše:postavení na míru = nikoliv nevýznamné zvýšení ceny


dovolim si nesouhlasit - aspon tedy co se tyce vyberu komponent na miru.
Samozrejme vyroba RAMU na miru (z ceskych firem treba duratec) je drazsi nez koupe katalogoveho ramu.
Ale pokud si nechas slozit kolo od nekoho, kdo nakupuje dily za VOC ceny a budete oba premyslet nad osazenim, tak dostanete za stejny peniz lepsi vysledek (funkcne, vahove) nez u vetisny katalogovych kol na kramu.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr kola

Příspěvekod Lipon » úte črc 10, 2012 11:22

Volovec - trvam na vyse uvedenem - taky jsem kdysi mel takove choutky (chtel jsem to postavit na CrMo ramu Sfinx, jenze ten pak skoncil s vyrobou ramu), planovanou konfiguraci jsem probiral s dvouma klukama z prazskych (kamennych) cykloshopu, a i kdyz byli ochotni a schopni jit s cenou hodne nizko, jen lehce nad nakup, tak jsme se na lepsi ceny, nez za komplet kolo, nedostali
tak jsem nakonec koupil sestavene GTcko
a i oni, byt maji moznost nakupu za VOC, jezdi na seriovych kolech, byt trochu drazsich, a meni jen spotrebaky popripade casem cele kolo

mluvime porad o komponentach, stavba ramu na zakazku uz je pro opravdove fajnsmekry, kteri jsou schopni si nadiktovat i geometrii, protoze zkratka vi, co od toho chteji

kamarad na Duratecu jezdil (Sendic full), ale pote, co mu dvakrat ram praskl, tak i pres uspesnou reklamaci presedlal na serioveho Gianta
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Vyber horskeho kola.

Příspěvekod akasha » pát srp 9, 2013 7:57

Zdravim,
Rad bych si koupil horske kolo, cena tak do 25 tisic.
Co se tyce znacek jejich kvality atd vubec se v tom nevyznam tak pokud by jste neporadili komplet kolo tak treba naco se zamerit do ceho jit.
info:
výška 183cm
váha 87kg (v nakym jinym clanku sem tu cet, ze tychle informace je dobry znat pri vyberu kola)
U kola bych chtěl odpruženou předni vidlici, minimalne 8 převodů na zadním kole (kdyz bude vic jen +), v lepsim pripadě prehazovaní typu otočnejch rukojeti, ale páčky taky nevaděj.

Jinak kolo bude pouzivany na silnice, lesni/polní cesty obcas neco hrubsiho.
Co se tyce brzd tak nevim, rad bych zkusil kotoucovy jelikoz jsem nikdy na kole s nima nejezdil. Ale zase sem nekde cet, ze v tyhle cenovy relaci sou jeste lepsi klasik tak nevim jak rikam v tomhle se moc nevyznam.

Predem dik za odpovedi.
akasha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 8, 2013 16:26

Re: Výběr kola

Příspěvekod Chmeld4 » úte srp 13, 2013 9:34

@akasha
Hmmm 25 tisíc ... to je máš na výběr asi největší segment horských kol v nabídce prodejců. Vzhledem k tvé výšce se bude jednat o rám velikosti "L". Na tvé váze až tak moc nezáleží pokud nevážíš řekněme 120kg a víc :) Vybral jsi dobrou dobu na koupi protože většina výrobců má už "po sezóně" takže se dají ulovit kola až s 40% slevou. Kotoučové brzdy bych rozhodně doporučil. Klasické jsou v podstatě už výsadou jen kol městských, cyklokrosových a silničních (u těch dvou posledních beztak během dalších let určitě ty kotouče protlačej do standartu). Pokud bych tedy já kupoval teď kolo a měl na něj 25tis. tak bych obešel/objel krámy v okolí (rozhodně bych nekupoval z internetu s tím že mi kolo přijde poštou nebo tak!) a zeptal se na posezónní slevy, popřípadně kola co byly na krámech jako zkušební kusy. Často je na nich ujeto jen pár kilometrů a jsou na ně velké slevy.
V dané cenové relaci bych chtěl kolo se vzduchovou přední vidlicí. Servis je dražší a je třeba o ní více pečovat, ale to vynahradí svou prací při jízdě.
Brzdy bych vyžadoval od firmy Shimano v hydraulickém podání. Stále mají nejpozitivnější ohlasy co se týká údržby i spokojenosti uživatelů na chod.
Na otočné přehazování bych se vyprdnul a šel do těch páček (Shimano nebo Sram ... tady se to v oblíbenosti různí uživatel od uživatele). Počet převodníků bych volil 3 x 9 (předek x zadek) což bude asi nejrozšířenější.
Kliky/středová osa bych chtěl s dutým středem (hollowtech 2) opět Shimano nebo Sram. Stejné platí i pro přesmykač.
Rovnou na krámě bych se zeptal jestli by mi nevyměnily běžnou sedlovku za carbonovou (rozdíl je opravdu znatelný a cena za to to stojí).
No a nakonec co se týká značky rámu .... mno toho je mrak takže až jestli něco obejdeš a pak sem napíšeš co si našel, tak pak k tomu možná něco dodám :)
Snad sem na nic moc důležitého neopomněl. Je to tak nějak na hrubo ...
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kola

Příspěvekod akasha » úte srp 13, 2013 13:18

Tak jsem to trochu projel a musim rict ze si mel pravdu.. tech kol v tyhle cenovy relaci je fakt mrte a ja jako novacek prakticky nepoznam rozdil.. :D zlaty vybirani component do pc...
Z tech co me zaujaly:
http://kursport.cz/produkt/10390-kellys-thorx-30-2013/
http://kursport.cz/produkt/10392-kellys ... ster-2013/
------------------------------------------------------------------------------ 26"
http://kursport.cz/produkt/9789-kellys-tnt-30-2013/
http://kursport.cz/produkt/9925-gt-kara ... 0-29-2013/
http://kursport.cz/produkt/9934-gt-zask ... port-2013/
-------------------------------------------------------------------------------29"

Tahle prodejna ma u nas ve meste kamenej obchod proto tahle.. v prubehu tejdne jeste obhlidnu i jiny.
akasha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 8, 2013 16:26

Re: Výběr kola

Příspěvekod svandak » pát srp 30, 2013 9:56

kolo určitě s lepším odpružením, kotouče, 29 kola pro delší cesty a dej si pozor při výběru pláště, aby byl dobrý v terénu, ale neměl moc velký odpor na asfaltu
svandak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 29, 2013 14:40

Re: Výběr kola

Příspěvekod Cyklokolo » sob kvě 30, 2015 15:50

Ahoj, spíš bych doporučoval kolo s odpružením, velikost kol cca 29 na delší cesty. Osobně bych volil něco od značky Merida :)
Cyklokolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 30, 2015 15:44

Krosové kolo Pells Crono Absolut Disc

Příspěvekod Syi » čtv čer 25, 2015 14:40

Zdravim,
zvazuju koupi tohohle kola: http://www.pells.eu/kola/crosstreking/c ... /rok-2015/

Muzete nekdo objektivne posoudit, jestli pomer cena vykon je ok? Vybrala jsem si ho, hlavne kvuli vaze.
Predem diky za vsechny rady.
Syi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 25, 2015 13:59

Re: Výběr kola

Příspěvekod DaveK » úte čer 30, 2015 13:28

Zdravím,
potřeboval bych poradit jestli se vyplatí kupovat skládací kola. Koukal jsem na web: <spam_link_smazan> a docela vážně o jednom přemýšlím. Má s tím někdo zkušenosti? :)
Naposledy upravil mike dne úte čer 30, 2015 15:24, celkově upraveno 1
Důvod: ne, ale mame zkusenosti se spamem
DaveK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 30, 2015 13:22

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » úte čer 30, 2015 17:13

ked to tu vidim, tak ma napadlo, mate niekto skusenosti s vidlicou cannondale lefty?

Obrázek

co si o tom myslite? vypada to tak divne az sa mi to asi paci :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod dudy » úte čer 30, 2015 17:30

Sem na kámošovo cannonu trefil pařez a měl sem hodně sevřenou prdel, esli sem jí nejebnul, páč ta sranda stojí raketu.
Ale krom strachu z tý subtilnosti, blbýho pocitu jednonohýho námořníka sem nezaznamenal až takovej rozdíl oproti mým Foxum, kerej by stál a ty prachy.
Nehledě na spešl náby, upínání, brzdy.....
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » úte čer 30, 2015 17:54

hehe, pocit jednonoheho namornika je dobre :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod sandy » úte čer 30, 2015 21:36

Vidla je to fajn, je lehka, funkcní a docela bezproblémová. Ale jak píše níž potřebuje spešl náby, upínání a sám si na ní nic neuděláš, ani servis, kterej na ni není vybavenej. Je na ni potřeba speciální nářadí, který neni zrovna levné. Nestačí imbus a plochý klíče, paalička a svěrák. Takže pokud nechceš investovat do nařadí a naučit se ji servisovat, tak to neni ono. Normální vidlu umi témeř každej servis a je nas i spousta okolo co by jsme je zvládli poopravit, ale tohle ee
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » stř črc 1, 2015 6:19

Tak predpokladam, ze nejaky autorizovany cannondale servis by to zvladat mohol, nie? Sam by som si nic neservisoval... maximalne si dofukam gumy :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » stř črc 1, 2015 7:08

Dalsia otazka, mate niekto Single-Speed Hardtail? Da sa na tom normalne jazdit? Ake to ma vyhody a nevyhody?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 10, 2015 13:52

Tak jsem si řekl, že těch 12km do práce budu jezdit na kole, bo je to rovinka. Proto chci silniční kolo. Odhadovaný nájezd cca 2500km ročně. Mám 186cm a přemýšlím, zda koupit "renovovaného" Favorita za cca 200€ nebo koupit nové "trekkové" kolo do 400€. U toho Favorita se trochu obávám, že se na něm budu zbytečně hrbit a budou mně z toho jen bolet záda. Chci to na přepravu z A do B, žádné výkony a spandexové cyklobuzní hadříky. :vom:

Příklad renovovaných kol:
http://sport.bazos.sk/inzerat/51321302/ ... inacia.php
http://sport.bazos.sk/inzerat/51358532/Favorit-1992.php
http://sport.bazos.sk/inzerat/51356783/ ... ovacii.php

Příklad nového kola:
http://www.kellysbike.com/SK/bicykle-20 ... Z-_8rVJlKo

Babo raď. Teda kolegové. :mrgreen: A kolegyně. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr kola

Příspěvekod booze » pát črc 10, 2015 17:42

za me treka, pred nedavnem jsem na podobnou vec koupil meridu crosway 40 (jeste ji tunim). favoritka me drandi prostatu a boli me z ni zada :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr kola

Příspěvekod scinkk » stř črc 29, 2015 13:48

Z jaksi "rodinnych duvodu" si chci koupit kolo.
Uz jsem to zvazoval loni, ale nakonec jsem jsem se k tomu nedokopal.

Chtel jsem puvodne horaka, ale ted se priklanim k trekovemu. Budeme jezdit hlavne po okoli, coz je nizina> podhuri. Silnicim se sice budu chtit co nejvice vyhnout, ale i tak bude asi asfaltu dost a pak hlavne lesni a polni cesty. Neplanuji vicedenni akce.
Predpokladam, ze bych pripadne zkusil dat na treka sirsi plaste, abych ho pripadne posunul vice k terennimu stroji.

Loni, kdyz jsem se snazil v tom trochu zorientovat a neco vybrat, jsem si s diskusi jak tady tak jinde odnesl, ze je dobre vybirat dle kvality vidlice a v podstate kazdy doporuci si priplatit za vzduchovou, coz vyber celkem zjednodusilo :)
Netusim, zda se ta vzduchova vyplati i u trekoveho kola, ci spise o kolik je to lepsi nez pruzinovka.

Nechci dat za kolo vic jak 20.000, kdybych to stahl na 15, byl bych radsi :)

Kazdopadne z tech trekovych se mi zatim libi vybavou jen GT transeo 1.0. Da se sehnat za tech dvacet a pokud se nepletu, tak ma asi vubec nejlepsi vidlici co se da na trek dat. A i ostatni komponenty jsou v dobrem pomeru cena/vykon (prislo mi, ze u jinych znacek je ten pomer horsi).
U toho GT bych ozelel koutocove brzdy, ale zatim o alternative nevim.

Takze par dotazu na znalce:
Vyplati si priplatit za vzduchovou vidlici i u treka?
Jiny napad nez to GT transeo v cenovem rozpeti?
Pripadne prima zkusenost s GT Transeo?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr kola

Příspěvekod booze » stř črc 29, 2015 14:37

scinkk píše:Z jaksi "rodinnych duvodu"

...jsem musel prodat horaka a koupit taky silnic. :roll:
Mel jsem v hledacku KONA Splice, KONA Sutra nakonec jsem koupil Merida Crossway 40-V Silk black. Jezdi slusne, uz byla i v servise na serizeni. :)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr kola

Příspěvekod mike » stř črc 29, 2015 15:13

booze píše:... favoritka me drandi prostatu ...

Mozna by sis mel sklopit sedlo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr kola

Příspěvekod booze » stř črc 29, 2015 21:14

Jake sedlo? je tam jen tycka :twisted:
Me nejak nesedi na favoritce sedlovka. :oops:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » stř črc 29, 2015 23:03

gt moc neznam, skus pozriet tu konu alebo cube, ale mozno by som sa na tvoje pouzitie vykaslal na odpruzenu vidlicu
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » stř črc 29, 2015 23:05

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Další

Zpět na Cykloturistika

cron