Výběr kola

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr kola

Příspěvekod dudy » čtv črc 30, 2015 9:30

Jenom technická.
Vittorio Brumotti z toho druhýho klipu je čistokrevnej bajker a to co předvádí na žiletce (a dal by to i na Sobi 20) má základ právě v tom MTB, nikoli naopak.
To je jako nechat projet Jari-Matti Latvalu v Tráboši a pak na tom základě tvrdit, že je bakelit vhodná volba pro ostrou sportovní jízdu.
Ostatně to co on předvádí na silničce, nedá 90% na AM/EN biku.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » čtv črc 30, 2015 9:35

To video som posielal len ako zaujimavost. Podstatne je to prve. Scinkk pisal, ze bude jezdit na lesnich a polnich cestach a asfalte, ktoremu sa nevyhne. A presne taky teren je v tom prvom videu...

Nevravim, ze si nema kupovat trek s odpruzenou, ale ze moze zvazit, ci ju fakt na tie cesty potrebuje, tym padom sa mu rozsiri vyber :)

Ja som to teraz riesil tiez v inom vlakne a rozhodol som sa prave, ze kaslem na odpruzenu vidlicu... A planujem jazdit v terene presne ako spominal scinkk.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod scinkk » čtv črc 30, 2015 19:24

Ja to "tvoje" vlakno cetl, v podstate i na zaklade vlakna, jsem se nakonec rozhodl pro krosku misto horaka, ktereho jsem zamyslel puvodne.
Ale odpruzenou vidli chci, kor v teto cenove relaci. Mozna ji nevyuziji tak casto, ale i tak se budu snazit se jizde po silnici maximalne vyhnout, hlavne kvuli provozu, ktery je dneska otravny i na nejzapadlejsich silnicich :)
Naopak bych chtel prave to krosku posunout jeste lehce smerem k horaku o neco silnejsim plastem.
Zatim neplanuji vicedenni akce, takze nemusim resit uchyceni brasen.

Jak pise dudy, verim ze se toho da projet na pevne vidlici mnoho, ale zalezi jak moc je to sebemrskacske :)

Jezdil jsem kdysi hodne na silnicce, takze s kroskou ci horakem zadna zkusenost, takze se budu muset naporpve snazit trefit, co mi bude vyhovovat :)

Asi se jeste poptam nekde na stavbu kola na miru, nejak se mi v to seriove vyrobe nedari najit to, co bych chtel, ac to GT je hodne blizko :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr kola

Příspěvekod dudy » čtv črc 30, 2015 20:36

Já teda myslim, že právě pro hobíkování je vidle dost přínos.
Ať na jízdním komfortu pro netrénované tělo, tak tím, že kolo líp vede a je ovladatelnější.
Já prošel v podstatě vším od skládačky přes fávo, dvacetikilovou ocílku devadesátkovejch MTB, elastomerovou "vidli", karbonovej chrtí HT, až mi nakonec zbyl full na pomezí XC a AM, ke kterýmu mám druhý silniční kola.
Na ježdění do hospody je to až až.
Docela mi vyhovoval lehoučkej hardtail na kerej sem moh nahodit silniční kola, ale páč mám záda v hajzlu, tak sem si nakonec nechal jen ty úzký kola a sypu je na FS.
Ale uznávám, že CX je teď velehit.
Kdybych teď kupoval kolo, tak bych se povohlíd po nějakym hbitym fullu v devětadváce, plus zas druhý kola.
Naposledy upravil dudy dne čtv črc 30, 2015 20:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr kola

Příspěvekod pavproch » čtv črc 30, 2015 20:38

a proto my tupci jezdíme aji po tarmacu na bajku se vzduchovou widlí.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » čtv črc 30, 2015 21:18

ja by som zas fulla nechcel ani zadarmo :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod dudy » čtv črc 30, 2015 21:38

Proč?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » čtv črc 30, 2015 21:50

uplna zbytocnost pre moje pouzitie, zbytocne investovane peniaze do odpruzenia, ktore mozem pouzit radsej na inu cast toho bajku, vyssia cena a to ze ten bajk vypada viac "cool" len zbytocne laka zlodejov, a takisto to, ze mi pripada divne, ked na tom vidim ludi jak jazdia po vyasfaltovanej cyklostezce :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr kola

Příspěvekod dudy » čtv črc 30, 2015 21:59

grco píše:....zbytocne investovane peniaze do odpruzenia, ktore mozem pouzit radsej na inu cast toho bajku, vyssia cena a to ze ten bajk vypada viac "cool" len zbytocne laka zlodejov...

To je snad fuk, když by byl zadarmo, ne?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr kola

Příspěvekod grco » čtv črc 30, 2015 22:09

vsak to sa tak rika, urcite vies jak som to myslel :)

dalsie dovody su vyssia vaha, viac serizovani a servisu, a zbytocne vynalozena energia stratena v odpruzeni pri slapani na rovnom povrchu, ktore u mna tvori 95%

tych par metrov, kde by som to vyuzil kludne postojim a odpruzim to nohami :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Předchozí

Zpět na Cykloturistika