Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod pacovicz » pát kvě 25, 2012 7:29

Dobrý den, řeším jeden problém. Chystám se v létě s kamarádem na kolech do Itálie a jediný vážnější zádrhel který teď řeším je převoz kola z Říma do ČR nejlépe na Moravu (Brno, UH), tak aby to vyšlo co možná nejlevněji a tak abysme ty kola ještě pak uviděli a vcelku :) . Co jsem se díval na stránky přepravních společností jako je PPL nebo DHL, tak by převoz vyšel přes 2000 a to ještě, kdoví, jestli by kola převezli. Do ČR máme v plánu jet vlakem za velmi zvýhodněnou cenu, avšak žádný vlak nepřeváží kola v úseku Bologna - Villach. Jsme studenti a šetříme každou korunu, tak jsem tady s dotazem zda nemá někdo zkušenosti nebo radu jak levně převést kola z Říma do Brna?

Děkuju za odpověď.
pacovicz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 9, 2012 22:44

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod Lhotse » pát kvě 25, 2012 7:44

Na kolo si ušij fusak, (rám + kola samostatně, rozhodit řidítka) - dá se to i koupit. Pak se zkus domluvit s řidičem Student Agency apod., jestli by ti to nevzali do autobusu (běžně jsem tak po nich posílal balíky, někdy to jde, někdy ne) Navíc pokud to budeš mít ve futrálu, tak by to mohli vzít i v tom vlaku... Pokud budeš mít kolu o sebe tak není potřeba nějaké polstrování, pokud by jsi to po někom posílal, tak rám zabalit do izolačních trubek (pár korun...) Záleží taky co je to za kola :wink: Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod šíp » pát kvě 25, 2012 7:46

A co něco takového? Když se do takové brašny dá složené kolo, hodíš si ji přes rameno a nastoupíš i s kolem do vlaku. Ale je to jen nápad, protože jsem řešila podobnou situaci.
Edit: Petr byl rychlejší :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod Lhotse » pát kvě 25, 2012 7:59

Podle ceny kola ti klidně navrhnu i tašku (mám to vyzkoušené) Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod pacovicz » pát kvě 25, 2012 9:35

Jednalo by se o kolo značky Wheeler cross 2600, kola 28", před 6-ti lety mě vyšlo na cca 12500 Kč (žádná pecka, ale už má naježděno hodně a nikdy nezklamalo), kamarád má o něco málo menší MTB, bohužel nevím značku teď.
pacovicz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 9, 2012 22:44

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod Lhotse » pát kvě 25, 2012 10:09

V tom případě česká výroba, cena cca 1000,- (pevný, téměř nezničitelný materiál) Rozměry: 125 x 80 x 30. Kola se vloží do vnitřních kapes na boku. Samozřejmě jsou i dražsí varianty (polstrovanější, lepší design apod.) Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod pacovicz » pát kvě 25, 2012 10:43

Supr, tak dík za návrhy. :) Akorát doufám, že s tím italští nebo rakouští pracovníci drah nebudou mít problém, když vlezu do vlaku s takovou atypickou baťožinou, ale zatím je to pro mě teď asi jediné takové schůdné řešení.
pacovicz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 9, 2012 22:44

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod Zdeny » pát kvě 25, 2012 11:00

Z Mnichova ti jede City night line do Říma. Jel jsem s kolem s City night line do Amsterdamu a do Basileje (ale z Prahy) a bylo to v pohodě za 5 E v držáku na kraji vagonu nebo ve speciálním vagónu a nemusel jsem kolo rozkládat. Otázka by ale byla jak se dostat do Mnichova a jestli ještě jsou levné lístky pro osobu. Cenová politika u City night line funguje podobně jako u nízkonákladovek u letadel. http://www.citynightline.de/citynightli ... ndex.shtml
Zdeny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte kvě 1, 2012 16:34

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod pavproch » pát kvě 25, 2012 11:03

denní doprava kusových zásilek od 1 kg CZ-Itálie

kolo v bedně/obalu si myslím, že by neměl být problém...za zeptání se nic nedáš
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak převést kolo bezpečně a levně ze zahraničí?

Příspěvekod spynfo » ned čer 24, 2012 20:38

pak jsou jeste vytezovaci mista pro kamionisty, aby nejeli prazdni domu. Mohli by to prihodit k nakladu, ti, co jedou do vaseho mesta / okresu. Jinac pravda, parkrat jsme taky posilali balik v "kufru" autobusu (to jsem byl decko, tak mne fascinovala ta velkost prazdneho spodku), a dojelo to, kdyz u zastavky cekali prijemci a vyzvedli to.
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09


Zpět na Cykloturistika