MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 10:46

pavproch píše:@volovec ref hardtail: já mám vyhlídnutýho Spešla Stump Comp model 2012


tak circa pod vou měsících ježdění sem fčera bajka poprvé umyl... (si nesmí zvykat na rozmazlování, bo by si zvyk a pak vyžadoval....) a přitem sem zistil, že ti co teho bajka navrhovali (ref specifikace na webu i ksutečnost na bajku) sou pěkní tupci... guma, která logicky patří dopředu byla vzadu a naopak, chjo.... taxem je přehodil tak, jak říká zdravý rozum: vepředu guma s nižším vzorkem a 1.9", vzadu s vyšším a lépe zabírajícím vzorkem 2.0"....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

koupe MTB kola

Příspěvekod mvaldo » ned kvě 13, 2012 10:55

takto rozmazlovat bike cistenim :D
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Semo » ned kvě 13, 2012 11:11

pavproch píše:ti co teho bajka navrhovali (ref specifikace na webu i ksutečnost na bajku) sou pěkní tupci... guma, která logicky patří dopředu byla vzadu a naopak, chjo.... taxem je přehodil tak, jak říká zdravý rozum: vepředu guma s nižším vzorkem a 1.9", vzadu s vyšším a lépe zabírajícím vzorkem 2.0"....
Tak pokial na tom biku cuvas, tak ziadne vyhrady. Inak si to len pekne sprasil a v narocnejsej situacii si kvoli tomu nabijes hubu. Dat cisto predny smerovy plast dozadu, uzky plast s malymi spuntikmi z tvrdej zmesi dopredu a nazyvat to logikou chce fakt odvazny napad. VZDY (okrem casoky do vrchu) je dolezitejsie riesit predny plast, pretoze smyk pri zabere na zadnom - nic sa nedeje, max. si slapnem na zem. Smyk na prednom chce excelentny skill alebo znameho zubara.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 11:43

nemáš pravdu.... s gumama konfiguraci jak píšu už jezdím aspoň 20let.... narozdíl od závodníků a sjezdařů su už starší pán, z kopca sa bojím a jezdím pomalu a když to moc drncá, nestydím se, slezu a du peši.... zato když mi při jízdě DO kopca v kluzkým prokluzuje (protáčí se) zadní kolo, sem na šlak trefení...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 11:51

jo sorry, zapoměl sem před slovo logika napsat MOJE.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Semo » ned kvě 13, 2012 12:08

pavproch píše:když mi při jízdě DO kopca v kluzkým prokluzuje (protáčí se) zadní kolo, sem na šlak trefení...
A preto si dal na zadok smerovy plast s pozdlznymi figurami. No, aspon bude trenink kvalitnejsi.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 14:10

promiň, ale vůbec nevíš o čem mluvíš/píšeš.... ten Spešl plášť, co byl vepředu (a fčíl je vzadu) má téměř shodný vzorek s vůbec nejlepčí MTB gumou všech dob (Ritchey Megabite 1.9" resp. 2.0" kevlar bead) a na tý sem na bajku objel cca půl zeměkoule (teda jako ne na jednou kousku, dost sa sjížděla, bylo třeba tak po 2-3kkm měnit za nové), čili asitak, no... jj, staré zlaté doby muntynbajku kolem roku 93-95.... nikde žádný zákazy vjezdu bicyklům (hřeben jeseníků, hřeben kŕkonoš, hřeben MF.... chjo, ta doby už je díky kurwám zeleným dávno pryč...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Semo » ned kvě 13, 2012 15:09

Mne je to jedno, daj si tam kludne slicka, s tym najazdis aj 30kkm. Ale ako chces, tvoj boj. Nech si kazdy spravi nazor na tvoj "zaberovy" plast sam: S-Works Fast Trak
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 17:17

mně napadlo to odddělit a nechat proběhnout diskusi na thému:


Používáte na MTB 26" stejné nebo různé pneu vepředu/vzadu a jaké?


A prosím rozlišovat HT a Full, XC a Downhill....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 13, 2012 17:23

a sám si odpovím:

cca 25let praxe a zeměkolule objetá už nejméně 2x v sedle muntyna mně dovedly k následujícímu:

MTB 26", hardtail, kroskántry: vepředu 1.8" až 1.9" s jemným nesměrovým vzorkem a hlavně KRUHOVÝM profilem (tj BEZ ostře definované hrany profilu desénu; vzadu 1.9" až 2.0" s hrubším, opět nesměrovým a kruhovým profilem vzorku....

vše samozřejmě "kevlar bead" (kvůli váze a hlavně kvůli snadnosti manipulace při odtrańování následků píchání kdesyk v polních podmínkách...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod martan » ned kvě 13, 2012 20:17

na fullu na obuch kolach nobby nick 2.4, akorát v opačnym gardu
taky radši gumy kulatého profilu, bo se to v zatáčkách líp chová. předvídatelnějc.
tenký gumy nebrat. [-X aji guma musí pružit, proto na to potřebuje prostor. :)

jináč na bajku mám ještě bláto 2010 :mrgreen:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod sandy » ned kvě 13, 2012 22:31

Já vozím rocket rony 2,2 na HT a to proto, že dvoupalcích je nemůžu sehnat a řek bych, že jsou to jedny z nejlepších gum. Před nima jsem na starém biku měl Fast track, ale rony mi sedí víc. Jen trošku rychle odchází mám tak troje na sezonu.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod šíp » pon kvě 14, 2012 7:04

To jsou ty, co užívá i Luboš, že? Myslím, že jsi se na to koukal.
Taky si stěžuje, že mu neuvěřitelně rychle odchází vzorek. Několikanásobně rychleji proti dosavadním plášťům :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod Wolfi » pon kvě 14, 2012 8:00

Ahoj,
k tématu rozdílných plášťů:

na starém kole jsem vozil kenda kinetics 2,1" v předu směrovej vzorek trochu do šípu vepředu a vzadu záběrové špalky.
A moc jsem si to pochvaloval, zejména při sjezdech kdy jsem v polabí zahučel do nějakého hlubšího písku. Bylo to mnohem lépe ovladatelné. Ale nepatří to mezi rychlé pláště. A ani nějaká extra kvalita ale na XC více než nadbytečně hrubé.

přední
Obrázek

zadní
Obrázek

No novém mám zatím originály merida race lite tak nemohu sloužit. Ale dobudoucna když budu řešit nové tak jednosznačně dozadu řádnou papuči a v předu je třeba taky zachovat alespoň 2 palce, neboť předek nejen zatáčí ale hlavně brzdí.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod Lipon » pon kvě 14, 2012 8:30

mam na jednom bajku taky sirsi plast vepredu (2,3 Tioga Yellow Kirin ) a uzsi vzadu (2,1 Tioga Blue Dragon), a nevidim duvod proc to menit, vzadu dvajednicka na zaber plne dostacuje

na druhym bajku mam oba plaste stejny (Continental X King2 2.2"), protoze tam byly uz z vyroby, na mistni piscity podklad by sirsi mozna bodl, ale vymenim, az ho trochu sjedu, na zadek je 2,2 azaz, na 40 PSI po silnici dobre odvaluje, v terenu upustim, tam uz je to jak terenkoza
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod wawrik » pon kvě 14, 2012 8:43

pavproch píše:Používáte na MTB 26" stejné nebo různé pneu vepředu/vzadu a jaké?

Ja som došiel k opačnému garde, ako ty. XC full, vpredu 2.1, vzadu 2.0, oba plášte smerové.

Tiež som experimentoval s tým, ktorý kam (lebo ma takéto hlúposti naozaj bavia :-)), a užší vzadu je stabilnejší pri stúpaní po šmykľavých koreňoch a šutroch. A väčší plášť vpredu mi zasa lepšie žehlí prúsery, keď to do niečoho napálim alebo niečo zle skočím - čo sa mi v poslednom čase stáva stále častejšie :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod mvaldo » pon kvě 14, 2012 8:51

ja na svojom [url=http://www.specialized.com/sk/cs/bc/SBCProduct.jsp?spid=52775&scid=1000&scname=Horská+kola]Specialized Enduro Expert[/url] mam Continental MountainKing 2.4 a spokojnost :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod sandy » úte kvě 15, 2012 12:00

šíp píše:To jsou ty, co užívá i Luboš, že? Myslím, že jsi se na to koukal.
Taky si stěžuje, že mu neuvěřitelně rychle odchází vzorek. Několikanásobně rychleji proti dosavadním plášťům :-k


Jo jsou to ty co má Luboš
Jde o to, že to jsou rychlé, lehké závodní pláště. A proto, že jsou lehoučké oproti jiným i o půlku lehčí, tak nevydrží tolik. Jsou to tzv. papíráky. Jiné mají třeba 650g a tyhle mají asi 400. Nejsou to pláště pro turistiku natěžko. Ale je pravda, že podrží v každém terénu. Mám asi troje na sezonu. Jinak dobré byly Kenda karma a Kenda nevegal. Vydržely hodně, ale jsou trochu těžší. Na turistiku ideal a ještě rubeny scalya ale nevím, jestli jsou ještě v prodeji
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod RUMcajs » úte kvě 15, 2012 23:27

Uzivam si plastoveho fetisismu.
Co trail, pocasi a jizdni styl, to jine plaste.

Jsem maximalne verny Maxxisu, takze se mi doma povaluje:

1x Minion DHF 42A - 2.35"
2x High Roller 2.35"
1x High Roller 1.9"
2x Medusa 2"
1x Aspen 2.25"
1x Advantage 2.25"
1x Ardent 2.25"

Nutno podotknout ze mezi plastema jsou velke rozdily a ten ktery vynika na trave a bahne,
se treba nehodi do byvaleho kamenolomu :)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: MTB 26" - stejné nebo různé pláště vepředu/vzadu?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 20, 2012 18:16

aniž bych se chtěl vytahoval, že sem (zase) měl pravdu..... prohození gum prudce zlepšilo záběrové vlastnosti do kopce a nezhoršilo jízdní vlastnosti předního kola při jízdě šikmo svahem nebo brdzdící schopnosti z kopce.... akorát S-works mají jenom 80tpi (zatímco control 120tpi), takže fčera dopadl zápas ostružina vs. S-works 1:0 bve prospěch ostružiny.... nonetheless, its a little price we gotta pay....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Cykloturistika