Jaký plášť na trek?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký plášť na trek?

Příspěvekod sety » ned led 15, 2012 17:13

Ahoj, loni jsem jel poprvé cestu po Evropě a pláště moc neřešil. Nicméně po pár defektech, a 3tis. km z toho už byla galuska :-D Takže pro další letní expedici, bych si rád už vybral takové, které by lépe odpovídali mým potřebám. Nicméně se mezi jednotlivými výrobci plášťů či druhů prd vyznám, tak bych vás, zkušenější bardy, poprosit o tipy na konkrétní produkty.

Bylo by to na 28" trekové kolo. Jezdím "na těžko", takže k váze kola je +30kg bagáže a 70kg mých. Nahuštění si udržuji okolo 4 atmosfér. Jezdíme v drtivé většině po asfaltu, max. sem tam, nějaká polní cesta. Styl jízdy je k dané vzdálenosti klidný, takže žádné divočiny. Chci aby ten plášť vydržel těch 5 tis. km za podmínek, které jsem výše popsal. Chci co největší odolnost vůči defektu, na váze nezáleží, té už vezu stejně až až, a deko sem, deko tam :-D Jak řikám, i přes největší opatrnost píchnete. A také už nechci ty pláště které během tisíce dvou km sjedete. Cena max 800Kč. Vzorek by byl vhodný nejspíše takový ten "jako univerzální" uprostřed nízké drážky pro silnici po kraji více vystouplé pro nějaké menší bahýnko ci nezpevněný povrch.

Ještě jednou největší váhu při výběru kladu na odolnost vůči defektu :-) Děkuji předem za vaše tipy! :-)

Sety
sety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 15, 2012 16:54

Re: Jaký plášť na trek?

Příspěvekod jedik » ned led 15, 2012 17:27

Jednoznačně bych doporučil Schwalbe, série Marathon. Ty jsou dlouhodobě považovány za extra držáky (vydrží klidně i přes 10k km).
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký plášť na trek?

Příspěvekod šíp » ned led 15, 2012 21:29

Schwalbe užíváme několik let a souhlas s Jedíkem, jsou to fakt kvalitní pláště. Jen člověk musí rozdýchat cenu. Konkrétní model máme Fat Albert.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jaký plášť na trek?

Příspěvekod sety » úte led 17, 2012 13:47

Díky chlapy. Tak jsem se rozhlédl v této sérii a vychází mi to, že asi bude pro mě nejlepší Marathon Plus Tour. Má někdo s tím to pláštěm zkušenost?

Btw: Koukal jsem že jsou i duše Schwalbe, jsou nějak extra kvalitnější než třeba Rubena?
sety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 15, 2012 16:54

Re: Jaký plášť na trek?

Příspěvekod šíp » úte led 17, 2012 15:26

Nevím, jelikož jezdíme na Schwalbe už několik let a jiné jsme ani nezkoušeli.
BTW, navzdory chlapskému nicku jsem baba :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Zpět na Cykloturistika