Výběr horského kola do 20 000 Kč

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » pon bře 3, 2014 17:17

Tady sorry ja zapoměl nakopírovat #-o http://www.tuning-test.cz/
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » pon bře 3, 2014 18:24

Dnes jsem byl v jedné prodejně, kde mají Meridy, Maxbikes, Author, CTM a doporučovali mi CTM. Prý to jsou velice povedené kola, které používají značkové komponenty za podstatně lepší cenu při stejné výbavě jak ostatní značky.

Pro mne navrhovali :
CTM Rambler 3.0
http://www.ctm.sk/model/mtb/rambler-3-0/
nebo
CTM Slash 1.0
http://www.ctm.sk/model/mtb/slash-1-0/

A pro mou ženu:
CTM Charisma 3.0
http://www.ctm.sk/model/lady/charisma-3-0/

Co si o těchto kolech myslíte? Měl bych na nich ještě nějakou slevu, za to že bych bral dvě kola.
Jinak mě seděl rám 22" a mé ženě 17"
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod pavproch » pon bře 3, 2014 18:31

Dundee píše: Jinak mě seděl rám 22" a mé ženě 17"


nechcu říkat, že sem ti to říkal... :mrgreen:

ty bajky CTM vypadají hooodně dobře, teda až na 29", bysem bral rači 26" (ale já su stará protivná konzerva), aji RockShox to má.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » pon bře 3, 2014 19:31

A co tohle? Je to sice 26 ale na daleko lepsi výbavě..... http://www.ctm.sk/2013/mtb/caliber-2-0/

u těch co jsi označil je to na stejno akorát bych si nechal být tebou odmontovat přední kotouče (180cm) za 160cm. nevím jak jsou ty vidle tuhe, ale 180 by mohla způsobit předčasné vakle. A u toho
Ramblera kliky nevím jestli by na tvou váhu nebyly měkké.

Ale nezdá se mi pro tvou ženu velikost 17. To mám já 17, nebo 18 jak které kolo. Ale pokud ji sedělo tak není co říct. Ještě něco: vybírej velikost rámu tak, abys měl vysunutou sedlovku. Pokud vezmeš rám, který ti je tak akorát a má zasunutou sedlovku, tak ta sedlovka nebude fungovat na pohlcování otřesů. sedlovkou se dá hodně ulehčit pozadí pokud je vysunutá a kor když ji nahradíš třeba karbonovou.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » pon bře 3, 2014 19:33

Jinak CTM jsou slováci. Nejsou to špatná kola a co vím tak hodně vydrží akorát jsou trošku těžší.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » pon bře 3, 2014 20:07

Z mechanického hlediska při stejné brzdné síle vyvodí 180mm kotouč na vidlici stejný ohybový moment jako 160mm kotouče. Velký kotouč sice přenáší silu na vidlici na větší páce, ale díky tomu, že je na větší páce je ta síla od kotouče menší. Ve výsledku je moment úplně stejný. 180mm by neměl vidlici více namáhat.

Caliber 2.0 2013 - 26" se trochu bojím, v 20" rámu má totiž délku 591mm a výšku 508mm
Caliber 2.0 2014 - 27,5" je lepší, v 21" rámu má délku 591mm a výšku 534mm http://www.ctm.sk/model/mtb/caliber-2-0/

Mé současné kolo 26" má délku 570mm a výšku jen 500mm ... sedlovku má vysunutou na max a vypadá to už docela srandovně.

Ale jo, přemýšlím i nad těmito variantami. Jinak že má být sedlovka vysunutá, aby mohla pružit jsem nevěděl. Zaměřím se na to, ať to nepřeháním s tou velikostí rámu.

Pro ženu, ještě zvažuji místo
Charisma 3.0 http://www.ctm.sk/model/lady/charisma-3-0/
Delta 2.0 http://www.ctm.sk/model/mtb/delta-2-0/
ale obávám, se že už to bude velké. ženský model je totož v 17" o 19mm kratší, navíc i ta rovná štangle bude nepatrně výš, což se může v terénu vymstít.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » pon bře 3, 2014 20:17

Pro ženu se o kole nezvažuje [-X musíš jí na to posadit a ona se na něm musí cítit dobře :P jinak to budeš mít na talíři. :axe: Délky pár čísel min bych se nebál něco se dá dohnat změnou představce kolo se pak i zklidni.

Jo o těch brzdách máš z mechanického hlediska pravdu ale ve reále se to stává myslím, že to má něco společného s přenášenými vibracemi. A brzdy umí vybrovat jak svina
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » pon bře 3, 2014 22:15

Lákají mne i ty 27,5" modely. Když ho budu brát samostatně jako jedno kolo (nebudu řešit shodnost dílů s 26", nutnost dvou duší na trek atd) jsou nějaké důvody proč do 27,5" nejít? Např problém s náhradními díly, plášti, vidlicí, ráfky atd..dostupnost, cena?

Ta dostupnost dílů mne zajímá v čr. Pokud bych jel do zahraničí, vzal bych si sebou dostatek spotřebního materiálu (duší a nějaký rezervní plášť)..ráfek bych asi nebral a ten by se asi mohl vymstít :? ....nějaká 26 by se ale nouzově možná dala použít.

Pro mne se rozhoduji mezi
Caliber 1.0 2014 - 27,5" rám 21" délka 591, výška 534 http://www.ctm.sk/model/mtb/27-5/caliber-1-0/
Caliber 2.0 2014 - 27,5" rám 21" délka 591, výška 534 http://www.ctm.sk/model/mtb/27-5/caliber-2-0/
Slash 1.0 2014 - 29" rám 22" délka 596, výška 559 http://www.ctm.sk/model/mtb/29/slash-1-0/
Tato kola mi příjdou velmi podobné, které byste doporučili?
- U modelu Slash jsou širší řidítka. Na živo mi připadaly až moc široké, s rohama vypadaly divně...ale je to trubka a pilka už byla naštěstí vynalezena, kdyby ta velká šířka byla na škodu.

Další dotaz: Podle toho jak mám nyní nastavené sedlo, bych u 21" rámu vysokého 534mm měl sedlo vystrčené z rámu ca 26cm (rozměr od konce trubky rámu po vršek sedla).
Není to na sedlovku příliš vystrčené? (současně to mám na 500mm rámu vystrčené 29cm)
Naposledy upravil Dundee dne úte bře 4, 2014 7:20, celkově upraveno 1
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod RUMcajs » úte bře 4, 2014 2:42

Dundee:
Pro cloveka vysokeho tak, ze potrebuje 21" ram jsou 29" to prave.
Maly kluci maj 20" kola, vetsi 24" a tak to jde dal.

Veskery humbuk ohledne 26, 27.5 nebo 29 palcovych kol je tu podle me kvuli tomu,
ze vyrobci museli za kazdou cenu prijit s nejakou inovaci.
A tak zacal marketing hlasat jak je 29 super.

Jenze lidi co radi technicke jezdeni 29tky nechteli.
Take ti (napr. ja) co si poridili 26" kola (predni a zadni) za nejakych 30 tisic ted nechteji prijit o kompatibilitu.
Jednak si dle terenu nasadim kola a nemenim plaste, druhak kdyz se vysype lozisko ci prasknou draty tak mam doma nahradu. O sbirce pneumatik nemluve :)

A aby znacce zakaznik neutekl, tak vymysleli 27.5" prumer a stejne slogany v reklamach se objevuji znovu.
K 26" se vyrobci vratit nemuzou, protoze by tak priznali ze kecali kdyz tvrdili ze jsou minulosti.

Jestli chces mit vetsi vyber, lepsi ceny nahradnich dilu, vetsi sanci ze ti nekdo pujci dusi tak jdi do 29".
Odhaduju se proda vic 29" nez 27.5".
Na zkraceni riditek funguje vyborne pilka ci flexa.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » úte bře 4, 2014 7:52

No ty 27.5" mne zajímají hlavně kvůli tomu, že jsou v rozměru 21 a mají trochu jiný rám, ale vím že ty kola jsou nyní takový mezityp, novinka.
Mám trochu obavu, zda ta 29 s 22" rámem nebude moc vysoká, sedlo by vyčnívalo totiž už jen cca 23cm (od rámu po vršek sedla)....nevím jaká je tak optimální hodnota, ať sedlovka pruží, ale netrpí.

Jinak na délku jsou tyto 21" i 22" ctm rámy kratší jak třeba 29"author s 21" rámem.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod RUMcajs » úte bře 4, 2014 13:39

Kdyz nasadim silnicni plaste o siri 1.25" na svoje 26" MTB nebo tam dam 2.4" DH plaste tak se dostavam na stejny rozdil
jako je mezi 26" a 27.5".
Na geometrii, zataceni atd se to vubec neprojevuje.

Dokad si na kolo nesednes tak k zadnemu rozhodnuti nedojdes.

Mimochodem kolik kilometru rocne najedete?
V jakem terenu?
Kolik hodin tydne ci mesicne stravite cistou jizdou?
Mate doma naradi pro kompletni servis kola? Jestli ne a chybi zkusenosti s udrzbou tak to kupte v kamenne prodejne.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » úte bře 4, 2014 18:06

27 palců je něco mezi (prej) ale dva kluci od nas z klubu to mají a když jsme dali vedle sebe 27 a 26 s vysokejma gumama, tak byl rozdíl asi 2,5 mm. Takže nic. 29 už smysl má. Já osobně kdybych si měl koupit nové kolo, tak bych šel do 29. Byl jsem proti, ale pak jsem si na víkend půjčil specialized camber v 29 a nadšenej. Ale to bych nesměl domů mám kolo rok :axe:

Pokud maš kolo a maš optimálně nastavenej posed, tak to neměř od konce sedlové trubky k sedlu, ale od středu k sedlu a stejně bys to měl mít i na tom druhem. A 23 cm není zrovna moc. Délka použití je podle délky sedlovky. Na každé sedlovce je ryska, po kterou múže být vysunuta z rámu aby se nevylomila. Čím víc vysunuta, tak tím lepší práce hlavně u karbonových sedlovek.

Jak píše Rumcajs 27 nemá smysl 29 už jo. Jde o to jak to využiješ. Už to tady bylo řečeno 26 za stejné peníze = lepší výbava. A ani nevadí že je to 22 velikost rámu.

Na dundeeho odpovím takhle pokud nerozumíš opravám tak to musíš dávat do servisu, nebo se to naučit. Pokud se to nechceš naučit, tak servis. Ale neznamená to, že to musíš kupovat v prodejně kvůli tomu. Dneska se většina servisů už neohlíží na to jestli kolo bylo koupeno u nich a pokud nebylo tak nazdar. Dneska je konkurence tak velká a lidi tak málo utrácejí, že jsou naopak rádi, že maj nějakou možnost na výdělek. Je pravda že servis na kola jde s cenou nahoru a je lepší to umět udělat sám, ale ruku na srdce já osobně si taky neopravuju na kole všechno. Hlavně zadní kolo. Stahováky nevyužiju a udržba ložisek se udělá zároven s výměnou kazety (u mě tak 2krát někdy 3 do roka) a za práci neplatím nic, tože díly kupuji v tom servisu.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » úte bře 4, 2014 19:16

Od středů po vršek sedla to mám na současném kole 80cm a vím, že to tak bude muset být i na novém kole. Z 20" rámu mi sedlo vyčnívá 29cm a je už 2cm za ryskou....Kolik vám vyčnívá sedlo z rámu? Měřte prosím od konce rámu po vršek sedla)

RUMcajs píše:Mimochodem kolik kilometru rocne najedete?
V jakem terenu?
Kolik hodin tydne ci mesicne stravite cistou jizdou?
Mate doma naradi pro kompletni servis kola?

Pokud se bude dařit, tak předpokládám tak cca 1000km, víc asi ne. Jezdím jen když je pěkně, ideálně alespoň 20°C, takže někdy jezdím denně 1-2h. jindy leží kolo 2týdny (přes léto). Hodně ale chodíme po horách, takže střídáme cyklo/pěšky.
Chci si zajezdit i trochu v terénu, nějaké kamenité, makadamové cesty, lesní cesty rozbité od traktorů atd....zvažoval jsem kross, ale chci horské.
Speciální nářadí na kolo nemám.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod šíp » úte bře 4, 2014 19:19

Možná zbytečná poznámka, ale nedá mi to sem napsat.
Jde i o to, jaké přesuny do budoucna zvažuješ. Pokud budeš chtít někdy přepravovat kolo letadlem, doporučila bych zvážit určité komponenty, které by při leteckém přesunu nedopadly dobře. Jen namátkou - hydraulické brzdy.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » úte bře 4, 2014 19:46

Pokud to mas za ryskou tak je to špatné. Hrozí vylomení z rámu a to je poškození nevratné.

Proč zrovna brzdy co se vám stalo šipečko?
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod šíp » úte bře 4, 2014 19:54

Když jsme poprvé letěli, tak Luboš potřeboval nové kolo. Dotázal se proto u letecké společnosti, zda je určitá část výbavy, kterou mu nedoporučují. Jako první zdůraznili hydraulické brzdy. Kapalina v nich totiž může dělat paseku v podtlakovaném nákladním prostoru letadla. Problém by nastal samozřejmě pro nás, nikoliv pro aerolinky, těm by bylo šumafuk, že by část kapaliny vytekla :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » úte bře 4, 2014 20:02

Tak to čumím. :shock: Hadice jsou pancéřové a uchyty v brzdach jsoou taky dobře provedené. Ale nic není nemožné. Jen si nedovedu představit co by s tim museli dělat aby se něco takového stalo.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod šíp » úte bře 4, 2014 20:10

Nevím, zda by to opravdu nastat mohlo, či ne. Díky jejich radám si tedy Luboš pořídil mechanické kotoučovky, což jsou snad nejhorší brzdy, které výrobci kdy vymysleli. Anebo je to pomsta leteckých společností cyklistům za to, že si dovolují přepravovat své železné oře letadlem. Každopádně já mám klasiku, špalkové brzdy, na nich není co pokazit, jsou blbuvzdorné a v terénu bych je snad i já dokázala opravit.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » úte bře 4, 2014 20:13

Mechaniky nejsou špatné pokud se dobře seštelují a neni na nich co stelovat. Každý má rád své a každému vyhovuje něco jiného. Já zas třeba nemusím špalky. je to moc nákladné a nepraktické. V některých případech úplně nepoužitelné.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » úte bře 4, 2014 20:38

Dnes jsem objevil ameriku, MAXBIKE

jsem laik, ale jak se na to dívám, cenově to vypadá stejné jako to CTM. Pouze se mi zdá, že jsou malinko těžší, ale zdá se, že jsou ochotní pestrému uzpůsobení kola, různé rámy....
Jeden obchod je i u nás, tak tam zkusím zajít.

pro ženu např. http://www.maxbike.cz/horske-kolo-ararat-lady/
nebo
http://www.maxbike.cz/horske-kolo-taal-lady/
+ nějaká lepší vidlice, je jich hodně na výběr

pro mne např. http://www.maxbike.cz/horske-kolo-ardeen-29/
nebo
http://www.maxbike.cz/horske-kolo-taupo-29/
+ lepší vidlice
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod RUMcajs » stř bře 5, 2014 12:28

Dundee:
Tady je video od Treku vysvetlujici ruzne prumery kol.
http://www.imbikemag.com/mountain-bike- ... ze-debate/

Podle toho rocniho najezdu a stylu jizdy bych doporucil 29".
Jak to rozjedes, tak to jede jako vlak.
Ma to blize tomu trekovemu kolu a s tvoji vyskou to bude optimalni.

27.5 je prasopes. Priplatis si za "novinku" a bicykl jako celek osidi nekde jinde.
Duse, plaste atd. jsou mene dostupne, drazsi...

Kdyz jezdis jen za hezkeho pocasi, tak si nemusis lamat hlavu s kvalitou lozisek, brzd atd.
Za 20CZK sezenes pekne kolo.

Na znacce nezalezi.Ram je tak jednoducha vec ze uz se u neho neda temer nic vymyslet.
Jedna firma proda 1000 ramu, druha 1000000. Druha dostane slevu od vyrobce a hodi tam lepsi brzdy.
Rozdil je jen v nalepkach a dostupnosti nahradnich dilu.

Jestli je zena kolem 175cm, tak ji vyber take 29" at netahate 2x duse, 2x plaste atd. na dovolenou.
Jestli ma 150cm, tak 26".

Stejne prumery kol znamena moznost prohozeni i behem projizdky.
Muzes ji poskytnout svoje zadni a poslat ji napred nez to opravis, v horsim pripade dojdes.
Takova bourka v alpach...

Jesli muzu poradit, tak si vem tuzku, papir a udelej si tabulku.
Tam si to pod sebe napis. Az tam budes mit 10 polozek tak uvidis co je drahe a co bezne.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » stř bře 5, 2014 21:27

Dnes jsem byl v prodejně, a na 80% jsem se rozhodl pro MAXBIKE. Zaujala mne hlavně možnost přizpůsobení a to, že mi v místní prodejně byl ochoten srozumitelně vysvětlit a poradit, celkově se mi líbila domluva.

Pro mne to bude nejspíš:
http://www.maxbike.cz/horske-kolo-taupo-29/
+ Suntour XCR RL-R air 29" (+1700Kč)
+ pedály Feimin FP-975 černé
celkem 19.690 (katalogová cena :wink: )
- jinak tu vidlici jsem si prosadil sám, protože má zámek na řidítkách a jako pozitivum beru i ten vzduch (prodavač mi spíš doporučoval ten základ XCR-LO)

Trochu však ještě váhám nad váhou kola ale asi to nemá cenu řešit. Varianta s 29" koly a rámem 21" vychází okolo 14kg.
Kdyžtak mne opravte, ale pro mne 100kg cykloturistu, nemá smysl řešit zda váží kolo 14kg nebo 12kg...v kopci to bude nepostřehnutelný rozdíl (114kg nebo 112kg). Citelné by to bylo, kdybych kolo tlačil či musel nést, přes nějaká nesjízdný úsek...ale možná jednou za týden zvednout 14kg myslím zvládnu ;-)

Po rovině však budou zásadní pláště. Mohli byste mi pomoct s výběrem plášťů?
Doporučit (nejlépe z nabídky u kola) plášť, který má malý odpor a vydrží i přejezdy po asfaltu a podobných lepších cestách? Nebo to neřešit a nechat tam to co je?

Jaká je standardní životnost MTB plášťů? Zvládnou 1000km?

____________

Mé drahé polovička si nejspíš odveze 26" s 15" lady rámem, ještě to musíme otestovat. Ale měla by to být tato výbava
http://www.maxbike.cz/horske-kolo-virunga-lady/
+ Suntour XCR-RL-R-air (+2200Kč -0.54kg)

Pravděpodobně by se nechalo osadit pláštěma
Schwalbe Thunder Burt 26" 54-559 (+800Kč)
- budou mít menší odpor, než ty origo?
- našel jsem, že by mohli uspořit dalších 0.6kg...je to možné?
Celkem by to vyšlo na 17.890 (katalogová cena)
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod RUMcajs » čtv bře 6, 2014 2:43

Dundee udelal jsi dobre ze budes kupovat tam kde si kolo muzes vyzkouset.
Za obcanku te na nem snad nechaji projet jeste pred koupi.

Vetsi vahu bicyklu ber jako vyhodu. Bude se pod tebou mene kroutit.
Treba dvojite zuzene draty ve vypletu by jsi neocenil.

Z vlastni zkusenosti muzu konstatovat, ze jak nestravis cistou jizdou alespon 15h za mesic,
tak je stale co dohanet na kondici.
Mam ted 4ty tyden nastydle prudusky a forma sla dolu tak o 50%.
U tebe to bude az zacnes jezdit opacne. Kondicka se zlepsi.

Oznacuji me za cloveka co ma "tire fetish", takze budu kriticky.

Plaste Kenda Kwick vypadaji naprosto priserne.
Nejzakladnejsi gumova smes, vzorek 100 let za opicema.
Lesknou se i na fotkach, budou klouzat. Schvalne po nich prejed nehtem.
Obdoba cinskych pneumatik na auta.
Ostatne co za 200kc chtit? Sire 50mm (50-559).

Schwalbe budou mnohem lepsi.
Na vzorku je nadherne videt plynuly presun od hladkeho stredu ke stredovym spuntum.
Uplne jiny material. V gumove smesi jsou uplne jine veci. A budou pohodlnejsi diky sirce 54mm.

Zivotnost plastu odhaduju tak na sezonu az 2. Preci jenom na cyklostezkach a polnackach se nebrzdi kazdych 5 minut.
Minimalne 1500 na nich najedes. Jestli pak budou nachylnejsi na sipkove trni a podobny nerad to uz je jina.

Jezdim jenom Maxxis a od tech bych doporucil Aspen, Ardent, Larsen TT.
To je na pohled hodne podobny tem Schwalbe.

http://www.maxxis.com/tires/bicycle/mountain#tyres

Podle udaju o vaze a vysce predpokladam, ze mas vetsi chodidla, rozvor nohou vetsi nez 60ti kilovy clovek.
Prirozenejsi by snad bylo zvolit pedaly takove, ktere poskytnou oporu cele podrazce (odkaz jen pro nazornost).

http://www.zbozi.cz/vyrobek/author-pedal-apd-f08-alu/
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » čtv bře 6, 2014 16:40

Váhu nepoznaš, dokud si nevyzkoušíš jiné kol, které bude o ty dvě kila lehčí. Ale odlehčit můžeš vždy. Nejlepší je to na kolech. Pláště bych ti za sebe doporučil Rocket Ron od Schwalbe. z těch co ti nabízí takRacing Ralph evo nebo thunderburt. Vidle by byla lepší Raidon ale ani s tímhle se neztratíš. Zamykání na řidítkách ber jako bonus, než jako nezbytnost.

Nevypadá to špatně, hlavně aby se ti líbilo a dobře se ti na tom jezdilo. To je nejdůležitější.

Jak říká kluk od nás z klubu, můžeš mít co chceš pod sebou,ale všechno je to v hlavě. Nohy už jí časem doženou :P :P :P :P

Přeji hodně km a štastných zážitků vo tom to je
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod šíp » čtv bře 6, 2014 16:44

RUMcajs píše:Vetsi vahu bicyklu ber jako vyhodu. Bude se pod tebou mene kroutit.

Nejenom to. V poryvech větru je kolo stabilnější, alespoň co se tlačení týče. Mám vyzkoušeno.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod RUMcajs » čtv bře 6, 2014 20:54

Sip:
Moje 13kg celoodpruzene kolo jednou "podtrhaval" vichr.
Holt tak to byva kdyz jedes na vrstevnici 500m nad morem - doslova.
Drzel jsem ho za predstavec a vetricek odtlacil zadni kolo bokem :)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » pát bře 7, 2014 19:45

sandy píše:Jak říká kluk od nás z klubu, můžeš mít co chceš pod sebou,ale všechno je to v hlavě. Nohy už jí časem doženou

To je pěkný citát :-) ... a takoví, např. "bruslařka z rybníku", nám pak vozí medaile

Potřebuji ještě trochu nasměrovat. Váhám s volbou vidlice.
Jak jsem psal, budeme spíše cykloturisti co nehledají rychlostní limity v terénu a ročně najedou cca 500-1000km. Terén bych chtěl projíždět ale pohodlně, aniž bych nějak negativně vnímal pružení, či nepružení vidlice. Možná se někdy nechám vyhecovat, pro nějaký závod v né příliš náročném terénu....spíše kopcovitý terén po lepších cestách, do nějakého rychlostního downhillu rozhodně nepůjdu.

U mne bude potřeba dobrá funkce locku, u mé ženy pružení při malé rychlosti s menší váhou.

Pro sebe (100kg) se rozhoduji (výchozí váha kola 14,1kg, cena 16.011Kč):
Suntour XCR-LO
Suntoru XCR RL-R air ( -50g + 1.700Kč)
Suntour Raidon RL-R (-325g + 2.700Kč)
nebo další odlehčení (-700g + 2.900Kč) ....jsou jiné středy kol a ráfky, jinak bez rozdílu, vesměs je to v DEORE

U mé ženy (55kg)(výchozí váha kola 13.7kg, cena 14.300Kč)
Suntour XCR RL-R pruž
Suntour XCR RL-R air (-150g +1.200Kč)
Suntour Raidon RL-D (- 405g + 2.400Kč)
nebo další odlehčení (-800g + 2.700Kč) ...místo Alivio je Deore + jiné středy kol a ráfky

Uvedl jsem i možnost odhlehčení kola....u mne to asi nemá cenu řešit, u mé ženy je to však už na zvážení, ale prodražuje...

Je některá vidlice pro nás vhodnější? Nebo nechat "základní vidlici" a raději kolo odlehčit?

Pozn. Možná jsem se někde s těmi váhami nebo cenami sekl, berte je s rezervou.

EDIT (20:02):
Víceméně jsem rozhodnut jít do těch "neodlehčených variant" s vidlicemi RAIDON pro obě kola. Raději jsem však položil tento dotaz, kdyby ta Raidon byla vyloženě nevhodná pro náš účel, např jestli není problém 100kg a 55kg....ale je to vzduchová, takže by měla jít uzpůsobit váze i jízdnímu stylu.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » pát bře 7, 2014 20:48

Z te nabidky co tam byla je raidon skvela vidle kdyz vezmeme v potaz, že pro tebe je zbytečné připlácet 6000 za recona (i kdyz se mi to zda pritazene za vlasy toze novy v obchode stoji přibližně tolik c oni chcou za výměnu, zaplatiš jak za novou a ještě jim dáš jinou). Na odlehčování kol bych se vybodl když za to chcou tolik, za 3tk ti nic nedají. Vem lepší vidli tu využiješ a zpříjemní ti jízdu a ušetři si na kola za která má smysl připlácet. Tak bych to viděl já.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » pát bře 7, 2014 21:22

Ještě jedna věc.
U toho dámského kola je v nabídce pouze vidlice Raidon RL-D a né Raidon RL-R jako u pánské verze.

Co znamená to RL-D ...je to pružina nebo vzduch? Nebude problém s tuhostí pro 55kg?
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod budo » pát bře 7, 2014 21:49

jak tady ctu to Raidon, tak mi to znelo nejak povedomejc, nez Epicon. Tak jsem se podival do mailu a nasel objednavku.
Takze mam SR SUNTOUR Raidon-X3 AIR RL V-brake 2012, stala 2990 a jsem s ni spokojeny. Nekolikrat do roka ji celkem nesetrne dam zabrat a je fajn. Na takove to domaci zvykani za ty prachy je prima :-)
Naposledy upravil budo dne ned bře 9, 2014 7:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika