Na kole naostro?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Na kole naostro?

Příspěvekod ivan.podest » stř bře 15, 2006 11:36

V článku zveřejněném na iDNES autor doporučuje na kole jezdit v cyklistických kraťasech naostro, neni to uchylne? Jaký je Váš názor?

Cituji:"Jestliže je přes den ještě poměrně teplo, tak stačí použít jen např. tričko bez rukávů (scampolo) a jako vrchní vrstvu dres s krátkým rukávem. Cyklistické krátké kalhoty, příp. tříčtvrteční bermudy je nezbytné použít "naostro", nenosit pod ně spodní prádlo. Jinak je jejich funkce znehodnocena."


http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp?r=ig_kolo&c=A050829_174703_ig_kolo_tom[/quote]
ivan.podest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 27, 2005 13:05

Re: Na kole naostro?

Příspěvekod djx1 » stř bře 15, 2006 11:41

ivan.podest píše:V článku zveřejněném na iDNES autor doporučuje na kole jezdit v cyklistických kraťasech naostro, neni to uchylne? Jaký je Váš názor?

Cituji:"Jestliže je přes den ještě poměrně teplo, tak stačí použít jen např. tričko bez rukávů (scampolo) a jako vrchní vrstvu dres s krátkým rukávem. Cyklistické krátké kalhoty, příp. tříčtvrteční bermudy je nezbytné použít "naostro", nenosit pod ně spodní prádlo. Jinak je jejich funkce znehodnocena."


http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp?r=ig_kolo&c=A050829_174703_ig_kolo_tom
[/quote]

No to je pravda...ale musis tam mit vlozku...ta plni funkci spodniho pradla...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod norman_64 » stř bře 15, 2006 11:41

kdyz mam svoje cyklokratase s vystelkou od Rudého Projectu (rudy Project) tak v 90% na ostro :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » stř bře 15, 2006 13:07

Já naostro i lezu. Už tak je člověk natáhlej do celkem elastickejch gatí, tak co si ty kule ještě pařit v trenclích :wink: ... na kolo taktéže...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » stř bře 15, 2006 13:13

v cyklogatích jedině naostro nikdy mě ani nenapadlo brát pod ně prádlo. samozřejmě s vložkou :wink:
ja k psal přípluv proč to "vedro ještě podporovat".

v létě gatě, skampolo, dres
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod djx1 » stř bře 15, 2006 14:05

Přípluv píše:Já naostro i lezu. Už tak je člověk natáhlej do celkem elastickejch gatí, tak co si ty kule ještě pařit v trenclích :wink: ... na kolo taktéže...


Tak to zkousek nebudu...lezu totiz ve volnych kratasech:-) Myslim, ze kdyz by me spousteli dolu, tak mi vyleze ferda...a zas takovej machr nejsem:-))) Ale do cyklistaku urcite bez.... Ono zkus si vzit slipouse a na to elastaky....po par kilometrech te budou tlacit svy na slipousich...a fakt to boli...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod uplne jinej martin » stř bře 15, 2006 15:20

Na vostro (samo že do gatí s "piškotem"). Navíc trenky pod tim vypadaj dost blbě... :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod ONDRA » stř bře 15, 2006 17:40

Jasně že naostro!!! Dyť ty trencle podtím vypadají blbe, akorát se shrnujou a tlačí. V zimě taky taky, jenom v zateplených... :lol:
PS: kámoš mi tvrdil, že jeho kámoška si do těch kraťáků brala tanga :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Na kole naostro?

Příspěvekod Vojtos » stř bře 15, 2006 22:24

ivan.podest píše:V článku zveřejněném na iDNES autor doporučuje na kole jezdit v cyklistických kraťasech naostro, neni to uchylne? Jaký je Váš názor?

Cituji:"Jestliže je přes den ještě poměrně teplo, tak stačí použít jen např. tričko bez rukávů (scampolo) a jako vrchní vrstvu dres s krátkým rukávem. Cyklistické krátké kalhoty, příp. tříčtvrteční bermudy je nezbytné použít "naostro", nenosit pod ně spodní prádlo. Jinak je jejich funkce znehodnocena."


http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp?r=ig_kolo&c=A050829_174703_ig_kolo_tom
[/quote]
:bike: jedině na ostro s gatěma s vystelkou
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod poiko » úte dub 25, 2006 20:05

v cyklogatích jedině naostro nikdy mě ani nenapadlo brát pod ně prádlo. samozřejmě s vložkou Wink
ja k psal přípluv proč to "vedro ještě podporovat".

v létě gatě, skampolo, dres


chtěl jsem se zeptat, proč brát v létě na kolo pod dres ještě funkční triko. Ptám se totiž proto, že jsem doposud jezdil v Craft Pro Cool a přišlo mi to celkem v pohodě a chtěl bych si koupit ještě cyklistický dres. Myslel jsem, že kvalitní dres funguje zárověň jako funkční prádlo (¨asně že bude mít horší vlastnosti, ale tak nějak kolek a kolem by to mohlo jít, ne?). Takže když bude venku třeba 25°C a doteď jsem byl zvyklý jezdit v tom Craftu a bylo mi dobře, tak když na sebe vezmu Craft+cyklodres, budu mít na sobě o jednu vrstvu navíc a bude mi vedro. Doufam, že jsem moje dilema, zda mi bude vedro v Craftu a cyklodresu nastínil aspoň trochu srozumitelně :-k
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Lipon » čtv dub 27, 2006 6:41

pokud je teplejs, jezdim jenom v dresu, bez dalsiho,
zalezi na tom, jak ma bejt ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » čtv dub 27, 2006 6:42

a na co ti bude cyklodres? proč nebudeš nadále jezdit ve fuknčním triku jako doposud?
mimochodem, odpovím i na otázku v názvu vlákna-ano taky jezdíme naostro v cyklokaťatech, oba. a to v techto-http://www.funkcnipradlo.cz/index.php?page=katalog&id=11 kontrétně to je model "speciály kalhoty s coolmaxovou vložkou". na tom manžílek má normální kraťase a já většinou šustle z pertexu, když je mi horko /což nebývá často/ tak si je vyhrnu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod poiko » čtv dub 27, 2006 8:38

Protože je ten Craft černý a já mam celkem strach, že mě v něm třeba nějaký řidič přehlídne a :toimonster: Přemýšlel jsem o dresu, ve kterém bych byl dobře vidět.
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod šíp » čtv dub 27, 2006 8:41

poiko píše:Protože je ten Craft černý a já mam celkem strach, že mě v něm třeba nějaký řidič přehlídne a :toimonster: Přemýšlel jsem o dresu, ve kterém bych byl dobře vidět.


tak kvůli tomu jsme si zajistili takové ty reflexní pásky co se pomocí suchého zipsu připnou na ruku nebo na nohu
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » čtv dub 27, 2006 8:51

šíp píše:a na co ti bude cyklodres? proč nebudeš nadále jezdit ve fuknčním triku jako doposud?


třeba už jenom proto, že se dá dres ještě rozepnout a do kapes na zádech se taky vejde třeba mapa, klíče, tyčinka apod. drobnosti, který se buď nevejdou do camelbaku nebo aby se vembloud nemusel furt sundavat :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod šíp » čtv dub 27, 2006 8:53

Lipon píše:
šíp píše:a na co ti bude cyklodres? proč nebudeš nadále jezdit ve fuknčním triku jako doposud?


třeba už jenom proto, že se dá dres ještě rozepnout a do kapes na zádech se taky vejde třeba mapa, klíče, tyčinka apod. drobnosti, který se buď nevejdou do camelbaku nebo aby se vembloud nemusel furt sundavat :mrgreen:


aha :(( a kvůli tomu mámdát za cyklores litr? *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » čtv dub 27, 2006 9:14

urcite nemusís...stačí si pohlídat výprodeje a dresy treba od Rudy Projectu koupíš i za 500-600Kc... :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod poiko » čtv dub 27, 2006 9:24

tak kvůli tomu jsme si zajistili takové ty reflexní pásky co se pomocí suchého zipsu připnou na ruku nebo na nohu


O něčem podobném jsem přemýšlel. Měly by to být reflexní samolepící pásky, které se nalepí zezadu na kolo, či přilbu. Nevíte někdo, kde se dají sehnat a kolik tak koštujou? :((
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod poiko » čtv dub 27, 2006 9:26

A ještě mám dotaz k fungování fóra. Když chci někoho citovat tak, aby tam bylo zároveň jeho jméno, jak to udělám? Zatím jsem našel jen citaci bez jména, pomocí tlačítka quote. Dík
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod pripluv » čtv dub 27, 2006 9:38

poiko píše:A ještě mám dotaz k fungování fóra. Když chci někoho citovat tak, aby tam bylo zároveň jeho jméno, jak to udělám? Zatím jsem našel jen citaci bez jména, pomocí tlačítka quote. Dík


Zrovna teď jsem u tvýho příspěvku klikl na citovat vpravo hore...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » čtv dub 27, 2006 9:44

poiko píše:
tak kvůli tomu jsme si zajistili takové ty reflexní pásky co se pomocí suchého zipsu připnou na ruku nebo na nohu


O něčem podobném jsem přemýšlel. Měly by to být reflexní samolepící pásky, které se nalepí zezadu na kolo, či přilbu. Nevíte někdo, kde se dají sehnat a kolik tak koštujou? :((


já osobně jsem si reflexní pásky objednávala tady
http://www.truckershop.cz/cz/shopdet.php?ID=46
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » čtv dub 27, 2006 13:35

šíp píše:aha :(( a kvůli tomu mámdát za cyklores litr? *


ale každé pohodlí přece něco stojí :-) ... nikdo ti neřiká,aby sis koupila dres, když ti vyhovuje současný stav :wink: *
mě zas vyhovuje dres, vydrží několik sezon, byť už z něj pak lezou nitě, jak člvěk tu a tam projede šípkama, vezme bokem nebo zádama strom ...
na triku mi vadí, že je až moc uplé, dres je o něco volnější
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Tommy » ned kvě 14, 2006 18:56

jedině naostro!!
Tommy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 14, 2006 18:49


Zpět na Cykloturistika