Cyklonavigace

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cyklonavigace

Příspěvekod drson » pát zář 17, 2010 23:52

Ahoj. Chci si koupit navigaci vhodnou na kolo . Přemýšlím o Garmin dakota 20 nebo garmin Oregon . máte někdo zkušenosti s těmito navigacemi nebo s jinými . jak fungujou na kole , jak fugujou na geocashing ?? Díky
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Re: Cyklonavigace

Příspěvekod Zodiax » pon zář 20, 2010 8:03

Kamarad vozi na kole klasickou 60 CSx, je na to k dokoupeni drzak na riditka. Osobne mi to prijde jako uplna zbytecnost, na displeji vidis pri jizde velke prd, sotva se stihnes koukat na cestu a trasu zaroven. Stejne tak pri prvnim padu se mu ten drzak zlomil, protoze GPSka je velka a hodne presahuje riditka, takze je hned v kontaktu se zemi.

Osobne vozim gpsku v baglu (klasicky Legend) a trasu pripravuju na mape nebo webu. Na kesovani ti jakakoli outdoor bude slouzit dobre ;)

Kdyz uz neco na kolo, tak pak treba Edge 500 HR Premium, ale to je vice o treninku nez toulani se krajinou pacto je nemapova :(
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Cyklonavigace

Příspěvekod Gisir » pon zář 20, 2010 13:17

jezdím s Oregonem, přidělal jsem ho na představec, takže nikam nepřesahuje a drží parádně
na GC je v poho - je pravda, že displej je za jízdy málo čitelnej ale dá se to.
ideální je, připravit si trasu na PC a potom se podle ní nechat navigovat /před každým lomovým bodem GPS pípne a zapne se podsvícení, takže navigaci nemusíš furt sledovat/
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: Cyklonavigace

Příspěvekod jedik » pon zář 20, 2010 19:28

Já jezdím s Legendem HCx a bez problémů. Nepřesahuje a dokonce i tu mapu jsem se tam už naučil používat (v kombinaci s papírovou), i když jsem s tím pravda dlouho bojoval (ty barvy jsou otřesné).
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava


Zpět na Cykloturistika