Dunajská cyklostezka

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » stř črc 14, 2010 10:05

Hledám a nenacházím (aspoň tady ne).
Nějaké info o Dunajské cyklostezce? Na začátek třeba odkud kam se to jezdí, za jak dlouho, jestli se neudřu (ideální, kdyby to kopírovalo řeku :mrgreen: ), jsou-li na cestě kempy, nebo se dá spát kdesi v lesi atd.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod zbuddy » stř črc 14, 2010 10:08

Bikemap.net, dále jsem četl nějaké recenze bruslařů, kteří psali, kde je hrubý asfalt atd...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod poldík » stř črc 14, 2010 10:16

slovenskou část mám projetou, maďarskou částečně, rakouskou celou, komplet v plánu.

nějaký info je třeba tady

např. v rakousku je síť kempů docela hustá a vysoce kvalitní :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » stř črc 14, 2010 11:58

kolik stoji kemp v rakousku na cloveka-kolo-stan na noc?
da se tam chrnet i mimo kempy? trebas vedle stezky?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod Ježo » stř črc 14, 2010 12:08

Já chrněl mimo kempy - je to tak 7 let zpátky. Jeden den někde u Mauthausen, druhý den za Tullnem, třetí noc už jsem byl v Blavě na cestě domů. Byl jsem ale sám a bylo to stylem večer přijet, potichu rozbalit karimatku a spacák a ráno se zase tiše spakovat. Jediný problém byl značně nadprůměrný výskyt komárů - bylo to v srpnu a vedra byla zhruba stejná jak teď - ve spacáku bylo vedro a když jsem měl chvíli nohu mimo spacák, tak od komárů otekla.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » stř črc 14, 2010 13:27

Teď jsem hleděl na nějaký mapy a ono to jde valit jak po levým břehu, tak po pravým. Kterej je "lepší"?
Bych to zatím viděl na levej, ale netuším…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod Ježo » stř črc 14, 2010 15:52

Stydím se, ale: který břeh je levý? :oops: Já jsem jel ten "severní", z Lince až k Wachau je asi zajímavější (Mauthausen), přes Wachau jsou zajímavé asi oba a za Kremží už je to obojí "nuda". Nicméně na tom "severním" jsou zachované lužní lesy, takže bych preferoval ty. Kolem Vídně bych zas jel po tom druhém a dle kondice bych možná vyjel na nějaký kopeček Wienerwaldu (tak jsem udělal). Za Vídní potom akorát nevynechat Petronell - Carnuntum (či jak se to jmenuje) a potom už je Bratislava...
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » stř črc 14, 2010 17:09

levej je severni, hadej proc :wink:
jinak diky za info (mozna skoncime uz ve vidni), my jsme prd cyklisti a hlavne casu malo. jo a letos ti zbyly dva jeste ani nevyjeli :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod Ježo » stř črc 14, 2010 18:39

no jo... :oops: i když, proč by to nemohlo být naopak... :-..
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod šíp » stř črc 14, 2010 19:20

Díky dnes zakoupené knize Cyklostezky Evropy jsem se taky nadchla pro Dunajskou cyklostezku. Určitě ne celou, tolik volna už nemáme, ale plánujeme v srpnu tak na 4 dny na kola a kousek bychom si projeli. Zkusmo jsem si navolila vlak do Bratislavy, kde bychom začínali, ale zrada, žádný vyhledaný vlak, at už přímý nebo s přesedáním, neumožňuje vzít si kola. Jak to vyřešit? Napadlo mě ČR Cargo, máte s tím někdo zkušenost? Nebo je to blbost?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod Ježo » stř črc 14, 2010 19:26

@šíp: a který úsek chcete jet?
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod šíp » stř črc 14, 2010 19:27

Od Bratislavy až kam to půjde časově. Pak někdy chceme začít tam, kde nyní skončíme, a tímto způsobem si stezku projet na etapy.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod kakos » stř črc 14, 2010 21:48

@pripluv: presne info ti nedam, ale tak zevrubne - jezdi se z passova do blavy, otriskani negde vejs, my to jeli z passova, nevim jak to mas v planu, ale my to jeli nasledovne - autem do vidne, ktere jsme nechali v jakemsi krytem parkovisti u nakejch obchodnaku(muzu podle potreby upresnit :wink: ,ale ted je to slozitejsi pac mam nejaky pifko),dale hodka presun na hlavni nadrazi a vlakem do passova(cca 4:00 - 9:00)pak levej i pravej breh podle toho gde to blylo peknejsi(nahoda :mrgreen: ), spani 1x Linz kemp na vychodni strane(celkem levne)1x na divoko a 1x v Melku(luxus kemp), furt z kopca cca kilo denne (nejsme zadni honici :wink: :mrgreen: ), kvicero nas obcas sralo picasi bo blyli nejake bourky, ale stejne to vyslo, blizsi otazky az vystrizlivim :ú :mrgreen:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod kakos » stř črc 14, 2010 22:13

jo listek lze kupit v kterekoliv mezinarodni pokladne u nas za cesky love :wink:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » čtv črc 15, 2010 6:53

@sip: vy chcete jet do kopce, nebo se vydat do Madarska? Po tom malo co jsem zjistil to je jako jet reku proti proudu
@kakos: dik. mame predbezne passov, viden, jestli fakt pojedeme furt z kopca, tak mozna az tu blavu. auto myslim resit nemusime, protoze se nechame mastnacky odvezt a dovezt (to jsou ty vyhody zacinajicich vztahu :mrgreen: ).
tak snad jedna z poslednich otazek - jak v passove trefime na zacatek stezky?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » čtv črc 15, 2010 6:55

Ježo píše:no jo... :oops: i když, proč by to nemohlo být naopak... :-..

:mrgreen: vždycky to mas pri pohledu po proudu. to uz je vetsi zmatek v kilometrazi, kdy nektere zeme maji nulu u pramenu, nektere v usti a nektere na hranicich, takze jeste celkem nedavno labe melo tri kilometraze. ale jenom jeden levej breh :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod kakos » čtv črc 15, 2010 12:39

najdi dunaj a na levem brehu :wink: , matne si vzpominam, ze po levem brehu vede i silnice, takze nejakej kilak jdou soubezne, po te silnici asi prijedete, nejaky cechy sem tam videl primo za provozu vykladat kola, menuje se donaustrase a cisilko 388
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » čtv črc 15, 2010 14:24

jo, levobrezni silnice tam je, videl jsem ji z vody
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod kropt » čtv črc 15, 2010 19:26

Nevíte někdo jestli funguje nějakým způsobem půjčování kol a jejich následnej svoz z konce trasy? Jeli jsme před týdnem po dálnici souběžný s Dunají a na jednom parkovišti vedle nás zastavila dodávka s přívěsem plným kol - byly jednotně nabarvený a polepený nálepkama - takže dedukuji, že by to mohlo fungovat podobně jak třeba na Vltavě s loděma - na začátku půjčíš a na konci vrátíš. Jen k tomu nejsem schopnej dohledat nějaký info.

Tady se dá objednat prospekt s podrobně popsanou trasou, jsou tam mapky, kempy, hospody, penziony....... a je to zadarmo, domů mě to přišlo ani ne za týden.

Inspiroval jsem se tady tím článkem.
Napadlo mě vzít prcka do croozeru (bo jak se ten vozík jmenuje) a strávit s ním cca 4 dny na cestě kolem Dunaje. Problém je s logistikou - do auta vozík a dvě kola nedám, takže mě napadlo si to půjčit až na místě. ( a když budu upřímný nemám ani ty kola...)
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » pát črc 16, 2010 6:47

kropt píše:Tady se dá objednat prospekt s podrobně popsanou trasou, jsou tam mapky, kempy, hospody, penziony...

To jsi objednal všechny? Nebo jaká je nejlepší. Já a němčina :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod kropt » pát črc 16, 2010 7:22

pripluv píše:To jsi objednal všechny?



Ja natürlich. :mrgreen: Je to zdarma a já mám rád hodně informací. Ale nejpřínosnější je ta první a druhá brožura - jsou v nich mapky úseků cesty a dají se podle toho najít kempy po trase.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » čtv črc 29, 2010 19:54

Tak je mám doma taky :D
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod jiri69 » čtv črc 29, 2010 20:13

Jeli jsme ji loni i letos, natěžko a s Croozerem, můžu poskytnout hromadu informací včetně doporučení na kempy atd.

Známe to z Deggendorfu do Bratislavy.

Zkráceně - v podstatě rovina, většina cesty je vedena po oddělených cyklostezkách, ale místy je to vedeno i po silnicích se slabším provozem. Kempy zcela v pohodě, ale nejsou až tak časté - seznam míst s kempy Ti můžu poslat. Ceny v kempech - za 2 dospělé, syna 16 let, dceru 2 roky a dva malé stany jsme platili od cca 16 do 28 Eur.
Po cestě jsou různé stánky s občerstvením, ale je to dost drahé - "Ein Viertel" - tedy čtvrt litru vínka přijde tak na 2,50 - 3 Eur, pivo ve stejné cenové relaci. Jídlo od cca 4 Eur do 10. Letos jsme se naučili tyto stánky ignorovat a spíše si zajet do nějakého marketu. Sedmička vína od 1,20 (a dobrá), chleba 3, 10 vajec 2,30 - 2,80, velké jogurty od 0,69, pivo v plechovce od 0,50.

Spíše napiš, odkud to chcete jet, pak Ti dám tipy na kempy, obchody atd.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » čtv črc 29, 2010 20:16

super. chceme z pasova do bratislavy, informace sbiram vsechny :D
specialne za kempy budu rad
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod jiri69 » čtv črc 29, 2010 20:45

Prima... Passau je pěkné město, trochu si ho projděte. U řeky Inn je pěkný park s dětským hřištěm, tam jsme měli pauzu. Přejeli jsme Inn, po jižním břehu jsme jeli do Kastenu, což je cca 17 km za Passau, kde byl pěkný kemp. Platili jsme lehce přes 16 eur za 3 "Erwachsene", Klárka zadara, dva malé stany. Ráno před osmou přijel pekař, chleba za 3 eur. Sprchy bez žetonu, houpačky, curling, přebalovák pro děti, kuchyňka, kupodivu bez komárů. A navíc ochočená (a značne "voražená" kavka), která sedala na hlavy a tak...
Ráno (po opravě defektu) jsme jeli dále po jižním břehu, po cestě jsme dali pauzu u statku s občerstvením, kde nabízeli domácí chlazený bio jogurt (2,40), pivo 2,70, Přívozem na severní břeh (2 eur za osobu), po pár km zpět za 1,50. V Aschachu jsme přejeli přes most na severní břeh (nájezd je pár metrů před mostem doprava, ujet cca 300 m, pak ostře vlevo, po chodníku na druhý břeh), spali jsme v kempu u jezer za obcí Feldkirchen (neplatili jsme nic, běžel fotbal, v recepci nikdo nebyl).
Pokračování za chvíli.
Naposledy upravil jiri69 dne pát črc 30, 2010 6:51, celkově upraveno 2
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod jiri69 » čtv črc 29, 2010 21:00

Napojili jsme se opět na cyklostezku na severním břehu, až jsme dojeli k Pleschinger See (pouhých 30 km z předchozího kempu). Tam jsem to zapíchli, protože je tam prima koupání, malý rodinný kemp, u toho příjemná hospůdka, kde obsluhoval i Čech. Zaplatili jsme 19,10 eur za kemp. Sprchy jsou se studenou vodou zadara, teplá je za 0,5 eur. (Důležité - ve všech kempech se dá dobít mobil, kamera atd.). Ale v umyvadle teče normálně teplá voda. Kemp je přímo u cyklostezky, která vede po "valu", který je u Dunaje.
Pak stále po severním břehu jsme lízli Linz, u elektrárny jsme přejeli na jižní břeh. Trochu jsme kufrovali u Mauthausenu, protože cyklostezka je vedená podél vody až k soutoku s Enží, kde je převoz na severní břeh. Pokud chcete jet po jižním břehu, je nutné odbočit přímo na město Enns. Tam přes most přes Enž (Enns), pak hned za mostem doleva (dobře značené) a dále jsme pokračovali po jižním břehu až do Ardaggeru, kde byla u cyklostezky po pravé straně hospůdka a vlevo na "ostrově" příjemný kemp. Ale žel i s komáry... Za nocleh 17,40 eur. Koupelna zadara v buňkách přímo v kempu, WC v buňkách u restaurace (cca 40 m od kempu).
Pokračování za chvíli.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » čtv črc 29, 2010 21:08

nadherny, uz se nemuzu dockat :D
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod jiri69 » čtv črc 29, 2010 21:27

Pak jsme pokračovali dále po jižním břehu, po cca 10 km je kemp ve Willersbachu (vpravo restaurace, vlevo kemp - letos jsme tam nespali, jen loni - sociálka v budově restaurace, otevřeno i v noci, na ženských sprchách se platilo, chlapi zadara. V restauraci velice příjemní, bylo to loni moc fajn). Dále jsme jeli přes Ybbs do Melku, známý klášter atd. Nad centrem je Spar, kde se dá dobře nakoupit.
Dál jsme jeli stále po jžním břehu do Schönbühelu. Vlevo restauračka, pod ní kemp. WC a sprchy v budově restaurace, teplá voda za 0,5 eur, Platili jsme 17 eur.
Druhý den nás čekalo trochu stoupání (asi jediné za cestu), pak příjemný sjezd Další kemp je Rossatz, je tam i příjemná hospůdka, kde si loni dal synátor gulášovou polívku s ošatkou housek... Ale v kempu jsme nespali, jeli jsme dál. Další kemp je v Zwentendorfu. Tam jsme spali loni. Příjemné je, že kemp je volně přístupný, takže tam můžeš zajít, osprchovat se zadara, nabrat vodu atd. Recepce je v nedaleké restauraci. Loni jsme tam spali, letos jsme pokračovali dál. Letos jsme spali až v kempu v Tullnu. Ale dost nás to zklamalo. Zaplatili jsme 28 eur. Kdybychom počkali do cca 21 hodin, tak jsme mohli ušetřit - recepce byla pak opuštěná. Pokud tam budete spát, tak spěte až v zadní části kempu. Jsou tam houpačky, klídek, rovná louka. Sociálka zcela v pohodě, je tam i kuchyňka, ale mám pocit, že nefungují vařiče, pokud v recepci nikdo není.
Dál jsme pokračovali po jižním břehu, ale na jednom místě je cyklostezka svedená na severní břeh. Pokračovali jsme až do Vídně, kde nás cyklostezka vedla na ostrov. Tam je plno dětských hřišť, osvěžoven atd., po ostrově se dá projet pomalu celá Vídeň. Na severním břehu je kemp, letos jsme ho minuli, spali jsme tam loni. Stálo to cca 28 eur, v noci tam bylo docela hlučno, protože kolem byly docela frekventované silnice. Letos jsme pokračovali dál - tedy přejeli jsme na severní břeh. Místy je ta cesta dost na psychiku, protože je úplně rovná, je vidět na 5 km na jednu i druhou stranu. My jsme odbočili do obce Schönau, kde jsme nakoupili Na náměstí je pekař, kousek za ním je market (Zielpunkt či tak nějak), kde jsme nakoupili. Pak jsme jinou cestou najeli zpět na cyklostezku, zastavili jsme se ještě v příjemné osvěžovně přímo u cyklostezky. Pak jsme jeli na jeden zátah až k mostu, po něm jsme přejeli do Bad Deutsch-Altenburg (pěkně dlouhý most) a po jižním břehu jakoby zpět do Petronell Carnuntum. Nedaleko takové vysoké věže je klidný kemp s restauračkou - ale letos nás asi natáhli, chtěli 26 eur. V okolí Petronell Carnuntum je hodně římských památek, doporučuji tomu věnovat aspoň 2-3 hodinky.
Naposledy upravil jiri69 dne pát črc 30, 2010 6:54, celkově upraveno 1
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod jiri69 » čtv črc 29, 2010 21:41

Slibuju, že už dlouho otravovat nebudu...
Ráno jsme z Petronell Carnuntum jeli dál po jižním břehu přes Bad Deutsch-Atlenburg a Hainburg až do Bratislavy, přes most na severní břeh. U Tatra banky jsme jeli ještě k Lidlu (šikmo přes silnici, cca 200 m), kde jsme si nakoupili. Pak jsme se vrátili zpět k té Tatra Bance a pokračovali jsme po silnici (Devinská cesta) směrem na západ. Zpočátku tam byla jen silnice, i když ne s velkým provozem. Ale dalo se. V Devíne jsme se zastavili v příjemném občerstvení (venkovní sezení celé zakryté síťkou proti komárům), čepovali Plzeň (tuším 1,80), Kozla a snad Radegast. Jídlo od klobás až po grilovaná a pečená kolena. Dál jsme pokračovali po cyklostezkách proti proudu Moravy, ale značení mizerné, chce se to ptát místních a projíždějících cyklistů. Protože tady ale nejsou kempy, dojeli jsme do Vysoké pri Morave, v místní večerce jsme nakoupili a nechali si poradit - spát se dá u "jezer" cca 1 km východně od Vysoké. Je tam hodně rybářů, mívají i caravany, až na komáry to byla pohoda.
Ve Vysoké jsme se ráno opět napojili na cyklo podél Moravy, jeli jsme přes Záhorskou Ves atd. až do obce Malé Leváre, tam jsme to vzali do obce Závod, kde jsme šli do penzionu (30 eur). No a další den opět podél Moravy do Lanžhotu, přes Břeclav a Lednici až do Nových Mlýnů, kde jsme to zapíchli.
Tak asi tak... Z Deggendorfu čistého času 10 dni, 650 km, nejkratší etapa něco přes 30 km na Pleschinger See, nejdelší 95 km do Petronell Carnuntum.
Stačí?
Naposledy upravil jiri69 dne pát črc 30, 2010 7:23, celkově upraveno 1
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Dunajská cyklostezka

Příspěvekod pripluv » pát črc 30, 2010 6:30

diky moc, to je parada
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Cykloturistika