Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod hfx9 » čtv črc 1, 2010 16:47

Zdravím všechny cyklisty,
chtěl bych o víkendu vyrazit na Lysou a měl bych na Vás co jste tam už byly dotaz:
Nechce se mi nahoru šlapat po asfaltu a tak jsem si vyhlídnul buď žlutou od přehrady Šance nahoru na Lysou, nebo z Ostravice po červené nahoru na Lysou.

Kterou by jste mi doporučili?

Děkuji za rychlou odpověď :wink:
Naposledy upravil pavproch dne čtv črc 1, 2010 18:53, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název threadu (gegraficky i terminologicky)
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kudy na Lysou na kole??

Příspěvekod jedik » čtv črc 1, 2010 17:06

Dávám všanc své varianty výšlapu :)

Obrázek

Jede se po fialových, tečky jsou varianty startu.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Kudy na Lysou na kole??

Příspěvekod air2 » čtv črc 1, 2010 17:27

Ta fialova - to jsou nejake lesni cesty nebo to je nejaky single track? Kolik je to zhruba km od Sanci? Ta trasa vypada dobre a asi to nebude takova nuda jako slapat po asfaltu.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Kudy na Lysou na kole??

Příspěvekod hfx9 » čtv črc 1, 2010 18:09

a zkousel jste to nekdo po te zlute, ta me docela zajima, hlavne ta cast pod vrcholem jak se to klikati.
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kudy na Lysou na kole??

Příspěvekod pavproch » čtv črc 1, 2010 18:47

žlutá od hráze: napřed příšerně do kopce (nesjízdné), potem kussjízdné (okolo čuplu), potem čímdáltím víc nesjízdné bo moc do kopca a serepetiny), potem zasek kus sjízdné přes kořeny, potem už zase ne (po tych pasekoch popdvrškem, bo opět moc do kopca). Opačným směrem faaaaantastickej zjazd...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kudy na Lysou na kole??

Příspěvekod pavproch » čtv črc 1, 2010 18:50

mnohem hezčí je to např. z údolí mohelnice, od lesního závodu na krásné jetřábím oudolem okolo masivu Malchoru k šebestýně, potem požluté na malchor a vytlačit severem na Kopec....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod air2 » čtv črc 1, 2010 19:07

zkousel jsem to jednou kousek dolu po cervene na Zlatnika, ale je to maso... chce to poradnou vidli (nejlip celopero) a hydry kotouce... mel jsem furt krece v rukach, takze jsem to pak vzal dolu klasicky po asfaltu
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod hfx9 » čtv črc 1, 2010 19:14

oki tak jak z lyse dolu uz mam jasno, kdyz rikas ze je to peknej sjezdik.

Takze dalsi trasa co me napadla je:
Z mazáku po modre na Butořanku a pak dále po červené pres Lukšinec na Lysou.

Co vy na to?

Potrebuji vyjizdet z Ostravic, protoze tam pojedu autem a je to pro me nejlepsi se tam dostat, nechat auto a pak se k nemu vratit.
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 1, 2010 19:17

z mazáku po modré na lukšinec OK
potem kus po červené, uhnout doleva po lesní cestě, dlůůůůho stoupat, pak doprava, napojit sa zpět na čebrenou, po ní na větry a vytlačit bajka navrch... závěr je ofšem SM
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod air2 » čtv črc 1, 2010 19:23

ta červená, byť z Butořanky je na kolo drsná, jsou tam místama šutry jak kočičí hlavy... dolů jedeš krokem a nahoru budeš hodně tlačit... jestli budeš autem, radši bych jel z té Krásné po žluté a tam se i vrátit.

edit: pavproch byl rychlejší a dodal podstatný fakt, že se to dá zpříjemnit po té lesní cestě, to je fakt... každopádně některé části té červené si fakt moc neužiješ, je to hardcore
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod hfx9 » čtv črc 1, 2010 19:47

Tak mam rozhodnuto:

Nahoru: Z mazáku po modre na Butořanku a pak dále po červené pres Lukšinec na Lysou.
Dolu: Po žluté přes Kobylanku k přehradě Šance.

Pokud toho nebudu mit dost
Nahoru: Po žluté na sedlo Smrk a po červene na Smrk
Dolu: Po červené přes Hubert. chatu do Čeladné

Počatek i konec trasy bude v Ostravici

Tak snad to bude vše sjízdné.

P.S.: ani tak mi nevadi sklon kopce, jako to kdyz by se to pres obrovsky balvany a koreny opravdu technicky nedalo vyjet.
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 1, 2010 20:02

po žluté to na smrk od šancí nedáš.... napřed kus jo, potem dlůůůhy kus ne.... pak dluuuhy kus jo a závěrdo sedla chvílema jo, a víc ne... ze sedla po čebrene na vršek je toHC SM push-up
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kudy na Lysou na kole??

Příspěvekod jedik » čtv črc 1, 2010 21:19

air2 píše:Ta fialova - to jsou nejake lesni cesty nebo to je nejaky single track? Kolik je to zhruba km od Sanci? Ta trasa vypada dobre a asi to nebude takova nuda jako slapat po asfaltu.

Lesní cesty. Imho nej kolocesta na tu našu paňmámu. Snad kromě toho startu z prostřední tečky, ten první výšvih je dost prudký, vždycky to radši vytlačím, ale pak už náááádherná vrstevnice až na Zimný se super výhledy a bez lidí.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod air2 » čtv črc 1, 2010 21:31

mno hnedka jak bude cas, tak to pujdu testnout, tu lesni cestu jsem jeste neprojizdel, ale rikal jsem si, ze to bude asi nej cesta :bike:
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Kudy na Lysou na kole??

Příspěvekod pavproch » pát črc 2, 2010 5:21

jedik píše:
air2 píše:Ta fialova - to jsou nejake lesni cesty nebo to je nejaky single track? Kolik je to zhruba km od Sanci? Ta trasa vypada dobre a asi to nebude takova nuda jako slapat po asfaltu.

Lesní asfaltové cesty. Imho nej kolocesta na tu našu paňmámu. Snad kromě toho startu z prostřední tečky, ten první výšvih je dost prudký, vždycky to radši vytlačím, ale pak už náááádherná vrstevnice až na Zimný se super výhledy a bez lidí.


pokud je místem startu hráz přehrady (teda parkoviště u hráze) taxem tam doplnil jedno příslovce (červeně) a to je důvod proč nesouhlasím s tím přívlastkem nej(krásnější).... o oudolí dál - jak je lovchata hradiščan - je to imho o mnoho lepčejší, bo šotolocesty
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod hfx9 » pát črc 2, 2010 17:09

a z te krasne po zlute na Lysou to je doufam teren a ne nejaka asfaltka?

Vse jsem prehodnotil a pojedu z krasne po zlute na Lysou, pak dale po zlute dolu k hrazi Šance a pak kdyz bude dost sil to vezmu kolem prehrady do Těšiňok a odtud po zelene a cervene zpet na Lysou a odtama po modre na Pod Kykulkou, dale cervene na Kyčera-sedlo a zelene zpet do Krasne.

Co rikate na tuto variantu? Melo by to merit neco kolem 30-35KM a prevyseni nejakych 1800m
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod pavproch » pát črc 2, 2010 19:36

hfx9 píše:a z te krasne po zlute na Lysou to je doufam teren a ne nejaka asfaltka?


prvních 20m tarmac, pak už šotol, připrav se ale na extrémně dlouhé extrémně strmé stoupání.... je ale fakt, že výjezdu po hřebenu od šebestýny na Malchor se (výhledově) nic v Beskydech nevyrovná....

hfx9 píše:Vse jsem prehodnotil a pojedu z krasne po zlute na Lysou, pak dale po zlute dolu k hrazi Šance a pak kdyz bude dost sil to vezmu kolem prehrady do Těšiňok a odtud po zelene a cervene zpet na Lysou a odtama po modre na Pod Kykulkou, dale cervene na Kyčera-sedlo a zelene zpet do Krasne.

V podtatě OK, ale jsou tam možné krásnější varianty neznačenýma stezkama/lesníma cestama (které ale musíš znát)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kudy na Lysou Horu v Beskydech na bajku?

Příspěvekod hfx9 » pát črc 2, 2010 19:49

prave, kdyz to tam znas muzes si zkusit cokoliv, ja tam jedu poprve tak se budu drzet tech turistickejch.
Vim ze to nebude prochazka ruzovym sadem, ale s tim tam taky jedu abych si dal do tela a vychutnal panoramata, coz jsi mi potvrdil tim ze jet po hrebeni bude super co se vyhledu tyka a o ty mi jde predevsim.

Takze diky moc a az se zitra vratim domu urcite napisu jak jsem byl s trasou spokojeny, popripade hodim nejaky foto a odkaz na profil a presnou trasu. :wink:
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc


Zpět na Cykloturistika