Dětský vozík za kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod pripluv » úte kvě 11, 2010 5:46

šíp píše:...necítila jsem z nich respekt vůči nám a naší křehkosti, ale spíše hrůzu, že by sejmuli dítě...

No právě!
Cyklista toho přežije ještě relativně hodně, ale najet kolem do vozejku je dost i pro otrlé.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod šíp » úte kvě 11, 2010 19:30

Dnes jsme opět jela nějaký úsek po silnici. Všechna auta kromě jediného nás míjela bezpečným obloukem, případně jela za námi, než si troufla nás předjet /většinou jsem pomalu po ukazování rukou sjela na krajnici a pustila je/. To jediné auto, které nás míjelo na milimetry /fakt na milimetry/, bylo prosím pěkně policejní auto :axe:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod fagi » stř zář 8, 2010 23:01

Ahoj, posílám vám jako inspiraci článek na téma vozík za kolo zn. Censored :) Třeba vám to pomůže se alespoň zorientovat v kritériích výběru vozíku :)

Do objasnění smazáno jako skrytá reklama.
vK
fagi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 8, 2010 22:51

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 9, 2010 9:30

Ten už se tu neobjeví.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod jonza » čtv zář 9, 2010 9:53

nevim jak moc to bylo do oci bijici, ale je skoda to smazat, treba tam bylo zajimave info o vyrobku a alternative. Hodte sem treba jiny odkaz, nebo aspon nazev vyrobku.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 9, 2010 10:02

Já to nemazal, použij Google. Vy už čekáte? :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod tuso » čtv zář 9, 2010 10:10

Asi těžko použije google, když neví o co jde. :((

Jedná se o vozíky Chariot. Je to sice špička, ale když se podíváš na ceny, tak zjistíš, že hodně drahá špička. Ale kdo na to má, resp. může dát za vozík tolik, co za ojetou Fabku, tak proč ne?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 9, 2010 10:14

@ tuso: [-X Do Google stačí dát "dětský vozík za kolo" a vyskočí přesně to, co potřebuje vědět.
Tys viděl ojetou Fabku za 24.500 Kč? To musí být šrot, jinak sem s tím :D Nedávno jsem měl v ruce ojetý ten nejlepší typ s trojkombinací adaptérů, přídavným košíkem a obalem, vše za 17.000 Kč, ale nevzal jsem. Kdybychom to kdysi kupovali jako první sportovní vozík, tak bych to bral. Možná i nové, ale musíš si být jistý, že to vše využiješ a hlavně, že dítko (hyperaktivní) Ti tam dlouhé hodiny vydrží. Vozík sice unese dítě do 5 let, ale kolem 3-3,5 roku je možná lepší ho tahat za sebou na trailgaitoru, jak mi říkal prodávající ojetiny.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod jiri69 » čtv zář 9, 2010 10:27

Jako rozumné řešení vidím Croozer + doplnit o odpružení od Fialy - cena odpružení cca 2 tisíce. Za relativně dobré peníze dost muziky. Malá nevýhoda - rozchod je pak větší než 80 cm.
My máme Croozer 737 třetí sezónu (ale přiznávám, že bez odpružení - o tom jsem se dozvěděl, když Klárka byla už starý vozíkový mazák a už jsme do toho nechtěli investovat), najeto pár tisíc, mj. třeba i dovolené natěžko, kdy jsme ujeli kolem tisíce kilometrů za dovču. Oproti Chariotu má Croozer opravdu šikovný "kufr". Opravdu spokojenost, za celou dobu žádný problém.
jiri69
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:39

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod šíp » čtv zář 9, 2010 10:30

MY zase hlásíme dobrou spokojenost s Azubem . Máme starou verzi o litr levnější. Nevýhody: je těžký, z toho ale pramení jeho jiná výhoda-neuvěřitelně stabilní. Je až pro dvě děti /stejného nebo i různého věku/, velký úložný prostor-bez problémů jsem nacpala do "kufru" odrážedlo-motorečku, aby se malá mohla na zastávkách svézt
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 9, 2010 10:34

Azub za kolo to za ty prachy stačí, ale odpružení, hlavně na těch kotárech, co s Lubošem jezdíte, by se hodilo :wink: . Ale na inline to chce i brzdy na zadní kola...A to jen tak každý vozík nebo kočárek nemá.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod jonza » čtv zář 9, 2010 10:49

neslo mi ani tak o nas, jako o ostatni uzivatele, ne kazdy je tak zkuseny, aby vyhledaval a nasel (urcite jste si toho taky vsimli), proto je fajn nechavat aspon nazev zbozi.

Jak uz tady mnohokrat zaznelo, cena je invidualni.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod šíp » čtv zář 9, 2010 14:27

V Norsku jsme potkávali hodně cyklistů s vozíkem, a kromě jediného případu to vždy byl typ, který vypadal jako přesná kopie našeho Azubu. Respektive to je zřejmě naopak, AZUB bude přesná kopie těchto vozíků. Z toho usuzuji, že vozík je prověřen místními podmínkami.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Lipon » čtv zář 9, 2010 15:07

Chariot nemusis kupovat, na obcasne jezdeni staci pujcovat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Pipa » úte zář 14, 2010 7:12

Koupili jsme odpružený laciný vozík Jogger. Za ty peníze možná dobrý, jenže: postupně se začaly trhat švy a zipy atd. Navíc to vypadá dost chatrně a blbě se skládá. Pak jsme obhlíželi Burley (to je ten vozík co ho kopíruje Azub)-docela dobrý, ale nakonec zvítězil použitý Croozer. Několik let starý, používaný dost a přitom všechno drží a funguje. Fakt spokojenost. Odpružení kupodivu zatím nepostrádáme, ale nejezdíme s tím zas žádný extrémy...
Pipa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 16, 2010 6:05

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod tuso » úte zář 14, 2010 9:44

Jo. Croozer je dobrá volba. Taky máme použitý z druhé ruky a kromě skvrn na celtě je po cca 5 letech intenzivního používání / 3 sezóny předchozí majitel a 2 my/ prakticky jako nový.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Kimit » pon říj 11, 2010 8:27

V březnu nebo v dubnu, kdy je už relativně teplo, bych rád vyrazil s malou (bude mít 6 měsíců) do Tater a na lyžích ji vytáhl na Žiarskou chatu nebo na Brnčalu. Včera jsem na Sportlife viděl, že se vozíky za kolo (croozer nebo chariot) dají upravit i na zimní provoz (lyže + pás na vodiče). Rád bych to vyzkoušel, dokonce jsem i v Brně našel půjčovnu.

Nemáte s touto zimní úpravou někdo zkušenosti?
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Ježo » pon říj 11, 2010 8:37

@Kimit: nemám. Kamarádka ale ano (se sněžnicemi) - viz galerka z Krkonoš. Mám se poptat, resp. předat kontakt?
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Kimit » pon říj 11, 2010 8:47

Díky moc, přesně takto jsem si to představoval. =D>

Napřed to zkusím v půjčovně a kdyby se nám to zalíbilo, tak snad seženeme nějaký ojetý.

Kontakt zatím není potřeba, ještě je času dost. :)
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Kimit » čtv říj 14, 2010 7:19

Nějak mi to nedá… Kočárek jsme si pořídili na aukru, takže naplánované peníze zůstaly zatím na účtě. Pořád přemýšlím o pořízení toho vozíku, přičemž vycházím z ceny půjčoven, kde půjčovné na týden stojí cca 1.500 Kč. Když vezmu všechny kombinace, tak ho lze využít jako klasický kočárek, kočárek za kolo a dokonce i při pořízení (nebo půjčení) skisetu jako kočárek za lyže.

Cena za nový chariot (cougar nebo cts) je sice dost vysoká, ale předpokládám, že po pár letech se určitě dá prodat za půlku ceny…

Máte s tím chariotem někdo zkušenosti?
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod šíp » čtv říj 14, 2010 7:21

My se rozhodovali před 1/2 rokem stejně. Půjčovné by na týden vyšlo na polovinu ceny vozíku Azub. Samořezjmě, pokud si nejsi jistý, že ho užiješ, tak si ho napřed vypůjč na vyzkoušení.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Kimit » čtv říj 14, 2010 7:42

Proberu doma a třeba něco pořídíme. V bazarech toho moc není, v tomto spíš převažuje poptávka nad nabídkou. Takže když budeme pořizovat, tak asi nový... No třeba se ještě něco někde objeví.

Ještě jeden dotaz, používáte to někdo jako náhradu za klasický kočárek?
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod šíp » čtv říj 14, 2010 7:45

Já ne, ale kamarádka ano. Ani klasický kočárek nemá, jen ten vozík a 3 děti *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod pripluv » čtv říj 14, 2010 7:46

Párkrát jsem s tím někoho na městě viděl. Jinak, kdybych to měl a neměl kočár, používám to místo něj (amortizace jest třeba), ve smyslu, kočár ani nekupuju nebo prodám.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Kimit » čtv říj 14, 2010 7:48

A jakou značku a model má? Já bych preferoval model pro jedno dítě. Psi budou běhat vedle... :mrgreen:
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Lipon » čtv říj 14, 2010 10:28

do města to podle mě není moc šikovné, je to dost dlouhé (problém s menšími výtahy), na kombinaci s popojížďkami autem hůře skladné

třeba u toho Chariotu by mně dost vadilo, že to nemá parkovací brzdu (na tom našem půjčeném tedy nebyla), jen "provozní"

do města to k tomu chce přikoupit ty přední otáčecí kolečka (další výdaj) a HLAVNĚ to nemá polohovací záda, tzn. že na spaní to nejde dát úplně naležato (dítě pak má při spaní hlavu nakloněnou dopředu a padá mu střídavě na obě strany) a když potřebuje sedět a pozorovat, tak nemá zas pořádnou oporu zad

z mého pohledu - jako náhradní kočár při dovolené či výletu klidně, ale jako plnohodnotná náhrada klasického kočáru popř. golfek ne
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod pripluv » čtv říj 14, 2010 10:43

nad tim polohovanim jsem taky premyslel :((

pri popojizdeni mestem se mi osvedcil satek, ci nositko (to je jeste praktictejsi), ocenil jsem i konstrukci na kocar, kde korbu/sedacku lze nechat doma a nasadit primo autosedacku.

To uz jsem ale mimo.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 14, 2010 11:29

Lipon to říká dobře; kolem Chariotu CTS CX1 (Chariot je značka, ne model) jsme už párkrát kroužili. Ale vzhledem k tomu, že máme vymazlený sporťák TfK, který používáme i na brusle, tak jsme nakonec couvli. Kdybychom měli od počátku pouze CX1, tak ji samozřejmě budeme používat i jako normální kočárek (s buggy koly). Je samozřejmě delší než normální sporťáky, ale i širší (cca 75 cm), do busů je to samozřejmě horší, kdo má na tento kočárek, má většinou i na auto, ve kterém s ním evt. jezdí po městě. Do hypoušů je ale určitě nevhodný, na to je nejlepší, jak říká přípluv, podvozek, na který se cvakne vajíčko a kikina tam může hodiny bloumat - odpozorováno v Práglu. Na větší dítě pak sporťák nebo spíš golfáče. Zpět k Chariotům - na mrňavé děti se ještě musí dokoupit baby vložka, pro větší se dá koupit dodatečné polstrování - podpora hlavy a těla Baby Suporter), polohovat nejde. Ale (nejen do města) jsou úložné prostory jsou gigantické (taška, batůžek, fakultativní nosič na řídítka. Je spíše otázkou, do jakého věku dítě ve vozíku vydrží pasivně sedět, zvláště za kolem směrem dozadu. Představa, že by náš Zdenálek se dal upoutat do ležící polohy s tím, že tak usne, je pro nás v jeho současném věku již nereálná. Jediné řešení proti bimbání hlavy je, dát dítěti kolem hlavy navíc nějaký speciální polštářek, kterých se pro tyto účely pár druhů prodává. Zatím jsme žádný Chariot nezkoušeli, tak nevím, zda ten jejich supporter je dostatečný, ale dle obrázku a tvrzení jednoho člověka, co vozík používal, prý ano.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod šíp » čtv říj 14, 2010 18:21

Ježo píše: ...Kamarádka (se sněžnicemi) - viz galerka z Krkonoš...

Dívala jsem se na ty fotky a obdivuji je. Jsou skvělí. =D> =D> =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Dětský vozík za kolo

Příspěvekod Kimit » čtv říj 14, 2010 18:22

Díky za přínosnou diskuzi. Mým favoritem je teď chariot cx1 s tím, že i přes gigantickou cenu předpokládám, že ho plně využiju a jeho hodnota nebude po pár letech na desetině.

Nejlepší bude ho jet vyzkoušet někam i s prckem... :)

Hodně mě taky láká skiset, ale jsem si vědom dalších rizik, jako třeba:
- nakolik se to bude líbit mně vs. miminu...
- jak je to s ovládáním na lyžích
- tepelný komfort pro prcka atd.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika