Totální vyčerpání

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Totální vyčerpání

Příspěvekod yippy » ned dub 18, 2010 22:00

Ahoj,

možná už se Vám to taky stalo, mě už asi dvakrát a jednou už jsem kvůli tomu ani nedojel, že jste si sebou na kolo nevzali žádné sušenky apod. na doplnění energie a najezdily jste toho trochu víc než jste předpokládaly, a pak boom, totální vyčerpání, přijedete domu, klepete se jako alkoholik, nemůžete jíst ani pořádně usnout, prostě celkem blbá situace....mě by, ale zajímalo, čím se v tomto případě nadopovat, abyste se dostali rychle trochu do pohody?

diky :t:t
:musher: :bike: :zimnioutdoor:
Uživatelský avatar
yippy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 12, 2009 11:15

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod jedik » ned dub 18, 2010 22:14

Podle mě rychlé (jednoduché) cukry by měly zabrat, klasicky třeba hroznový cukr. A všechno pomalu, postupně.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Semo » ned dub 18, 2010 22:21

Sacharidy, akekolvek. Teoria hovori, ze extra rychle cukry ako napr. glukoza moze sposobit prusky narast cukru v krvi, nasledkom toho prudky narast inzulinu, ktory pomaha ten cukor ulozit, nasledkom toho prudky pokles cukru v krvi na nizsiu hladinu nez zaciatku. Pokial klesne fakt dobre, tak omdlies. Ale v praxi som na sebe nic take nepozoroval (ja ale nezeriem glukozu) a ani osobne nikoho takeho nepoznam.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Indy » pon dub 19, 2010 0:00

bohuzel celkem beze srandy - myslim ze pomuze i o neco vetsi mnozstvi podkozniho tuku.

sacharidy co psali ostatni pomuzou 100pro, nejdychlejsi cukr je hroznovy.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod pavproch » pon dub 19, 2010 6:02

beze srandy: máš málo natrénováno.... :wink: (mnohaletým tréninkem si tělo zvykne a nebude vyžadovat)

jinak je to dost o psychice: známá (pro znalé: "Bobina"... #-o ) před lety, když sme lezli na skialpech na Terynu, tak zabačovala 20 (opakuju: dvacet!!) metrů od chaty, že už nedojde, že chytla hlaďáka a že musí pojíst.... vytáhla vařič, rozpustila sních, navařila, pojedla (přitem zmrzla jak psí hovno) a teprve potem došla na chatu.... kde my sme mezitím už byli ubytovaní, převlečení do suchého a u třetího piva... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod pavproch » pon dub 19, 2010 6:06

btw, existuje okřídlené rčení: "když už si myslíš, že nemůžeš, tak ešče z poloviny můžeš"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod tuso » pon dub 19, 2010 8:00

Tohle všechno je hodně individuální. OD člověka k člověku. Někdo to prostě nenatrénuje nikdy a musí s sebou nosit alespoň minimální zásobu sacharidů, jiný zase celý den vydrží jen na vlastních zásobách. Samozřejmě, že tréninkem se něco změní, ale nemusí to být až tak zásadní.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod conny » pon dub 19, 2010 8:02

jeden znamy na to obcas trpi (hlavne ked den predtym neje alebo zakali), tak zodpovedne prehlasujem, ze zasoby podkozneho tuku nic nevyriesia a natrenovane ma myslim tiez dost.
ja s tym problem nemam a aj pri totalnej vycerpanosti ma netrasie (akurat mi je hrozna zima).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod amigo » pon dub 19, 2010 8:42

jak už radili ostatní tak nejrychleji se nadopuješ cukry. někde jsem četl, že na kole by se člověk neměl dostat do fáze, kdy má hlad, potom je prý už pozdě, respektive energie a síly odchází hodně rychle. do 30 km je mi to na bajku celkem fuk, ale na delší trasy to mám vyzkoušené a funguje to - stačí jíst během dne průběžně alespoň nějaký tyčinky a totální vyčerpání nehrozí. jen obvyklá únava. jo a po příjezdu z delší trasy mám oblíbený doping - kolu.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Volovec » pon dub 19, 2010 8:46

Jak pise amigo - hlavni je se do teto faze nikdy nedostat.
A kdyz uz, tak rychle neco do sebe, ale uz vic lidi mi rikalo ze by to nemeli byt jednoduche cukry - hlavne ne glukoza, ta jde do krve a bunek hned, takze se okamzite vyplavi inzulin a zase je to v pytli. To uz ta fruktoza se musi aspon trochu konvertovat.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod tuso » pon dub 19, 2010 8:53

Volovec píše:Jak pise amigo - hlavni je se do teto faze nikdy nedostat.
A kdyz uz, tak rychle neco do sebe, ale uz vic lidi mi rikalo ze by to nemeli byt jednoduche cukry - hlavne ne glukoza, ta jde do krve a bunek hned, takze se okamzite vyplavi inzulin a zase je to v pytli. To uz ta fruktoza se musi aspon trochu konvertovat.


Nemusí. Fruktosa je monosacharid stejně jako glukosa. Disacharid, který má delší dobu štěpení, je klasická sacharosa-běžný cukr.

Mimochodem, moje vědomosti jsou od školy hodně zapadlé prachem, ale monosacharidy se ještě pořád používají jako nejrychlejší zdroj energie.
Příklad: IONIX Sport 1000 ml- složení Obsah účinných látek ve 1000 ml :
glukóza 150 g,
fruktóza 150 g,

maltodextrin 60 g,
L-Carnitin 10 000 mg,
inosin 8 000 mg,
L-Glycin 6 000 mg,
sodík 5 000 mg,
vitamin C 5 000 mg,
taurin 4 000 mg,
draslík 3 000 mg,
inositol 3 000 mg,
hořčík 1 600 mg (53 % DDD),
niacinamid 800 mg,
vápník 600 mg (7,5 % DDD),
vitamin B5 500 mg,
vitamin B1 40 mg
vitamin B2 40 mg,
vitamin B6 40 mg,
vitamin B12 800 μg
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Aldo » pon dub 19, 2010 9:21

No mě se na delší tratě tohle nikdy stát nemůže páč plánuju tůru podél hospod a pívem nepohrdnu. :drinkers: :finga:
Teď ale vážně. Jak psal někdo výše je to hodně individuální. Já na to třeba netrpím, ale znám hodně lidí a taky jsem hodně lidí potkal, kteří seděli u cesty a žebrali nějakou sladkost páč byli úplně out.
Teď už víš, že máš tyto problémy a tak se podle toho musíš zařídit.
Intenzívní pohyb a zvláště takový pohyb v horách je taky o tom poznat jak funguje tvé tělo a dát mu to co žádá.
Jednou jsem došel asi po 30 km na skialpech večer nahoru na Lysou. Byl jsem tak vyšťavený a prochladlý, že jsem nemohl ani pít protože jsem chytal křeče do svalů pod bradou a kolem ohryzku že nešlo polykat. :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Borek » pon dub 19, 2010 9:52

Keď začneme po ceste zakopávať a prestaneme spolu kecať, tak viem, že sme už riadne unavení. No a vtedy nastupuje záchranca energie a dobrej nálady : RUM. Stokrát vyskúšané, stokrát preverené a stokrát fungujúce.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod pavproch » pon dub 19, 2010 9:53

po aplikaci sa komunikace silně zlepší.... zatímco se zakopáváním je tomu naopak.... :finga:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod yippy » pon dub 19, 2010 10:00

díky za spousty odpovědí, co si mám teda konkrétně sebou přibalit na kolo a mít to tam pro případ, že by se mi tohle ještě někdy stalo? Potřebuju název nějakého konkrétního výrobku. Já se v těhle věcech nějak vůbec nevyznám, protože jsem to dřív ani nějak neřešil...

No co se týče mého tréningu, tak teď je to vháji, ale v době kdy se mi tahle věc stala jsem vpohodě jezdil tak 70 km bez zastavení za 2h20min klidně v 30-35°C vedru, bez jakýchkoliv doplňků, jen tak cca. 0,5L vody s citrónem, no v tom vyšším vedru možná o něco víc. Nevím jestli je to hodně nebo málo, ale tělo mi takovýhle výkon bralo bez problému.

Tenkrát, když jsem byl v té situaci co jsem psal na začátku, jsem si dal asi 40 km(kolik jsem najel celkově nevím) před cílem dvě nebo tři piva a to bylo taky zdřejmě dost rozhodující, protože pivo mě dost dodělá když jezdím(proto ho nikdy nepiju, ale asi dvakrát sem to porušil)....No tak 20 km před cílem jsem už cítil, že sem skoro na dně, ale nějak jsem to dojel, a pak už ten stav co sem popisoval.

Jinak ještě co se týče těch cukrů, jak to čtu, úplná shoda ve vašich názorech taky není....
:musher: :bike: :zimnioutdoor:
Uživatelský avatar
yippy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 12, 2009 11:15

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod zbuddy » pon dub 19, 2010 10:03

Já bych na túru šel/jel, než s pavprochem, raději s Aldou :drinkers: nebo Borkem :partyman: :supz:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod tuso » pon dub 19, 2010 10:35

yippy píše:Jinak ještě co se týče těch cukrů, jak to čtu, úplná shoda ve vašich názorech taky není....


Není. Ale jednoznačně nejvhodnější jsou monosacharidy. Kdo si myslí opak, ať dá odkaz na důvěryhodný zdroj. Jestli se mýlím, tak klidně změním názor. /který je podložen tím, co mě učili na škole-ale doba se mění/.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Aldo » pon dub 19, 2010 10:38

Do kapsy tatranku a po cestě, pokud ti pívo nedělá moc dobře, tak kofču.
Pokud nejezdíš dardy každý druhý den, tak o nic moc nejde. Sleduj tělo jak reaguje na výkon a přísun stravy a podle toho se do budoucna zařiď. Univerzální rada neexistuje.
To že jsi skolaboval taky nemuselo být vyčerpáním pro vyčerpání. Mohl si klíďo prodělávat nějakou vnitřní nemoc o které si ani nevěděl. Mírná viróza nebo zánět někde v těle.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Indy » pon dub 19, 2010 10:44

ale zase na druhou stranu mam pro tebe dobrou i spatnou zpravu.

casem se to velmi pravdepodobne zlepsi - v tom smyslu ze daleko driv budes mit problemy napr s koleny, nez s hladakem.

kutit na dosah od chaty (v tatrach) to je opravdu vec psychiky.

cukry pomuzou, to je bez diskuze ale ucinek je 15-30minut, pak opadne.

jeslti jsi ujel 70 v takovem tempu jen s pullitrem vody tak to podle me v poradku neni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Jan » pon dub 19, 2010 11:02

Ak je ti v tom "stave totálnej vyčerpanosti" aj zle od žalúdka, tak môže ísť o normálnu hypoglykémiu (o čom v podstate píšu všetci aj tu vyššie), "trpí" tým veľa ľudí, aj ja a dosť, ale nepovažujem to za chorobu, ale za vlastnosť :-) danej osoby (napríklad mňa). Mne sa už stalo, že som tak polodpadol-polozaspal v priekope pri ceste, nemal som pri sebe nič a domov som musel prísť autobusom (aj s bicyklom) :-)

yippy píše: co si mám teda konkrétně sebou přibalit na kolo a mít to tam pro případ, že by se mi tohle ještě někdy stalo? Potřebuju název nějakého konkrétního výrobku.


Núdzovo tatranka, horalka, margot, rumba, kávenky, kofila, delisa, maryša, milka, fidorka a ďalšie, zapiť vodou alebo ešte lepšie kofolou :-) Teraz sa opäť objavil hroznový cukor v takých šúlkoch, ten tiež vozím zo sebou, prípadne všelijaké tie energetické tyčinky a podobné veci... ale už som to riešil aj vyprážaným rybím filé :-) Skrátka dačo do huby, tie cukry, čo chýbajú, sú snáď vo všetkom (?).

Rum a podobné medicíny sa mi naopak neosvedčili, naopak - alkohol mi ten stav radikálne urýchľuje, takže na bicykli už roky nepijem alkohol (čo však výrazne neplatí po bicykli :-) )
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Semo » pon dub 19, 2010 11:12

Aktualne sa nieco podobne riesi na Bike-Fore.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Petras » pon dub 19, 2010 12:01

Indy píše:...jeslti jsi ujel 70 v takovem tempu jen s pullitrem vody tak to podle me v poradku neni...


...to ne že není v pořádku,to je velkej průser... ](*,) #-o
a ještě větší je že si toho krom Indyho nikdo nevšiml :roll:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Aldo » pon dub 19, 2010 12:41

No jenomže on píše, že to dával za 2-2,5 hoďky. 0,5 l je sice málo, ale na dvě ho´dky by to nemělo dělat větší paseku pokud poté doplnil.
Taky se mi stává, že když jedu nonstop jen s nezbytnými zastávkami, tak piju méně. Pak ale doplním co se vleze.
Kdyby to bylo delší dobu, tak je to určitě průser, ale za dvě hoďky si myslím že zas až tak moc není.
Tady to spíše vypadá na problém s energií.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Indy » pon dub 19, 2010 12:43

o me se vi ze ja si pitny rezim hlidam :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Indy » pon dub 19, 2010 12:46

nezalezi na case ale musel vypotit a vydychat spoustu tekutin. byl teda dehydrovany a podaval vysoky vykon.

tahle kombinace je dost zavazna.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod bibi » pon dub 19, 2010 13:25

Jan píše:
yippy píše: co si mám teda konkrétně sebou přibalit na kolo a mít to tam pro případ, že by se mi tohle ještě někdy stalo? Potřebuju název nějakého konkrétního výrobku.


... Teraz sa opäť objavil hroznový cukor v takých šúlkoch, ten tiež vozím zo sebou, ...

Ten hroznový curok v šúlkoch je dostať v lekárňach (rôzne príchute :tonqe: ) a tiež som také videla za asi 25 kaček v DM drogérke (balené ako cukríky v sáčku)

Mne sa tiež párkrát stalo, že mi (predpokladám) klesla hladina cukru a bolo mi na odpadnutie a bola som strašne nervózna (až agresívna :axe: - teda, keby som vládala byť agresívna). Ešte som to netestla, ale na také príležitosti som si kúpila sušené mäso...

Borek píše:Keď začneme po ceste zakopávať a prestaneme spolu kecať, tak viem, že sme už riadne unavení. No a vtedy nastupuje záchranca energie a dobrej nálady : RUM. Stokrát vyskúšané, stokrát preverené a stokrát fungujúce.
Toto by ma pravedpodobne zabilo! :vom:
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod strider » pon dub 19, 2010 16:41

Pavproch: 99% tady s tebou souhlasim ale jak si nekde napsal, ze ma malo natrenovano ze odpadne je hloupost, odpadnou i borci na Tour a ti maji najeto pres 20k

ja mam osobne vyzkouseno tak na 2h maratonu, prvni hodina njaky isostar, isotnickej az hypotonickej napoj (dobry proti krecim a takovy nomalni piti) a s blizici se koncem cista kola (to jsem se nechal inspirovat prave zavodni cyklistikou a dost mi to zafungvalo)

jinak carbosnack napr. nebo nejakej takovej lomcovak, postavenej na monosacharidech, plus taurin nebo neco podobneho

jinak pokud se chystas na nejaky zavod nebo prechod atd. tak tomu muzes uzpusobit stravu dopredu: bud doplnit nejakym sacharidovym gainerem, nebo prevazne testoviny, zelenina, ryze, atd... co obsahuje polysacharidy aby pak pri zavode melo telo z ceho brat
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod bibi » úte dub 20, 2010 7:54

jo, ešte ma napadlo...ovocie! (teda, ak to tu už niekto nepísal). Má to v sebe aj "dobré" cukry a aj tekutiny (juuj, také šťavnaté jabĺčko!!! * )
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod tuso » úte dub 20, 2010 8:15

To je pravda. Ale zase dokážeš si predstaviť,ako sa štveráš po horách s 5kg jabĺk v batohu?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Totální vyčerpání

Příspěvekod Jan » úte dub 20, 2010 8:21

Tušo, stačí banán-dva či dve jabĺčka, to sa do batohu zmestí ...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Další

Zpět na Cykloturistika