Sluchátka na jízdu na kole

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod WDSNV » pát srp 21, 2020 15:26

Nechápu lidi co jezdí ze sluchátkama na kole... :| :roll:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Etheric » pát srp 21, 2020 18:05

Někteří jezdí se sluchátky, v nichž nehraje hudba, jen je zapnuto ANC. To kvůli utlumení hluku okolního provozu, což na schopnost slyšet věci okolo vliv nemá. Okolí je utlumený, avšak pořád dostatečně slyšitelný.
Já spíš nechápu ty, kteří jezdí jako hovada a vletí do křižovatky, aniž by se rozhlédli...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod mike » pát srp 21, 2020 18:41

Etheric píše:To kvůli utlumení hluku okolního provozu, což na schopnost slyšet věci okolo vliv nemá.

To si odporuje, pri jizde potrebujes slyset prave okolni provoz. Povedome se tim orientujes, aniz by sis to uvedomoval.

Mam to vyzkousene. Jednou za par let mi zalehne ucho a musim na ORL na proplachnuti. Murphy zaridi, ze se to stava o vikendu (letos v patek vecer :roll:). A tak jsem jednou takhle sel se zalehlym uchem podel Vltavy a malem mne prejel cyklista. Protoze jsem o nem sice nevedel, ale hlava jo a povedome jsem zacal uhybat tam, kde jsem ho neslysel tj. na stranu zalehleho ucha. A on mne objizdel prave tudy.

Etheric píše:Já spíš nechápu ty, kteří jezdí jako hovada a vletí do křižovatky, aniž by se rozhlédli...

To spolu IMO uzce souvisi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Etheric » pát srp 21, 2020 19:26

V mým případě nepodporuje, já s ANC na uších slyším furt ještě víc, než běžný člověk bez sluchátek. Spíš mi hrozí, že bez ochrany sluchu kvůli necekaně hlasitýmu zvuku zamrznu, tzv shutdown. Někdo holt potřebuje naslouchátko, aby slyšel "normálně", někdo zas ke stejnýmu efektu potřebuje sluch utlumit, aby ho nerozptylovaly a nepřetěžovaly okolní vjemy.
Každopádně jsem si plně vědom svého vnímání a podle toho jezdím, hodně opatrně,.. Že má někdo sluchátka ještě neznamená, že je seklej ve svym světě, nevidí, neslyší...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod mike » pát srp 21, 2020 19:46

Jenze ty jsi pomerne vyjimecny pripad, naproste vetsiny sluchatkaru se tyka spis že je seklej ve svym světě, nevidí, neslyší...

Ten tvuj si kvuli tomu svemu problemu obcas nedobrovolne vyzkousim. Ucpani usi je az posledni stadium, predtim tam postupne vznika mirny zanet, coz vede k prekrveni vnitrniho ucha a vylepseni sluchu. Nic prijemneho, navic to roste postupne treba mesic, a tak tu zmenu nevnimam, jen slysim vic a vic slabych zvuku, zacinaji rusit a silnejsi i bolet. Treba kdyz nablbla sousedka necha bezet vetrak v koupelne. Normalne staci zavrit dvere a nevim o nem, ted jsem ho slysel i pres dvoje a pekne otravoval. Nebo kdyz jsme meli pri schuzi otevrene okno na ulici, tak mne zvuky z ni vylozene zahlcovaly a mel jsem pocit, ze kolegy blbe slysim. Nastesti se to pro proplachnuti ORL wapkou celkem rychle spravi, protoze je to problem v usich a ne v mozku, jako u tebe...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Etheric » sob srp 22, 2020 7:22

Aspoň víš, jaký to je, trochu ses tomu přiblížil ;)
Ale chápu, že většina lidí na kole se sluchátky nevnímá okolí. Vidím je často i na takovejch křižovatkách, kde se radši měním z cyklisty na chodce, páč někde je to fakt maglajs
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod mike » sob srp 22, 2020 20:50

Zabavne bylo, ze kdyz jsem se o tom zminil na ORL, tak doktorka koukala dost nechapave. Kdo nezazil, tak si to holt neumi predstavit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod ondrejst » sob srp 22, 2020 20:59

Začal jsem chodit a občas jezdit na kole s tímto
https://niceboy.eu/cs/produkty/hive-bones

pokud se neucpe sluchovod ( napři špunty na spaní, slucházka jdou i nasadit na uši) nejsou basy, ale na mluvené slovo a lehčí muziku ok.
Auto kus za sebou na kole slyším na 90% dobře jako bez ničeho, šumění trávy, vše..

výdrž nic moc, ale za mě předčily očekávání
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod WDSNV » čtv kvě 13, 2021 13:06

Sluchátka na kole bych nemohl mít.. Já bych se zabil po 1km.. možná ještě dříve... :mrgreen: :mrgreen: :roll:
Nechápu a zároveň obdivuji lidi kteří jezdí na kole se sluchátky..
:-$
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 13, 2021 22:59

To není hodno obdivu, ale posledního pomazání (a sepisu poslední vůle samozřejmě :-))
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Quido » čtv kvě 25, 2023 9:41

Presne - tohle bych spise resil, nez nejakych nevymahatelnych 1,5 m pri predjizdeni...!
A to nemluvim o kolbezkach, chodcich a bezcich na silnici, temer 2/3 se sluchatkama a v usich mobilem v ruce,
stejne tak jako stale castejsi mobily v jedne ruce cyklisty, ktery sneruje od kraje ke kraji a jede jako by spadl z Marsu :?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Cykloturistika