Sluchátka na jízdu na kole

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod pripluv » pát bře 5, 2010 9:37

já 25.00 vs. 17.30 :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod ij1 » sob bře 6, 2010 9:56

pripluv píše:zjistil jsem totiz, ze se spravnou muzikou jsem v praci podstatne rychleji a to rano, kdy se hraje o vteriny ma svuj vyznam.


Změň zaměstnavatele :mrgreen: a tu správnou muziku si vychutnej doma s nohama na gauči :rock:
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod ZbynekN » pon bře 15, 2010 11:20

Tak jsem četl knížku od Rakoncaje, jak lezl na K2 a při vynáškách ze základního tábora poslouchal walkmana. A já si po třech letech koupil nové molitany na Koss porta pro, to jsou super sluchátka :supz:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod defenger » čtv říj 21, 2010 18:05

[quote="pripluv"]krasna diskuze :)
neco na tento zpusob by bylo fajn.

takova sluchatka byla u Nokie 5140, odolná vodě, vč.mikrofonu. Já ted použivam hansfree do ucha (ale jen jednoho), pro radio i hovory....
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Ježo » čtv říj 21, 2010 18:30

ZbynekN píše: A já si po třech letech koupil nové molitany na Koss porta pro, to jsou super sluchátka :supz:


Kde, kdy, jak?
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod pripluv » čtv říj 21, 2010 19:01

defenger píše:takova sluchatka byla u Nokie 5140...

ale bez jacku, tam se to pripojovalo pres ten jejich bazmek.
pouzivam ted pulku sluchatek z N5500, tu co sla s jackem do ty zesilovaci kostky, z ty do telefonu to slo zase pres bazmek.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Ryba » čtv říj 21, 2010 19:21

Běh se sluchátkama jsem vyzkoušel jednou a byl to dost halucinogenní zážitek. Měl jsem pocit, že běžím ve vzduchu. Zřejmě vybrat Rammstein a pustit to na 100% výkonu toho gerétu nebyla ta správná konfigurace. Bez muziky se mi jaksi líp běží, protože chytím svůj rytmus a nemusím se synchronizovat z něčím jiným.

Na kole zásadně nikdy, bo to věčně smažím po městě po 4pruhovkách a to je člověk rád, že to přežije i pokud je furt ve střehu.

No a v autě to už taky raději nepřeháním, poté, co jsem se utahanej vracel v noci ze služebky, pustil si Just One Fix od Ministry a po chvíli jsem se načapal , že jedu 170 (ve fokusu kombíku).
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod michail » čtv říj 21, 2010 19:23

@Ježo: buď si kúpiš samostatne, videl som 3x sadu molitanov v jednom balení - myslím že Datart? Vaňkovka Brno, tam majú celkom veľký sortiment KOSS. Alebo sa to dá riešiť aj cez doživotnú záruku ktorú garantujú, ale tam je manipulačný poplatok 200Kč.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Indy » čtv říj 21, 2010 21:45

sluchatka na kolo na cyklostesku? mozna, podle vkusu kazdeho soudruha. nenaviden vsemi.

sluchaka na kolo na silnici? myslim ze existuje dustojnejsi smrt nez byt 2D art na narazniku. ale pane policisto ja jsem troubil...on me asi neslysel.

jinak.

netopyr se vzpamatuje na zemi pod kandelabrem a rika: "ten zasrany walkman me jednou zabije!"
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod RUMcajs » čtv říj 21, 2010 22:19

Sluchatka na kole?
Na silnici v zadnem pripade, do terenu nedoporucuju.

V terenu by mi chybel zvuk plastu valicich se po podkladu, ktery me upozorni na to jak vlhky je teren,
ci jak moc se sype podklad.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod pripluv » pát říj 22, 2010 5:47

85 % letočních najetých kilometrů mám se sluchátky.

Nebudete tomu věřit, ale v naší zemi stále exisdtují silnice, kde o půl šesté ráno přeběhne maximálně zajíc, auto však neuvidíte. Cyklostezka je i bez těch zajíců.
Při cestě do fabriky mi správný výáběr hudby zaručí, že čas s táhnu i o pár minut, tzn. pípnu (kdysi píchnu) tak jak mám a nepřijdu o drahocený pracovní čas (bráno s nadsázkou, ale jen lehce ;) ).

A pak, nemusí to řvát na plný kule, ne?

Jednou jsem byl za ně rád velmi. Z desetikilometrové cesty se za mnou nějakých sedm kilometrů valila housenka Caterpillar v pojetí obrovského hlučného žlutého stroje s radlicí vepředu. Z kopce jsem mu vždy ujel, na rovince mne pomalu dohnal a do kopce si držel konstantní rychlost se mnou. Mít za prdelí tu radlici, nic moc. Tak jsem zesílil a bylo :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod amigo » pát říj 22, 2010 6:30

já dřív taky pindal, že sluchátka na kolo ne, ale pak jsem je začal vozit :mrgreen: na silnici teda ne, ale tam já jezdím minimálně, ale v terénu, na známý trase, jsou docela fajn. fádní úseky, jako výšlapy do kopce, pak líp utečou. ale v těžších sjezdech nedoporučuju se zaposlouchat do oblíbeného songu :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Volovec » pát říj 22, 2010 6:49

Se sluchatky beham delsi vybehy potmě . Ve dne nebo intervalove treninky i v noci ne - to se radeji divam po okoli nebo se musim vic soustredit. Vzit si sluchatka na kolo mne jeste nikdy nenapadlo a snad ani nenapadne.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod pripluv » pát říj 22, 2010 7:03

me by zase nenapadlo vzit si je na lyze (i kdyz - v cem se to lisi od cyklistiky, ze?) a bezne jsou k dostani helmy s integrovanyma sluchadlama.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Hans3 » stř pro 8, 2010 0:44

Při dlouhých kilometrech jízdy v odstavném pruhu určitě ano. Lépe to ubíhá.
V terénu, ve městě nebo všude tam, kde je potřeba "slyšet provoz" ani náhodou. Moc nebezpečné

Obecně řečeno, jsou země, kde jsou řidiči k cyklistům ohleduplní (Francie, Rakousko, celá Asie..) a pak jsou země vysloveně životu nebezpečné. (ČR, Itálie, Latinská Amerika)
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Indy » stř pro 8, 2010 0:51

v asii jsou ohleduplnejsi k cyklistum? tam se jezdi podle vahy/velikosti.

cyklista pro ne predstavuje maximalne flek na aute, takze ho ohleduplne ignoruji.

no a on to vi a dava si k*rva bacha.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Hans3 » stř pro 8, 2010 0:54

Sám jsem se dost divil. 3/4 populace jezdí na kole a tak místní řidiči aut jsou fakt opatrní. V Jižní Americe je tomu ale naopak. Tam jsi jenom nepohodlný hmyz u cesty.
Naposledy upravil mike dne stř pro 8, 2010 0:59, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod tuso » stř pro 8, 2010 2:32

ZbynekN píše:Tak jsem četl knížku od Rakoncaje, jak lezl na K2 a při vynáškách ze základního tábora poslouchal walkmana. A já si po třech letech koupil nové molitany na Koss porta pro, to jsou super sluchátka :supz:



A navíc mají na kolo tu výhodu, že slyšíš relativně slušně i okolí. To takové plug-iny tě odstaví od dění v okolí úplně. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod sx02 » stř pro 8, 2010 7:53

Po praze jezdím pravidelně se sluchátkama. Dá se na to zvyknout, a když ti chybí jeden smysl tak jsi pak mnohem opatrnější. :wink:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod ZbynekN » stř pro 8, 2010 10:44

tuso píše:A navíc mají na kolo tu výhodu, že slyšíš relativně slušně i okolí. To takové plug-iny tě odstaví od dění v okolí úplně. :mrgreen:


Tak ty bych si zrovna na kolo nebral. Asi by to tlačilo, když na ně dáš helmu. Momentálně hledám náhradu za Koss spark plug, třikrát reklamace a dost.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod expertik » čtv bře 17, 2011 17:46

krejzaa píše:Nemyslím že je to blbost.. je to právě vysoce příjemné a povzbuzující.. a myslím že stačí pouze aby to do hlavy nehučelo plnou hlasitostí ale tak aby člověk slyšel i co se děje kolem.. ja myslím že je jedno jaká sluchátka stačí aby pevně seděly v uchu a nebyly uzavřené pak neslyšíš vážně nic..


Suhlasim s tymto nazorom. Ci uz pracovne mam blizko k akymkolvek sluchadlam a sportovo (ako byvaly cyklista) k bajkom, musim priznat, ze sluchadla na bajk su naozaj vynimocne povzbudzujuca zalezitost. Samozrejme, s prijemne rytmickou hudbou a pri hlasitosti tak aby bolo pocut dobre zvuk hudby aj okolia. Ano ide to sklbit.
Odporucam inak i-pod...usetris na sluchadlach, pretoze tovarenske su zvukovo vpohode (a to porovnavam so Shurkami spuntami, ktore vypadnu do minuty ale) a nevypadavaju pokial si nezavadis o kablik.
expertik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř lis 3, 2010 19:33
Bydliště: Bratislava

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Lipon » pát bře 18, 2011 12:34

zbynekN - zalezi, kolik jsi ochoten investovat a jestli to chces na kolo (tj. sylset i okoli) anebo na kvalitni poslech (odizolovat okolni ruchy) a jestli chces in-eary
taky jsem si dlouhou dobu liboval s PortaPro, pak jsem ale prostrednictvim domacich beden zjistil u naposlouchanych veci, ze nehrajou zas az tak skvele;

koupil jsem slusnejsi in-eary od Jays a proti Kossum je to rozdil - pres rozdvojku jsem si na jedno ucho dal Kossy a do druhyho Jays a v primem porovnani to jde poznat, pravda, ze Kossy hrajou vic basy, ale dobasujou to i tam, kde jich tolik bejt nema ...

ty in-eary maj tu "vyhodu", ze hodne dobre odizolujou okolni ruchy, takze treba na cestu do prace metrem je to prima, na kolo bych to nebral
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Leštěnka » čtv zář 22, 2011 18:20

Nemáte někdo prosím zkušenost s těmito sluchátky?
Měla by mít kabely vyztužené kevlarem :(( , což by mělo prodloužit jejich životnost. Vždycky mi sluchátka umřou na tom, že se někde zamotají a pak je urvu z kabelu nebo kabel "ztvrdne" a pak se zlomí ](*,) Takže bych do těhle byla ochotná investovat, pokud by vydržely.
Nebo nějaký jiný tip na sluchátka "držáky"?
Díky za odpovědi
Uživatelský avatar
Leštěnka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: pon říj 11, 2010 19:43

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod proka » úte pro 30, 2014 10:44

Já mám špunty do uší za 250 Kč z Electrowordu a jsou ideální...:-) takové kovové. Nemusí to být nějaká extra kvalita, hlavně, že pěkně.
Naposledy upravil proka dne sob led 3, 2015 18:39, celkově upraveno 1
proka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 30, 2014 10:42

Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Lipon » úte pro 30, 2014 20:25

A k cemu jsou sluchatka, co moc nehrajou, ale dobre vypadaj?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Cyklokolo » ned kvě 31, 2015 10:52

Pokud chceš opravdu kvalitu, tak na kralovstvizen mi holky doporucili sluchátka AfterShokz Sportz 3, je to špička.
Ovšem pokud se spokojíš i s horší třídou, jen aby ti nespadly sluchátka z uší, tak bych doporučoval něco ve stylu Philips SHS3200.
Cyklokolo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 30, 2015 15:44

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Jimm22 » pát črc 24, 2015 9:37

Jezdím se sluchatkama na snowboardu, na biku po lese i silnici, když jdu běhat, prostě furt. Hlavně když jedu sam, když je nas víc tak bez. Mam senheiser špunty a super zvuk, nějaky špuntiky kolem 500 většinou chrastí sykavky, nebo přebasovano a zvuk nic moc, ale zase na cestu do prace taky postačí.
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod daweking » čtv úno 9, 2017 15:59

Se sluchátkama jezdím často, ale ne100% jízd.
Nikdy jsem kvuli nim neměl problém. Párkrát jsem měl karambol, ale ne kvůli sluchátkám.

Samozřejmě jsem ještě víc obezřetnej v provozu, jelikož se nemůžu tolik spolíhat na sluch. Troubení i sanitku přes ně slyším. Nikoho neomezuju, neměním nečekaně směr jízdy jako někteří experti (i bezsluchátkoví) na cyklostezkách i jinde.
Nenosím je když je chladno a mám pod přilbou čepici a nasazené tlustší rukavice. Špatně se sluchátko sdělává, když to rychle potřebuju. Mít jen jedno sluchátko nepřipadá v úvahu. Hudba zní úplně jinak a neužijete se to.

Pokud jedu po silnici a měl by mě nečekaně srazit nějakej magor v autě, tak pravděpodobně nestačím zareagovat, ať už sluchátka mám nebo ne. Když je auto za mnou a mělo by mě náhle z nějakého důvodu srazit, tak na co se zmůžu i když bych uslyšel něco podezřelého v poslední vteřině? Skočím náhle v úhlu 5 stupnů na chodník nebo sjedu do škarpy?
Taky se mi často nestává, že by na mě někdo řval: "Bacha, je tam díra!" nebo "Za další zatáčkou umřeš, nejezdi tam!"

Mám Creative EP 630, mohu doporučit. Naopak nedoporučuju nějaké ty Skullcandy, jestli se to vůbec ještě vyrábí. Nedržely v uchu a slyšel jsem přes ně pořád vítr.
daweking
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv led 17, 2013 21:42

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod Quido » úte úno 21, 2017 14:04

SLUCHÁTKA A CIGARETY NA KOLO NEPATŘÍ ! :mentor:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Sluchátka na jízdu na kole

Příspěvekod marakuja » ned srp 25, 2019 11:29

Ahoj, pokud sluchátka na kolo či na sport, tak bych se kromě špuntových nebál jít i do xxxxxxxx či možná do lepších bezdrátových variant. Osobně mě vyhovují, ale nedoporučuji celkově moc využívání sluchátek při jízdě na kolo. OK je to v lese, či někde, kde nehrozí nebezpečí, ale na silnici apod. určitě sundat. [-X
Naposledy upravil pavproch dne ned srp 25, 2019 12:30, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak!Ešče raz a bude BANán.
marakuja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 25, 2019 11:25

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika