koupe MTB kola

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » stř črc 13, 2011 9:29

RUMcajs píše:K dotazu 2:
Zvol vzduchovku, nebo pruzinovku se zamykanim.
40% asfalt, 30% šotolina = 70% povrchu kde odpruzeni temer netreba.
Vzduchovku si muzes dofouknout tak ze se ani nehne, coz se bude pri jizde na silnici hodit.

V cenove hladine 15-20tis hmotnost neres, zamer se na to aby se ti kolo po sezone nerozpadlo.
Nejvetsi rozdil poznas v tom jake nasadis plaste, nikoli v 1 kg na ramu a komponentech.

K dotazu 3:
"Sportovnejsi" kola jsou vetsinou delsi, lepe vedou stopu v rovnych usecich a vyssich rychlostech.
V prudkych vyjezdech zustava predni kolo na zemi dele.
"Rekreacni" jsou kratsi, sedi se vzprimeneji, v kopcich se nadres. Lepe je ohnes do prudkych zatacek mezi stromy atd...

Pro priblizne 350km mesicne na silnici a sotoline bych vzal "sportovnejsi" model - v Krusnych horach to ocenis.
Nechal si dat dlouhy predstavec a dlouhe rohy.


???
ještě před pár lety tomu bylo přesně naopak....
#-o

sportovní = krátká stavba, strmější úhly, nervóznější chování
rekreační. dlouhá stavba, menší úhly, klidnější chování, větší stabilita ve výjezdech i sjezdech...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » stř črc 13, 2011 9:43

Pavproch: Proto to pisu v uvozovkach.
Rozlisovat kola na sportovni a rekreacni je stejny nesmysl jako oznaceni "sportovni vuz" (jiste v nem sedi sportovec a cestou na nakupy a do prace trenuje).
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod tigzik » stř črc 13, 2011 10:01

grco: Tak jasné, že si nepořídim bajk, který se mi nebude líbit :) Ale tak chtěl sem ještě alespoň papírově zúžit výběr, třeba mi někdo některé z těch kol rozmluví úplně. Zrovna ten Spešl je moc pěknej, jen co je pravda - u něj sem přemýšlel spíš toho nejlevnějšího Rockhoppera a jen u něj vyměnit vidli, abych se cenově nějak vešel. Přeci jen sem student :)
A zrovna ten Spešl mi byl kamarádem rozmlouván, že v této cenové je to za hodně peněz málo muziky. Sice super rám, ale zato celkově horší osazení, v porovnání s většinou konkurence.

RUMcajs: Tj. pokud bude v základu už nějaká pružinová Tora, tak neni třeba jí měnit za vzduchovou. Pokud bych někde měnil nějaký horší vidle za tu vzduchovou, kterou (které) bys doporučil - úměrně cenové relaci? A mám rovnou koupit pumpu na tu vidli nebo se víc vyplatí si to jen někde v servisu nechat nafoukat na mojí postavu?
Pláště bych měl tedy rovnou při koupi vyměnit za nějaké sjízdnější? Zrovna projíždím topic o volbě plášťů a sem z toho jelen, každý na to má trochu jiný názor. Někdo říká stejný vpředu i vzadu, někdo bere kombinace. Když sme u plášťů, čím se liší ty drátové a kevlarové? Někde sem tam zahlídl cifru 50g? To asi nebude všechno? :)
Vysvětlení rozdílu stačilo :) Pokud mi bude sedět víc druhů kol, tak pudu spíše např. po tom Zaskaru.

Díky kluci.

Nějaké postřehy k těm konkrétním bikům?
tigzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:40

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » stř črc 13, 2011 11:58

Tigzig:
Vzduchova vidlice ma tu vyhodu, ze si ji muze nastavit presne na svoji vahu a povrch po kterem jezdis.
Kdyz se vydas na silnicni projizku do kopcu, tak muzes vidlici nafoukat tak ze se hne max. o 1cm,
prestoze nama zamykani.

To muze byt napr. v sobotu. V nedeli muzes tlak upravit a jet do kameniteho terenu.
Jestli mas bezproblemovy pristup do servisu kdykoli se ti zachce, tak si pumpicku porizovat nemusis.

Konkretni kolo ti vybirat nebudu.

Co se plastu tyce tak jejich vaha ma velky vliv na zrychleni.
50 usporenych gramu mozna poznas. Navic se lepe nasazuji a sundavaji.

Casem si porid dalsi sadu plastu a men je dle potreby.
Jedny pro asfalt, druhe pro teren.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Lipon » stř črc 13, 2011 12:11

geometrii bych vůbec neřešil

při výběru hardtaila bych asi koukal hlavně na vidli (reference a výrobce, sytém, spolehlivost) - lockout je třeba pro mě nadbytečný, denně měnit tlaky ve vidli by mě za chvíli asi pěkně štvalo; pak na brzdy (reference, spolehlivost, velikost kotoučů), šaltr (spolehlivost, výdrž) a v neposlední řadě na vzhled

koukni se po nabídkách více prodejců, většinou v létě vyprodávají sklady a za stejnou cenu seženeš o třídu vyšší model

jelikož jezdím na GT (starší Avalanche expert), tak ti GT samozřejmě doporučím :mrgreen:

třeba Canyon má svých stránkách pomůcku pro výpočet správné velikosti rámu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4940
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » stř črc 13, 2011 12:25

jakákoli manipulace s čímkoli navíc je opruz opruzovič opruzov, takže:

vidli jedině vzduch s lokautem (mám, dofukuju jednou ročně - před sezonou, pak už na to šahat celej zbytek sezony nemusím, když chcu/nechcu, aby to pružilo, tak to jedním pohybem zamknu/odemknu

pláště s univerzálním vzorkem pro všechny druhy povrchu (čili ani extra drapák, ani slick - něco mezi)

s vlivem hmotnosti pláště na "lehkost" jízdy 100% siouhlas, proto jedině pláště s kevlarovou patkou

GT (triple triangle) nebrat - ta spleť trubek pod sedlem se nedá pořádně vyčistit od baga... (měl sem čili znám ten opruz s čištěním... to teda bylo v době, kldy sem bajke ešče myl.... :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod tigzik » stř črc 13, 2011 15:31

Teď sem se vrátil z města. Stavoval sem se po cestě v jednom nejmenovaném cyklo kameňáku s tím, že přemýšlím o koupi nového kola, do max. 20 000 a že jako co tu mají :) Po chvilce povídání o tom, že všechny kola tam sou perfektní, sem si všiml, že mají skladem Giant Talon 1 2011. Prodavač ochotně sundal, nastavil sem si sedlo a šel se projet před krám. Když sme kolo vraceli zpět do prodejny, přišel vedoucí (majitel?) lišácky se na mě usmál s tím, jestli ho beru. Povídám, že je to první kolo, na který koukám a nekoupím hned to první, na který narazím :) Tak se na mě skoro obořil, že lepší kolo neseženu, že je úplně super. Se ho ptám, co za něj chce. On že 20k. (Dneska sem koukal na ceny a vim, že se dá s klidem sehnat už o 3k levněji.) Tak se otáčím na prodavače, který mě celou dobu obsluhoval a povídám, že ještě počkám do srpna, že pudou ceny ještě dolu u letošní kolekce. On se podíval na šéfa a mlčel. Šéf se začal smát a prý: "Podívejte se na to kolo! Myslíte si, že potřebuje zlevňovat? To ani náhodou! To sou nejlepší kola." Nakonec když viděl, že ho nekoupím, tak že mi dá slevu 10%, ale že on sám na tom bude mít marži jen 3%, že mi to dá skoro zadarmo :) Giant mu prý ZROVNA psal, že letos slevy na kola nebudou! :D:D Tak sem slušně poděkoval a radši vypadnul.
Já teda kolům nerozumím skoro vůbec, ale co si dovolují někteří prodejci, to je votřes. Kde má neznalý jistotu, že mu obchodník radí nebo mu cpe nevýhodnou koupi, jen aby se zbavil zboží a vydělal prachy? Hnus velebnosti. A to je už bohužel druhý prodejce u nás ve městě, kde mám podobnou zkušenost :)
Kam má teda člověk sakra jít to kolo koupit se ptám? Pokud nenajdu normálního prodejce s rovným přístupem k zákazníkovi, tak půjde etika stranou, vyzkoušim si kde to pude vytipovaná kola a objednám za levno přes net :( Kamenný obchod má mít nějakou přidanou hodnotu, když už sou tam ceny o něco vyšší než na netu. Ale já žádnou zatím neviděl.

RUMcajs: OK sem tedy rozhodnut pro vzduchovou vidlici. Ještě tedy doplňující dotazy - lockout mají asi všechny z těchto: Suntour Epicon, RST F1RST, RockShox Recon? Co tak koukám po obchodech, ty vidlice se liší rokem výroby + tím, jestli mají lockout na sloupku nebo i na řídítkách + každá ta vidla má ještě nějaké další typy či co? :/ Taková verze stojí tolik, maková je skoro dvakrát dražší a název skoro totožný. Taky sem koukal, že některé jsou single air, jiné dual air...
Na které parametry si dát při výběru vidle teda pozor? (Lockout tam chci, na řídítkách být nemusí, zase tak často a rychle to měnit snad nebudu.)

Lipon: Proto sem nahodil ty své vybrané bajky, aby mi to někdo sčeknul a řekl, které komponenty by bylo lepší u jakého případně vyměnit. Já se v jednotlivých komponentech prd vyznám a na netu většinou najdu ke každé dva tři názory a mnohdy jsou ještě protichůdné. Proto chci poradit od někoho, kdo se víc vyzná - v obchodě už chci jen zkoušet a kupovat, tam mi nikdo upřímně neporadí - viz jedna z mých zkušeností výše.
Slevy letošních modelů hlídám :) Kolo koupím někdy v srpnu. Tam kde sleva ještě nebude, věřim, že se s prodejcem domluvim.
Avalanche od GT byl můj vůbec první favorit, tak sem zvědav jak mi sedne. Už mám vyhlídnutý obchod ve vedlejším městě, kde ho mají skladem. Tady si trochu nejsem jistý, když bych chtěl u toho Avalanche vyměnit Toru (120mm) za nějakou vzduchovku (100mm), jestli to půjde...nebo jestli musí mít vidle stejný zdvih?
Na ty doporučené velikosti rámů zatím moc nedám. Takový Superior má na webu něco podobného. Ale každá značka vypadá, že má stejně úplně jiné velikosti a geometrii. Velikost budu řešit až na místě při zkoušce kola - a to je snad jedna z mála věcí, kde mi prodejce záměrně neprodá jinou velikost. To už by byl extrém :)

pavproch: Ty jsi mě v té vzduchovce s lockoutem utvrdil :)
Plášť si při koupi ohlídám, aby měl kevlarovou patku. Cokoliv nad 2'' šířky si asi nechám vyměnit za užší, abych na asfaltu nenadával. Máš nějaké konkrétní tipy na sjízdnější plášťě? Rsp. "univerzál" vzorek jak ty říkáš? Je mi jasné, že to bude kompromis mezi dvěma protipóly, ale určitě nechci měnit každou chvilku pláště dle povrchu. Tim spíš, že jezdím takový rozptyl povrchů a terénu v jeden den, že bych je musel měnit za jízdy :D
Máš proti tomu triple trianglu i jiné negativum než je ta údržba rámu? :) To je zrovna věc, která by mě moc neodradila.
tigzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:40

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod ZbynekN » stř črc 13, 2011 15:36

tigzik píše:Kamenný obchod má mít nějakou přidanou hodnotu, když už sou tam ceny o něco vyšší než na netu. Ale já žádnou zatím neviděl.

Garanční prohlídka, servis a kolo dostaneš seřízené. To je přidaná hodnota.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod tigzik » stř črc 13, 2011 15:49

ZbynekN: Garančku beru, za následný servis stejně platíš ne? To si můžu hodit do servisu i kolo koupené jinde. A seřízená kola se posílají i když kupuješ po netu (když nepočítám individuální věc jako nastavení velikosti sedla apod.) nebo ne? Alespoň např. mojekolo.cz to má psáno na webu :) Pletu se?
tigzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:40

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod ZbynekN » stř črc 13, 2011 15:55

Někde máš v ceně i třeba dva servisy zdarma. Kolo ti přijde rozebrané v krabici. Je to jednoduché složit, když to umíš.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Lipon » stř črc 13, 2011 16:16

Ohledně vidlí, já vzduchovky nerad; já zas mam rači pružinu ve voleji kvůlivá tý sametovosti chodu - ale je pravda, že to má asi stejný opodstatnění jako pavprochovo averze k GTčkovýmu křížení trubek (tj. stará konzerva :mrgreen: )

předevčírem sem ho trochu pucoval, abych ho nedával do servisu jak prase, a i místo křížení trubek se úplně normálně vočistit ...

stejně tak bych un bloc nezatracoval širší pláště; tudle sem čet nějaký srovnání plášťů v nějakym anglickym nebo německym magacínu a tam měly menší valivej odpor 2,3'' než nějaký levný 2,0''. U koupi prvního lepčího kola bych nad timdle určitě nešpekuloval

na tvym místě bych tam původní vidli chvíl nechal, časem zjistíš, jestli a v čem ti nevyhovuje ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4940
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » stř črc 13, 2011 16:29

@tigzig ref pláště: loni a předloni sem jezdil Kenda Climax 2", fčíl jezdím Panaracer Fire XC 1.8"... s obojím spokojenost...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod defenger » stř črc 13, 2011 17:37

tak v mé oblibené prodejne platí: Koupiš naše kolo, mas prednostní servis, platiš pouze materiál - to platí na furt. Já ted koupil "nového" fulla, od kamarada, ale na servis jezdim porad stejne. Ted pro me platí: Ze material i čas platím, ale prednostní servis zůstává...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod tigzik » stř črc 13, 2011 17:49

Lipon: Já měl možnost jet teda zatim jen pružinový vidle na pučených kolech, pravda, většinou ty levnější (nějakou Dart, nevim číslo) a nic moc teda. Mohl sem to štelovat jak sem chtěl a stejně to bylo málo citlivý. Přišlo mi to jakoby to mělo tužší pružinu na vyšší hmotnost. Přitom majitel kola má podobnou postavu jako já, váhově je těžší tak o 3-5kg max. Tak nevim. U té vzduchovky si to nafouknu jak budu chtít a nebudu to muset řešit - podle toho co tu píší jiní :) Pravda, můžu si nechat vidli co tam bude a je možný, že mi i sedne. Ale stejně je dost možný, že mi nebude sedět a jetá se bude prodávat hůř než nová, navíc bych musel koupit novou a ještě platit výměnu. Při nákupu novýho kola myslim bude tohle všechno levnější a budu mít větší jistotu.
(Teda doufám, že až si konečně to kolo vyberu - a náhodou nebude mít v základu tu vzduchovku - že mi jí výrobce vymění :D )
S těmi plášti uvidím, když to v základu bude mít něco rozumnýho, tak si to tam nechám, pokud to nebudou vyložený drapáky (zrovna to GT celkem takový má). Časem pořídim podle potřeby a zkušenosti.

pavproch: Dík za tip.

defenger: To už je opravdu přidaná hodnota! Něco podobného si slibuji od Hnízdila v Kadani, nikdy sem tam nebyl, ale reference má dobré. Tak až se vrátím z Tater a z Vltavy, musím ho navštívit.
tigzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:40

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod šíp » stř črc 13, 2011 18:24

Máme to stejně jako defenger plus jako stálí zákazníci slevu tuším 20% :-.. O:) =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod defenger » stř črc 13, 2011 18:40

tak velkou slevu asi nemám, ale drobné (desetikorunové) položky mi ani neučtují... Ale je fakt, že ta malem meste funguji i tzv. nadstandartní vztahy :-) Já mu zase neco udelam, v ramci možností svych a mateřské firmy...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » stř črc 13, 2011 21:33

Abych se jeste doplnil k tem vzduchovejm vidlicim.
Mel jsem na mysli ze i v pripade ze by se jednalo o vzduchovou vidlici bez uzamknuti pruzeni,
tak lze prifukovat tak ze se temer nehne.

Tudiz se neni treba bat toho ze by lock-out nemela, protoze to lze narozdil od pruzinove resit.

Co se plastu tyce tak zalezi kde jezdis.
Jestli napr. 2x tydne pro ziskani kondice jezdis 70km trasy vyhradne po asfaltu,
tak se vyplati jak pocitove, tak financne si nejake hladsi plaste poridit.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod TooMooX » pát črc 15, 2011 14:30

Lipon píše:Ohledně vidlí, já vzduchovky nerad; já zas mam rači pružinu ve voleji kvůlivá tý sametovosti chodu


Také jen vzpomínám na FOX 36 VAN RC2 to bylo poježdění jako v peřinách :D Když srovnám s citlivosti Reby Team co mám na HTčku. Ta ji nesahá ani po kotníky [-X
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Volovec » čtv říj 6, 2011 20:59

Ahoj,
tak vzhledem k tomu ze sezona na silnicku se tady na Vysocine krati a par letosnich terennich triatlonu odjetych na stare krosce nedopadlo hlavne diky kolo uplne nejlepe :-) zacinam se poohlizet po nejakem slusnejsim horakovi.
Hlavnim pozadavkem je slusna vaha a i vzhledem k financim z toho vypadavaji vsechny fully.
Takze hledam klasickeho XC hardtaila. Jeste moje miry - pri vysce 172 cm kdyz jsem malo vyzavodeny tak se nekdy dostanu i lehce pres 60 kg :-) - takze ramy vel. cca 17 by mohli pasovat?
Prozatimni navrhy jsou
Pells Razzer X9D 2011 - uvadena vaha 10,4 kg je krasna, ale moc se mi ji nechce verit
Superiory 2010 - XP 925, XP 920
samozrejme bych nejradeji karbonaka, ale to je pri finacnim limitu v mezich 25.000 - max 30.000 uz krapet asi horsi.
Nebranil bych se ani nejakemu slusnemu bazaru.
Poradite nekdo?
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod amigo » čtv říj 6, 2011 21:14

Volovec píše:samozrejme bych nejradeji karbonaka, ale to je pri finacnim limitu v mezich 25.000 - max 30.000 uz krapet asi horsi.

rock machine tsunami carbon - v jihlavě jsem ho viděl kolem 30000 v tom krámu v čajkovskýho ulici? no prostě z návsi dolů znojemskou a pak na první křižovatce doleva, sory za popis mám dneska zatmění co se týče názvu toho krámu.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Volovec » čtv říj 6, 2011 21:36

Ty brdo, diky za info, zitra tam v poledne hned skocim - navic s majitelem kseftu se trochu znam - loni nas ucili jezdit v baliku, kolotoc apod. Obchod se jmenuje RS Sport Bike.
Ja jsem se zatim stavoval v Pedomu na Komenskeho a u Cecha na Husovce. Na zitra jsem se chystal na Supy k Brane.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod amigo » čtv říj 6, 2011 21:42

snad je to ono, kruci mi to podle názvu nic neříká... majitelé byli tuším dva, teď už to má jenom jeden, druhý jezdí shodou okolností u nás ve firmě, takový menší krcálek je to. já mám dneska vážně slabší den. v létě jsem u nich měl kolo na opravu a to tsunami nám právě ukazoval.

jinak kdyby jsi chtěl jo utrácet, tak hodně slušný kola jsou u valenty.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod TooMooX » pát říj 7, 2011 5:56

Volovec píše:Takze hledam klasickeho XC hardtaila.


Ten Pells Razzer X.9 D vypadá hodně slušně osazený, i když podle mě s tou váhou 10,4 dost kecají...
Fajn vypadá i Kellys Madman Race 2011 http://www.prodejkol.cz/kellys-madman-race-2011
nebo CUBE LTD Race 2011 http://www.prodejkol.cz/cube-ltd-race-2011 i Sintesi 707 (RockShox Reba, Sram X.9) http://is.gd/k6SDMK a nakonec "moje" značka Canyon http://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=2054 do 30K by se vlezl i vyšší model 7.0. Jen u té je "problém" s koupí :wink:

S velikosti ti jen tak někdo neporadí... To je s části individuální a každá značka má jiné geometrie tak se to nedá zobecnit. Třeba u Canyonu mají tuhle aplikaci, která by ti měla usnadnit výběr velikosti http://www.canyon.com/_uk/tools/pps.html
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Volovec » pát říj 7, 2011 9:31

Diky za pripadne tipy!
Mam nad cim spekulovat, jeste obrazim nejake mistni shopy.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » pát říj 7, 2011 11:18

@vlovec ref hardtail: já mám vyhlídnutýho Spešla Stump Comp model 2012
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28490
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod amigo » pát říj 7, 2011 12:08

@volovec: u toho valenty je k mání tenhle cannodale - měl jsem možnost vyzkoušet v terénu a je to pecka, akorát cenově mimo. jo a známej ho měl osazenej sramem ne shitmanem.

edit: ta váha je reálná.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod sandy » pát říj 7, 2011 19:07

Volovec píše:Diky za pripadne tipy!
Mam nad cim spekulovat, jeste obrazim nejake mistni shopy.


Zajdi za bránu za Soptou je v Ji na tom nejlíp s cenama a na výběr má i jiné značky než ty co má na krámě. Hlavně je to machr narozdíl od Blažka, nebo tech kluků v pointu a u valenty.

Na Cannona jsem na jaře koukal ale pak mě odradila ta vidla. Ne kvůli tomu že by byla špatná, ale na ní si nic neudělám a s každým prdem budu lítat do servisu.

Nakonec jsem dal dohromady meridu na XT a ted na vánoce přijde vyměnit rám za Specialized Stumpjumper. To je bezkonkurenční kolo, :bike: takže i ten rám je "fakt hustej" :-P
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod amigo » pát říj 7, 2011 19:41

sopouch je v pohodě, ale i on má svý mouchy, jako každej, ale pořád je na tom dobře až lépe než ostatní, ale třeba servis ti srovnatelně dobře udělají aji ve zniňovaném rs sport bike.

jinak do toho "cannona" bych já osobně šel právě kvůli tý vidlici. měl sem možnost vyzkoušet a IMO filtruje terén líp než běžný vidle (rock shox tora např.) s větším zdvihem. a je pekelně rychlej. ale cena je pro mě mimo, tolik toho nenajezdím.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod sandy » pát říj 7, 2011 20:28

Ta vidle je v pohodě já neříkám že ne. Mě šlo o to, že když se mi na ní něco po....re, tak si to sám neopravím. Já mám Manitou R7 a jsem spokojenej. Až budou peníze navíc tak bych canona chtěl, je to taková moje srdcovka.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod amigo » pát říj 7, 2011 20:35

já jsem na servis lempl, takže v tomhle ohledu to moc neřeším :)
ten známej jezdí celkem hodně a zatím žádnej problém, ale to je brzo soudit, koleso má od jara/léta.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika