Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 9, 2024 13:10

Jo, neska to zase klaplo (pičasí ale ráno "strašilo", komplet šedivo, místama mrky až na zem), byl výlet, akurváth se mi nohy nechtěly vůbec točit a nebyla v nich síla. Nicméně celá vymyšlená trasa objeta (ale nic sem nepřidával, jakože myšlenka i byla), ve sjezdech se mi to aji líbilo (ve výjezdech ne). Nohy bolí jak po maratonu. Chjo no. Po nočním dešti bylo fšude vody fest, i bahno šlo na bajka, umyto (já i bajk).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod Etheric » úte čer 11, 2024 8:36

Nová koloběžka už má první zářezy. Málem jsem se rozsekal, když mi přímo do kola vletěl pták, bylo to jak prudce zmáčknout brzdu. Koloběžce se nic nestalo, ale ptáčka to protáhlo mezi kolem a odpružením, hezky ho to pocuchalo.
Ani ne kilometr nato mi vlítne do cesty zajíc, naštěstí se nikam nenamotal, bylo to jen hup-hup (což se vzhledem k rozměrům kol a zajíce divím) :mrgreen:
Co dalšího mě dnes čeká, porazim prase? :D
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 11, 2024 9:15

Já jsem o víkendu jel lesní trasu a najednou před sebou vidím na cestě stovky a stovky malých žabiček jak migrují. Tak jsem prudce stiskl brzdu, dal kolo na rameno a po špičkách poskakoval mezi žabičkama, abych je nepošlapal. Myslel jsem, že to bude jen krátký úsek, ale nakonec jsem takhle s kolem na rameni poskakoval snad 1-2 kilometry. Cítil jsem jistou marnost, protože mě v protisměru míjelo několik běžců, kterym to bylo úplně jedno a běželi skrz žáby dál. Říkám jim, že pozor, na zemi jsou malé žáby, ale nereagovali. O to vice mě srali, že z jejich směru bylo na začatku upozornění na žáby na cestě v tomto období a výzva k opatrnosti. Aby si nohy polámali za tu bezohlednost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » úte čer 11, 2024 12:06

Co těch jsem rozjezdil..... Někde se jim bohužel nedá vyhnout... V přírodě nic nepřijde nazmar, rozjetý budou sežrány stejně, jako drtivá většina těch žab, co rozjetý nebudou. Tak to je, stojí na tom celej řetězec.
Ale toho zajíce mi bylo líto, vzal jsem ho jen přes tělo 2x, tudíž zastavit a dodělat, jinak by se trápil hodiny či dny, než by chcípl nebo ho sežrala liška..
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 11, 2024 18:30

Etheric píše:Co těch jsem rozjezdil..... Někde se jim bohužel nedá vyhnout....

Otázka je, jestli se jim opravdu nedá vyhnout nebo je to lenost/bezohlednost se omezit, otočit a jet jinou trasou.

Etheric píše:V přírodě nic nepřijde nazmar, rozjetý budou sežrány stejně, jako drtivá většina těch žab, co rozjetý nebudou. Tak to je, stojí na tom celej řetězec.

Zajímavé, že teda na silnicích a cestách vidím slisované seschlé žáby, které nic nesnědlo.
Jasně, že se jich líhne tolik, protože jich většina velmi brzy skončí jako potrava jiným zvířatům. Ale když se jich někde vylíhne (příklad) šest tisíc, dva tisíce jich rozšlapou bezohlední lidi a tři tisíce sežerou jiná zvířata, tak je to rozdíl, než když se jich vylíhne šest tisíc a tři tisíce jich sežerou jiná zvířata. Tohle je prostě problém, kvůli kterému někde ty žáby chybí nebo je ta populace zdecimovaná.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » úte čer 11, 2024 19:22

Dromedaro píše:Otázka je, jestli se jim opravdu nedá vyhnout nebo je to lenost/bezohlednost se omezit, otočit a jet jinou trasou

Jsou všude. Aspoň tady. To bys nemohl nikam.
Pěšky jich rozcapu víc, než kolik rozjedou ty dvě kolečka..
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » pát čer 14, 2024 17:15

Koloběžka už je v servise, jen čekat, než budou gumy..
Su prý rekordman, tolik km na jedny gumy. Jsem říkal, že 80% mimo asfalt, tak to tolik nežere... Až to "zpevnění" cesty sutí bylo osudný, kachličky jak žiletky..... Kterýho vola tohle napadlo, vždyť to musí píchnout vole i traktor #-o
Ještě jsem mohl na ty gumy jezdit. Ale co už, to stejný, jak bezduše u kola. Sjetý pláště jsou náchylnější.
Natočil jsem 8k na jedno obutí, co víc bych měl chtít? 10... :D ale i tak... Myslím, že největší zásluhu na výdrži má fakt, že jsem jezdil převážně mimo asfalt. Ikdyž to často byla cesta, že mi toho stroje bylo až líto, takže ve finále nevim.... Tak či tak, první servis po 8k km v ceně do 3k Kč, to je pořád hodně v pohodě. A to bez nutnosti kupovat další vybavení a doplňky jak u kola :)
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 15, 2024 9:00

Etheric píše:Až to "zpevnění" cesty sutí bylo osudný, kachličky jak žiletky..... Kterýho vola tohle napadlo, vždyť to musí píchnout vole i traktor #-o

To bylo první, na čem jsem píchl se svým novým kolem. Jel jsem u nás rychle po polňačce a za zatáčkou byl asi pětimetrový úsek od kraje ke kraji, který byl vysypaný sutí s rozbitými kachličkami, střešními taškami a i klasickými skleněnými střepy... Nestačil jsem zareagovat a vjel do toho. Taky nechápu, že někoho vůbec napadne tímhle vysypávat cesty. Vždyť je to ostré jak žiletky ty střepy. Přitom ta cesta je vedená jako cyklostezka. Ale asi na to byly stížnosti, protože to pak v půlce sezony vyhrabali a vysypali jen štěrkem nebo kamením.

Jinak mě dost štve, že mě sekuriťáci začali s kolem "vyhazovat" ze supermarketů. Respektive, zatím za mnou přišel starší sekuriťák jen v Lidlu, že musím s tím kolem pryč z prodejny. Ale pití, které jsem si tam šel koupit, jsem stihl vzít do ruky a zaplatit mě to nechal. Jsem se ho ptal, protože vypadal normálně, co jim na těch kolech vadí, že s nimi nemohu do prodejny. Nejezdím na něm, vedu jej vedle sebe, špinavé od blata to také nemám(se zabláceným kolem bych tam nešel), že bych jim tam dělal bordel, nikoho s tím neohrožuju, nepřekážím, tak mi nějak uniká v čem je problém. Když tam mohou s kočárkama, koloběžkama, velké nákupní košíky atd. On mi u samobslužné pokladny pak říkal, že mu volali od kamer, že mě má vyhodit a že on musí poslouchat. Že jemu by to taky nevadilo, ale je to prý o lidech. V penny a albertu za mnou sekuriťáci přišli během placení a řekli mi, že si to kolo mám nechat příště před prodejnou. Už mě vyhodili i z obchodů, kde kam jsem minulý rok chodil běžně s kolem. Minulý rok se mi to stalo výjimečně, tak dvakrát třikrát za sezonu, ale teď je to pravidlem při každém pokusu nakoupit s kolem v supermarketu napříč okresy.

Mně to štve kvůli tomu, že dělám s kolem výjezdy vlakem, kde pak jedu celodenní trasu a vlakem zase zpět. A abych nemusel vozit celou cestu vodu a jídlo na celý den, tak nakupuju po cestě. Což teď asi tahat budu muset a což teda znamená mít pořád doma něco nachystaného na jídlo a pití vhodné pro výlety na kole plus zbytečná váha navíc na kole. Nechce se mi tahat těžký masivní řetěz kvůli tomu a stejně já bych takhle kolo před supermarketem nebo obchodem nenechal bez dohledu. To jsem se zasmál, když mi sekuriťák v Albertu na Cejlu řekl, že mám kolo příště nechat před obchodem. Jsem mu řekl, že bych musel být blázen, nechat kolo venku před prodejnou (pro neznalé Brněnských poměrů - je tam hodně černo i ve dne). Nejde jen o kolo, ale i o to, že na tom mám spoustu doplňků (brašny, světla, láhve, tachometr atd) a to vše bych musel odmontovávat a pak zase přidělávat). Fakt nechápu o co jim jde. Jiná věc by byla, kdybych se s kolem snažil vecpat do nějaké malé prodejny na vesnici, ale supermarket, kde je místa dost, nechápu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » sob čer 15, 2024 12:09

Žejo, kočárek nevadí a kolo jo. Kočár zabírá víc místa. Taky jsem ještě neslyšel, že by třeba do kola (bez brašen) někdo ukryl lup... Mě s koloběžkou taky z krámů vyhazujou. Nevadí to akorát Vietnamcovi, kterej je mimochodem též v lokalitě, kde kolo bez dozoru za sekundu zmizne.. Vozím už všude zámek, zas tolik to neváží. Nic moc zámek, ale v kombinaci s elektronickým zámkem stačí..
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 15, 2024 20:36

Taky nějak nechápu o co jim jde. Co bych do kola asi tak schoval? Brašny můžou chtít ukázat stejně jako batoh. A spíš schovám zboží do kočárku než do brašny na rámu.

Říkal jsem si, že bych kvůli tomu koupil toto BORDO Lite.
Pořád to vyjde lépe než vozit tři litry vody a jídlo. Na pár minut, než koupím vodu a svačinu někde u vietnamce na dědině, když tudy projíždím.

Díval jsem se na ten pealock a ten by nebyl špatný v kombinaci s tím Abus zámkem. Řešil by mi brašny a další příslušenství, protože předpokládám, že by to začalo zvonit, kdyby je někdo chtěl sundat. Předpokládám, že to tedy má klasický hlasitý zvukový alarm, z popisu mi to nebylo jasné. Ale je to tedy pěkně drahý. Čtyři tisíce... :shock:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » ned čer 16, 2024 6:15

Zámky typu Bordo důrazně nedoporučuju. Chceš vidět, jak je za několik vteřin dole pomocí obyčejnýho nástroje co se vejde do kapsy a maj ho v každém železářství / hobby? Pokud to někdo bude rajblovat, hezky ti poničí karbonovej rám, tenhle zámek je na to ideální.
Vozim obyč řetězovej Abus, na ten musíš mít ty velký pákový kleště. Ale ikdybys měl, neodjedeš, dokud ten krám neodemču mým telefonem. Každej vidí na displeji ikonu zámku, což je fajn
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 17, 2024 8:30

No, tak ukaž, jak je za pár vteřin dole. Podle tvých vyjádření ke každému zámku to vypadá tak, že na ulici každý druhý člověk umí otevřít trezor České národní banky pomocí sychrnajsky.

Na ten zámek bordo lite jsem viděl video, jak jde pomocí kleští překonat ty nýty ve spojích. Stejně tak jsem viděl i video na ten pealock, kde se výrobce chlubil, jak ten náramek nejde přestřihnout ani velkými kleštěmi. Jen v tom svém PR videu pro jistotu zapomněl ty nůžky pořádně a opakovaně zmáčknout a taky tam za to schytal pěknou bídu v komentářích. Plus, malou ruční flexou na akumulátor by to řízl hned a než majitel doběhne, tak na zemi najde jen náramek.

Já sháním zámek pro krátký nákup svačiny někde u vietnamce na dědině nebo když se budu koupat a kolo bude na břehu, tak mi jde o to, aby tam bylo něco, co člověk nepřestřihne nůžkami. Teď mám doma jen ten tenký lehký řetězový abus a to je blbý, to se cvakne kleštěmi. To mám jen, když třeba chci koupit něco v trafice, kde je prosklená výloha a vidím ven. Tak to opřu o výlohu nebo vedle výlohy, abych na to viděl a někdo na to nemohl jen tak nasednout a hned jet.

Jaký máš na mysli ten masivní řetěz od Abusu? Protože ten váží taky snad kilo možná i více co jsem se díval. A já to vezu vlastní silou, ty to nemusíš řešit, protože to veze koloběžka. Kdybych měl elektrokolo, tak váhu řetězu taky neřeším. Protože já ještě často vozím kilo a půl foťák, powerbanku, vodu atd a nasčítá se to. Zase mi přijde blbý zabít karbonovou váhu kola tím, že tam budu vozit dvě kila zámek.

Na bikeforu jsem našel tip, že někdo si dává maličký visací zámek na brzdový kotouč, že to cvakne do té dirky, když si jde nakoupit do večerky nebo má kolo opodál a sedí na zahrádce v hospodě. Jako jo, vidět to asi moc není, tak si toho případný zloděj nevšimne a když na to skočí, tak daleko nedojede, ale podle mě je to vítezství pana Pyrhy, protože si myslím, že to může poškodit brzdu a kotouč, když někdo šlápne do pedálu. Ale asi je to furt lepší, než když zmizí celé kolo ... :lol:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Etheric » pon čer 17, 2024 9:10

Dromedaro píše:každý druhý člověk umí otevřít trezor České národní banky pomocí sychrnajsky

To ne, ale více než každej druhej zloděj má v batohu věci, se kterejma překoná cyklozámek. Nemusí umět otevírat trezory, stačí cyklozámky..
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » pon čer 17, 2024 14:07

Dromedaro píše:Jinak mě dost štve, že mě sekuriťáci začali s kolem "vyhazovat" ze supermarketů.
To asi nemyslis vazne, ze se tomu divis, ze jo? ](*,) ](*,) ](*,) A jeste to obalene brasnami, jak pises....
Kdyby tam pustili kolo, tezko by se vysvetlovalo, proc nepustit elektrokolo, skutr (ten zabira min mista nez moderni kola), potom se muze jit dal k motocyklum - a proc ne i mala auta, takovy stary maluch by se vesel (vjel?) do nekterych supermarketu mezi regaly...

Uvedomujes si, ze s tim kolem branis se pohybovat ostatnym rozhodne vice nez velkym vozikem? Nevim teda, mozna u Vas mate v "supermarketech" (mimochodem, Lidl neni supermarket) vsude petimetrove ulicky mezi polickama nebo dvoumetrove mezi pokladnama - u nas to teda tak neni.

Mimochodem, poznas nejakou krajinu v okoli, kde by toto tolerovali?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod irem » pon čer 17, 2024 14:20

:shock:

Sirka ulicek je jedna vec, dalsi vec je, ze kolo obvykle (na rozdil od voziku, kocarku, ..) samo nestoji uprostred ulicky, takze majitel kola s nim musi stat tesne u regalu, ze ktereho neco bere a blokuje tak pristup k regalu okolo sebe pro vsechny ostatni. Navic bez ohledu na zneprijemneni pohybu ostatnim naupujicim - vetsina obchodu, ktere znam, nema dost siroke ulicky, zejmena pake ne 'otocky' mezi ulickami na to, aby tam s kolem s brasnami slo bezpecne projet a nikde nic neshodit.
Kdyz tak o tom premyslim, tak obvykle maji i v ulickach ruzne umistene sloupce akcniho zbozi tak sikovne, ze projet okolo bez uhony s nakupnim vozikem vyzaduje pokrocile ridicske schopnosti. Propletat se v tom s kolem povazuji za bezohledne.
irem
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2024 14:20

Taky to nechapu. V zivote by mne nenapadlo tahat kolo do obchodu a taky jsem to nikdy nevidet. V nakupnim centrum mame myslim ceduli zakaz kol rovnou u vchodu, pricemz mimo obchody je tam mista mnohem vic.

Kosiky a kocarky jsou vyrazne kratsi, nez kolo, ale hlavne pri odlozeni samy stoji a nikam nespadnou. Kolo je dlouhe, trci z nej riditka a je pomerne snadne s nim neco shodit. Nehlede na obtezovani ostatnich zakazniku.

Chapu, ze se o kolo bojis, ale to si holt musis poresit sam, ostatni za to nemuzou.
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod irem » pon čer 17, 2024 15:30

Nedalo mi to a namatkou jsem se podivala na provozni rad prodejen Penny a Albert, ktery je evidentne napsany podle stejneho mustru a pravi se v nem nasledujci (prekvapilo by me, kdyby jine obchody mely zasadne jine provozni rady a vstup s dopravnim prostredkem):
"Zákazníkům se zakazuje .... Vstupovat do prodejny s dopravními prostředky (koloběžka, kolo apod.) s výjimkou pomůcek hendikepovaných osob a osob s dětskými kočárky, dále je zakázáno běhat, jezdit na kolečkových bruslích, skateboardech, hoverboardech (gyroboardech, kolonožkách, onewheelech) nebo jiných zařízeních obdobného charakteru bez předchozího schválení vedením společnosti (kontakt: info@penny.cz). Dále je zakázána jízda osob na/v nákupních vozících s výjimkou řádného využití dětské sedačky, je-li součástí nákupního vozíku.
irem
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Cykloturistika