Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon čer 5, 2023 13:39

Není to s obyč řetězem kompatibilní? Zajímá mě, zda by to bylo kompatibilní naopak - ten superhyper řetěz na soustavě, co máš.

Vodič řetězu: to tam taky mám a nevím jestli to k něčemu je. Ale dokonce jsem to i správně nastavil, aniž bych věděl jak :D
Buď rád, že tyhle dokumentace máš. Někdy to sehnat je fakt očistec..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon čer 5, 2023 13:46

T-type se prý MUSÍ používat s 12-ti kolem XO T-type (je to na tom 12-kole naspané i na webu to píšou) ale je zpětně kompatibilní s ostatníma komponentama Eagle (12s). Naopak ale prý bohužel to nejde. Zkoušet to nebudu, budu používat ten drahý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon čer 5, 2023 16:27

Su zvědav na rozdíl výdrže řetězů za cca 500 vs za cca 2000. Jistě, bude to měřeno s jinými komponenty, ale i tak to bude zajímavej údaj.

Nevíte někdo, jak změřit rychlost bez cyklocomputeru? Ten je pro mě zbytečnej, těžkej a drahej. Nepotřebuju ho k ničemu, jen mě zajímá, jakou největší rychlost vytáhnu v jednom dlouhým a prudkým sjezdu. Jiný info nepotřebuju.
Co aplikace v telefonu, je to použitelný? Nemusím za jízdy vidět kolik jedu, stačí, když se uloží nejvyšší dosažená rychlost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 5, 2023 17:26

Nejde to spočítat z údaju za jak dlouho jsi ujel úsek o nějaké délce? Měla by se tak dát vypočítat průměrná rychlost. Já mám lehoučký tachometr sigma za 300Kč už mraky let a furt drží.

Dneska jsem viděl asi smrťák. Jel jsem po ulici a u okraje silnice byla položená motorka na chodníku a na zemi tam ležel bezvládně motorkář. Stáli nad ním záchranáři a působili trochu bezradně. Motorkář neměl helmu. Nevím jestli už mu ji záchranáři sundali nebo ji neměl. Nikde tam vidět nebyla. Nebyl to pěkný pohled. Hlavně sem tam o pár desítek metrů blíž málem ležel i já. Dojížděl jsem ty auta u nehody, tak jsem zajížděl ke kraji a v blbým úhlu jsem najel na mokré koleje od šaliny a dostal jsem smyk jak blázen, že kolo s sebou házelo ze strany na stranu. Už jsem se viděl na zemi. Naštěstí se mi to haluzově podařilo ustát a nerozbít se tam. Jen mě to utvrdilo nemít zácvaky. To bych se tam na 100% rozsekal. Asi už je to nějaký znamení si pořídit helmu. Včera mě málem závora u parkoviště před supermarketem praskla přes hlavu. Auto přede mnou projelo,tak jsem myslel, že to stihnu a periférně vidím, že padá závora. Jsem zmáčkl obě brzdy a závora mě těsně lízla přes měkkou část špičky nosu, takže to dopadlo dobře. Pár centrimů a rozbije mi nos nebo hlavu a ještě bych hodil salto přes řidítka. Sem myslel, že tam jsou nějaký čidla a nespustí se to pár cm za autem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon čer 5, 2023 17:28

Neska sa NEzadařilo.... nalepení pásky proběhlo OK (teda snad), nasadil sem pláště (to byl zase potrat to tam narvat), nalil mlíko a nafouknul.... a obě kola utíkají, i dyž sem je protočil, aby se mlíko rozlilo. Chjo no. Zítra je taky den, třeba bude moudřejší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon čer 5, 2023 19:44

Dromedaro píše:Nejde to spočítat z údaju za jak dlouho jsi ujel úsek o nějaké délce?

Nejde. Nijak. Normální cesta, z toho několik sjezdů, kde to hučí jako když vykloníš hlavu z jedoucího rychlíku... Strašnej randál, pěkná rychlost, kde nemůžeš vůbec vnímat své tělo jinak byses rozsekal, prostě tělo neexistuje, psychika ho ignoruje, jinak by to skončilo nehezky. Potřebuju zaznamenat právě tuhle nejvyšší rychlost.
Co je lehoučký tachometr? 12g? Mně jde jen o tento jeden údaj, nejvyšší rychlost, nic víc.

pavproch píše:nasadil sem pláště (to byl zase potrat to tam narvat), nalil mlíko a nafouknul.... a obě kola utíkají

Takže i do hookless je těžký to narvat? V čem je pak ta výhoda? Že to samo spadne když to vyfoukneš? To nevím, jestli je výhoda, spíš naopak. Jsem myslel, že do těch hookless to půjde vpoho. Do normálních kol šly pláště krásně až na posledních 20cm obvodu jedný strany, který jsem montpákama nahazoval půlcentimetr po půlcentimetru, jednu stranu jsem držel aby nevyskočila a druhou páčil dovnitř.. Ale to byla hračka oproti lepení pásky..
Přinejhorším si tu pásku necháš potupně nalepit v servisu, když to bude utíkat i dál. A když to bude utíkat i potom, pak to bude "na prášky"..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 5, 2023 20:42

Ne, 21g i s baterkou. Plus ještě ten drát a držák. Ty sem nevážil, protože se mi to nechtělo sundávat. Ale ty jsou úplně lehoučké, takže tak do 30g komplet.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod oodoow » pon čer 5, 2023 21:45

Etheric píše:Co aplikace v telefonu, je to použitelný?

No jasně. Před jízdou klikneš jenom nahrávat záznam a pak to uložíš a pak uvidíš max rychlost. Jak to bude přesný závisí od tvé rychlosti a přesnosti gps tvého mobilu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 4:15

@Dromedaro: 30g za 3sta je OK. Dík za tip. Jestli to ještě budou mít někde. Akorát nevím, jak si bude rozumět drát se zdvihem vidle 130mm..
Může to být něco podobného, levného, jde mi jen o tu rychlost. Pokud máte doma někdo nevyužitý cyklocomp, odkoupim.

@oodoow: rychlost nechci měřit pomocí GPS, nevěřím, že by to bylo přesný. V telefonu jsou i jiný senzory, třeba senzor pohybu, ten by to nezvládl přesněji? Jako "metr" ten telefon jde použít přesně, právě za pomoci toho senzoru pohybu. Ale jestli tak půjde změřit i rychlost..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 6, 2023 4:59

Je to tachometr Sigma 500. Ona už se možná dělá nějaká jeho novější verze, co jsem tak hledal. Já mám tento, který je na fotkách na Alze:

Sigma BASELINE 500
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 7:03

Díky, tohle by bohatě stačilo, aj ta váha je pro mě přijatelná :)
Akorát bych musel nějak pořešit ten kabel, ale určitě budou videa, jak to dát na odpruženou vidli s větším zdvihem.
Jen jsem si všimnul jedný věci - mph. Nejsu Američan, nýbrž Evropan, měřím v kilometrech. Dá se to tam nastavit i na kmh?

@pp: nejde mi do hlavy, že tak drahý superhyper kola jsou vpodstatě polotovar. Za ty prachy by tam měla být páska už nalepená. Naprosto dokonale. Snad i zlatými vlákny protkaná.
Zajímalo by mě, jak to výrobci lepí - maj na to nějakej pochyst, nebo jen dokonalej skill? Nalepit rovně pásku do křivé věci fakt není jen tak.

Furt taky přemýšlím, v čem je tedy výhoda hookless kol, když do nich plášť rveš stejně těžko, jako do normálních? Zná někdo odpověď?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » úte čer 6, 2023 7:32

Dromedaro píše:Je to tachometr Sigma 500. Ona už se možná dělá nějaká jeho novější verze, co jsem tak hledal. Já mám tento, který je na fotkách na Alze:

Sigma BASELINE 500

Nechci nijak shazovat značku Sigma, ale měl jsem dvě sigmy a vždy se našla místa, kudy jsem projížděl a kde se na chvíli signál mezi kompem a čítačem přerušil, takže chvíli to neměřilo... Teď mám roky Cateye STRADA (16g i s držákem) a nemůžu si stěžovat, dokonce i baterky měním výrazně méně často, než u Sigmy...
Drátový komp snad dnes už nikdo nechce...

BTW: měření pomocí GPS nemusí být nepřesné, záleží na přístroji i apce, jak je propracovaná, jestli zohledňuje terenní nerovnosti (stoupání/klesání), horší apka při sjezdu může údaj o rychlosti zkreslovat atp., ale největší hendikep má GPS v lese, kdy přístroj a satelit na sebe nevidí, a to je u MTB poměrně často, u silničky tak často lesem nejedeš, tak to tolik tak nevadí...


a něco k těm rychlostem:
https://vtm.zive.cz/clanky/nejvyssi-ryc ... fault.aspx
Naposledy upravil Quido dne úte čer 6, 2023 7:53, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » úte čer 6, 2023 7:48

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 6, 2023 8:26

Etheric píše:. Dá se to tam nastavit i na kmh?

Meří mi to normálně v km/h.

Já mám ten drát namotaný okolo káblu, co vede k přední brzdě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 8:44

Sem v noci vymyslel, co budu zkoušet udělat, abych NATO přišel, proč mi ta nová kola utíkají. Víc variant. Neska ale ne (vzpoměl sem si na okřídlené horo- motto: "těžké místo vynechej a pokračuj nad ním"), neska si budu hrát s rámem (připasovat widli a zkusit protáhnout bowden k šaltru), doufám že se nebude tak nedařit jako fčera

Otázka na eth: mohl bys, prosím, kuknout na pixlu toho NoTubes Race esli tam píšou/nepíšou zdali se smí míchat s obyčejným NoTubes - myšlenka: při prvotní montáži tam tím postupem ala eth dát ten Race a zároveň menší dávku řídkého No Tubes a později za provozu (1x ročně ca) dolívat už jen ten obyč NoTubes ventilkem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 10:13

Na pixle nic takového není. Race mlíko též chemicky reaguje s Dart tool, takže je to vpodstatě jen vylepšená základní verze, řekl bych dle všech indicií.
Píšou na tý pixle co 6 měsíců doplňovat. Hm... Mi za celou předchozí sezónu z mlíka nijak neubylo, takže na to prdim, hádám že to vydrží akorát než sjedu plášť. Vyzkouším, uvidím. Návod výrobce mi přijde přehnaný /intervaly/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 11:24

Kuju, budu to (mix race a obyč) mít jako záložní variantu dyž zklamou všechny ostatní. Poslední variantu už bude jenom udělat bezdušový dušák (= dát tam duše a do nich nalít NoTubes) :mrgreen:

Abych stavbu toho nového bajku mohl dokončit, právě sem objednal zbývající díly, jeden z nich ale (vědomě) v nesprávné velikosti (ty správné nikde nejsou) a budu se pokoušet "tunit" DIY. Sem zvjedaff, jaká z toho budou překvapení.

EDIT: Collateral success - na ty poslední chybějící díly 47+48% slevy, hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » úte čer 6, 2023 13:23

Etheric píše:Do normálních kol šly pláště krásně až na posledních 20cm obvodu jedný strany, který jsem montpákama nahazoval půlcentimetr po půlcentimetru, jednu stranu jsem držel aby nevyskočila a druhou páčil dovnitř.. Ale to byla hračka oproti lepení pásky..


To je normální stav vždy když přezouváš nebo jen ten jeden plášť? Málo kdy se mi stane, že by přezutí byl nějaký boj po půlcentimetrech - začnu tak abych končil u ventilku, shodím patku do ráfku a plášť nazuju. Často jen rukou, někdy si musím trošku pomoc montpákou (většinou jednou). Je jedno jestli tak jedu duše nebo bezduše. Párkrát se stalo, že to šlo dost blbě - pak pomohlo jen navlhčit mýdlovou vodou kousek co nešel nahodit a šlo to v pohodě.
Tak nějak jsem se poučil nervat to montpákama - na motorce jsem takhle poškodil patku pneumatiky, potrhal jsem tu ocelovou výstuhu uvnitř :-D od té doby na to jdu šetrně.
Párkrát jsem teda narazil na plášť u kterého mi nechtěla naskočit patka, pak jsem tam dal duši (a proklínal se pokud jsem tam zrovna nalil mlíko dřív) a na pár minut ho nechal nasazený s duší.

Přinejhorším si tu pásku necháš potupně nalepit v servisu, když to bude utíkat i dál. A když to bude utíkat i potom, pak to bude "na prášky"..


Když je dost široká páska (vyplní vnitřní prostor ráfku, tak aby ji připlácnul plášť po okraji), tak není moc co by mělo utíkat. Vyčistit a odmastit ráfek, pásku při lepení mírně natahovat a lepit bez varhánků. Po nalepení v celé ploše uhladit/přitisknout, překryv pásky dělám tak aby se potkával kolem ventilku - cca 20m a ventilek je uprostřed předsahu pásky. Dírku pro ventilek řežu jen jako jednoduchý křížek a protlačím ventilka. Pásky používám od různých výrobců, jen řeším správný rozměr. Poslední jsem bral NoTubes, předtím Effeto Mariposa.
Mlíko většinou leju rovnou při nazouvání pláště abych ho nemusel tlačit přes ventilek. Ale když už přes ventilek, tak si potom trošku omastím vazelinou ventilek aby mi zbytky mlíka nezalepily.

Přezouvám tím postupem plášťě na horská kola tl 2,1-2,4" a také 40mm na silnici - dnes máme doma už na všech kole bezdušáky.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » úte čer 6, 2023 13:26

To pavproch:

Podle výrobce lze mlíko v pohodě míchat.

https://www.notubes.com/support-center/faq

Q: Can I mix Race Sealant with your standard sealant?

A: Yes, our two sealant formulas can be mixed.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 13:27

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » úte čer 6, 2023 13:40

pavproch píše:má to smysl ten chain guard tam vůbec dávat?


U systémů 1xněco se snad už všude používají narrow wide převodníky, které padání dost omezují. Nové přehazky mají mechanismy na lepší napínání řetězu právě aby nepadal. Tj. pokud ti nepadal řetěz do teď, tak vodítko řetězu neřeš - buď nejezdíš terén kde by to bylo třeba nebo máš už nové komponenty, které to výrazně omezují samy o sobě.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 13:41

A zase kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 13:44

Z jiného soudeku: Zapouzdřený střed do karbon rámu = lepit či nelepit? Cannondejl odpověď na svých stránkách nemá (má tam jenom, že samotná ložiska lepit), na webu se názory různí. Naopak hlavu nelepit je celkem jednoznačný názor.
Bude mít někdo nějaký komentář?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 13:53

tsunami píše:To je normální stav vždy když přezouváš nebo jen ten jeden plášť?

Za život jsem přezul jen tři varianty pláště. Jedna šla čistě rukama, druhá potřebovala jen ke konci jeden pohyb montpáky a třetí, současná varianta, kevlarová patka, šla takto blbě. Zajímavý, že jen jedna strana. První strana šla nahodit lehce, ta druhá u toho posledního kousku dost těžko. Zkusím ten poslední kousek příště pomatlat mýdlovou vodou, třeba to půjde líp. Jen ten poslední kousek jedný strany nahodit bylo těžký. Možná proto, že ta strana po zbytku obvodu už téměř zapadla na místo, třeba kdybych to držel uprostřed, kde je prohlubeň, šlo by to líp. Nevim, tohle mě teď napadlo.
Montpáky jsem měl plastový, abych to nedorajbloval
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 6, 2023 14:11

Já když nandával ty pláště s drátem, tak ty poslední úseky, to byl porod. To mi tam nešlo vůbec narvat ani montpákama. Trvalo mi to dlouho, než sem to tam nějak narval. Ani nevím jak. Tady u těch nových kevlarových ten poslední kousek šel taky hůře, ale šel snadno oproti těm drátovým. Pomocí těch montpák jsem jej tam sice s obtížemi,ale po chvíli dostal. Alespoň mi to nedělalo to, co u těch drátových, že když jsem tam kousek dostal, tak mi o kus dál ten samý kousek vyjel. To bylo k vzteku. Jiné, než kevlarové, už i kvůli tomu nechci.

Ale budu muset koupit jiné montpáky. Mám z decathlonu a při tom posledním nandávání těch finálních úseků už se ohýbaly do U a čekal jsem, kdy se zlomí. Na pár použití dobrý, pak už je jen otázkou času, kdy se zlomí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod tsunami » úte čer 6, 2023 14:19

Zkoušel jsem postupně různé montpáky na přezouvání kol a nejlíp se mi pracuje s širokýma od SKS: https://www.mojekolo.cz/montpaky-sks-levermen-3ks/ Jeden čas jsem je dostával zdarma při nákupu na kupkolo, tak jich máme doma asi 10 :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte čer 6, 2023 14:25

Ja pouzivam uz přes 20 let tenhle typ montpak. Existují i kleste na montáž plastu. Ale s tím zkusenosti nemam.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 15:17

Já fčera ty keflar pláště (Ritchey Zmax Shield 2,1" dozadu a Schwalbe Thunder Burt 2,1" dopředu) montoval (bránilo se to fest) těmadle Alu pákama. Jsou malé/krátké, ale po boji sem ty pláště na ráfky nasoukal. (A budu je zase sundavat, bo oba od fčera sou úplně prázdné, neska sa ftom ale hrabat nebudu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte čer 6, 2023 15:21

@pp: úplně prázdný? Záhada. Blbě nalepená páska, blbě těsnící ventilky? Že by utíkaly oba pláště je málo pravděpodobný. Co s tím uděláš? Zkusíš jinej ventilek, nebo rovnou znovu pásku plus jinej ventilek?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 6, 2023 15:28

Plány mám:
1. Vyzkoušet osvědčené ventilky s obdelníkovou/válcovou (= ne rotační) základnou, potřebuju ale dlouhé (ráfek je vysoký) - objednáno, čekám na ně (zítra?). Dal sem tam ty dobře vypadající Mavic (kulaté). To (doufám) udělám bez sundávání pláště z ráfku. Dyž to bude utíkat dál, tak:
2. Sundám oba pláště z ráfku a nalepím (jinou pásku), ta Mavic, co sem použil ve mně nevzbudila moc důvěry (tuhá, nepodajná, málo lepivá)
3. Vyzkouším jiné pláště (mám doma).
4. Vyzkouším ten mix Race a obyč NoTubes.
5. Udělám to co sem už spal: Bezdušové dušáky (koupím UL duše, dám je tam a do nich naliju mlíko).
6. Dyž ani to nebude fungovat, pudu si to hodit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika

cron