Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 8:25

Nevím, co je na tom za chujovinu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 8:51

Třeba to, že mazivo má krom snižování tření fungovat i jako ochrana? Cokoliv vodou ředitelný bude asi těžko chránit před korozí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 9:00

Ano, Dry Lube za současných podmínek (vlhko, bláto, voda) je úplně k ničemu. Konzervační vlastnosti se limitně blíží nule. To by jsi musel mazat každou vyjížďku a stejně by ti ten řetěz reznul.

Nemluvě o viskozitě, tím opravdu namažeš jen ten čep a to je vše, zbytek steče pryč. Pak to zkus a ošplouchni to vodou a nech to den být - řetěz bude zrezlý.

S normálníma mazivama mažu každých cca 100-150km, otřu řetěz a kladky kuchyňskou papírovou utěrkou, nanesu na čepy, párkrát otočím, utřu znova (protáčím a ty zbytky co vytečou z čepů se stejně roznesou po celým řetězu) a je hotovo.

Dry lube je podle mě k hovnu i v létě, na můj vkus to ani dostatečně nemaže a řetěz je i po dobrým namazání hektolitrama týhle chujoviny furt hlučnej, jediný malý plus je že to o něco míň chytá bordel.

EDIT: Používám tohle. Ta malá lahvička mi drží už víc jak rok na obě kola (a i dcery) a ještě tam dost je. Ale to spíš, že jsem to náhodou tady někde koupil. Když nekoupíš úplnej shit tak to fungovat bude dobře. Jinak tady mám i nějáký čistě "wet lube" do vody, což je nesrovnatelně hutnější materiál, ale to dávám jen v zimě a to jen občas, když vím, že se tý vodě nedá moc vyhnout. Je to sliz co se na tom řetězu pak drží dlouho a chytá to bordel, ale občas to má svý opodstatnění.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát pro 9, 2022 12:49

Ten můj Dry Lube asi neví, že má být k hovnu.
Normálně maže a řetěz nekvete.
Taky záleží asi na povrchové úpravě řetězu (z výroby)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát pro 9, 2022 13:15

Mně taky po DryLube nerezne a maže (používám nejlevnější řetěz SRAM 12s NX Eagle).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 13:38

Otázka jaký Dry Lube, je jich ranec. Vím že PP používá Muc-off.

Já zkoušel třeba Finish Line Dry Lube a nikdy víc, nakonec jsem to vypotřeboval ale měl jsem chuť to vyhodit v půlce lahve jak byl řetěz hlučnej.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát pro 9, 2022 13:59

Používám tenhle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 17:01

Já mám tento
Mně to nepřijde jako špatný mazivo. Já když ten řetěz namažu, tak cítím, že to hned jede líp a řetěz nijak neslyším. Píší na něm, že je do všech podmínek a odolává vodě, ale přeci jen mám trochu pocit, že jej voda snadněji smyje. Já už jsem v dešti i vlhku jezdil, ale udělalo mi to až po té jízdě na Vysočině, když sněžilo. Jestli to není tou solí ze silnic. Dříve, když pršelo, bylo vlhko, tak se ještě nesolilo. Já mám řetěz shimano , nevím přesně jaký, ale stál cca 600Kč.

Zase nechci kupovat další mazivo a mít sbírku maziva na řetězy. Mám tam ještě půlku toho minulého co špinil a docela chytal prach. Nebo teda leda koupit nějakou mini lahvičku speciálně na zimu nebo mokra a tento Dry lube mít na léto. Nebo zkusit ten co špinil na teď a vypotřebovat ho.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 18:09

Zasere se to tak jako tak, v zimě je to jedno. To neřeším nic, jen mažu a jezdím.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob pro 10, 2022 12:46

U nás od fčera nasypalo (ca 5cm) takže by to stejně něšlo, navíc mám bajka trvale na trenažéru = zase sem celý 2 a 1/4 hodiný konzért Metlaliky s filarmonikama protočil nohama na místě. A (nečekaný) poznatek k zimní indoor kyklistice - venku vládne paní Zima, v garáži je ale relativně těpleji (odhadem +10 až +12), pootevřené wokno a po dvou hodinách zpocení mi byla zima na prsty u nohou (letní SPD)... prostě jako dycky v chladu na bajku :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob pro 10, 2022 14:15

Před chvíli jsem dotočil a byl jsem nakonec na silnici po obědě.

Teplota kolem nuly, sychravo, místama lehce mrholilo a přijel jsem vcelku vymrzlý. Měl jsem vcelku sevřenou prdel z toho asfaltu, chvílema byl místy mokrý a kombinace tý nízký teploty a 25mm širokýho hladkýho pláště není uplně ideální, ale vše to dobře dopadlo.

Od zítra má začít pořádně mrznout a cosi i padat, tak to je asi zas na nějákej čas poslední silnice. Tak bude jen gravel.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » sob pro 10, 2022 18:38

pavproch píše:takže by to stejně něšlo

Taky jsem si dal dnes výlet, pěší, potkal jsem 12 cyklistů během času 5-6 ráno. 6-12 byli 4 cyklisté, 12-16 jich bylo 14. U nás asi neví, že to nejde i v mrazu a na sněhu. Dneska jsem potkal víc cyklistů, než chodců, počasí navzdory
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » sob pro 10, 2022 19:31

Já nakonec už skoro 2 týdny nebyl. Nějak se mi v tom počasí nechce, chybí mi sluníčko. Takže si chodím pešky, ale už mi kolo chybí.
Zítra možná vyrazím na blatensku, ale vemu si HT a budu se vyhýbat silnicím co to půjde. Snad to přimrzne a nebude bahno.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát pro 16, 2022 16:42

Jsem úchyl.... ale jinak než sem býval úchyl ještě před pár lety... to sem s první sněhovou vločkou začal šílet radostí a vydrželo mito dycky celou zimu.. fčíl je venku bílo pár dní a měto (sních a mráz) už k nepříčetnosti séře... zato se i docela těším, až budu zítra točit nohama na místě... jak, píšu, úchyl, ale jinak. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » pát pro 16, 2022 23:21

Neboj. To se změní, jen co naskočíš na šialpy __II
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob pro 17, 2022 12:31

Neska sem teda zase točil nohama na místě, ač venku -4, tak v garáži těpleji = vydržel sem celou Metlaliku v letních SPD. Nový (drátový) mp3 player je mnohem vstřícnější než ta bezdrátová mrcha, zapnu = hraje, žádná přerušení/výpadky/přeskakování skladeb, pohoda, dráty od ucha na záda a do kapsy dřesu = nepřekážejí (a prý "top" špunty Sony, co sem k tomu pořídil, mají nádherně čistý zvuk). Takže jo, na ten bezdrátový krám můžu zapomenout.

Šialpo imho nebude (vůbec) bo "ta" ruka
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned pro 18, 2022 12:27

Neska sem zase točil nohama na místě, je to zvláštní pocit brodit se po kulena ve sněhu v třeskutém mrazu v letních SPD a jednom triku do garáže.... ale jako jo, zase splněno (nohy, záda, ruce, prtel nevyjdou ze cviku + je to ne úplně nenáročný pohyb = mám tímpadem i fyzio). Tak zase příští víkend.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » ned pro 18, 2022 14:40

Já vytáhl HT, které už moc nepoužívám. Na ten sníh dobrý, šlapal jsem v pátek a včera, dohromady nějakých 25 km, ale vesměs ve sněhu, takže jsem i za to rád. Kdyby tohle počasí bylo alespoň 3 měsíce v roce tak pořídím fatbike(nebo e-fatbike), do tohoto počasí mi to přijde ideál.
Přílohy
20221217_155110-2.jpg
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát pro 23, 2022 15:12

Sníh slezl, ale je všude mokro. Dneska jsem na vycházce seznal že brzy přijde čas, snad možná i nasadím blatníky, ale vidím to tak že do dvou dnů se vyrazí na gravel. Možná už zítra.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát pro 23, 2022 15:37

Pokud zdraví dovolí, tak budu zítra i v neděli točit nohama na místě.... (a kupodivu se NATO i svým způsobem těším, i dyž už fčíl vím, že to zase bude dlouhá nuda)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » pát pro 23, 2022 16:20

Taky zkusím zítra nebo v neděli vyrazit. Gravel, blatníky a jedu. Alespoň na hoďku dvě, na víc se mi to stejně na Vánoce nepodaří.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned pro 25, 2022 13:05

pavproch píše:budu zítra i v neděli točit nohama na místě.... (a kupodivu se NATO i svým způsobem těším, i dyž už fčíl vím, že to zase bude dlouhá nuda)

Splněno, točeno fčera i neska. Muzyka v uších = stanovil sem si podle písniček schéma, jak budu dycky šlapat (4 těžší převod/4 lehčí, potom 3/3, 2/2 a 1/1, pauza na vyscání a pak ešče 2/2+1/1) a ono to vzhledem k průměrné době písničky dá přes 2 a půl hodiny.... takže ani mobil = hodiny nepotřebuju (můj jednoduchý mp3 player neukazuje čas, on totiž neukazuje nic). Ale i tak je to teda kura dlouhé, nežene. Tak zase příští víkend.

+ mám v hlavě otázku k pravidelnému servisu - výměna řetázky á 15 "real" výletů (bago, písek, voda). Při točení nohama v garáži žádný bordel do řetězu nejde, natáhnout ten in(g) terval na řekněme 20 /25 šlapacích cyklů? Asi jo....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte pro 27, 2022 12:48

Neska sem poslouchal DireStraits a zřejmě průměrná skladba je delší, klasické schéma šlapání (viz výše) = skoro tři hodiny. Nuda, ale splněno, zadek bolí jako po "real thing".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř pro 28, 2022 15:19

Tak dnes byl po 18ti dnech nucené přestávky opět gravel. Teplo kolem 6C, sucho, bago prakticky žádný, přijel jsem čistý. Zítra bude silnice.

Podle předpovědi to vypadá až do konce týdne luxusně, tak ještě nějáký letošní kilometry nasbírám.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř pro 28, 2022 18:02

Závidím (že to u vás na Z neska šlo, tady u nás na V bylo fest kluzko, to by bylo na zabití se resp. rozbití bajka). Zítra budu zas točit nohama na místě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » čtv pro 29, 2022 10:11

U nás to jde teď skoro každý den, byl jsem 24. a 25. na gravelu, chystám se určitě přes víkend, bude jaro. :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv pro 29, 2022 12:39

A dnes byl road jak jsem říkal, paráda. Teplota 10-11C a to jsem vyrážel někdy kolem desátý. Vítr ale místama dost, když byl z boku tak mě to hnalo do pangejtu, ale jinak fakt paráda.

Pár silničářů jsem taky potkal, jednoho MTB borce a paní na trekovým, ale všichni zdravili poctivě - asi nějáká sváteční nálada.

Vcelku jsem řešil co si vzít, protože tyhle teplotní skoky jsou pro mě peklo. Nakonec jsem vzal letní tretry + silnější ponožky, zimní gatě, silnější dres a termotriko pod to a zimní rukavice. Bylo to tak něják akorát.

Včíl na to už kašlu, zítra bude relax, ale v sobotu bych zas rád něco. Dítě se už dalo do kupy po covidu a angíně (prakticky celý prosinec doma), tak dnes dáme ještě odpolední vycházku na kopec a nějáký ten gábl v hospodě na kopci. Vcelku pěkný konec roku to nakonec je. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv pro 29, 2022 12:43

Neska ráno u nás bylo (zimně) bajkovatelno (polojasno, +4, neklouzavo) ale .... mám bajka v trenažéru, nechtělo semi ho sundavat a přemontovávat zadní osu = takže sem zase točil nohama na místě. Nuda, ale mám splněno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát pro 30, 2022 14:17

pavproch píše:mám v hlavě otázku k pravidelnému servisu - výměna řetázky á 15 "real" výletů (bago, písek, voda). Při točení nohama v garáži žádný bordel do řetězu nejde, natáhnout ten in(g) terval na řekněme 20 /25 šlapacích cyklů? Asi jo....

Neska (před chvílí) sem to domyslel - jo natáhnu ten in(g)terval, abych nemusel lozit po zemi, řetázku vyměním až vyndám bajk z trenažéru před sezónou.
+ ty jo, já sem fuckt "úchyl", já se normálně i těším na zítřejší i nedělní monotónní/dlouhé točení nohama na místě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned led 1, 2023 10:12

V garáži ten řetěz musí vydržet podstatně víc. Vždyť mně vydrží v bordelu 1500km.

Včíl jsem z toho slezl, po včerejšku to samozřejmě nebyla žádná hitparáda, ale i tak to bylo fajn. V údolí u řeky 3C, na kopci se sluncem 11C, ale jinak všude nádherně klid.

Potkal jsem celkem dva bikery, oba uctivě pozdravili. :D

Budu muset udělat nějákou větší údržbu na gravelu, řetěz končí, kazeta končí, bovdeny/lanka už mají taky svý, taky to bude chtít novou omotávku. Taky pláště už by to asi taky chtělo. V týdnu objednám věci.

Koukám, že už Continental přestal vyrábět ty pláště co tam mám :|
Naposledy upravil Tomas dne ned led 1, 2023 13:37, celkově upraveno 1
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika