Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 25, 2022 19:19

mike píše:V pondeli tu bude inzerat, ze pp prodava trenazer :twisted:

:D :D

Ta trenažer story mě baví :mrgreen:

Za ty pavprchovi peripetie všedního dne na pokračování jsem ale rád. V mnohých vidím sám sebe a jsem rád, že v tom nejsem sám :lol:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 25, 2022 19:40

Já se snažím jezdit každý den. Jsem pak příjemně unaven a líp se mi spí. Jezdím v termoprádle pod oblečením. Akorát mi profukují letní boty a několik ponožek pomůže jen částečně, když je k nule. Jiné boty vhodné na kolo nemám.

Dneska jsem si uvědomil na myčce, že už tam oplachuju kolo snad jediný. Zatím jsem tam nikoho jiného letos neviděl a to kolem chodím často. Minulý rok touto dobou tam vždy bylo plno cyklistů, kteří drtili svá kola pod wapkou. Tak mě napadlo, že to možná byli covidoví cyklisti, co nakoupili kola, protože nic moc dělat nešlo a teď už moc nejezdí nebo kola prodali. A nebo na vlastní peněženku zjistili, že ta wapka není to pravé ořechové pro kolo. Mnohdy hodně drahá kola tam bez nějakého rozmyslu ostřikovali nejsilnějším proudem přímo na ložiska atd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » sob lis 26, 2022 0:54

Dromedaro píše: ..Akorát mi profukují letní boty a několik ponožek pomůže jen částečně, když je k nule. Jiné boty vhodné na kolo nemám...


Vyzkoušej sáčky na zamražování (jsou pevné a tenké) jako vrchní vrstvu nad ponožky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » sob lis 26, 2022 0:56

mike píše:V pondeli tu bude inzerat, ze pp prodava trenazer :twisted:


Nebude. A když, já to koupím :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2022 1:40

Ty nehrajes poker, co? :twisted:

Tohle neni spatny business model. Nakukat pp, at si neco koupi a pak to od nej temer nove levne koupit :twisted: I kdyz on je teda ve sve zbrklosti schopen veci znicit jeste pred prvnim pouzitim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 26, 2022 12:35

Takže asi tak: Venku (v souladu s předpopičasím) chčije, ale já "yezdil" v garáži v suchu. Dvě hodiny, zpocený až na * ... tam. Je to nuda, ale celé tělo (ruce/nohy/prtel/záda) nevyjdou ze cviku a to je to quli čeho sem se pro to rozhod. Zítra zas a pak asi každý víkend až do jara (už fčíl se těším, jak na jaře v terénu nebude tak moc bolet prtel, nohy, záda i ruce).

* poznámka na okraj - už vím, proč při rozhovorech v telce s profi-kyklistama, anžto se po závodě vyjíždějí na trenažéru, mají vždycky kolem krku ručník. Taky sem si ho tam donesl.

EDIT - A dva after - efekty: Za prvé sem si fčíl uklidil bordel, co sem měl na ponku v dílně, abych na něj nemusel čumět a za druhé budu i tohle "cucání bonbónů přes staniol" počítat jako (dny) ježdění pro dodržení mých servisních in(g)tervalů (řetěz, placka ...) - nešek už zapsán.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » sob lis 26, 2022 15:28

U nás zase sluníčko a 8 stupnů. Dal jsem si nějakou hodinku a půl, ale spíš po silnicích. V lese je strašný bahno,
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob lis 26, 2022 17:23

Ty jo, dvě hodiny šlapání (proti pořád stejnému, dost značnému odporu toho zátěžového válce - btw po těch dvou hodinách byl jeho chladič tak těplý, že na něm skoro nešla udržet ruka = pálil sem kalorie fest) mají za následek, že mě fčíl bolijou nohy víc než po běžném bajko-výletu (který trvá taky dvě hodiny, ale šlape se při něm různě proti kopci a paxe člověk veze z kopce = střídavá zátěž). Zajímavý poznatek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » sob lis 26, 2022 22:47

PP, prý stačí námaha 45 minut 3x týdně na udržení se ve formě.
Nemám ověřeno, bo (bo ještě není to tvoje pondělí :-) ) furt vybírám, co si koupím.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 27, 2022 12:59

Já (pokud zdraví dovolí) budu točit nohama na místě každý víkend až do jara, a to ca 2 hodiny v so i v ne, fčera i neska sem to tak už praktikoval a... mám dost, bolijou mě nohy fest. První hodinu to celkem de, ale druhá se táhne, musím vymyslet čo s tým (rocková až metalová mp3 do uší, asi).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned lis 27, 2022 14:18

Jak píšu vedle, mp3 do oušek pořešeno, hurá... stejně je to ale nezvyk, "yezdit" (na místě) na bajku bez přiblby na hlavě.... a fčíl ešče budou (řvoucí) špunty v uších.... kura, aby se mi něco nestalo resp mě něco nepřejelo, dyž nemám blembák a nebudu slyšel co se kolem mě děje.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon lis 28, 2022 16:58

Dnes jsem byl na gravelu, dalo se a ani bago nebylo. Pěkná vyjížďka i přes to že bylo šedivo a hnusně, standardní 2C.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte lis 29, 2022 12:54

Jo, taky mě to (polo-slunko venku, sic zima) láká k tomu vyrazit na bajku do terénu, enemže to by znamenalo ho demontovat z trenažéru (což je jeden rychloupínák), ale taky přendat zpět zadní osu (a to už je moc práce, to se mi quli jednomu výletu venku - navíc v zimě a mokru - nechce). Už to nechám tak a budu (o víkendech) točit nohama na místě - až zase na jaře bude "the real thing" (už se ale těším fest).
Šlapání na místě už ale nebude tak nudné - mp3 player mám fprackách, du ho zprovoznit a nahrát do něj "live" rock a metal konzérty, co sem si už postahoval.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř lis 30, 2022 13:28

Dnes zas obědovka, hoďka a půl. Veskrze sucho, ale jednak byl jeden úsek rozježděný od Tatrovek (plzeňský obchvat), druhak lesáci na Valše, takže jsem přijel domů od hlavy až k patě totál od baga.

Ale jako jo, dobrý, teplota 2C, lehký vítr, šedivo. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » stř lis 30, 2022 15:07

A Gravel nebo cesťák? Já si dal na gravel blatníky a 90% bahna mám vyřešeno. Jen je o to větší práce s mytím kola :roll:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř lis 30, 2022 21:12

Samo že gravel. Jestli to vyjde o víkendu dal bych i silnici, ale moc to nevypadá. Jestli bude asfalt suchej tak jí vytáhnu, ale z principu mě to nebaví tahat do nejistých podmínek.

Od toho mám gravel, který teď vypadá jako koule bahna. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát pro 2, 2022 11:20

Dnes jsem vzal trochu lepší trasu, bez baga - přijel jsem čistý. Ale teplota lehce pod nulou a lehký vítr, žádný med to teda nebyl, ale lepší než nic.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát pro 2, 2022 14:12

V noci má něco nascat, možná nasypat, zítra ráno má být všelijak + mám bajka v trenažeru = budu točit nohama na místě. A kupodivu se už i (svým způsobem) těším, hlavně asi na tu dunící muzyku do uší. Ale jemi jasné, že to (až to nastane) budou zase extra dlouhé dvě hodiny, ale co už (apoň mám jistotu, že mě nic nepřejede resp. mi to nikde neklouzne)

EDIT později odpoledne: Tak už i muzyku (live konzérty hard rock a metal) mám ready, player pleje, tak snad zítra zdraví dovolí točit nohama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob pro 3, 2022 12:47

Omlouvám se, neska to nebude o out- ale o in-dooru. Ráno (dyž sem osedlával bajka) bylo u nás bílo = venku nebajkovatelno/kluzko, takže asitak... točil sem nohama, svým způsobem se i líbilo, i dyž aji s muzykou v uších se to krapet táhne, no... doladím playlist a zítra znova... neska sem to vydržel (točit nohama) celý S&M konzért Metlaliky s orchestrem (= 2 a 1/4 hodiny), na zítra nachystám něco podobného do oušek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 3, 2022 13:20

Já byl včera na kole na kraji Vysočiny. V Brně mrzlo ale nesněžilo, říkám si dobrý. Dojel jsem k Vysočině, tam sněžilo. Na silnicích břečka plus uježděný sníh rovná se, byl jsem rád, že jsem nesjel někomu pod auto nebo se někde nerozbil kvůli sněhu v očích - neměl jsem brýle a nic neviděl. Kolo obalené zmrzlým sněhem. V tomhle počasí teda asi už ne :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob pro 3, 2022 17:38

Kura. Bajkuju "indoor" a přesto sem "píchnul" - se mi zdálo, že zadní kolo už (po několik týdnech) potřebuje trochu dofouknout, taxem to chtěl udělat - galuskový ventilek = je třeba odšroubovat pojistku, taxem ji odšrouboval a pšouk, ventilek se rozpad a fouknul = prázdné kolo.... naštěstí mám ventilky v zásobě, už je tam nový a kolo dofouknuté - doufám, že zítra ráno k němu nepřijdu a a nebude zase prázdné. To sou teda nečekané starosti... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob pro 3, 2022 18:33

Já se v tomhle období hrozím píchnutí, mrzne, kolo zasraný. Představa že měním duši je příšerná.

Ale letos jsem nepíchnul ani na jednom kole.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob pro 3, 2022 18:34

Dromedaro píše:Já byl včera na kole na kraji Vysočiny. V Brně mrzlo ale nesněžilo, říkám si dobrý. Dojel jsem k Vysočině, tam sněžilo. Na silnicích břečka plus uježděný sníh rovná se, byl jsem rád, že jsem nesjel někomu pod auto nebo se někde nerozbil kvůli sněhu v očích - neměl jsem brýle a nic neviděl. Kolo obalené zmrzlým sněhem. V tomhle počasí teda asi už ne :)

Proč nemáš brýle ?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 3, 2022 18:49

Já je teď v brašně nemám trvale, protože tam hážu růžné věci, tak aby zbytečně nepřišly k úhoně. Jak je teď chladné počasí, tak je nepoužívám, protože jsem je měl hlavně kvůli létajícímu hmyzu, když bylo teplo a zapomněl jsem si je teď vzít, kdyby náhodou sněžilo...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned pro 4, 2022 12:41

Ventilek, teda vložka v něm zřejmě OK, zadní kolo tlak udrželo, točil sem zase nohama (na místě - i dyž venku je neska silně bajkovatelo, ale co už).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon pro 5, 2022 9:39

jo, tak dneska to klaplo, ráno docela příjemných 5°C, ale už vybírám víc zpevněné cesty, mimo nich je dost baga a klouže to všema směrama
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte pro 6, 2022 16:24

Já to dnes taky protáhnul. Bago nějáký bylo, ale nic zas tak hroznýho. Chtěl jsem ráno, bylo kolem 3C a všude mokro, tak jsem nakonec vyrazil až po obědě a bylo to o dost lepší - sice taky 3C a mírný vítr, ale bylo víc sucho.

Dva černý puntíky to ale mělo, jednak jsem vykejsnul ve Starým Plzenci na závorách a ten vlak tam projížděl asi pět minut (takže jsem vychladnul a než se zahřál, stálo to za prd).

Druhak při příjezdu po cyklostezce tam nějákej chlapík venčil psa, šli po pravý straně, pes lezl v trávě napravo tak jsem jel z levý strany. Místa bylo na auto a pár metrů před tím než jsem je míjel tak ten bílej pudl vyrazil i s vodítkem ostře doleva a zasekl se na něm. Chlapík něják reagoval, já taky. Reflexivně jsem to dobrzdil a ještě šel ze sedla abych nešel přes rodla, to trvalo celý tak vteřinu víc ne (starý zvyk z MTB, to člověk prostě už má). On ho stáhnul ho k sobě a nic neřikal. Já jen zakroutil hlavou a jel dál. Kdybych nedobrzdil tak ho fakt přejedu a zmrzačím.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv pro 8, 2022 18:35

A dnes zas, sice jen hoďka před západem slunce (konečně bylo i v Plzni asi po 14ti dnech vidět). Sucho, slunce, nijak jsem to nehnal jen tak na pohodu a bylo mi fajn. Teplota 3C.

Budu muset už zas udělat nějákou údržbu na gravelu, něco ke konci začlo občas skřípat (možná je to jen řetěz co se blíží ke konci, kdo ví). Každopádně me to dnes nabilo energií, slunce bylo zas ve tváři.

Zítra ale bude odpočinek, teď bylo kolo tři dny za sebou. A pak se to teplotně ještě zhorší, třeba i něco napadne tady (ale oficiálně by snad němelo).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 8, 2022 21:14

Včera jsem vytáhl kolo a před barákem kouknu, že po poslední jízdě je řetěz skoro celý rezavý. Tak jsem řetěz dnes očistil a namazal. To řetěz po jízdě v mokru otíráte hadrou ,aby nerezl? Já mám kolo v pokoji s pokojovou teplotou po návratu, tak jsem myslel, že stačí, že to oschne přes noc. Nebo jakým způsobem mažete řetěz? Celý, aby jej mazivo chránilo před rezem? Já mažu tím Dry Lube a tak, že kapnu kapku na každý váleček v článku, jak sem to viděl u Trail huntera.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 5:20

Nemáš vymýšlet chujoviny a používat normální olej, s tím to je co se týče koroze lepší..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika