Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 3, 2022 16:37

Taxem (asi) narazil na limit "životnosti" NoTubes.... neska při výletě sem necítil žádnou ztrátu tlaku v zadním kole, ale ca 2 hodiny po výletě sem bajka servisval (čistil a mazal) a přitom sem zistil, že je (skoro) prázdné zadní kolo, dofouk sem ho a za hodinu bylo (polo) prázdné zas. Taxem teda ho vypustil úplně, vyndal ventilek a šprcnul tam další dávku NoTubes (60ml), nafouknul, projel (aby se mlíko rozlilo) a ... prozatím (ca hodina) drží.
Původní NoTubes (80 ml) tam bylo od nasazení na bajka bez doplňování (listopad 2021 - od té doby ca 90 výletů).
Esli to bude utíkat dál, tak udělám rázný krok, ten zadní plášť už stejně moc vzorku (=skoro žádný) nemá, tak dám nový.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 3, 2022 17:26

Update o další hodinu později - zdá se že drží, uvidím ráno. Což mě vede k tomu ten NoTubes šprcnout i do předního, tam je taky už rok a půl bez doplňování. Zítra.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned črc 3, 2022 17:56

Oni píšou, že se má to mlíko dolejvat. Ale jak zjistit kolik ho tam je bez sundávání gumy? Možnost je to vážit, otázka je, jak se na hmotnosti projeví značný sjetí vzorku, jestli pak ten údaj vůbec bude k něčemu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 4, 2022 9:03

Ještě fčera večur sem dolil NoTubes i do toho předního kola a neska ráno nebylo překvápko - obě kola tlak udržely, byl bajk - ráno do prce (mám neska strážní službu) bajkem s batůžkem na zádech - ty jo, to je oprc (mít něco na zádech), pak výlet na kopec (Tanečnica) a fčíl už zase sedím fprci a strážím (příchozí poštu, za chvíli má přijet DPD atd...)

Takže asi jo, "funkční" životnost NoTubes (80ml/29" kolo 2,1") je asi rok a půl = v mém připadku ca 90 výletů, pak je třeba NoTubes dolít (60 ml). Jaxem spal dříff, zadní plášť už moc vzorku nemá, ale nějak s tím ještě přes léto poyezdim a na podzim (do kluzkých sraček) dám nový Ritchey Zmax Shield dozadu. Plán je, uvidíme jaká bude realita.

Neska při výletě zase bez bahna, zato naplavenin a nesjízdnosti všude plno, bajk mejt nemusím. Zřejmě jak bylo těplo a sucho a třetí výlet bez mytí bajka (= bez vody po mytí všude v kapilárách) zase byl konzért - při každém šlápnutí zapraskání (ten cabroň rám fuckt nese zvuk fest). Chjo no. Aspoň že ta hlava se nějak uklidnila (moc už nepřidrhává, nezhoršuje se to = prozatím do toho gabat nebudu).

A od rána sem měl pocit, že něco "není fpořundku" - fčíl sem nato přišel - sem si ráno nevzal na bajka flašku s pitím a celou dobu na bajku nato nepřišel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 5, 2022 16:44

Kruciš, nějak ztrácím naději.... předpopičasí už třetí den po sobě (stále) slibuje na zítra ráno sice chladno, ale hezky (=bajkovatelno), já se těším na točení nohama, plán v hlavě je a ... venku (od rána) stále chčije. To sem teda zvjedaff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » úte črc 5, 2022 17:38

To teda nevim, na co koukas, ale ja jsem ted predpoved sledoval a ze bude na cele Morave dneska prset je tam celou dobu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » úte črc 5, 2022 17:40

Jo, taky netusim, co mike sleduje (resp. jestli se mu nezasekl prohlizec a neukazuje stale offline tyden stara data). Ja jsem taky nikam nesel, bo bylo jasne, jak bude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » úte črc 5, 2022 17:41

Ja?! :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 5, 2022 17:44

Ale já si nestěžoval, že NESKA TADY chčije (to předpopičali), ale že to vůbec nevypadá, že má být ráno hezky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 6, 2022 11:51

Jaj, neska to zas vyšlo (pičasím i jinak): Ráno sem stal a polojasno, slunko sfítilo a těpleji než předpopičali (bylo 17, hlásili 14), na kopci ale seděl mrk. Snídaně, kafe, bajk - vyrazil sem proti kopci, začalo se zatahovat a dyž sem byl v půlce kopce = mha a šedlo to dál. Na kopci (u sochy, tam teda neska bylo lidu a to byla omša na Radhošti už fčera) mírně pofukovalo a docela kosa (podle webu 11 st) - já v třiku kr. rukávec, no. Sjezd na Ráztockou stranu až dolů v mze a už i jemne krápalo, pak cesta přes Pindulu do RpR na kyklostezku a dom (furt chvílema krápalo). A jaxem dojel dom už ščije, ne moc ale ščije. To teda vyšlo, kuju... :prayer:

A bajka zase nemusím mýt, bago eska nebylo, ale mokro jo.

Zítra ráno (bohužel) bajk nebude, i dyž slibujou zase bajkovatelno, musím (sockou, dyž sem si rozstřelil Pindicu) k očařce. Dyžtak po obědě jen tak protočím nohy... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 6, 2022 14:54

V rámci nákupu jsem od Alzy dostal zdarma elektronické předplatné časopisu Cykloservis. Má o to někdo zájem?
Přišel mi od nich do mailu odkaz s ikonkou číst. Ještě jsem na to neklikal, abych to nějak neaktivoval. Tak bych to mohl někomu přeposlat, jestli to tak bude fungovat, nevím. Samozřejmě zdarma. Třeba to někdo využije. Přepošlu prvnímu zájemci, který se případně ozve do SZ.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 7, 2022 11:41

K tomu dofukování tubeless:
pavproch asi před měsícem píše:Taky 1x týdně (zadní) - právě sem byl v garáži a dofouknul před zítřkem. Přední (kupodivu) drží tlak líp, tu dofukuju tak jedno za tři týdny.

pavproch píše:Taxem (asi) narazil na limit "životnosti" NoTubes....

= s čerstvou dávkou NoTubes v obou kolech není třeba dofukovat vůbec, ani to zadní. Takže asitak, už sem to tu spal - životnost ( funkčnost) NoTubes bez dolívání ca 1,5 roku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 7, 2022 12:34

pavproch píše:Zítra ráno (bohužel) bajk nebude, i dyž slibujou zase bajkovatelno, musím (sockou, dyž sem si rozstřelil Pindicu) k očařce. Dyžtak po obědě jen tak protočím nohy... :bike:

... od rána bylo bajkovatelno (a já u dochtora atd), dyž sem se konečně z těch povinností vyhrabal, tak tam začlo scát = bajk eeeee.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 8, 2022 12:01

Neska sem se musel s násilím donutit (při pohledu na šedivo na obloze semi vyloženě nechtělo) a... křasný výlet, bez deště (fčíl už tam ščije, ale to už mi je jedno), tělo se nevzpouzelo, šlapalo to dobře. Od nás do vedlejší doliny, na boční hřeben, po něm až na hlavní, Tanečnica a bočním hřebenem dolů/dom. A přitom sem vymyslel, kam a jak zítra (pokud teda pičasí a zdraví dovolí). Jo a... hned na začátku stoupání po posečené louce, kde tu posečenou trowu nechali ležet - samozřejmě se namotávala do šaltru, při cestě dolů z kopca to pak moc nechtělo řadit na nejmenší pastorek a fčíl při údržbě sem ze šaltru a převodů vydoloval "kopec" sena. Už to řadí zase dobře.
Těším se na zítra. :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 9, 2022 12:04

Mno, smíšené pocity z neška, no... večer a v noci sem byl natěšen na ranní bajking (mělo být polojasno) a ráno sem stal do komplet šedivého, mrky až na zem a mrzgolilo... takže sem úplně ztratil elán a natěšení.... za hodinu (snídaně + kafe) se nepatrně vyčasilo (přestalo mrzgolit a trochu se to zvedlo), taxem se s odporem přinutil jít točit nohama v komplet mokrém po dešti (což já tuze nerath). Křasná trasa nahoru dolů masivem Radhoště vč. sochy, zima byla jen trochu, tělo fungovalo¨, ale mokro, klouzalo to = párkrát sem se málem natáh. Takže mě to moc nebavilo, no. Ale fčíl s odstupem času - byl bajk, nerozbil sem ani sebe ani bajka, tělo fungovalo, takže vlastně bych měl být ráth. Moc ale nejsu.

Bajk umytý, až uschne ho namažu a budu se těšit na další zklamání.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 10, 2022 9:21

Ty jo.... dyž sem chtěl v sedum stávat (s plánem na bajka v hlavě), tak venku začalo (slyšitelně, otevřené okno) kapat, taxem to stávání ešče odložil, že neska vyhlašuju restday. Jaxem stal, tak už zase pro změnu sfítilo a vypadalo to tam venku "bajkovatelně", ale ... restday. A dobře sem to odhadnul, fčíl tam venku prošla průtrž/přeháňka fest. Hurá.
Ještě týden sem doma (CZD) a má být výrazně letněji než bylo tenhle týden = bude bajku dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 10, 2022 9:39

Dyž restday, tak restday... sem byl prohlídnout zásoby a připravit řetázku a placku 26z na další výměnu (esli bude ten druhý týden dofče tak bajkovatelno, jak slibujou, tak bude třeba vyměnit obé) a přitom sem zistil, že už mi zůstanou "jen" dva řetězy v zásobě.... taxem fčíl jen tak (restday) čuměl po webu, esli někde není Sram NX Eagle chain (12s) ve slevě - sem doposud byl zvyklý je kupovat okolo pětistovky za kus a..... bohužel, budu si muset zřejmě zvyknout, že řetázka = 7 set, no.... (už vím, proč sem fprci nedávno zvyšoval mzdy, i sobě..... :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 10, 2022 15:04

Jsem u jednoho vlakového a autobusového nádraží zaznamenal něco, co jsem ještě jinde neviděl. Takové cykloboxy. Dřevěné bedny, do kterých se vejde kolo a jde to zamčít. To mi přijde dobrý. To by se mohlo rozšířit. Rozhodně lepší než klasické stojany.

EDIT: Tak jsem si o tom něco vygooglil: cyklobox
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » ned črc 10, 2022 22:45

Dromedaro píše:
lojzmen píše:úzké pneu dělají hodně. Vyzkoušej na svém kole to nejužší, co jde sehnat v silniční verzi vzorku a nafoukej na max., budeš se divit, jak to letí.

Tohle mě hodně zaujalo. A jak poznám, jaké nejužší tam mohu dat? Teď tam mám 29"x2.1". Ráfek by tam měl být WTB ST i23 (29", 23mm, Tubeless Ready)


Teď jsem vyzkoušel na MTB pneumatiky 26"x1,2 + příslušně užší duši. Ano, jak psal Lipon, je to kostitřas. Jezdím jen MTB cca 26"x2, takže nezvyklé. Ale jelo to dobře. Nafoukáno na asi 7 bar, doporučeno 6 až 8 bar.
Hmotnost 360g, vnější průměr kola menší než 26"x2.

A koukám, že na rozměr 29" silniční pláště snad nejsou.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » pon črc 11, 2022 2:17

lojzmen píše:
A koukám, že na rozměr 29" silniční pláště snad nejsou.


29” je stejná velikost rafku jako silniční kolo, takze se tam daji dat třeba nejake gravel pláště. Ale takhle úzké na mtb kolo mi přijdou skoro jako nesmysl. Spis bych si vybral hladsi nez užší. U současných 29 s jednoprevodnikem ti pak nestačí převody.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 11, 2022 6:27

Mám pláště 2.2 a rychlej vzorek, úplně na pohodu, vůbec se to nedá srovnat s těmi co tam byly, 2.4 se vzorkem ala špunty od kopaček, to byl děs. Jinak jak je výše zmíněno, na cokoliv rychlejšího už by mi nestačily převody. Je to horský kolo, ne silnička, ani gravel. Na svoje určení to funguje parádně.

Zase jsem slyšel další z názorů, že o cca kilo lehčí vidlice + nějaký ty chujovinky jako karbonová sedlovka atd prej stejně neudělaj takovej rozdíl, abych to nějak výrazně cítil na jízdních vlastnostech. Zkrátka že se těch ušetřených 1,4 kg za hromadu peněz projeví jen velmi málo, že to ani nestojí za to.
Když to říká více lidí, kteří ví, o čem mluví, asi na tom něco bude :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 11, 2022 11:50

Neska ráno to venku vypadalo křasně bajkovatelně (polojasno, sic chladno) = snídaně, kafe, bajk. Tělu se ale první hodinu vůbec nechtělo, šlo to "přes zuby", pak ale (= zrovna v tom nejprudším dlouhém stoupání) se to nějak zlomilo a pak už mě to zase bavilo, vzal sem dřes dl. rukávec, takže ani zima na tělo nebyla (zato na prsty na rukách jo = opět byly po příjezdu dom bílů, tuhé, neohebné, rozmrzly až ve sprše). Pěkná trasa od nás cikcak úbočíma nad HBečvu, na hřeben, po hřebenu tam, pod hřebenem zpět (jel sem tam podruhé, přesto sem zase chvíli si nebyl jistý kudma, ale paxem se zase našel) a bočním hřebenem z5. A hlavně, díky tomu nahoře - během výletu jen jedna nepatrná přeháňka (ani sem nenamoknul) a pak začlo scát až dyž sem byl doma ve sprše. Hezky, díky! :prayer:
Zítra má být lepší (víc letní) pičasí, plán trasy v hlavě je, těším se.
:bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 11, 2022 11:53

@eth ref váha/hmotnost bajku: Můj bajk má nějakých 9 kilo a je to při výletu sakra znát (nejen při šlapání proti kopci, ale hlavně při přenášení bajka přes překážky resp při jeho tlačení proti nesjízdnému kopci). Já už bych těžší bajk nesnesl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 11, 2022 12:25

Já měl doteď těžké kolo a ten karbon 12kg je moje první lehčí a už bych teda také nic těžšího nechtěl. Oceňuji to hlavně při vynášení do třetího patra bo nemáme výtah. Ta předchozí ocelová rekvizita, to byla posilovna při vynášení. Jestli budu v budoucnu kupovat kolo, tak klidně zainvestuji ještě do lehčího. Těch 9kg, to musí být krása.
Nějak nevím, proč by mělo mít smysl řešit váhu u brašniček a pumpiček, ale u vidlice a sedlové týče ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 11, 2022 14:02

pavproch píše:Sram NX Eagle chain (12s) - sem doposud byl zvyklý je kupovat okolo pětistovky za kus a..... bohužel, budu si muset zřejmě zvyknout, že řetázka = 7 set, no....

pavproch píše:řetez mažu Muc-Off Dry Lube

Došla mi i druhá litroffka teho Muc Off Dry Lube + jak píšu mám už jen "malou" zásobu řetázek = hledal sem sexshop, který by měl oboje skladem a našel - v říši, bike24. Už je to (2+2 ks) někde na cestě déháelkou ke mně, sice řetázka i tam byla za ca 7stovek / kus (28,46 tojro), ale zato ten MucOff tam byl výrazně levnější než se dá koupit tady v Kocourkově (tady pod 13set není, tam za 34,98 tojro). Hezky, sem spokojen i dyž o 130 tojro chudší, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon črc 11, 2022 16:43

Dromedaro píše:Nějak nevím, proč by mělo mít smysl řešit váhu u brašniček a pumpiček, ale u vidlice a sedlové týče ne.

Peníze... Nemám jich tolik, abych mohl koupit vše v topu..
Pokud utracených cca 30k bude znát jen velmi málo, jaksi to pro mě postrádá smysl. Tady to není jak turistická výbava, tam jsou ty rozdíly mnohem víc znát a taky turistika je mnohem levnější, než cyklistika
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 12, 2022 8:55

pavproch píše:Došla mi i druhá litroffka teho Muc Off Dry Lube


Jak dlouho ti vydrzi litr mazání?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 12, 2022 12:15

Ta litrová pixla mi vydrží asi rok, možná rok a půl - řetěz mažu před každým výletem a po každém mytí bajku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte črc 12, 2022 12:19

Neska jen takový rychlý a kratší výlet - sem musel být brzo zpět doma - a líbilo se i dyž byla zase (na léto) kosa fest hlavně na ruce. Těším se na zítra, má být křasně i těpleji, plán v hlavě taky (Vl Bystřice - Ptáčnice- Tanečnice = hřebenovka), snad to klapne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 12, 2022 18:32

lojzmen píše:A koukám, že na rozměr 29" silniční pláště snad nejsou.

No já se koukal na koloshop a tam mají pro 29" nejužší 2,00". Je fakt, že na těch 29" a na horským kole by ten silniční vypadal zvláštně. Já to udělám, jak psal Etheric, že koupím normálně na MTB ale se silničním vzorkem.

Co se týče té rychlosti, tak já mám sice dvojpřevodník, ale myslím, že to vyjde zhruba nastejno s 1x12. Protože já mám 36/11, tak to asi vychází jako 34/12. Respektive, občas mi chybí těžší převod stejně jako u toho jednopřevodníku, který jsem zkoušel. Prostě to nejsou silniční kola.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika